Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+106
Splićanin
Tomislav
stiglic77
Nenad
Jack Sparrow
PetarMakce
Ši-Pemma
mali mate
Vele
ToniST
IvoR
gramofon
toni mostar
DAMIAN
aquila
kostaskopje
Mica Vasic
emirgrdelin
zelandur
Goran Cvetanoski-Coko
Ticar5
Ive Labin
skopski maestro
zmajcom
neznalica
valter
Mozaik
Darko
zako
damir64
dva grdelina
bizar
jigor
angelo
Vrbanja
zijada
toni ilići
euzebio
vrabac
klapa-sinj
riberi
Starac_Mostarac
echeberija
refa95
pavao
BOSKO
Senior
grdelin-omiš
batke
baltic
mirzet
vlado
zoranV
crv
Renato.M
toni69
ERVINO
komiza
pippo
koce
trava
kekic123
evmolp
zoran ptice pjevice
Alen
tefik1
Carduel
zlaja11
MARIN
kreso
ivanu
plafonko
malinois
windbag
krepat ma ne molat
Miljenko
antonio
dragec
Dule
krele
ssarava1
krnjolac
zvrcko sen
PESTI
franeperuzovic
japirko1
sestoperac
bocka
kemo89
Zvrcko
Sina BL
lord189
ikayke
Fago
žalacST
saso78
Merlo
seadriver
steva318
DjordjeVet
Dean
vansal
Lazar
Branimir
xyz
ticar
110 posters

    parenje i uzgoj grdelina

    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krepat ma ne molat pon 31 kol - 10:40

    A šta da radim kad su se tukli,čupali živi kaos.Evo i sad sam ih razdvojio nakon parenja i uredno izlegnuti mladi,normalno ih hrani.Ne bih ih bio sigurno razdvajao da nije ilo tuče i puna gajba perja.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI pon 31 kol - 14:52

    EUMOx je napisao/la:razbila je jaja jer odvajas muzjaka,ja jos nisam cuo da neko kod stiglica odvaja muzjaka i da to zenka prihvati pozitivno,u najgorem slucaju odvaja se providnom pregradom,ali najbolje nikako neodvajati.

    Tko to ne odvaja mužijaka koji radi štetu u gnjezdu ?, ili izbaci mlade grdeline , vadi končiče iz gnjezda ili što več.
    To rade ljudi koji minimalo koriste par grdelina koji baš skladno odradi hranjenje a večinu jaja vade i podmeču pod kanarinke ili ženke baštardi , tj cjelo vrijeme drže ptice u paru i vade odmah jaja .To je čisti biznis i štancanje grdelina jer su u pitanju mutacije koje prilično koštaju .
    Nisam protivnik dadilja jer ako možemo spasiti grdelina onda tako i učinimo .Ja osobno forsiram hranjenje preko grdelinke i tu bude zaista prilično štete kroz uzgoj , nazovimo to malo ali slatko.
    Opet nije jednako uzgoj u kavezima ili uzgoj u letači pogotovo ako je prostrana.Mnogo je čimbenika koji utječu na skladnost jednog para ptica u vrijeme reprodukcije , ali ona ideala kod dobrog djela parova ne postoji tj da bez nekakvih problema sve glatko odrade.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krepat ma ne molat pon 31 kol - 15:03

    Ma da se razumimo ja sam za vas mala beba,počeo sam sa baštardima prošle godine i nešto malo uspio.Ove godine uz pomoć Vas sve je išlo bolje i glađe.Gardeline nism nikad ni pomislio uzgajt ali imao sam pitomu ručno odhranjenu ženku i mužjaka koji je 3 god u gajbi.Probao sam to u ''uvjetima'' da bi te vi umrli od smjeha.Gajba 80 x30x30 na zatvorenoj lođi od 2 m2 gdeje je uz to mašina za robu i onda mi gardelac razvaljuje kad je nešto skoro uspjelo pa da ga nećeš probat maknut.Kad pariš 5-6 parova onda možda nebi ni ja a ovako svako jutro molim boga da su jaja cjela,mladi živi i odmah mi je ljepše jutro.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by PESTI pon 31 kol - 15:14

    ne molat...ima problema i u onih najboljih uzgajivača , tko ih nema taj mulja.
    Svatko od nas je bio početnik ali se kroz godine čovjek izuči i rezultat mora doči , ali kažem opet i najači imaju odredjenih poteškoča.
    krepat ma ne molat
    krepat ma ne molat


