Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+28
sestoperac
Dean
CUBA
bembo
bocka
gramofon
turbozd
sgobin
miki zg
damir64
BOSKO
čajka
faganel
MARIN
ERVINO
komiza
ticar
Fago
pippo
crv
Merlo
markozd
Faeton
IvoR
dr.nenad86
malinois
zoranV
ikayke
32 posters

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Merlo pon 16 sij - 0:06

    Ervino neznam dali sam se krivo izrazio ili me nisi razumio.Nije stvar samo kaveznine od 10€ jer sa tim nije rjeseno sve.Ja sam ima cast ili sricu popricat (uz prijevod)sa prvim covikom turske organizacije koji mi je objasnio cilu situaciju oko slanja tica iz turske na svjecko.Oni su dobili iste uvjete ka i Hrvatska za ucesce na svjeckom ali imaju ljude i financije.Na financije mislim,karantena i briga oko tica kao i veterinarska usluga.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ticar pon 16 sij - 1:18

    Merlo je napisao/la:Ervino neznam dali sam se krivo izrazio ili me nisi razumio.Nije stvar samo kaveznine od 10€ jer sa tim nije rjeseno sve.Ja sam ima cast ili sricu popricat (uz prijevod)sa prvim covikom turske organizacije koji mi je objasnio cilu situaciju oko slanja tica iz turske na svjecko.Oni su dobili iste uvjete ka i Hrvatska za ucesce na svjeckom ali imaju ljude i financije.Na financije mislim,karantena i briga oko tica kao i veterinarska usluga.

    možda mi nemamo misto za karantenu,možda je i to problem.
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by pippo pon 16 sij - 4:54

    oprosti ja ne mogu razumiem zasto u svecko prevensvo
    sudjelovao turski i oni ne su u europska unja
    hrvacka je priznat, turska nje, to ne mogu razumjem!!!!!!
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by pippo pon 16 sij - 5:24

    https://lh5.googleusercontent.com/-aigu3PTJRh4/TwIMa_1LbPI/AAAAAAAAIAs/oijyzILDf2w/s512/%2525282012-01-01%252529%25252002%252520-%252520P%2525C3%2525A1jaros%252520x%252520Pa%2525C3%2525ADses.jpg
    -----------------------------------------------------------------------------------
    hrvacka uzgajava 111 ptice!!!!! u svecko prevensvo
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by pippo pon 16 sij - 5:38

    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by pippo pon 16 sij - 5:39

    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by pippo pon 16 sij - 5:41

    http://lnx.verdiardesia.com/phpBB2/viewtopic.php?t=15637
    ovdje imate puno slike!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ERVINO pon 16 sij - 12:07

    Merlo je napisao/la:Ervino neznam dali sam se krivo izrazio ili me nisi razumio.Nije stvar samo kaveznine od 10€ jer sa tim nije rjeseno sve.Ja sam ima cast ili sricu popricat (uz prijevod)sa prvim covikom turske organizacije koji mi je objasnio cilu situaciju oko slanja tica iz turske na svjecko.Oni su dobili iste uvjete ka i Hrvatska za ucesce na svjeckom ali imaju ljude i financije.Na financije mislim,karantena i briga oko tica kao i veterinarska usluga.

    Pozdrav,
    Sustav veterinarske službe u Republici Hrvatskoj je organiziran na način da je za svakog uzgajivača nadležan županiski veterinarski inspektor.Hrvatski ornitološki savez prema tom sustavu nema jednog ovlaštenog veterinara već se ovlašteni veterinari nadležni za provođenje karantene i uzimanje uzoraka za ptičju gripu i Newcastl bolest nalaze po županijama....Upitno je koliko su ti veterinari sposobni provesti tražene mjere i koliko bi to dodatni koštalo uzgajivača ...

