Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+59
ToniST
vjekon
Tome
emirgrdelin
zhika
žutovoljka
vjeko
Merlo
ziko
seadriver
emar
babura
skopski maestro
tomi.st
Border
DjordjeVet
zmajcom
riberi
ssarava1
ERVINO
sestoperac
gramofon
euzebio
danijelvr
dragutin rajnović
damir64
turbozd
komiza
toni mostar
Edi
Rasko
DREZGA
Miljenko
BOSKO
ticar
ikayke
topaz
malinois
baltic
zijada
angelo
echeberija
zvrcko sen
crv
vlada nish
vlado
krnjolac
sgobin
bocka
Vrbanja
MARIN
refa95
PESTI
zoranV
mipticar
kreso
Vasko-MK
zoran ptice pjevice
Carduel
63 posters

    Carduel - moji ljubimci

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by zoranV sub 9 lip - 18:11

    I od mene još jednom sve pohvale,Carduel.
    Ti si kralj,a to si i dokazao.Veliš da bi bilo lijepo kad bi nas više stavljalo svoj snimke i slike,to se slažem sa tobom,ali samo da nema onih jadnika koji odmah u svojoj glavi stvaraju filmove i slike kako se samo reklamira i kako se netko kurči po forumuJa sam stavio (možda) najviše snimaka i slika od svojih ptica,a i pokušavao sam mladim uzgajivačima dočarati moj uzgoj,tj. kako bi trebao da izgleda uzgoj od pripreme parova,pa do nošenja jaja ,pa do izleganja mladih,njihovog odhranjivanja,izlaska iz gnijezda,pa sve do mitarenja,a na kraju sam ispao samo hvalisavac.Zato sad gledam tvoje ptice i uživam.Usput da se pohvalim (pošto sam hvalisavac) ,danas sam prstenovao dvadesetdrugog grdelina i četrdesetpetog baštaraSutra očekujem još izlazak 5 grdelina,a za deset dana i prve bjelogrle.Toliko od mene,a slike dogodine Wink.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 lip - 20:34

    zoranV je napisao/la: I od mene još jednom sve pohvale,Carduel.
    Ti si kralj,a to si i dokazao.Veliš da bi bilo lijepo kad bi nas više stavljalo svoj snimke i slike,to se slažem sa tobom,ali samo da nema onih jadnika koji odmah u svojoj glavi stvaraju filmove i slike kako se samo reklamira i kako se netko kurči po forumuJa sam stavio (možda) najviše snimaka i slika od svojih ptica,a i pokušavao sam mladim uzgajivačima dočarati moj uzgoj,tj. kako bi trebao da izgleda uzgoj od pripreme parova,pa do nošenja jaja ,pa do izleganja mladih,njihovog odhranjivanja,izlaska iz gnijezda,pa sve do mitarenja,a na kraju sam ispao samo hvalisavac.Zato sad gledam tvoje ptice i uživam. Usput da se pohvalim (pošto sam hvalisavac), danas sam prstenovao dvadesetdrugog grdelina i četrdesetpetog baštaraSutra očekujem još izlazak 5 grdelina,a za deset dana i prve bjelogrle.Toliko od mene,a slike dogodine Wink.

    Zorane, e sad si ga stvarno pretjerao! Very Happy Čuli, 22 štiglića već prstenovao! cheers cheers cheers Pa sa čim da se pohvalim kad je kod mene tek 14 mladih i za koji dan očekujem, od 9 jaja, još kojeg mladog štiglića. Valjda će biti nešto! Smile Prika, najjači si i samo tako nastavi! cheers

    I još nešto, za mene ćeš ispasti hvalisavac ako ne staviš slike na forum. Very Happy

    Moj Zorane, sve bi bilo dobro kad ne bi vrijedila izreka: Sve mogu podnijeti ali tuđi uspjeh ne!!! Da bi uspjeli moramo imati određene vrline i vještine. Bez toga ne ide. A za trajni uspjeh potrebna je ljubav i strast prema onome u čemu želimo uspjeti. Tko nije spreman uložiti ne može očekivati ni da će dobiti. Smile

