Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+64
bivanzg
karlo
grdelin-omiš
ERVINO
čajka
pippo
malinois
zadranin
crv
vlado
Siskin
koce
komiza
brabus
zoranV
krstokljun
korkut
Ad3l
franc92
zlaja11
DAMIAN
DOMO
Dule
Dax BG
refa95
tefik1
kekic123
MilanNish
baltic
dr.nenad86
Carduel
topaz
PESTI
Belobradi
Miljenko
MARIN
krnjolac
krele
Petar
plafonko
Branimir
franeperuzovic
sgrguro3
sestoperac
riberi
vansal
japirko1
kreso
Merlo
zvrcko sen
Fago
lord189
bocka
Zvrcko
Sina BL
seadriver
ikayke
Dean
Lazar
DjordjeVet
steva318
ticar
saso78
xyz
68 posters

    Video Klipovi

    karlo
    karlo


    Broj postova : 85
    Age : 61
    Location : Split
    Registration date : 22.12.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by karlo pet 25 lip - 16:17

    ...je marine,mislin da si u pravu... cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN pet 25 lip - 16:35

    I još bi nešto želio istaći ,naročito vama mlađima.
    Nemojte misliti da ove stare snimke ,koje se dan danas vrte predstavljaju sveukupnost kvalitete iz tih tičarski sretnih vremena.Ima puno tih snimki a ne predstavljaju 1% od kvalitete koja je tad postojala.Tičari su to imali uživo i u svakom trenutku su nešto takvo mogli slušati ili kod sebe ili kod nekog drugog.I jednostavno nije se osjećala potreba da se takvo nešto snimi.Svi su mislili kako će toga uvijek biti.Moram priznati i ja sam jedan od tih.
    Veliku večinu snimki napravio je Marin Lukas veliki zaljubljenik u pjev.Eno ga još uvijek živog i zdravog da to potvrdi.A može i potvrditi na kako primitivnoj aparaturi je to snimano.I kakva je razlika u kvaliteti tih starih snimki i slušanja uživo.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 16:52

    Čak i Cd nije vječan , pa nečemo ni na njemu dugo slušati grdelina kako je počelo. Very Happy .
    Ovaj forum je povezao mnogo ljudi sa istom ljubavi -grdelinom , malo više treba suradjivati , manje serkati ,i biti če vrhunskih grdelina.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic pet 25 lip - 17:06

    EUMOx je napisao/la:
    baltic je napisao/la:Carduel ti je postavio snimak kako zija ispadne preko CD kad se uci i ovo je u vrlo dobrom izdanju zija.

    A ti naucio grdelina preko CD-a i ta zija naj bolji i jos major.

    GOLEMO!

    A CD koji si pusto je svakako umjetna zija uopste nije orginal to ti moze potvrditi jedan forumas koji je pravio taj CD.


    Nerazumijem te bas najbolje, jel sad ispada: nije skinuo sa CD-a nego mu to bio Boziji dar? ...ili nije major,a ja mislio da ja imam majore ? ...ili zija nije nikakva,nema je? ..a ja mislim da jeste a nisam svjestan da nije?...

    CD koji sam pustao i pustam, preradjen je za lakse ucenje,to nije ono sto se cuje u pozadini snimka, ono je samo posluzilo za raspjevavanje pri trenutnom snimanju. Sa onim se nemoze uciti ono sta ja zelim da mi tic odpjeva.

    Kako vidim, mislim da ces me ti prosvjetliti i usmjeriti na pravi cilj,posto vidim da znas o mojim pticama puno vise nego ja. Cool ...i vidim da se nerviras,i nagadjas totalno netacne konstatacije...onda bolje odmori,ispasce da se svadjamo a to uobste nije tako. cheers

    Hehe

    Skinio je sa Cd koliko toliko.

    Sam si rekao da je Major i odma je jasno da se tu ne treba komentarisati puno o pjevu a ti navali Major najbolja zija na svijetu.

    Zija ima malo duzine ali bez obzira na mikrofoniju cuje se da je krestava .


    Ako ja nagadjam netacno stavite neki snimak gdje je ucen grdelin na Cd ili neznam vec sta a da je ispravna zija.

    Evo Carduel je stavio i sam se razumije i u tehniku i u pjesmu pa je pokazao kakva ispadne zija.





    Zadnja promjena: baltic; pet 25 lip - 17:27; ukupno mijenjano 1 put.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN pet 25 lip - 17:22

    bizar.zg je napisao/la:EUMOx, kaže (post 766) opušteno komuniciramo i zezamo se..., pa evo i ja da se malo zezam jer me obavila toplina i radost uzajamnog druženja. Kao prvo veoma mi je žao što nismo na (školovanje)temi, jer Vas tu čekam.
    Baltic (post.747) prvi spominje "iglene uši"( vjerovatno jer mu se rimovalo sa ...JER SE PRIJE TREBA oprati uši),a Marine ti kažeš da čuješ (post.758) prvi put, nije istina to je termin jednog što ga više nije...mora biti ka mliko, da prolazi kroz iglene uši, 500 godina tradicije iz Varoša....mislim da je tako nekako čovjek pisao.
    Glede PRIRODNE i NEPRIRODNE zije, da razlučimo ( Krnjolac tebi se obraćam jer si najžešći) danas je nema, danas su prirodne zije kratke i nema šanse Krnjolac ma koliko ti šetao ispod borova ( post.753) da je čuješ, a prije nije bilo tako prije su bile normalne duge, ponavljam kojih sada nema, tako da ste svi u pravu.Krnjolac pošto si s Brača, da ti približim, moj punac splićanin je prije 50.godina u Stobreču se kupao s djecom i s 2.metra uzimao prstace, a danas na tom istom mjestu bez boca za ronjenje nema ih ispod 4.metra dubine??? Jeli ti sad jasno, izlovili se prstaci, sad ih imaš jedino ispod Šibenskog mosta na 1.metar dubine, ali imaš i čuvara na mostu s puškom, zabranjeno ( već 50.godina) loviti da se most ne uruši.To što je nama danas neprirodno prije je bilo normalno i prirodno(imaš 38.godina pitaj starije di su prije vadili prstace?). O.K.
    Ali je imam snimnjene , koje su prije bile(NAJPRIRODNIJE) prirodne, te ih puštam mlacima, i mislim da je to "božja misija", vraćam nešto što je čovjek uništio....
    Carduel (post.755), gornja granica 16kHz, mislim da ti podatak nije točan, prije bih se složio sa Japirkom u temi školovanje, moja praksa kaže drugo.
    EUMOx, post 757,veliki-mali grdelin sposobnost...ne bih se složio, ja da sam lovac na ljude nikad ne bih ostavio Pavarotija, nego Bred Pita..... ali ovaj prvi je mogao prodati 300.000.ulaznica po 100 E za koncert u Modeni....jebi ga svi bi tili da izgleda kao Bred Pit, a da piva kao Pavaroti.(Ti mi stvarno nisi jasan, napisao si skoro 600.postova ukupno, puštaš kući CD mladim grdelinima, a SAMO si se jednom -sa nekim čudnim asocijacijama javio ne temu školovanje....stvarno ne razumjem, zašto tamo gdje je mjesto ne raspališ, nego si sve potirao kao ajde ja čekam stručnjake, neka se jave..više se nitko nije javio).
    Marine,post.758. slažem se da treba zvoniti kad grdelin pjeva.
    Baltic post.759, ...grdelin mora gledat kad uči, NIJE istina, već sam opisao u "školovanje" moja iskustva.Bio je ispod krpe, nije vidio a sve je skinuo, mislim živu pticu.
    Carduel, post 760, ...koji uče s CD teško uče, Eumox te pobio u postu 761, a evo i ja ću , protupitanje a što je sa DVDom ,jesi li probao, zvuk je puno kvalitetniji nego sa CD.Neću vas ovdje puno učiti(čekam vas na školovanje), ali shvati da je CD= digitala, koja vara čovjekovo uho a ne i grdelina, sad trebaš naći nešto što mu je bliže-da ga prevariš..... i tako dalje.Digitala je manje prirodna od........... ćao dečki.S puno nježnosti i razumjevanja završavam, ispika na dužini.

