Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+106
Splićanin
Tomislav
stiglic77
Nenad
Jack Sparrow
PetarMakce
Ši-Pemma
mali mate
Vele
ToniST
IvoR
gramofon
toni mostar
DAMIAN
aquila
kostaskopje
Mica Vasic
emirgrdelin
zelandur
Goran Cvetanoski-Coko
Ticar5
Ive Labin
skopski maestro
zmajcom
neznalica
valter
Mozaik
Darko
zako
damir64
dva grdelina
bizar
jigor
angelo
Vrbanja
zijada
toni ilići
euzebio
vrabac
klapa-sinj
riberi
Starac_Mostarac
echeberija
refa95
pavao
BOSKO
Senior
grdelin-omiš
batke
baltic
mirzet
vlado
zoranV
crv
Renato.M
toni69
ERVINO
komiza
pippo
koce
trava
kekic123
evmolp
zoran ptice pjevice
Alen
tefik1
Carduel
zlaja11
MARIN
kreso
ivanu
plafonko
malinois
windbag
krepat ma ne molat
Miljenko
antonio
dragec
Dule
krele
ssarava1
krnjolac
zvrcko sen
PESTI
franeperuzovic
japirko1
sestoperac
bocka
kemo89
Zvrcko
Sina BL
lord189
ikayke
Fago
žalacST
saso78
Merlo
seadriver
steva318
DjordjeVet
Dean
vansal
Lazar
Branimir
xyz
ticar
110 posters

    parenje i uzgoj grdelina

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI sri 2 lip - 13:04

    https://www.youtube.com/watch?v=7kAOh4hFyLo,
    Jedan moj stari video gdje grdelini hrane svoje mlade , malo inspiracije za sve . Very Happy .
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dule pet 4 lip - 0:16

    Danas mi se izlegao prvi major i završio na podu boksa.Naravno uginuo.Ostala su još četiri jajeta od toga tri za izleć i jedno probušeno .Izgleda da ga je oštetila noktom par dana prije.Ova tri ispravna jajeta sam podbacio pod kanarinku da se sutra izlegu tići pa ću ih vratit pod gardelinku kad se vratim popodne s posla i kontrolirat šta se dešava.ostavio bi ih ja par dana pod kanarinkom ali ona leži tek četiri dana na jajima pa nema još nagon za hranjenjem.Naravno kanarinkina jaja su pod gardelinkom.
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost pet 4 lip - 1:17

    Dule,neka bude sa srecom to prvo leglo, cudi me da je izbacila tog tica,meni se to nikad nije desilo,cak ni kad im stavim prstenje. Ja mislim da je bolje da se kod nje izlegu,ali nemoj me slusati,prati svoj sistem ako si tako vec i prije radio. Pozdrav.


    Zadnja promjena: EUMOx; pet 4 lip - 12:09; ukupno mijenjano 1 put.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by ticar pet 4 lip - 4:56

    EUMOx je napisao/la:Dule,neka bude sa srecom to prvo leglo, cudi me da je izbacila tog tica,meni se to nikad nije desilo,cak ni kad im stavim prstenje. Ja mislim da je bolje da se kod nje izlegu,ali nemoj me slusati,prati svoj sistem ako si tako vec i proje radio. Pozdrav.

    a možda ga je jadna sa ljuskom izbacila.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI pet 4 lip - 10:10

    Najvjerovatnije je izbačen zajedno sa ljuskom ,šteta , prvi su nekako najmiliji.
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dule pet 4 lip - 10:59

    Našao sam krivca.Ipak je bila gardelinka.Jutros su seizlegla pod kanarinkom još dva tića i brže bolje vratim ih pod gardelinku nebi li ih nahranila kad ona nije se ni legla na gnijezdo izbaci kljunom jednog vani.odmah sam vratio tiće natrag pod kanarinku.Za onog kojeg je ibacila ne znam dali će preživjeti.Ima se za izleć još jedan tić,pa ću vidjet kad se vratim s posla šta mi je dalje radit.
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost pet 4 lip - 12:11

    ticar je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Dule,neka bude sa srecom to prvo leglo, cudi me da je izbacila tog tica,meni se to nikad nije desilo,cak ni kad im stavim prstenje. Ja mislim da je bolje da se kod nje izlegu,ali nemoj me slusati,prati svoj sistem ako si tako vec i prije radio. Pozdrav.

    a možda ga je jadna sa ljuskom izbacila.

    tesko ticar da joj se to desi, ljuska je inace kalcium i vecinu ljuske pojede,samo namjerno ga je izbacila

    PS. Dule,bice da si joj dosta smetao dok je bila u fazi lezanja,vjerovatno si vadio jaja,mjenjao nesto ili sl...inace
    kad je zenka 100% u ostrusu nesmeta joj nista, zakovana je za gnjezdo i mlade, drugo sta mi pada na pament je dimenzija parilice,ako je previse mala
    moze doci do te reakcije.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel pet 4 lip - 14:55

    Pozdrav svima,

    evo par slikica iz mog uzgoja ove godine. Nadam se da će biti koji za Zlatnu čiviju 2011! Laughing

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Carduel-mladi-2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Carduel-mladi-2010-2
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 4 lip - 17:00

    Bravo Carduel! cheers
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dule pet 4 lip - 17:44

    EUMOx je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Dule,neka bude sa srecom to prvo leglo, cudi me da je izbacila tog tica,meni se to nikad nije desilo,cak ni kad im stavim prstenje. Ja mislim da je bolje da se kod nje izlegu,ali nemoj me slusati,prati svoj sistem ako si tako vec i prije radio. Pozdrav.

    a možda ga je jadna sa ljuskom izbacila.

    tesko ticar da joj se to desi, ljuska je inace kalcium i vecinu ljuske pojede,samo namjerno ga je izbacila

    PS. Dule,bice da si joj dosta smetao dok je bila u fazi lezanja,vjerovatno si vadio jaja,mjenjao nesto ili sl...inace
    kad je zenka 100% u ostrusu nesmeta joj nista, zakovana je za gnjezdo i mlade, drugo sta mi pada na pament je dimenzija parilice,ako je previse mala
    moze doci do te reakcije.
    Prvo namjerno nisam kontrolirao dali su jaja puna ni koliko je jaja snijela da je nebi uznemiravao,a drugo nije u parilici nego u boksu(100x80x225 cm)te smatram da joj nije mali prostor.Pokušao bi joj sada stavit malo veće tiće stare četiri pet dana nadam se možda njih nebi bacala vani.Možda je za svoje tiće mislila da su crvi jer su tako sitni a ja sam je hranio crvima brašnarima.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI pet 4 lip - 18:12

    Dule, tako nešto se dešava u uzgoju , nije često ali se desi.Slično sam imao prije tri-četiri godine jedan slučaj gdje je grdelinka stalno nešto ,,čistila ,,ispod sebe po grdelinima , nisam odmah primjetio ali pojela je jednom nožice .Možda nagon za higijenom gnjezda , možda kanibalizam ...tko zna , uglavnom iako je to rijedak slučaj , desio se.

    Carduel , mladi ti zjevaju kao lavovi , to je super ,samo tako.
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice pet 4 lip - 19:07

    Dule kao sto ti Pesti kaze desava se to u uzgoju, sta ces takva zenka, blentava!! Cudne su to ptice, nije bas tako lako raditi sa njima kao sto neki misle. Vidim box ti je velik, nisi je dirao sto je i dobro i ja maximalno izbjegavam bilo kakvo diranje jaja i pipkanje gnjezda. Ne preostaje ti nista drugo nego da je dignes i probas ponovo a ako opet to bude radila podbacuj negdje.
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dule pet 4 lip - 21:40

    Na kraju su tići završili kod Deana pod kanarinku koja je imala samo jedno oplođeno jaje koje se treba sutra leć.A začudo sreća u nesreći izlegao se i tić i iz onog jajeta što sam mislio da je probušen od prije i to lutino.Tako su sada tri tića kod Deana.Nadajmo se da će ih kanarinka othraniti.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dean pet 4 lip - 22:50

    Dule je napisao/la:Na kraju su tići završili kod Deana pod kanarinku koja je imala samo jedno oplođeno jaje koje se treba sutra leć.A začudo sreća u nesreći izlegao se i tić i iz onog jajeta što sam mislio da je probušen od prije i to lutino.Tako su sada tri tića kod Deana.Nadajmo se da će ih kanarinka othraniti.

    večeras zadnja kontrola jedva sam digao ženku, tako da sam samo provirio ispod nje i još su živi i ne izgledaju loše Very Happy sutra čemo znati dali ih je prihvatila ili nije, ako izdrže do jutra mislim da su spašeni Neutral
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Dean pet 4 lip - 22:56

    Dule je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Dule,neka bude sa srecom to prvo leglo, cudi me da je izbacila tog tica,meni se to nikad nije desilo,cak ni kad im stavim prstenje. Ja mislim da je bolje da se kod nje izlegu,ali nemoj me slusati,prati svoj sistem ako si tako vec i prije radio. Pozdrav.

    a možda ga je jadna sa ljuskom izbacila.

    tesko ticar da joj se to desi, ljuska je inace kalcium i vecinu ljuske pojede,samo namjerno ga je izbacila

    PS. Dule,bice da si joj dosta smetao dok je bila u fazi lezanja,vjerovatno si vadio jaja,mjenjao nesto ili sl...inace
    kad je zenka 100% u ostrusu nesmeta joj nista, zakovana je za gnjezdo i mlade, drugo sta mi pada na pament je dimenzija parilice,ako je previse mala
    moze doci do te reakcije.
    Prvo namjerno nisam kontrolirao dali su jaja puna ni koliko je jaja snijela da je nebi uznemiravao,a drugo nije u parilici nego u boksu(100x80x225 cm)te smatram da joj nije mali prostor.Pokušao bi joj sada stavit malo veće tiće stare četiri pet dana nadam se možda njih nebi bacala vani.Možda je za svoje tiće mislila da su crvi jer su tako sitni a ja sam je hranio crvima brašnarima.

    bah po toj logici bi ih pojela Very Happy , kozna šta je njoj zasmetalo, mada pošto joj je prvo gnijezdo ja bi joj svakako dao još jednu šansu.
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sub 5 lip - 0:39

    Dule je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:
    ticar je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Dule,neka bude sa srecom to prvo leglo, cudi me da je izbacila tog tica,meni se to nikad nije desilo,cak ni kad im stavim prstenje. Ja mislim da je bolje da se kod nje izlegu,ali nemoj me slusati,prati svoj sistem ako si tako vec i prije radio. Pozdrav.

    a možda ga je jadna sa ljuskom izbacila.

    tesko ticar da joj se to desi, ljuska je inace kalcium i vecinu ljuske pojede,samo namjerno ga je izbacila

    PS. Dule,bice da si joj dosta smetao dok je bila u fazi lezanja,vjerovatno si vadio jaja,mjenjao nesto ili sl...inace
    kad je zenka 100% u ostrusu nesmeta joj nista, zakovana je za gnjezdo i mlade, drugo sta mi pada na pament je dimenzija parilice,ako je previse mala
    moze doci do te reakcije.
    Prvo namjerno nisam kontrolirao dali su jaja puna ni koliko je jaja snijela da je nebi uznemiravao,a drugo nije u parilici nego u boksu(100x80x225 cm)te smatram da joj nije mali prostor.Pokušao bi joj sada stavit malo veće tiće stare četiri pet dana nadam se možda njih nebi bacala vani.Možda je za svoje tiće mislila da su crvi jer su tako sitni a ja sam je hranio crvima brašnarima.

    Sve ti stima,probaj je jos do kraja ove sezone,ako bude problematicna mjenjaj je i spasi zivce.
    Obzirom da si pisao o majorima,pa onda ih poredis sa crvima,neznam jeli to neka sala...inace prstenujem svoje 4ti dan,i prsten od 3mm ide knap,i stim se moze zamisliti i velicina tica tog 4tog dana. Ako su stvarno tako mali,onda su imali manjak hrane u jajetu,nijedno jaje nema istu kolicinu hranjljivih materija...ali sad je bitno da prezive,bitni dani su ti 2,3,4, ...posto nehrani grdelinka a neznam kako to ide sa kanarinkom , preporucujem ti dohranjivanje,uzmes cackalicu i odsjeces joj siljati vrh, uzmes npr. Keytee univerzalnu za rucno hranjenje ,napravis kashu vrelom vodom, i dajes ujutro,popodne,i navece, (najvaznije navece) to radis do 5-6 dana i pratis kako se razvijaju...Problem je u tome sto si opisao da su se izlegli premali tici,to ti je onda kao kod ljudi kad se rode u 7mom mjesecu ...treba vise paznje,i nazalost tesko da bude sve ok ako je u startu poremecen razvoj,ali se treba boriti. Sretno!
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI sub 5 lip - 9:40

    Prsten od 3 je velik i kanarincu od 4 dana , grdelinov je 2,7 .
    Velika je razlika prilikom prstenovanja sa 3 ili 2,7 , a pogotovo 4 dan.
    Što se tiče ,,loših grdelinki,, promjenom kaveza , mjesta gdje je gnjezdo , više kupanja , ...sve pozitivno može utjecati i imamo ispravnu pticu , ali tko ima više grdelinki ne treba se gnjaviti oko toga već je treba isključiti iz uzgoja i gotova priča (vaditi jaja ).
    Prve dane grdelinka manje izlazi iz gnjezda a to su ključni dani , treba se obilato najesti kada izadje jer samo u tom slučaju može dati nešto hrane mladima.
    Bilo kakvu jajčanu hranu ja prvi dan izbjegavam u širokom luku.
    Nije loše imati mužijaka koji stalno hrani ženku i u tom slučaju se možemo nadati kvalitetnom hranjenju mladih.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by ERVINO sub 5 lip - 10:44

    Slažem se sa Pestijem prsten 3,0 je velik i kanarincima 4 dan,,,,za gardeline je prsten od 2,6 - 2,8 zavisno od podvrste.U Hrvatskoj je 2,7 za sve podvrste ali toleliralo bi se i 2,8 za majore,,,,inače najbolje hranjeni gardelini prstenuju se 4-5 dan bez problema.....pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sub 5 lip - 12:15

    Da ja nebi objasnjavao,ERVINO je u zadnjoj recenici rekao sve. Prstenujem 4ti dan navece,nemogu vam reci ni 5ti ni 6ti kad nije,jer ako bi preskocio 4ti dan bilo bi kasno. Ja nemogu da amputiram noge ticima navlaceci 2,8mm,razlika nije neka,to su dve "desete" milimetra,ali pravi major ide 3mm, oni sto se samo tako nazivaju moze i manje Cool
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by lord189 pon 7 lip - 11:26

    jučer se tri izlegla danas još jedan a sutra ako bog da i da se zadnji izleže

    slike uskoro lol!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel pon 7 lip - 23:08

    PESTI je napisao/la:Dule, tako nešto se dešava u uzgoju , nije često ali se desi.Slično sam imao prije tri-četiri godine jedan slučaj gdje je grdelinka stalno nešto ,,čistila ,,ispod sebe po grdelinima , nisam odmah primjetio ali pojela je jednom nožice .Možda nagon za higijenom gnjezda , možda kanibalizam ...tko zna , uglavnom iako je to rijedak slučaj , desio se.

    Carduel , mladi ti zjevaju kao lavovi , to je super ,samo tako.

    Hvala Zorane i Pesti!

    Evo danas su mladi lavovi prstenovani. Very Happy

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 P6070316
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by toni69 pon 7 lip - 23:21

    samo naprid.
    avatar
    kekic123


    Broj postova : 24
    Age : 58
    Location : Sarajevo
    Registration date : 17.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by kekic123 uto 8 lip - 15:29

    Slažem se sa Pestijem prsten 3,0 je velik , za gardeline je prsten 2,8 zavisno od podvrste. Mislim da je rano prstenovati ptice 4 dan , grdelini se prstenuju 6 , 7 dan a ja sam svoje prstenovao 8 dan . Malo teze ali islo je . Posto nisam bio prisutan i nisam ih mogao prstenovati ranije ispalo je tako kako jeste . 5 komada prstenovanih grdelina , mislim da sam ugrabio zadnji voz , postavicu i slike .
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost uto 8 lip - 16:18

    kekic123 je napisao/la:Slažem se sa Pestijem prsten 3,0 je velik , za gardeline je prsten 2,8 zavisno od podvrste. Mislim da je rano prstenovati ptice 4 dan , grdelini se prstenuju 6 , 7 dan a ja sam svoje prstenovao 8 dan . Malo teze ali islo je . Posto nisam bio prisutan i nisam ih mogao prstenovati ranije ispalo je tako kako jeste . 5 komada prstenovanih grdelina , mislim da sam ugrabio zadnji voz , postavicu i slike .

    onda ti i pesti trebate doci kod mene i 5ti dan nabaciti prsten mojim ticima,posebno 2,8mm Cool mada 5ti dan nemate sanse ni 3mm ali eto...

    manje podvrste moze 2,8mm i moze 5-6-7dmi dan,ako su slabo hranjeni i slabo napreduju,ima ljudi koji majorima stavljaju 2,8mm,onda prstenuju 3ci dan navece, kekicu ti sam vidis razliku jer pises da si uspio 8smi dan prstenovati,a kodmene nema sanse ni 5ti sa 3mm ...

    i ljudi moji... 2,8mm i 3mm, dvije desete milimetra,mikroskopska razlika Cool
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel uto 8 lip - 16:45

    kekic123 je napisao/la:Slažem se sa Pestijem prsten 3,0 je velik , za gardeline je prsten 2,8 zavisno od podvrste. Mislim da je rano prstenovati ptice 4 dan , grdelini se prstenuju 6 , 7 dan a ja sam svoje prstenovao 8 dan . Malo teze ali islo je . Posto nisam bio prisutan i nisam ih mogao prstenovati ranije ispalo je tako kako jeste . 5 komada prstenovanih grdelina , mislim da sam ugrabio zadnji voz , postavicu i slike .

    Pozdrav svima, evo pošto je još na friško da napišem svoje iskustvo u svezi prstenovanja mladih grdelina (c.c.balcanica) koju uzgajam. Kao što i znate koristi se prsten od 2,7mm. Moji tići su se izlegli 1.6. a prstenovao sam ih 7.6. tj. jučer. Po svom mišljenju bolje bi bilo da sam prstenovao dan ranije (6.6.) jer mi se pojavila situacija da sam jedva uspio navući prsten jednom mladom, dva su išla normalno a jedan je prerastao i ostao je bez prstena. Ako brojimo kao prvi dan 2.6. onda sam prstenovao tiće 5 dan i već je bilo kasno za jednoga. Slažem se s EUMOx-om da sve ovisi od toga kako ženka hrani mlade i kako napreduju. Mislim da je to jedino mjerilo. Ako netko prstenuje 7 dan onda tu se javio poremećaj u hranjenju a paralelno tome i napretku mladih.

    Sponsored content


    parenje i uzgoj grdelina - Page 24 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 16:19.