    Evo uzet ću Vinkov primjer (nadam se da Vinko neće zamjeriti na ovome). Njegove ćibe su širom Hrvatske pa evo i kod mene u Hercegovini. Njegov je štiglić trenutno najbolja ptica koju možemo čuti na forumu. Zar ovo ne govori sve samo za sebe. Tu su prisutne i vrline i vještine praćene ljubavi i strasti prema tome. Tu nije ništa slučajno! Pozdrav Vinku. cheers

    Smisao prezentacije naših uspjeha na forumu je u afirmaciji ovog divnog hobija. Trebamo nastaviti dalje s tim da pomognemo mladima koji dolaze i da lakše prebrode trnoviti put kojeg smo mi stariji morali prolaziti nebi li napravili kakav rezultat.

    Pozzz


    Zadnja promjena: Carduel; sub 9 lip - 21:55; ukupno mijenjano 1 put.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by zoranV sub 9 lip - 21:32

    Legendo,slike ću staviti,kao što sam rekao ,dogodine Wink. A za sve putnike dobronamjernike ,vrata moje kuće su uvijek otvorena i svi su dobro došli.
    Šta se tiče Vinka,svi koji se imalo razumiju u pjesmu grdelina,trebaju mu skinuti kapu ,a oni koji nemaju pojma o pjevu hrvatskih grdelina,bolje da se poklope ušima i da šute.Kad samo pročitam da su to škartni glasovi i da je divlji pjev,e onda bi ga.... Wink
    Zbog takvih i njemu sličnih i je došlo do ovog na forumu,nitko više ne želi ništa pisati ,niti stavljati.Ovim putem apeliram mderatorima da sklanjaju provokatore i štrakače sa ovog odličnog foruma,tako da se ovaj forum vrati opet tamo gdje je bio prije štrakača i nepismenjakovića.

    P.S. Dragane,dobit ćeš mailom i slike i video Wink
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by toni mostar sub 9 lip - 22:14

    pozdrav Dragi i Zoranu,uživanje je gledati vaše slike i videa. Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 lip - 22:45

    toni mostar je napisao/la:pozdrav Dragi i Zoranu, uživanje je gledati vaše slike i videa. Very Happy

    Pozdrav Toni. cheers

    Baš mi je drago da si ovo napisao! Par zar nije bolje da ove mini reportaže o uzgoju štiglića pruže ugodu gledatelju nego da u njemu izaziva neka negativna osjećanja. Ja bi bio najsretniji kad bi mogao napraviti reportažu o štiglićima tijekom cijele godine u Full HD kvaliteti kao National Geographic pa da svi zajedno uživamo. Samo je problem pošto je skupa oprema za to. Evo pozivam sve ljubitelje štiglića da svojom skromnom donacijom pomognu ostvarenje ovog projekta. Smile

    cheers


    vjeko
    vjeko


    Broj postova : 12
    Location : Sinj
    Registration date : 09.04.2012

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by vjeko ned 10 lip - 15:26

    Odlicno momci,mogu reci samo rijeci hvale za Zorana i Carduela...Ovako i ja koji sam totalni pocetnik i amater mogu nauciti puno o zivotu i ponasanju grdelina u uzgoju,s velikim guštom pratim vase postove i iskreno se nadam da ce ih biti jos vise....pozdrav i samo naprijed....
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by vlado ned 10 lip - 18:09

    Momci pošto sam okupiran pismonošama malo pišem ovde na forumu ali zato svako malo uđem da pročitam šta ima nova.
    Zoka ukoliko budeš tako razmišlja provokatori su postigli svoj cilj i zato nastavi gdje si stao.

    Svi bi mi volili da imamo tako nešto za postaviti ali neko nema vremena a neko volje dok većina to neće moći nikada iz razloga što nije sposobna za tako nešto ali zato može kvalitetno omalovažavati vaš rad.
    Zato se ne obazirite na provokacije i samo naprijed i do sada sve pohvale od mene za vaš trud u uzgoju štiglića, prezentaciji istog a i sveg ostalog.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel ned 10 lip - 18:21

    vlado je napisao/la:Momci pošto sam okupiran pismonošama malo pišem ovde na forumu ali zato svako malo uđem da pročitam šta ima nova.
    Zoka ukoliko budeš tako razmišlja provokatori su postigli svoj cilj i zato nastavi gdje si stao.

    Svi bi mi volili da imamo tako nešto za postaviti ali neko nema vremena a neko volje dok većina to neće moći nikada iz razloga što nije sposobna za tako nešto ali zato može kvalitetno omalovažavati vaš rad.
    Zato se ne obazirite na provokacije i samo naprijed i do sada sve pohvale od mene za vaš trud u uzgoju štiglića, prezentaciji istog a i sveg ostalog.

    Eto Zorane! Smile Ajde sad nakon ovakvih riječi podrške ne postavi koju sliku i video. Very Happy cheers

    Naravno, zaboravio sam reći hvala momci na podršci. Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel pon 11 lip - 1:23

    idemo dalje...jučer ujutro provirih da vidim ima li šta nova kad umjesto pet dočekalo me šest jaja. Smile E kad hoće, hoće! cheers

    Zorane, kako je potralo mogli bi mi brzo govoriti ko Mourad: "Hatla, hatla!". Laughing cheers cheers

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel pet 15 lip - 13:24

    Halo Ilići, ima li šta novoga? Pozdrav svima! cheers

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Stiglicmladi2
    žutovoljka
    žutovoljka


    Broj postova : 20
    Registration date : 18.05.2012

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by žutovoljka pet 15 lip - 13:38




    Savršene slike i pravi ambijent za ozbiljan rad
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by baltic ned 17 lip - 20:06

    Carduel svaka cast kao razglednica evo posto nema vizora da ti kazem ja mislim ovaj je muski heh Wink
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel ned 17 lip - 21:22

    baltic je napisao/la:Carduel svaka cast kao razglednica evo posto nema vizora da ti kazem ja mislim ovaj je muski heh Wink

    Hvala žutovoljka i balticu! Nadam se da uživate u slikama isto ko i ja! Inače ih nebi stavljao! Very Happy

    U pravu si što se tiče tića, to je muškarčina 100%. Vidi se po građi glave i kljuna da će to da pjeva.

    Kakvo je stanje kod tebe balta? Ima li mladih? Bilo bi mi izuzetno drago da postaviš koju sličicu. Puno pozdrava. cheers

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 P6170748
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by baltic pon 18 lip - 0:09

    Carduel vidim lijepo ti ide i drago mi je vidjeti mladoga pa makar i na slici.

    Evo i ja sam sastavio 1 par ali meni je sjeverna starna tako da se nadam tek sada da pođu raditi.

    Imam 3-4 mlada koja su se izlegla kod moga prijatelja polovinom 4 mjeseca vec su kod mene preko 1 mjesec i mladi su figurom za pozeliti. Postavicu ovi dana koju slicicu ovdje kod tebe ako mi dopustas Wink

    Carduel svaka ti cast lijepo to tebi ide i zelim ti jos vise uspjeha .
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by skopski maestro pon 18 lip - 1:39

    Balta samo ti postavi SLIKE nema što se ljutiti CARDUEL Very Happy Very Happy

    I JOŠ OVO BALTA ..AKO SU TVOI NASLIKAJ IM DATUM Very Happy ----I JOŠ DATUMA NASLIKAJ ZA DRUGU GODINU ILI ZA VIŠE GODINA U NAPRIJED AKO TI NEBUDE NIŠTA ISPALO ZA OVU --AL NEKA BUDU RAZLIČITE SLIKE DA NE PRIMETE Sad Sad ,,VAŽNO DA IMAