Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+64
bivanzg
karlo
grdelin-omiš
ERVINO
čajka
pippo
malinois
zadranin
crv
vlado
Siskin
koce
komiza
brabus
zoranV
krstokljun
korkut
Ad3l
franc92
zlaja11
DAMIAN
DOMO
Dule
Dax BG
refa95
tefik1
kekic123
MilanNish
baltic
dr.nenad86
Carduel
topaz
PESTI
Belobradi
Miljenko
MARIN
krnjolac
krele
Petar
plafonko
Branimir
franeperuzovic
sgrguro3
sestoperac
riberi
vansal
japirko1
kreso
Merlo
zvrcko sen
Fago
lord189
bocka
Zvrcko
Sina BL
seadriver
ikayke
Dean
Lazar
DjordjeVet
steva318
ticar
saso78
xyz
68 posters

    Video Klipovi

    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac čet 24 lip - 11:30

    lord189 je napisao/la:
    krnjolac je napisao/la:meni osobnoo draža kratka prirodna zija od mojih grdelina,nego ovako neprirodna sa prekidom posredini...

    ma koja neprirodna prirodna je to zijada pa sta misliš kako bi se došlo do nje...pa jel čitaš ti gori da tić nije u formi i da je u modi da je nemore ispivat i čuješ da verša

    oćeš reć da ti svaki dan oko kuće slušaš takvu "prirodnu" ziju u prirodi,a ne da je to kompjuterski stvorena i produžavana zija koja tiću nije normalna,pa je zato i skine onako čudnovato,?ako je sad u modi zašto ga onda nije snimija kad je bija u formi??
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost čet 24 lip - 14:57

    Ja se mozda slazem sa Krnjolcom,mozda? jer neznam kakvu on ziju smatra dobrom,ali sam vec rekao da zija "kroz iglene usice" nije moj stil, nego zvucno jaca i sto bolje dignuta,bez ikakvih tankih tonova. Balticov kad digne ziju,ljudi misle bomba, a moj - ljudi misle 6 flota ispalila tomahawk raketu Very Happy
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac čet 24 lip - 15:51

    eumo,za mene je dobra svaka zija koja zvuči prirodno,tj. onakva kakvu čujem po borovini kad šetam uz more,ili kad odem u prirodu iza brda.kod tih zija ima vrlo malo odstupanja,neke su malo kraće,neke malo duže,ali nijedna ne zvuči neprirodno i umjetno bio on u modi ili u vrhunskoj formi.nema iglenih ušiju u prirodi...grdelin čuje veći spektar frekvencija od nas,tako da on sigurno i drukčije čuje ono što mu puštamo na cd,pa pokušava reproducirat i ono što mi ne čujemo,tj. razni visoki šumovi i ultrazvučni tonovi koji se zakače u procesu snimanja,i upravo bi to možda moglo biti ono što zovete"kroz iglene uši"..?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic čet 24 lip - 17:05

    I ja mislim da je malo preduga i digne je previse pa dok je ponovo digne preduga nema sta neprirodno :affraid:
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel čet 24 lip - 17:08

    krnjolac je napisao/la:eumo,za mene je dobra svaka zija koja zvuči prirodno,tj. onakva kakvu čujem po borovini kad šetam uz more,ili kad odem u prirodu iza brda.kod tih zija ima vrlo malo odstupanja,neke su malo kraće,neke malo duže,ali nijedna ne zvuči neprirodno i umjetno bio on u modi ili u vrhunskoj formi.nema iglenih ušiju u prirodi...grdelin čuje veći spektar frekvencija od nas,tako da on sigurno i drukčije čuje ono što mu puštamo na cd,pa pokušava reproducirat i ono što mi ne čujemo,tj. razni visoki šumovi i ultrazvučni tonovi koji se zakače u procesu snimanja,i upravo bi to možda moglo biti ono što zovete"kroz iglene uši"..?

    Pozdrav Krnjolac, zamolio bi te da nam objasniš tu relaciju - čuje veći spektar frekvencija - pokušava reproducirat razne visoke šumove i ultrazvučne tonove (tonovi iznad 20kHz. Isto tako uređaj za plašenje životinja rade na 22 kHz)? Iz iskustva znam da pjesma grdelina ide do gornje granice od 16 kHz, pa mi to nikako nije jasno.

    Pozzz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN čet 24 lip - 19:25

    Dragi moji koliko sam ja uspio skužit Krnjolca njemu je svaka dzija ,koja nije kratka,neprirodna.
    Nekidan je bio kod mene i ne možeš ga uvjerit da i u prirodi ima,ili je bilo dugih dzija.Po njemu takve dzije su sve rezultat nekakve tonske obrade u studiju ili na kompjuteru.Dakle neprirodne.
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost čet 24 lip - 19:46

    Ima tu logike u onome sto Krnjolac govori,samo treba razumiti, mislim da znam na sta misli kad pominje skolovanje Cd-om, tacno je da tic to skida i intepretira na svoj nacin, ako slusa "iglene usice" trudice se da tako i izvede,jer drugacije mu nismo dali priliku da cuje.

    Nego ljudi,ja se pitam onako, grdelin u zestini baca ziju, glas mu je na 100%, obara krila, sve se drma i trese,
    a > zija ide u niti pa "kroz iglene usice" , zasto ne sto dublja i sto vise podignuta (?) , sposobnost izvodjenja zije mali grdelin vs. veliki grdelin sigurno ima razlike, manji su vise podobni za "iglene usice" pa mozda se bas zbog toga tome i tezi, lijepo je cuti sve verzije,a ukusi i kriteriji se razlikuju.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN čet 24 lip - 20:03

    Moj komentar se odnosio na dužinu,a ne na boju.
    Da budem iskren, iako se ovim poprilično dugo bavim, prvi put sam čuo za "iglene uši" ovdje na forumu.
    Jer kako su mene učili dzija mora zvonit i što je tić pjeva sa jačim glasom ona je bolja.
    Tići u verši kao i dzije proizašle iz verše nisu za ocjenu.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic čet 24 lip - 21:52

    EUMOx je napisao/la:Ima tu logike u onome sto Krnjolac govori,samo treba razumiti, mislim da znam na sta misli kad pominje skolovanje Cd-om, tacno je da tic to skida i intepretira na svoj nacin, ako slusa "iglene usice" trudice se da tako i izvede,jer drugacije mu nismo dali priliku da cuje.

    Nego ljudi,ja se pitam onako, grdelin u zestini baca ziju, glas mu je na 100%, obara krila, sve se drma i trese,
    a > zija ide u niti pa "kroz iglene usice" , zasto ne sto dublja i sto vise podignuta (?) , sposobnost izvodjenja zije mali grdelin vs. veliki grdelin sigurno ima razlike, manji su vise podobni za "iglene usice" pa mozda se bas zbog toga tome i tezi, lijepo je cuti sve verzije,a ukusi i kriteriji se razlikuju.


    Moj EUMOx da tici tako uce zije preko CD pogotovo te tanke pa svi bi imali ziju Smile

    Zija se uci iz kljuna i tic mora gledat kad uci. A ako ne vidi ucitelja nece je ni naucit da pustas 100-tine Cd-ova pirat
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel čet 24 lip - 23:43

    baltic je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Ima tu logike u onome sto Krnjolac govori,samo treba razumiti, mislim da znam na sta misli kad pominje skolovanje Cd-om, tacno je da tic to skida i intepretira na svoj nacin, ako slusa "iglene usice" trudice se da tako i izvede,jer drugacije mu nismo dali priliku da cuje.

    Nego ljudi,ja se pitam onako, grdelin u zestini baca ziju, glas mu je na 100%, obara krila, sve se drma i trese,
    a > zija ide u niti pa "kroz iglene usice" , zasto ne sto dublja i sto vise podignuta (?) , sposobnost izvodjenja zije mali grdelin vs. veliki grdelin sigurno ima razlike, manji su vise podobni za "iglene usice" pa mozda se bas zbog toga tome i tezi, lijepo je cuti sve verzije,a ukusi i kriteriji se razlikuju.


    Moj EUMOx da tici tako uce zije preko CD pogotovo te tanke pa svi bi imali ziju Smile

    Zija se uci iz kljuna i tic mora gledat kad uci. A ako ne vidi ucitelja nece je ni naucit da pustas 100-tine Cd-ova pirat

    Slažem se s Baltićem, tići koji se uče s CD-a teško uče pravu dziju! Evo jedan primjer gdje se jasno to može čuti. A usput možete i komentirati.

