Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+28
sestoperac
Dean
CUBA
bembo
bocka
gramofon
turbozd
sgobin
miki zg
damir64
BOSKO
čajka
faganel
MARIN
ERVINO
komiza
ticar
Fago
pippo
crv
Merlo
markozd
Faeton
IvoR
dr.nenad86
malinois
zoranV
ikayke
32 posters

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by crv pet 27 sij - 13:14


    Bembo , kako dobro zvuči tvoj komentar uspoređujući izložene ptice sa našima. sunny

    Još samo da nam je otvoriti vrata za ulazak u to birano društvo ...

    Možda bi upalilo ,,SEZAME OTVORI SE !'' ( Za sada je ZEZA ME ... Suspect )
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo pet 27 sij - 14:53

    crv je napisao/la:
    Bembo , kako dobro zvuči tvoj komentar uspoređujući izložene ptice sa našima. sunny

    Još samo da nam je otvoriti vrata za ulazak u to birano društvo ...

    Možda bi upalilo ,,SEZAME OTVORI SE !'' ( Za sada je ZEZA ME ... Suspect )
    Crve,

    moj komentar je moje osobno viđenje ja bi volio da se to potvrdi slijedećih godina Very Happy

    ja mislim da nas nitko ne zeza što se tiče odlaska na SP nego da bi mi tj. OSH već sada trebao poduzeti neke mjere što se tiče odlaska iduće godine u Hasselt (Belgija) s pticama.
    da ne ispadne da kritiziram savez na čelu s Ervinom reći ću na što ciljam:

    1.pošto sad znamo što nam nedostaje za izlazak s pticama u EU potrebno je s nadležnim tjelima dogovoriti modalitet na koji način uzgajalište pretvoriti u karantenu(potrebni uvjeti), slične stvari su radile kolege koji uzgajaju ukrasnu perad (prilikom uvoza, ne vidim bitnu razliku)
    2.dogovoriti termine (rokove) za ishodovanje potrebnih papira radi cjepljenja ptica,prijave karantene.......

    bez tih rješenja nećemo ni iduće godine viditi SP.

    P.s. Ervino i Darko svaka čast na uloženom trudu i pokušaju da napokon pošaljemo ptice vani, kad ste krenuli u realizaciju već je bilo prekasno za ishodovati gore nabrojane uvjete.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke pet 27 sij - 17:03

    Lako je govoriti kada se cinjenice slabo znaju...

    Ervino i Darko su krenuli u akciju onaj dan kada je Organizator objavio propozicije, ni prije ni kasnije od toga... a to je bilo ako se ne varam oko izmedju 15.12 i 20.12.2011. Dopisi su poslani u ministarstvo kulture... ode 5 dana, sljijedom u ministratvo poljoprivrede odjel vet. inspekcije... kako jednom Ministarstvu propis ˝FIZIČKE OSOBE˝ ili organizatora nis ne znaci kontaktirali su nadlezno spanjoslako ministarstvo... ode par dana... i tako dalje...

    Ervino i Darko tesko sto mogu napraviti u vezi papira kada za svaku prijavljenu pticu iz bilo kojeg grada je ovlasten PODRUČNI veterinar, tesko da mogu sto napravit u Osijeku, ili Dubrobvniku... ali i puno blize... sto to znaci... da se sve spusta na nivo drustva, ali cak ni drustva nego samog uzgajivaca koji zeli prijaviti ptice.... primjer... moje drustvo ima uzgajivace koji su po mjestu boravka ne spadaju pod Rijecku Veterinarsku praksu, nego npr Opatijsku... ili neku drugu... znaci da se moraju ukljuciti aktivno drustva ali i sami članovi... a od toga smo miljama daleko. Ovdje neću ulaziti u problematiku educiranosti svakog ovlastenog veterinara u pojedinim gradovima, i njihovim tarifama koje nigdje nisu iste.
    Kad smo kod ovog, ja ni neznam kada smo zadnji put bili na svjetskom, od tada su se zakoni promjenili 50 puta, a propisi i akti na 3 potenciju... a i danas se mjenjaju na tjednoj bazi, tako da ovo nije posao od tjedan, nije ni od mjesec, nego od cijele godine... i to ne posao za 2 čovjeka... nego za sve u svim drustvima...