    Broj postova : 616
    Age : 54
    Location : Krk
    Registration date : 31.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by krepat ma ne molat pon 31 kol - 15:20

    Ma gledaj ,ako mi ovo uspije sa mladim gardelinima u prvoj godini pokušaja javascript:emoticonp('geek') ludilo!!!! Onda sav onaj list maslačka,jabuke,radić.brašnari,Sjeme malačka ,jabuke bademi ,orasi, i šta ti ja znam čime ih ja hranim nije bilo uzaludno.Jednom rječju PRRRRESRRRETANNNNNNN!
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost uto 1 ruj - 13:54

    PESTI je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:razbila je jaja jer odvajas muzjaka,ja jos nisam cuo da neko kod stiglica odvaja muzjaka i da to zenka prihvati pozitivno,u najgorem slucaju odvaja se providnom pregradom,ali najbolje nikako neodvajati.

    Tko to ne odvaja mužijaka koji radi štetu u gnjezdu ?, ili izbaci mlade grdeline , vadi končiče iz gnjezda ili što več.
    To rade ljudi koji minimalo koriste par grdelina koji baš skladno odradi hranjenje a večinu jaja vade i podmeču pod kanarinke ili ženke baštardi , tj cjelo vrijeme drže ptice u paru i vade odmah jaja .To je čisti biznis i štancanje grdelina jer su u pitanju mutacije koje prilično koštaju .
    Nisam protivnik dadilja jer ako možemo spasiti grdelina onda tako i učinimo .Ja osobno forsiram hranjenje preko grdelinke i tu bude zaista prilično štete kroz uzgoj , nazovimo to malo ali slatko.
    Opet nije jednako uzgoj u kavezima ili uzgoj u letači pogotovo ako je prostrana.Mnogo je čimbenika koji utječu na skladnost jednog para ptica u vrijeme reprodukcije , ali ona ideala kod dobrog djela parova ne postoji tj da bez nekakvih problema sve glatko odrade.

    odvajas ga pregradom,zicom, ali ne tako da ga zenka nikako nevidi i necuje , to su divlje ptice i one moraju koliko toliko biti u paru, medjutim svako ima svojih tehnika,ali ja ako odvajam,radim samo zicanom pregradom.

    nepodturam nista pod basterde.
    tefik1
    tefik1


    Broj postova : 19
    Age : 54
    Location : Skopje-Makedonija
    Registration date : 28.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by tefik1 uto 6 lis - 19:03

    molim vas gde se mogu nabavit vit.k dali u apotekama ili u veterini.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zvrcko sen sri 7 lis - 18:02

    u apotekama za ljude ali i u veterinarskim stanicama...................

    bar ovdje u R Hrvatskoj ja sam kupova
    Alen
    Alen


    Broj postova : 21
    Age : 45
    Location : Zabok -HRVATSKA
    Registration date : 11.10.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Alen sri 9 pro - 0:53

    pozdrav ljudi, ovako vidim da govorite o kokcidiozi pa me zanima gdje bih mogao kupiti taj preparat SB3 - inače blizu sam zagreba pa ako imate ime koje trgovine za ljubimce ili koja je specijalizirana za grdeline da mi preporučite nešto...
    hvala
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by plafonko sri 7 tra - 0:07

    kod mene stigljici jos nisu poceli savijati gnjezdo, 4 para su mi zajedno u parilicama vec nekih 25 dana i dobijaju jajcanu i maslacak svaki dan, raspjevani su, spavaju na njezdima ali ga jos ne savijaju

    valjda bude nesto :-)
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by seadriver sri 7 tra - 0:40

    plafonko je napisao/la:kod mene stigljici jos nisu poceli savijati gnjezdo, 4 para su mi zajedno u parilicama vec nekih 25 dana i dobijaju jajcanu i maslacak svaki dan, raspjevani su, spavaju na njezdima ali ga jos ne savijaju

    valjda bude nesto :-)

    Zasto bi savijali 6.4 gnijezdo? Ako su na prirodnom svjetlu 13 ipo sati svjetla koliko je trenutno njima je premalo za nesto ozbiljnije.
    1.5 (14 ipo sati svjetla)
    15.5 (15 sati svjetla)
    1.6 (15h i 40min svjetla)
    15.6 (16 sati svjetla)
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by ticar sri 7 tra - 4:22

    seadriver je napisao/la:
    plafonko je napisao/la:kod mene stigljici jos nisu poceli savijati gnjezdo, 4 para su mi zajedno u parilicama vec nekih 25 dana i dobijaju jajcanu i maslacak svaki dan, raspjevani su, spavaju na njezdima ali ga jos ne savijaju

    valjda bude nesto :-)

    Zasto bi savijali 6.4 gnijezdo? Ako su na prirodnom svjetlu 13 ipo sati svjetla koliko je trenutno njima je premalo za nesto ozbiljnije.
    1.5 (14 ipo sati svjetla)
    15.5 (15 sati svjetla)
    1.6 (15h i 40min svjetla)
    15.6 (16 sati svjetla)

    grdelini još lete po 3-4 u jatu,ali zato frzelini i vrduni već prave gnijezda,ja vidio. parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Icon_biggrin
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by plafonko sri 7 tra - 13:16

    tri para koja su mi u kuci su vec na 15 sati svjetla a jutros sam primjetio jednu zenku u gnjezdu valjda ce pocet savijati
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by seadriver sri 7 tra - 13:57

    Druga je stvar ako se radi sa umjetnim svjetlom, ja sam pisao samo za prirodni rezim
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Carduel sri 7 tra - 14:22

    ticar je napisao/la:
    seadriver je napisao/la:
    plafonko je napisao/la:kod mene stigljici jos nisu poceli savijati gnjezdo, 4 para su mi zajedno u parilicama vec nekih 25 dana i dobijaju jajcanu i maslacak svaki dan, raspjevani su, spavaju na njezdima ali ga jos ne savijaju

    valjda bude nesto :-)

    Zasto bi savijali 6.4 gnijezdo? Ako su na prirodnom svjetlu 13 ipo sati svjetla koliko je trenutno njima je premalo za nesto ozbiljnije.
    1.5 (14 ipo sati svjetla)
    15.5 (15 sati svjetla)
    1.6 (15h i 40min svjetla)
    15.6 (16 sati svjetla)

    grdelini još lete po 3-4 u jatu,ali zato frzelini i vrduni već prave gnijezda,ja vidio. parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Icon_biggrin

    Također! Very Happy
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 7 tra - 21:00

    Evo ja ovih dana spajam parove i jutros jednom paru mutacija stavim gnjezdo i materijal za praviti, kad popodne gnjezdo napola smotano. Izgleda da sutra moram postaviti sva gnjezda Very Happy bounce
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by evmolp sub 15 svi - 23:24

    Posle koje jaje grdelinka pocinje sa lezanjem? Danas je snjela treto jaje ali jos nije zalegla. Inace prvi put ove godine parim grdeline.
    Pozdrav svima!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by ticar ned 16 svi - 4:42

    evmolp je napisao/la:Posle koje jaje grdelinka pocinje sa lezanjem? Danas je snjela treto jaje ali jos nije zalegla. Inace prvi put ove godine parim grdeline.
    Pozdrav svima!

    kad snese zadnje većinom
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost ned 16 svi - 12:20

    evmolp je napisao/la:Posle koje jaje grdelinka pocinje sa lezanjem? Danas je snjela treto jaje ali jos nije zalegla. Inace prvi put ove godine parim grdeline.
    Pozdrav svima!

    ako se na trecem jajetu nezadrzava u gnjezdu,bar po nekoliko minuta u prekidima, moras moliti Boga dali ce uobste leci na ta jaja,neke zenke od treceg jajeta vec pocinju cvrsto lezati a ima ih koje snesu jaja a gnjezdo ih nezanima pa onda jaja moraju pod drugu koja lezi,ako je puno,markiras jaja i raspodjelis na vise zenki koje vec dobro leze,toj stavis plasticna,pa ako se kojim slucajem odluci da legne,vratis joj njena jaja.

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Evo ja ovih dana spajam parove i jutros jednom paru mutacija stavim gnjezdo i materijal za praviti, kad popodne gnjezdo napola smotano. Izgleda da sutra moram postaviti sva gnjezda Very Happy bounce

    Zoki nedaj se ,neka bude sretno Cool
    evmolp
    evmolp


    Broj postova : 117
    Age : 48
    Location : Skopje
    Registration date : 22.07.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by evmolp ned 16 svi - 23:34

    Puno hvala Ticaru i Eumoxu na odgovorima. Jutros je stiglo i 4 jaje pa videcemo...
    Pozdrav!
    avatar
    kekic123


    Broj postova : 24
    Age : 57
    Location : Sarajevo
    Registration date : 17.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Parenje

    Postaj by kekic123 uto 18 svi - 13:51

    Pozdrav za forumase ..

    Jedan samo savjet . Jutros sam dobio bjelogrlog stiglica i imam namjeru da ga uparim , imam i dvije zenke za njega . Da li da ga ubacim jedno vrijeme samog u kavez pa poslije nekog vremena da ga spojim sa zenkom ili da ga ubacim odmah sa jednom zenkom i pocnem sa pripremama , klijalo , jaja itd ..Ovoga sam stiglica dobio iznenada od prijatelja a i za zenke sam se snasao . Imam vec 2 para koji leze na jajima , samo neznam ova zima hoce li sta biti od toga posto je jutros u Sarajevu 5 stepeni celzijusa ..
    avatar
    trava


    Broj postova : 60
    Location : zadar
    Registration date : 18.04.2010

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by trava sri 19 svi - 16:10

    Muškog ubaci u parilicu ,ženke stavi u blizinu i počni sa pojačanom ishranom,kad se ptice za desetak dana aklimatiziraju ubaci obje ženke kod njega neka se izaberu par.U stvari nemoj stavljati ženke ako muški nije počeo pjevati.
    avatar
    Gost
    Gost


    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Gost sri 19 svi - 19:18

    ljudi neznam sta je ovo, neznam sta cu od ptica,jaja ...bice ih i previse,mladi pijucu,jaja na sve strane, sva puna, satinet nosioci,isabel,ahati,eumi,normali, itd... sta je ovo,pocetnicka sreca ? vec 14 godina svake godine pocinjem,mozda je to Cool


    PS. kekicu, mogu i obje zenke,pod uslovom vece letilice i anonimiteta,jedna lijevo jedna desno,mala pregrada,zelenilo, a da se muzjak krece kod obje.
    avatar
    kekic123


    Broj postova : 24
    Age : 57
    Location : Sarajevo
    Registration date : 17.09.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Parenje

    Postaj by kekic123 čet 20 svi - 14:32

    Ok zahvaljujem na odgovorima , probacu pa javim . Imam i jedan par koji vec pripremam od pocetka Aprila , proklijalo E vitamin itd .. par jos nepokazuje nikakvog interesa za parenje . Sta mislite da li da ih razdvojim da probam ubaciti drugu zenku ili da jos malo sacekam ...
    zlaja11
    zlaja11


    Broj postova : 18
    Age : 52
    Registration date : 26.03.2009

    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty hrana

    Postaj by zlaja11 čet 20 svi - 19:53


    Sponsored content


    parenje i uzgoj grdelina - Page 22 Empty Re: parenje i uzgoj grdelina

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 16:55.