    Bizar zg pozdravljam te!
    Osvrnuo bi se samo na ovaj tvoj komentar mog posta.
    Ako pod onim da je to termin (iglene uši)jednog što ga više nije misliš na M.M.mislim da nisi u pravu.Kažeš da ti je dosta godina pa ne znam da li si dotičnog gospodina osobno poznavao.Jer ja jesam.Nikad to od njega nisam čuo.Mislim da je to termin nastao u Kalaharija ili možda Mendule .Ili možda u Legisa gdje su se okupljali prije nego su se posvadili i podijelili u dva tabora.
    Spominješ i Varoš ,500 g, tradicije.Tradicija pjeva u Splitu jest duga ,ali 500 g.mi se čini previše.Istina je tamo je sve počelo.Tamo su uspostavljena prva pravila.A jedno od tih je da im dzija uopće nije bila važna.
    O dziji se počelo pričati tamo negdi od pedesetih godina prošlog stoljeća ,kad je već pomenuti gospodin M.M.na nju skrenuo pažnju i okupio oko sebe jedan broj istomišljenika.Ali "iglenih ušiju"čini mi se tu nije bilo.
    Ali sve to skupa nije toliko ni bitno.Bitno je to da bismo svi mi znali prepoznati pravu dziju kad bi je negdje čuli.I ponavljam MORA ZVONIT.Mora je se čut i tamo gdje je najveća galama i šušur.Ona se čuje ,a pletiva ne.
    Ako nije takva onda nije prava.

    P.S.Ma ovo zg mi nekako ne stoji uz ovaj tvoj nick.Bolje bi mi stalo st,zd ili ši možda?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 17:53

    Carduel je napisao/la:
    baltic je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Ima tu logike u onome sto Krnjolac govori,samo treba razumiti, mislim da znam na sta misli kad pominje skolovanje Cd-om, tacno je da tic to skida i intepretira na svoj nacin, ako slusa "iglene usice" trudice se da tako i izvede,jer drugacije mu nismo dali priliku da cuje.

    Nego ljudi,ja se pitam onako, grdelin u zestini baca ziju, glas mu je na 100%, obara krila, sve se drma i trese,
    a > zija ide u niti pa "kroz iglene usice" , zasto ne sto dublja i sto vise podignuta (?) , sposobnost izvodjenja zije mali grdelin vs. veliki grdelin sigurno ima razlike, manji su vise podobni za "iglene usice" pa mozda se bas zbog toga tome i tezi, lijepo je cuti sve verzije,a ukusi i kriteriji se razlikuju.


    Moj EUMOx da tici tako uce zije preko CD pogotovo te tanke pa svi bi imali ziju Smile

    Zija se uci iz kljuna i tic mora gledat kad uci. A ako ne vidi ucitelja nece je ni naucit da pustas 100-tine Cd-ova pirat

    Slažem se s Baltićem, tići koji se uče s CD-a teško uče pravu dziju! Evo jedan primjer gdje se jasno to može čuti. A usput možete i komentirati.

    Tic - Carduel - Ljubuski



    Carduel , jeli ovaj grdelin učen samo na cd bez žive ptice ili si kombinirao.
    Nije lako naučiti grdelina polovično od toga što si pokazao na snimci, naravno samo ako je učen sa cd bez žive ptice.Ovo je dobra dzijada ,nisam od onih što traži ,,dlaku u jaju,, kolombar je ,,simetričan ,, kako je diže tako je i spusti , čuju se sva slova dzijade što znači da je kompletna , dužine uvjek fali ali bitno da je ,,tehničar,, Very Happy
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac pet 25 lip - 18:45

    Eto,ta zija je po meni dobra i netreba ništa dulja od ovoga,a meni čak ne smetaju ni strile koje vergla,ja nemam ni protiv njih ništa,jer je i to dio grdelinske pisme.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN pet 25 lip - 19:08

    Alo Baltić!
    S obzirom da spadaš u ovu ekipu od "glatke dzije" kaži što misliš o ovoj.
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pet 25 lip - 19:15

    Hah, cuj to ekipa > glatko-dzijarosi Cool

    @ Baltic,ja samo kazem da sam zadovoljan,medjutim mozda pogresno shvacas ako mislis da ja mogu tvrdit da svaki tic ucen sa Cd-a treba imati dobru ziju, ja to niti sam rekao niti proucavao,opet kazem: nisi svjestan tezine svega toga,i srece da se nadje tic koji je podoban (govorim za majore)...


    Zadnja promjena: EUMOx; pet 25 lip - 19:15; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    bivanzg


    Broj postova : 13
    Age : 51
    Location : Split-Zg
    Registration date : 30.05.2010

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by bivanzg pet 25 lip - 19:15

    -pozdrav svim grdelinašima ,a posebno svom sugrađaninu bizar.zg
    -naime ja sam pola - pola (otac dalmatinac,a krv nije voda ,pa valjda otud i ljubav prema pticama, bolje reći grdelinima)
    -nisam više mogao čitati a da se ne uključim
    -Marine tebe posebno cijenim,i samo ću reći da si se zavraga trudio sa onolikim tekstovima,kad ljudi neznaju razlikovat šta je verša,a šta batuda ,pletiva u verši ,pletiva u batudi itd... ,koliko vidim sve se svodi na to kakva je zijada, a kakav je štigliv u cijelosti kad se sve sagleda;to se zanemaruje...i kao da je nevažno
    -čini mi se da tu pojedinci nisu nikad imali prilike čuti kako pravi štiglic pjeva
    -sve u svoje doba godine
    -krnjolac makar tebe je teško zadovoljiti,kad dođem dole u želandu,tebi će bit svaki dobar
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN pet 25 lip - 19:45

    Pobježe Balta!
    Sad će konzultacije.
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pet 25 lip - 20:01

    MARIN je napisao/la:Pobježe Balta!
    Sad će konzultacije.

    i to na chatboxu, bice zasjedanje zenicko-dalmatinske zupanije.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel pet 25 lip - 20:08

    EUMOx je napisao/la:

    @Carduel, po tvom misljenju jel ono na balticovom videu ta prava zija? Za mene je prava zija,ona koju sam vec objasnio,a MARIN potvrdio da je i po STP-u ok,ona se razlikuje od balticove izvedbe i zija mog tica je po istom tom gustu (na moju srecu i veselje)

    Što se tiče dzije koju je Balta postavio mišljenja sam da joj fali slova i ima nepravilan kolombar. Druga stvar koja mi upada u oči cijelo ovo vrijeme je činjenica da Balta svaki put ponešto postavi na forum a glasnogovornici još svoje tiće drže u "škuricama".

    Balta, još jednom čestitke na trudu.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN pet 25 lip - 20:13

    EUMOx je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Pobježe Balta!
    Sad će konzultacije.

    i to na chatboxu, bice zasjedanje zenicko-dalmatinske zupanije.

    Neće ,neće na chatbox.
    Nego nešto ih nema u zadnje vrijeme.Jedino Baltić.Svaka mu čast!
    Pitam se zašto?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel pet 25 lip - 20:27

    PESTI je napisao/la:
    Carduel , jeli ovaj grdelin učen samo na cd bez žive ptice ili si kombinirao.
    Nije lako naučiti grdelina polovično od toga što si pokazao na snimci, naravno samo ako je učen sa cd bez žive ptice.Ovo je dobra dzijada ,nisam od onih što traži ,,dlaku u jaju,, kolombar je ,,simetričan ,, kako je diže tako je i spusti , čuju se sva slova dzijade što znači da je kompletna , dužine uvjek fali ali bitno da je ,,tehničar,, Very Happy

    Učen je samo na CD pošto nisam imao DVD. Iskreno način izvođenja dzije mi se ne sviđa (iako se može čuti i kolombar) jer se na kraju pojavljuje "režanje" i nije mu lijep fade out. Ali šta se može! Nije lako do dobre ptice, iako mi se čini da neki to rade tako jednostavno. Baš im zavidim.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 22:35

    Carduel je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:
    Carduel , jeli ovaj grdelin učen samo na cd bez žive ptice ili si kombinirao.
    Nije lako naučiti grdelina polovično od toga što si pokazao na snimci, naravno samo ako je učen sa cd bez žive ptice.Ovo je dobra dzijada ,nisam od onih što traži ,,dlaku u jaju,, kolombar je ,,simetričan ,, kako je diže tako je i spusti , čuju se sva slova dzijade što znači da je kompletna , dužine uvjek fali ali bitno da je ,,tehničar,, Very Happy

    Učen je samo na CD pošto nisam imao DVD. Iskreno način izvođenja dzije mi se ne sviđa (iako se može čuti i kolombar) jer se na kraju pojavljuje "režanje" i nije mu lijep fade out. Ali šta se može! Nije lako do dobre ptice, iako mi se čini da neki to rade tako jednostavno. Baš im zavidim.



    SVAKA TI DALA .(bez onog ,,vode iz bunara,,) Very Happy ,Onako si ga sa cd stvorio , to je za svaku pohvalu i dokaz da se sa vrijednim radom i znanjem može stvoriti nešto od ničega.Dobro se treba prošetati prirodom da se onakva dzijada čuje.
    Moj komentar je bio jednostavan , nisam se dirao ,,boje i lakova ,,ali dzija ispravna što je najvažnije.
    Koliki je čiji (kolombar Cool ),sporedna je stvar jer se sa dužinom dzije dešavaju i novi problemi kod učenja a najčešče je skraćivanje , preskakanje slova ili nepravilan kolombar.

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 22:40

    Balta je jedini na ovom forumu što na temu pjevanja stavlja video grdelina što piva , stvorio je maticu sličnih ptica što je za svaku pohvalu .
    Balta i tebi , SVAKA TI DALA . Very Happy cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by zoranV pet 25 lip - 22:49

    PESTI je napisao/la:Balta je jedini na ovom forumu što na temu pjevanja stavlja video grdelina što piva , stvorio je maticu sličnih ptica što je za svaku pohvalu .
    Balta i tebi , SVAKA TI DALA . Very Happy cheers

    Ajmo se vrijeđati,zar i ja nisam stavio desetak snimaka grdelina,u mene nema CD ,a ni kompjutora Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 23:00

    Zorane , Very Happy , SVAKA TI DALA da se moraš sakrivati od žena .

    cheers
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by refa95 pet 25 lip - 23:04

    i ja sam stavio svog tica na forum
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by PESTI pet 25 lip - 23:06

    refa95 je napisao/la:i ja sam stavio svog tica na forum

    Ti si još mlad pa samo zamisli da ti je svaka dala. Very Happy
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by refa95 pet 25 lip - 23:06

    hahahhh
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krstokljun pet 25 lip - 23:08

    Refa, jeli jos rano za to? ili mozda nije? Very Happy Very Happy Very Happy
    Cini mi se da bi ti rado bounce bounce bounce
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by refa95 pet 25 lip - 23:08

    dobro ti se cini
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by zoranV pet 25 lip - 23:17

    Pa,da i Refa je stavio.Vidiš da nas ima Very Happy Very Happy cheers

    Sponsored content


    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 7 svi - 7:45.