    Slažem se da imamo sto pokazat... i bit ću prvi koji ce potezat ako se osmisli program realizacije, okupe ljudi koji mogu u svojim sredinama potegnut stvari, a i ako se sve to nakraju realizira ostaje pitanje ko će sve to platit... UZGAJIVAČ? okvirno sam racunao za sve nabrojano sto se mora ispostovat po nekm standardim veterinarskim cijenama bi po uzgajivacu doslo izmedju 1000 do 2000 kn.... JA SE SAMO NADAM DA SAM JAKO POGRIJESIO U IZRAČUNU

    Ovako mogu do preksutra... 2 ili 3 čovjeka ne mogu nista... bar ne LEGALNIM PUTEM.

    Ocekujem da će s bar 5 ljudi javiti iz svakog podsaveza da krenemo u borbu sa administracijom... a ovo je posljedica nerada posljednjh godina, pa i ove!!!

    A kako smo vec čuli negdje, sve se frti oko financiranja.... a to je prvo sto nemamo kao savez... bar ne sto se tiče fixnog finaciranja... a nadalje nemamo ljudi sposobnih i željnih pokrenuti nove stvari u novom dobu!


    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke pet 27 sij - 17:08

    A sad Bembo dosta poslitike... daj slike.... Smile Smile dojmove, i sve ostalo Smile Smile koliko znam ti si jedini koji je posjetio Mundijal od Hrvatskih uzgajivača.
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo pet 27 sij - 18:21

    darko
    moj komentar je prvenstveno dobronamjeran i nemoj ga shvatiti kao kritiku na trud koji ste uložili, jako dobro znam koji je posao pred svima nama odnosno pred svakim uzgajivačem koji želi izlagati na SP.
    zato i aludiram na pravovremen angažman. predlažem da se o ovom problemu raspravlja na prvoj sastanku na razini HOS-a ili još bolje da se pošalje inicijalni dopis svim društvima da izrade plan i stavove za skupštinu HOS-a po ovom pitanju prije skupštine.
    nakon ovog koraka HOS bi trebao nastaviti suradnju sa nadležnim tjelima oko realizacije predloženog u predhodnom postu pod točkom 1.
    ja se stavljam na raspolaganje za svaku suradnju.
    što se tiče osvrta na SP u Almeriji nadam se da ću u toku idućeg tjedna napraviti nekakav svoj rezime pregledati sve slike te ih objaviti na netu (na Fagovoj stranici).
    P.s. kad sam jučer došao na posao dočekala me hrpa koju sam morao rješiti pa ne mogu nikako prije sorry
    iako osobno ne volim mozaike nekako nisam mogao izdržati da ne slikam ahata crvenog mozaika samo radi tebe, slika ide u ponediljak.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ERVINO pet 27 sij - 19:09

    Pozdrav,
    Naravno da nismo sretni što nismo sudjelovali,,istina je da smo tražene uvjete od Španjolaca dobili 45 dana prije odlaska ,uvjete koji se moraju zadovoljiti kod izvoza peradi!!!!,,,,sve smo skoro uspjeli srediti,,, ali 31.12. gospođa veterinarski inspektor nije željela konvojeru podjeliti cetrifikate koje bi mi preko naših udruga ispostavili ovlaštenim veterinarima već je inzistirala da veterinari sami zatraže od nje certifikate,,,inzistirali smo da veterinar iz Zagreba ispuni certifikat za sve jer je savez registriran u Zagrebu ali u ministarstvu to nisu željeli niti čuti već inzistiraju da za svakog uzgajivača certifikat zatraži i ispuni njegov ovlašteni veterinar (isti veterinari kao za klamidiju)....odmah 2.1.2012. kontaktirao sam ovlaštene osobe vezano za tražene preglede na ptičju gripu i Newcastle bolest ..pregleg se radi u Zavodu za peradarstvo i košta oko 150 kn za uzorak od 5 ptica bez pdv,uzimanje uzoraka isključivo ovlašteni veterinar kao za klamidiju...karantenu može prijaviti svaki uzgajivač kod vet.inspektora koji opet mora doći popisati ptice i otvoriti karantenu..za vrijeme trajanja karantene nije dozvoljeno unositi i iznositi ptice iz iste... e sad koliko sve to košta nitko u ministarstvu ne zna već sve prebecuju na ovlaštene veterinare i njhovu dobru volju koliko će sve to naplatiti...
    Pred nama je jednostavno 1. da edukaciramo ovlaštene veterinare što im je činiti i kako da zajedno sa uzgajivačima i udrugama ispunimo uvjete
    2. Da tražene uvjete tj certifikat dobijemo barem 90 dana prije slanja ptica
    3. Zatražiti od COM da intervenira kod organizatora da ublaži uvjete ili da za sve zemlje sudionice budu isti uvjeti.
    HOS će sigurno učiniti sve i pomoći da uzgajivači koji prijave ptice zajedno sa veterinarima,inspektorima ispune tražene uvjete organizatora te da nastupe na slijedećem prvenstvu u Belgiji...

    P.S. Kontakti sa ministarstvom i sva potrebna upustva više nisu problem i sve će izgajivači i udruge dobiti pravovremeno u pisanom obliku.....
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke pet 27 sij - 19:26

    bembo je napisao/la:darko
    moj komentar je prvenstveno dobronamjeran i nemoj ga shvatiti kao kritiku na trud koji ste uložili, jako dobro znam koji je posao pred svima nama odnosno pred svakim uzgajivačem koji želi izlagati na SP.
    zato i aludiram na pravovremen angažman. predlažem da se o ovom problemu raspravlja na prvoj sastanku na razini HOS-a ili još bolje da se pošalje inicijalni dopis svim društvima da izrade plan i stavove za skupštinu HOS-a po ovom pitanju prije skupštine.
    nakon ovog koraka HOS bi trebao nastaviti suradnju sa nadležnim tjelima oko realizacije predloženog u predhodnom postu pod točkom 1.
    ja se stavljam na raspolaganje za svaku suradnju.
    što se tiče osvrta na SP u Almeriji nadam se da ću u toku idućeg tjedna napraviti nekakav svoj rezime pregledati sve slike te ih objaviti na netu (na Fagovoj stranici).
    P.s. kad sam jučer došao na posao dočekala me hrpa koju sam morao rješiti pa ne mogu nikako prije sorry
    iako osobno ne volim mozaike nekako nisam mogao izdržati da ne slikam ahata crvenog mozaika samo radi tebe, slika ide u ponediljak.

    Ja sam u potpunosti svijestan da je komentar dobronamjeran, nisam ni sekunde dvojio o tome... i moj komentar tj odgovor je dobronamjeran... ali i prikazuje stvarno stanje tj odnos snaga u ovom problemu.

    Najljepse zahvaljujem sto si me se sjetio i slikao šampiona... Smile svaka čast!!
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo pon 30 sij - 10:59


    Darko kako sam obećao:

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Img2394e
    By andelkojurjevic at 2012-01-29
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo pon 30 sij - 11:00

    deane evo prokomentiraj:
    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Img2335sr
    By andelkojurjevic at 2012-01-29
    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo pon 30 sij - 11:03

    evo još dvije sličice ptica jednog od naših forumaša, bravo
    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Img2358fy
    By andelkojurjevic at 2012-01-29
    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Img2352w
    By andelkojurjevic at 2012-01-29
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke pon 30 sij - 17:55

    bembo je napisao/la:
    Darko kako sam obećao:

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Img2394e


    Hvala Andjelko, svaka cast!!

    Ptica španjolskog uzgajivača Antonia Montose!!
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Merlo pon 30 sij - 22:59

    Hvala lipa ljudino .
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by sestoperac uto 31 sij - 1:19

    ikayke je napisao/la:
    Ptica španjolskog uzgajivača Antonia Montose!!

    Strasna ptica. Ogroman napredak u odgoju kod ovog lika. Ovo su mu ptice iz 2010 godine.

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Antoniomontosa

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke uto 31 sij - 1:30

    Nisu ni ovi za bacit, a ova kolekcija je dobila samo 372 boda na prvenstvu Španjolske COA Laughing
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by sestoperac uto 31 sij - 1:37

    Daleko od toga da su za bacit Very Happy ali razlika je ogomna
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ticar uto 31 sij - 2:09

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Dean uto 31 sij - 12:22

    bembo je napisao/la:deane evo prokomentiraj:
    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Img2335sr
    By andelkojurjevic at 2012-01-29

    ah teško je komentirati ovako sa slike...ali našao sam još jednu sliku :-) (google is my frend :-)

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Agatam


    crtež tanak i simetričan ko puška :-)