    Tic - Carduel - Ljubuski
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost čet 24 lip - 23:46

    MARIN je napisao/la:Moj komentar se odnosio na dužinu,a ne na boju.
    Da budem iskren, iako se ovim poprilično dugo bavim, prvi put sam čuo za "iglene uši" ovdje na forumu.
    Jer kako su mene učili dzija mora zvonit i što je tić pjeva sa jačim glasom ona je bolja.
    Tići u verši kao i dzije proizašle iz verše nisu za ocjenu.

    e to je onda moj ukus.

    @Baltic, kome sad ti to govoris? Moj tic nije imao ucitelja osim CD-a, zija izvaljuje iz cipela...neznam sta da ti kazem na to tvoje o Cd-ovima...Bice snimki sa cistijim zvukom,akoBogda, necu ja sad nicije da spustam i svoje da uzdizem, svako ima usi, i neka sam procjeni sta mu pase, ja da sam trazio od sjevernog do juznog pola nebi nasao ono sta sam "sasvim neocekivajuci" dobio. Pusti ti te tanke zije i pletivo pa krrrrrrr... 8)

    Sigurno je da nije svaki tic za ucenje sa Cd-a,a koliko ih ima da ziju nikad ni neodpjevaju...do tica je 70%

    @Carduel, po tvom misljenju jel ono na balticovom videu ta prava zija? Za mene je prava zija,ona koju sam vec objasnio,a MARIN potvrdio da je i po STP-u ok,ona se razlikuje od balticove izvedbe i zija mog tica je po istom tom gustu (na moju srecu i veselje)
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac pet 25 lip - 0:19

    MARIN je napisao/la:Dragi moji koliko sam ja uspio skužit Krnjolca njemu je svaka dzija ,koja nije kratka,neprirodna.
    Nekidan je bio kod mene i ne možeš ga uvjerit da i u prirodi ima,ili je bilo dugih dzija.Po njemu takve dzije su sve rezultat nekakve tonske obrade u studiju ili na kompjuteru.Dakle neprirodne.


    Marine,kad čujem na stablu ziju o kojoj pričaš,pa makar i samo jednog grdelina,priznat ću da sam u krivu,obecajem.meni duga zija ne smeta,čak naprotiv,ali mora imat svoju snagu i svoju uzlaznu i silaznu putanju(nešto kao vrdun gijas).a radije ću imat grdelina sa kratkom zijom ,nego kad čujem one ravne ko da je sjenica,ili nedaj boze da ide samo uzlazno,ili ove kroz iglene uši.to ne priznajem kao prirodnu ziju.nadam se da sam razjasnio svoj stav sa kojim se nemorate slagat,i to je sasvim uredu.o ukusima se ne raspravlja...
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pet 25 lip - 1:18

    Je Krnjolac,nesjecam se ni ja da san cuja tako nesto, grdelin u zestini, muzjak, pored gnjezda,trudi se da mu glas bude sto jaci, time brani/stiti teritoriju i ogranicava, a sa "iglenim usicama" nebi daleko dogurao taj cilj Very Happy
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic pet 25 lip - 10:34

    E moj EUMOx ne znam sta ti je cilj sa tim komentarima?
    Dali hoces reci da onaj tvoj video klip sto si stavio mozes porediti ziju sa ovim sto sam ja stavio dali ti je to cilj?

    Na mom video klipu zija zvoni ko crkveno zvono i tamo gdje vi kazete da je prekinuta tu treba da upotrijebite iglene usi da vidite da nije prekinuta.

    ps EUMOx zamoli MARINA da ti iskomentarise ziju sa tvog video klipa bez obzira sto je los video snimak cuje se krestanje kad izvodi ziju.

    Krnjolac ti bi trebao da odes iza 7 brda i dolina da cujes ziju u prirodi a ne iza jednog brda.

    Evo da nebi lutao ja cu ti reci imas ziju u Šipovu ali dobijes i cacaca.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic pet 25 lip - 11:00

    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pet 25 lip - 11:57

    Baltic, sto sad ti vidis problem u tome sto ja kazem da tanke zije nisu "zije" za mene? Pa nisam ti kucu zapalio! Opusteno komuniciramo, i zezamo se malo...Sto se mog videa tice,jeste los,i zvucno je dosta drugaciji nego uzivo, zija "ne kresti" nego je doslo do "mikrofonije" pri snimanju, a ti se raspitaj sta je to mikrofonija da ja sad neduljim. Da je bila tanka zija,mozda toliko mikrofonije nebi ni bilo, nego je to zvucno jaka i dignuta zija, onaj ko slusa snimak zna odprilike kako to zvuci uzivo. A i Pavaroti "kresti" samo mu priblizi zvucnik njegovom mikrofonu.

    Kad bude cistiji snimak,a bice, neka onda iskomentira ziju ko god to zeli,ako sada nema predstavu kakva je i ako
    od mikrofonije misli da je nekakvo krestanje...

    PS. za neupucene: kod EUMOxa,na videu koji je baltic postavio link, to pjeva Major , ni balcanica,ni c.c. ni tschusi,ni parva, ni britanica ... nego "Major" , a ljudi moji to je duplo teze postici,ma troduplo...
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic pet 25 lip - 12:41

    Carduel ti je postavio snimak kako zija ispadne preko CD kad se uci i ovo je u vrlo dobrom izdanju zija.

    A ti naucio grdelina preko CD-a i ta zija naj bolji i jos major.

    GOLEMO!

    A CD koji si pusto je svakako umjetna zija uopste nije orginal to ti moze potvrditi jedan forumas koji je pravio taj CD.

    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pet 25 lip - 12:54

    baltic je napisao/la:Carduel ti je postavio snimak kako zija ispadne preko CD kad se uci i ovo je u vrlo dobrom izdanju zija.

    A ti naucio grdelina preko CD-a i ta zija naj bolji i jos major.

    GOLEMO!

    A CD koji si pusto je svakako umjetna zija uopste nije orginal to ti moze potvrditi jedan forumas koji je pravio taj CD.


    Nerazumijem te bas najbolje, jel sad ispada: nije skinuo sa CD-a nego mu to bio Boziji dar? ...ili nije major,a ja mislio da ja imam majore ? ...ili zija nije nikakva,nema je? ..a ja mislim da jeste a nisam svjestan da nije?...

    CD koji sam pustao i pustam, preradjen je za lakse ucenje,to nije ono sto se cuje u pozadini snimka, ono je samo posluzilo za raspjevavanje pri trenutnom snimanju. Sa onim se nemoze uciti ono sta ja zelim da mi tic odpjeva.

    Kako vidim, mislim da ces me ti prosvjetliti i usmjeriti na pravi cilj,posto vidim da znas o mojim pticama puno vise nego ja. Cool ...i vidim da se nerviras,i nagadjas totalno netacne konstatacije...onda bolje odmori,ispasce da se svadjamo a to uobste nije tako. cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pet 25 lip - 13:14

    EUMOx, kaže (post 766) opušteno komuniciramo i zezamo se..., pa evo i ja da se malo zezam jer me obavila toplina i radost uzajamnog druženja. Kao prvo veoma mi je žao što nismo na (školovanje)temi, jer Vas tu čekam.
    Baltic (post.747) prvi spominje "iglene uši"( vjerovatno jer mu se rimovalo sa ...JER SE PRIJE TREBA oprati uši),a Marine ti kažeš da čuješ (post.758) prvi put, nije istina to je termin jednog što ga više nije...mora biti ka mliko, da prolazi kroz iglene uši, 500 godina tradicije iz Varoša....mislim da je tako nekako čovjek pisao.
    Glede PRIRODNE i NEPRIRODNE zije, da razlučimo ( Krnjolac tebi se obraćam jer si najžešći) danas je nema, danas su prirodne zije kratke i nema šanse Krnjolac ma koliko ti šetao ispod borova ( post.753) da je čuješ, a prije nije bilo tako prije su bile normalne duge, ponavljam kojih sada nema, tako da ste svi u pravu.Krnjolac pošto si s Brača, da ti približim, moj punac splićanin je prije 50.godina u Stobreču se kupao s djecom i s 2.metra uzimao prstace, a danas na tom istom mjestu bez boca za ronjenje nema ih ispod 4.metra dubine??? Jeli ti sad jasno, izlovili se prstaci, sad ih imaš jedino ispod Šibenskog mosta na 1.metar dubine, ali imaš i čuvara na mostu s puškom, zabranjeno ( već 50.godina) loviti da se most ne uruši.To što je nama danas neprirodno prije je bilo normalno i prirodno(imaš 38.godina pitaj starije di su prije vadili prstace?). O.K.
    Ali je imam snimnjene , koje su prije bile(NAJPRIRODNIJE) prirodne, te ih puštam mlacima, i mislim da je to "božja misija", vraćam nešto što je čovjek uništio....
    Carduel (post.755), gornja granica 16kHz, mislim da ti podatak nije točan, prije bih se složio sa Japirkom u temi školovanje, moja praksa kaže drugo.
    EUMOx, post 757,veliki-mali grdelin sposobnost...ne bih se složio, ja da sam lovac na ljude nikad ne bih ostavio Pavarotija, nego Bred Pita..... ali ovaj prvi je mogao prodati 300.000.ulaznica po 100 E za koncert u Modeni....jebi ga svi bi tili da izgleda kao Bred Pit, a da piva kao Pavaroti.(Ti mi stvarno nisi jasan, napisao si skoro 600.postova ukupno, puštaš kući CD mladim grdelinima, a SAMO si se jednom -sa nekim čudnim asocijacijama javio ne temu školovanje....stvarno ne razumjem, zašto tamo gdje je mjesto ne raspališ, nego si sve potirao kao ajde ja čekam stručnjake, neka se jave..više se nitko nije javio).
    Marine,post.758. slažem se da treba zvoniti kad grdelin pjeva.
    Baltic post.759, ...grdelin mora gledat kad uči, NIJE istina, već sam opisao u "školovanje" moja iskustva.Bio je ispod krpe, nije vidio a sve je skinuo, mislim živu pticu.
    Carduel, post 760, ...koji uče s CD teško uče, Eumox te pobio u postu 761, a evo i ja ću , protupitanje a što je sa DVDom ,jesi li probao, zvuk je puno kvalitetniji nego sa CD.Neću vas ovdje puno učiti(čekam vas na školovanje), ali shvati da je CD= digitala, koja vara čovjekovo uho a ne i grdelina, sad trebaš naći nešto što mu je bliže-da ga prevariš..... i tako dalje.Digitala je manje prirodna od........... ćao dečki.S puno nježnosti i razumjevanja završavam, ispika na dužini.
    karlo
    karlo


    Broj postova : 85
    Age : 61
    Location : Split
    Registration date : 22.12.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by karlo pet 25 lip - 13:55

    evo ja znam samo jednu istinu,kako vi god snimali pjesmu grdelina na cd ili dvd ona nikad neće izgledat kao originalan grdelinov pijev...
    jednostavno neki tonovi izostanu na snimkama,ili su izvitropereni...uvik nešto fali....
    ako tičar i ne primjeti razliku,živi grdelin će itekako uočit razliku...

    pozdrav iz splita... Very Happy
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Sina BL pet 25 lip - 14:27

    Joooooooooj majko moja al se filozofira i pravi nauka od nekih stvari, da ovo procita Albert Ajnstajn ustao bi iz groba i prekrizio sve formule sto je ikad napisao study

    Narocito se filozofira o tom kako grdelin cuje nesto sto mi ne cujemo, kako ima prefinjeno uho itd... Evo ja cu sad reci da to nije tacno, a mislim da imam pravo to reci kao neko ko pola dana provede u studiju, s muzickim instrumentima, mikrofonima i slusajuci sve i svasta(tako i grdeline) na high definition monitore... Ali, svako ima pravo da prica o cemu god hoce, ali prosto receno, neki podaci koji se ovdje navode su totalno netacni i rijec je o predrasudama i rekla-kazala varijanti. Reci cu jos i ovo, Carduel je u pravu u mnogim stvarima, vidim da mnogo zna o zvuku, audio zapisu i frekvencijama, ali nece ili nema volje da se detaljno upusta u raspravu s ljudima koji misle da su "apsolutni sluhisti", ali nije to bas tako...

    ps. Evo pitanje za sve : Mnogo puta sam ovdje procitao nesto POPUT : Evo vam snimak, ovo uzivo zvuci puno bolje, ovdje se ne cuje dobro boja zije, ne cuje se ovo, ne cuje se ono... Trebalo bi ovo uzivo cuti, ali eto prokomentarisite snimak, koji je losiji nego u stvarnosti... ZASTO JE TO TAKO, ZASTO JE SNIMAK LOSIJI NEGO U STVARNOSTI, ZASTO SE NE CUJE BOJA, DUZINA, OVO I ONO? NAROCITO, ZASTO SE NE CUJE AKO JE SNIMANO NA VRHUNSKOJ OPREMI???

    Pozzz i svako dobro! cheers

    karlo
    karlo


    Broj postova : 85
    Age : 61
    Location : Split
    Registration date : 22.12.2009

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by karlo pet 25 lip - 14:46

    ...pa naravno,ja se slažem da je stvar u opremi sa kojom snimaš...tu nema dvojbe...ali opet tvrdim da pjev živog grdelina se razlikuje od onog nasnimanog...na stranu šumovi i ostale manjkavosti...
    jeli tko proba snimit pjev grdelina u studiju za snimanje...
    pa da poslušamo...
    i ovo uopće ne smatram filozofiranjem,nego jednim konstruktivnim druženjem i razmijenom mišljenja,šta bi neki rekli,radna sjednica... bounce
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pet 25 lip - 14:53

    bizar.zg, nisi bio tu kad je gorila tema gdje se pljuvalo po majorima, slagao se ti ili ne,Brad Pita je stvorio Holliwood,a mogao je to biti bilo ko drugi jer ih ima podosta tamo. A Pavarotija je stvorila majka priroda i dala mu ono sto se nemoze stvoriti ni marketingom ni sminkom ni kompjuterskim animacijama. Grijesis u tome akomislis da su pjevne mogucnosti balcanice i majora iste,ja ti mogu garantovati da su rijetki majori koji savladaju pletivo i ziju,kako god dato odpjevaju,vise su za trrrrr krrrrr cjacja,po tome je i uspjeh okrenuti ga zeljenom pjevu,jer je puno teze,a ti probaj ako sumnjas.

    @ SinaBL, ja tebe nerazumijem, ja sam pisao da je los snimak,i los je, ti se navodno pitas "zasto" je los,pa kakve to veze ima zasto... ili ce biti po tebi da sam se ja namjerno trudio da snimak bude los... jel nije logicno da ako je snimak poput onog , da uzivo to bude bolje,jasnije,cistije ? Razumijem se i ja pomalo u muziku a imam pomalo i sluha,dodji u BL,donesi gitaru, da vidimo hocul sta znat. Cool ,neka stavi bilo ko sibirskog stiglica kao ja, pa da vidimo i cujemo.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by lord189 pet 25 lip - 15:00

    krnjolac je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:
    krnjolac je napisao/la:meni osobnoo draža kratka prirodna zija od mojih grdelina,nego ovako neprirodna sa prekidom posredini...

    ma koja neprirodna prirodna je to zijada pa sta misliš kako bi se došlo do nje...pa jel čitaš ti gori da tić nije u formi i da je u modi da je nemore ispivat i čuješ da verša

    oćeš reć da ti svaki dan oko kuće slušaš takvu "prirodnu" ziju u prirodi,a ne da je to kompjuterski stvorena i produžavana zija koja tiću nije normalna,pa je zato i skine onako čudnovato,?ako je sad u modi zašto ga onda nije snimija kad je bija u formi??

    a šta ja znan pitaj njega sta ga nije snima kad je bija u formi..al bogami tić nju piva a mi se možemo samo počešat
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by MARIN pet 25 lip - 16:15

    Već sam jednom to negdje napisao.
    Kad je bilo vrhunskih tića za snimiti nismo imali adekvatnu opremu.
    A danas kad imamo opremu nemamo koga snimat.I to je to.
    I zbog toga jest velika istina da je to uživo puno bolje zvučalo.

    Sponsored content


    Video Klipovi - Page 31 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 22:01.