    Gospodine pippo zašto Acini malinoi moraju u karantenu mjesec dana a malinoi Talijanski uzgajivača ne moraju i koliko bi takvo natjecanje u pjevu bilo ravnopravno ...i još stotinu pitanja zašto,zašto,zašto....zašto je Talijanskom uzgajivaču papiga dovoljan jedan cites koji košta 10 eura a našima su potrebna dva za Hrvatsku i dva za Španjolsku što košta 140 kn i 20 eura...'''????

    Turcima svaka čast ako su proveli tražene mjere ili ako imaju nekog veterinara koji im je ispečatirao veterinarski certifikat...mi nismo željeli ništa riskirati i samo smo tražili da ptice idu potpuno legalno uz ispunjenje traženih uvjeta a zašto COM nema iste uvjete za sve zemlje članice ????

    Osobno sam razočaran i sigurno da snosim dio odgovornosti ali budimo realni traženi uvjeti za naše uzgajivače i sustav veterinarske službe su ipak trenutno neprovedivi...
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by BOSKO pon 16 sij - 14:14

    Sigurno je da snosiš dio odgovornosti,ali taj dio odgovornosti je,da si bar pokušao.Prijašnjih godina se nije niti pokušavalo,a ja,u tome vidim neki pomak,na bolje.
    Znakovito je,da upljuvke bacaju ljudi,koji nisu ni prijavili ptice.
    Ako bi itko trebao nešto reči,onda smo to,nas dvadesetak,koji smo se izložili nekom trošku,i prijavili ptice,unaprijed znajuči,da nam šanse i nisu,Bog zna kakve,a sve zbog promocije Hrvatske,i ornitofilije.
    Što je,tu je.Sad tražit,kako,tko i zašto,mislim da je,u najmanju ruku,gubitak vremena.
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by sgobin pon 16 sij - 15:10

    Evo koliko je licemjere o zadanim kriterijima u odnosu s onim što Hrvatska ima naspram drugim Europskim zemljama koje nam sad sole pamet.
    Odlomak teksta je izvađen iz knjige Biološka raznolikost Hrvatske.

    Kada se uzme u obzir 78 vrsta ptica koje se gnijezde u Hrvatskoj,
    a ugrožene su na europskom nivou, hrvatska ornitofauna
    je među najbogatijima u Europi. Od 387 vrsta ptica, koliko ih je
    dosad zabilježeno u Hrvatskoj, 233 vrste su gnjezdarice.
    Hrvatska ornitofauna uključuje 140 vrsta navedenih u Dodatku
    I. Direktive o pticama. Kriterije, koje postavlja Bird Life International
    za područja važna za ptice u Europi (IBA područja), zadovoljava
    38 područja, odnosno gotovo 40% hrvatskog teritorija.
    Sva se ova područja kvalificiraju kao NATURA 2000
    područja, što ukazuje na veliku odgovornost Hrvatske u očuvanju
    europske ornitofaune.
    U Hrvatskoj su sa značajnim populacijama zastupljene neke u
    Europi izrazito ugrožene vrste. Razlog su uglavnom velike po-
    Sivi sokol (Falco peregrinus) gnijezdi se u središtu Zagreba
    (foto: M. Cukrov)
    vršine očuvanih staništa. Još uvijek postoje veliki močvarni
    kompleksi u dolinama Drave i Save, koji su izrazito vrijedni za
    gniježđenje vrsta vezanih uz vlažna staništa, kao što su: žličarka,
    čaplje, čigre, štekavac, crna i bijela roda, te orao kliktaš.
    Ugrožene vrste kao što je kosac, vrsta ovisna o prostranim
    vlažnim travnjacima, ili patka njorka, koja se gnijezdi uz stare
    rukavce i ekstenzivne ribnjake, još uvijek su dobro zastupljene
    u Hrvatskoj. Prirodna ili umjetna vlažna staništa, posebice šaranski
    ribnjaci, predstavljaju međunarodno važna područja za
    migraciju i zimovanje europskih ptica močvarica. Veliki šumski
    kompleksi bukve i jele u planinskim područjima Hrvatske važni
    su za brojne vrste sova, te za djetliće, tetrijeba, surog orla i
    druge. Obalu također naseljavaju neke značajne vrste kao što
    su bjeloglavi sup, eleonorin sokol, sredozemni galeb i druge
    vrste.
    Žličarka (Platalea leucorodia) naseljava šaranske ribnjake i prirodne
    močvare Hrvatske (foto: B. Krstinić)
    PTICE
    Šaranski ribnjaci u Hrvatskoj iznimno su važni za ugroženu patku
    njorku (Aythya nyroca) (foto: D. Krnjeta)
    Kosac (
    BOSKO
    BOSKO


    Broj postova : 165
    Location : Dubrovnik
    Registration date : 02.09.2010

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by BOSKO pon 16 sij - 19:45

    Da malo pojasnim,gornji post.
    Zakoni u EU,nisu se promjenili.EU nas ne voli,ni više,a ni manje nego prijašnjih godina.E sad,da je bivše vodstvo HOS-a mislilo ozbiljno,kada su nas pozivali da prijavimo ptice,onda bi,već lani,ili prije znali za sve zamke,koje ta prijava nosi.
    Činjenica je,da se ove godine,prvi put,ali ozbiljno,pokušalo,i imamo, što imamo.
    Po našim zakonima,treba napraviti test na klamidiju,što nema veze s pameču,jer svi upučeniji znaju kako se klamidija prenosi,i da se u 99% slučajeva ne liječi,več se ptice,neškodljivo uklone.Vrlo mala,skoro nikakva,je mogučnost zaraze klamidijom.
    A sad još veći apsurd.EU traži test na Newcastle bolest,u prevodu Kokošja kuga.
    Mogučnost da se kanarinci njom zaraze je 1: 1 000 000 000,ili još više.Ne znam,mogu li se uopče zarazit.
    Valjda ćemo,ubrzo,i mi u EU,ako se prije ne raspadne,pa će,valjda,bit lakše.Do tada bi trebalo smanjit tenzije.
    Tko je dosad prijavljivao ptice,biti će spreman,a pripremite se i vi,kritičari.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by gramofon pon 16 sij - 21:10

    Za nas koji živimo u BiH ovo ništa ne važi. Mi nikad nećemo ući u EU, he he...
    pippo
    pippo


    Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by pippo pon 16 sij - 21:31

    he he... cat cat cat lol!
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by komiza uto 17 sij - 1:04

    Izmisliće oni nešto i da nas u Belgiji sprijeće,ne bojte se ništa. Ovo je sve vjerovatno igra kojom nas prisiljavaju da uđemo u EfuckinU, di ćemo naravno i završit jer nam nema drugog izlaza !



    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bocka uto 17 sij - 1:56

    gramofon je napisao/la:Za nas koji živimo u BiH ovo ništa ne važi. Mi nikad nećemo ući u EU, he he...



    I za nas Makedonaca isto važi samo sa jednom razlikom.
    Kad nas Evropska Unija pozove u članstvo, tada če se EU raspasti affraid o tome sam odavno pisao u nekom postu
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo uto 17 sij - 10:02

    kad već naše ptice ne mogu u Almeriju na natjecanje odoh ja turistički sa fotoapartom da vidim što to tamo ima Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    na izložbi sam u subotu i nedilju pa ako se netko od forumaša nađe tamo možemo popiti neko pićence i malo komentirati ptice.
    pošto sam u prijavi vidio da ni ovo prvenstvo neće proći bez forumaša želim im uspjeh
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo uto 17 sij - 10:07

    miki zg je napisao/la:Pa kad ste tako radili pa zašto nisu ptice otišle?Uvjek nam je kriv netko drugi i dalje tvrdim da ništa niste radili jer da ste radili onda bi i naše ptice bile na izložbi.Točno se zna kakve su papire ptice trebale imat i koji su bili uvjeti od strane domaćina izložbe vezano za karantenu.I još nešto osobno idem sa konjima na trke po cjeloj EU pa znam što i kako sa papirima treba a ptice su mala beba za kopitare van EU ko je.Prema tome savez nije odradio svoj poso i ne pljujem po ničijem radu jer rada nije ni bilo pa da se može pljuvat po njemu.I prestanite optuživat druge već treba delat košto kaže gos.Banditić.
    kad prvi put prikupiš papire i izložiš ptice npr. u Zagrebu tad komentiraj tuđi nerad jocolor study study

    delaj delaj
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke uto 17 sij - 10:50

    Bravo bembo, ne stedi na slikama... Smile a moze i videa Smile hahaha

    Sretan put i dobru zabavu!
    miki zg
    miki zg


    Broj postova : 25
    Registration date : 16.11.2011

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by miki zg uto 17 sij - 11:44

    bembo je napisao/la:
    kad prvi put prikupiš papire i izložiš ptice npr. u Zagrebu tad komentiraj tuđi nerad jocolor study study

    delaj delaj
    Bembo frende ja kad sam izlago ptice ti si se igro sa pitićima a znaš da sam bio tricu u pržunu.Sad moram polako delat.A svi vi dalje se vadite na EU,a znaliste pljuvat po Štefu.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ticar uto 17 sij - 12:22

    miki zg je napisao/la:Bembo frende ja kad sam izlago ptice ti si se igro sa pitićima a znaš da sam bio tricu u pržunu.Sad moram polako delat.A svi vi dalje se vadite na EU,a znaliste pljuvat po Štefu.

    štef nije poduzeo ništa do sada,da je onda bi znali koje prepreke imamo za svijetsko.prošle godine nam je rečeno kako nas nije sram misliti o svijetskoj kad je kriza i ljudi nemaju novaca.hahaha
    miki zg
    miki zg


    Broj postova : 25
    Registration date : 16.11.2011

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by miki zg uto 17 sij - 12:49

    ticar je napisao/la:

    štef nije poduzeo ništa do sada,da je onda bi znali koje prepreke imamo za svijetsko.prošle godine nam je rečeno kako nas nije sram misliti o svijetskoj kad je kriza i ljudi nemaju novaca.hahaha
    Ako je to reko onda je popio gemišt više,al današnji tajnik je izjavio da će on sve sredit i da se ide na izložbu bounce .Štef pa i Drago Gatulin Sadik Zjača svi su oni nosili naše ptice na svjesku šta bi sa ovima trude se al ništa.A BOK cheers
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ticar uto 17 sij - 13:02

    miki zg je napisao/la:Ako je to reko onda je popio gemišt više,al današnji tajnik je izjavio da će on sve sredit i da se ide na izložbu bounce .Štef pa i Drago Gatulin Sadik Zjača svi su oni nosili naše ptice na svjesku šta bi sa ovima trude se al ništa.A BOK cheers

    nije rekao nego poslao dopis,tj.njegova tajnica.
    avatar
    CUBA


    Broj postova : 92
    Location : Split
    Registration date : 26.04.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by CUBA uto 17 sij - 15:26

    Pozdrav svima


    Nije vrijeme za kritike i lošu retoriku.


    Rukovodstvo HOS-a je učinilo sve što je u datom trenutku moglo i na tome im treba zahvaliti.

    Siguran sam da će se ova situacija uskoro riješit i da slijedeće godine nećemo imati ovih problema, siguran sam da će slijedeće godine naše ptice učestvovati na prvenstvu i postići dobre rezultate.


    Treba uvijek gledati u buduće vrijeme, ja osobno vjerujem rukovodstvu HOS-a, trebamo im svi skupa pomoć da se ova situacija riješi što prije.


    Još jednom pozdrav rukovodstvu i svima vama.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ticar uto 17 sij - 20:11

    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by čajka uto 17 sij - 22:39

    Ali ovi znaju šta je to lipo, tičar moj da im se naisti prave spize i navonjat dalmatinske bure koda bi se ponovo rodili

    Sponsored content


    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 4 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 14:28.