    E sad, kaže Costa (s njegovog bloga sam posudio sliku) da je ptica zbog potpunog pomanjkanja feomelanina umjesto zelena - zapravo više žuta...on je pticu vidio u živo (kao i ti uostalom) pa mu vjerujem, iako meni po ovim slikama (pogotovo na tvojoj) djeluje još uvijek, zagasito zelena, što me u prvi mah zbunilo...jer bi to značilo da sam u krivu kad forsiram čim više žute (samim time logično je i čistije od feomelanina). Ali izgleda da sam ipak u pravu :-))))

    to je sve što mogu reč po ovome što sam vidio na tim slikama, uglavnom ako uzmemo da ta "žuta" boja više nije ništa novo, onda bi kao posebnost na ovoj ptici izdvojio strukturu crteža...stvarno je super...vidio sam ove godine kod našeg jednog uzgajivaća ptice sa takvim crtežom, međutim njima je falilo crnine u crtežu (crtež je bio skoro smeđ) kod mojih ima crnine ali nije ovako dobro složen i čini mi se da je nešto širi...

    pogledajte na blogu di sam maznuo sliku i sliku izabele par slika niže isto po meni fenomenalan crtež (zanemarite prljavu podlogu samo crte gledajte) Osobno mislim da uzgoj treba usmjeravati prema takvom tipu crteža. (Lani je Accorsi dobio svjetsko isto sa ovim tipom crteža)

    grrrr baš mi je žao što nisam vidio svjetsko :-((((

    što se tiče ovih crvenih mozaik ahata ...ova slika di su sve 4 je spržena sa blicom (i nije vidila photoshopa) ali po meni odlični ahati :-))

    ako neko iskopa negdje još slika sa svjetskoga di se vide dobro ptice neka samo stavi linkove


    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Dean uto 31 sij - 13:42

    E ijoš malo dok ne zaboravim :-))

    da je ovo kvalitetan crtež i nije neka mudrost...mudrost je uz takav crtež zadržati i crtež na bokovima koi kod ovako uskog crteža ima tendenciju nestajanja (pogotovo kod mužjaka)

    i još jedna opaska...kad kaže žuto ne misli se baš na ŽUTO nego na hladnu zelenu boju...usporedite boju ptice na slici (ovu koju sam ja postavio) i sliku ptice na mom avataru...rezultat boje na mom avataru je (nadam se i vjerujem a vidit čemo ove godine:-))) neadekvatna ishrana (neznam sad baš za ovu sliku i pticu - to je lanjska ptica koju više nemam, slikao je Fago i neznam kakvu obradu je napravio) ali ukoliko uzmemo stvari ovako kakve su na slikama... ona boja na avataru NEVALJA :-))))) pretopla žuta :-))

    bembo
    bembo


    Broj postova : 138
    Age : 49
    Location : zagreb
    Registration date : 25.11.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by bembo uto 31 sij - 14:42

    Dean je napisao/la:
    E sad, kaže Costas (s njegovog bloga sam posudio sliku) da je ptica zbog potpunog pomanjkanja feomelanina umjesto zelena - zapravo više žuta...on je pticu vidio u živo (kao i ti uostalom) pa mu vjerujem, iako meni po ovim slikama (pogotovo na tvojoj) djeluje još uvijek, zagasito zelena, što me u prvi mah zbunilo...jer bi to značilo da sam u krivu kad forsiram čim više žute (samim time logično je i čistije od feomelanina). Ali izgleda da sam ipak u pravu :-))))

    to je sve što mogu reč po ovome što sam vidio na tim slikama, uglavnom ako uzmemo da ta "žuta" boja više nije ništa novo, onda bi kao posebnost na ovoj ptici izdvojio strukturu crteža...stvarno je super...vidio sam ove godine kod našeg jednog uzgajivaća ptice sa takvim crtežom, međutim njima je falilo crnine u crtežu (crtež je bio skoro smeđ) kod mojih ima crnine ali nije ovako dobro složen i čini mi se da je nešto širi...

    pogledajte na blogu di sam maznuo sliku i sliku izabele par slika niže isto po meni fenomenalan crtež (zanemarite prljavu podlogu samo crte gledajte) Osobno mislim da uzgoj treba usmjeravati prema takvom tipu crteža. (Lani je Accorsi dobio svjetsko isto sa ovim tipom crteža)

    grrrr baš mi je žao što nisam vidio svjetsko :-((((

    ako neko iskopa negdje još slika sa svjetskoga di se vide dobro ptice neka samo stavi linkove


    Deane meni je uživo djelovala potpuno zelena totalno drukčije od tvojih ptica, zato sam je i slikao pa sam išao tražiti Accorsi-jeve ptice da ih usporedim - dva svijeta. ptice te boje sam viđao na belgijskim stranicama prije par godina. u svakom slučaju interesantno.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Fago uto 31 sij - 15:31

    Dean je napisao/la:E ijoš malo dok ne zaboravim :-))

    da je ovo kvalitetan crtež i nije neka mudrost...mudrost je uz takav crtež zadržati i crtež na bokovima koi kod ovako uskog crteža ima tendenciju nestajanja (pogotovo kod mužjaka)

    i još jedna opaska...kad kaže žuto ne misli se baš na ŽUTO nego na hladnu zelenu boju...usporedite boju ptice na slici (ovu koju sam ja postavio) i sliku ptice na mom avataru...rezultat boje na mom avataru je (nadam se i vjerujem a vidit čemo ove godine:-))) neadekvatna ishrana (neznam sad baš za ovu sliku i pticu - to je lanjska ptica koju više nemam, slikao je Fago i neznam kakvu obradu je napravio) ali ukoliko uzmemo stvari ovako kakve su na slikama... ona boja na avataru NEVALJA :-))))) pretopla žuta :-))


    Poštovanje Deane,
    nisam obrađivao fotku tvoje ptice.
    Ona lijepa svijetlo zelena boja je prava boja koja se traži. Sve što baca na žuto nije na cijeni ;-)
    Imaš ti dovoljno izvrsnih primjeraka za selekciju. Ne forsiraj žuto. To definitvno nije što COM traži.
    Žuti neka budu topazi u ahatu. I oni su ti fantastični.
    Pozdrav,
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Dean uto 31 sij - 16:17

    Ma zato sam i dodao post da se ne misli da bi ja žutu kao što mi je na avataru - ta žuta zapravo baca na narančastu (topla boja) ...ja bi žutu kao što je ovaj ahat sa svjetskog koi baca na limetu (hladna boja) :-))) Ahati "stare" selekcione linije su bili tamnije zeleni a kako smo več na voču i povrču...onda recimo ko krastavci :-)))))



    Ja vjerujem da je to zbog ishrane (satineti su mi pokazatelj kako prehrana djeluje na te nijanse u boji - kod njih to još više dolazi do izražaja - ovu godinu planiram drugačiji režim ishrane, pa čemo vidjeti)

    uvijet za ovakvu limeta boju...maksimalna crna, minimalna smedja i karoteni bilo kojeg oblika ni na slici :-))

    bem ti žutu :-)))

    Bembo možeš u kratkim crtama podvuči osnovne razlike izmedju ove nagradjene ptice i Accorsijevih ahata - njih sam vidio i ove godine, znam kako ih hrani, i mislim da znam di griješi, ali mu neču reči lol!


    Fago@ nabavio sam novi aparat sad češ vidjeti kako ču imati ljepe ptice koje god hoču boje afro lol!

    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by dr.nenad86 sri 1 vel - 1:22

    ikayke je napisao/la:Nisu ni ovi za bacit, a ova kolekcija je dobila samo 372 boda na prvenstvu Španjolske COA Laughing


    Ako uracunamo i sklad kolekcije IKa, onda ispada da su ptice dobile ispod 92 boda po komadu Very Happy Jako slabooo..... Very Happy


    Pozdrav cheers
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke pet 3 vel - 18:27

    Evo malo i kanarinaca stava, vecinom Chamipon mondiale 2012

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ikayke pet 3 vel - 22:21

    Evo Deane pa koliko se da iz videa usporediti Ahati zuti kolekcije sa posljednja tri Svjetska!

    Rick Gale - Almeria 2012



    Herman Clijmans - Tours 2011



    Maurizio Accorsi - Matoshintosh 2010

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by ticar sub 4 vel - 0:42

    ipak je ovaj na zadnjem snimku sa najboljim lipokromom.

    Sponsored content


    SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA - Page 6 Empty Re: SVJETSKO PRVENSTVO ˝ ALMERIA 2011˝ ŠPANJOLSKA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 14:23.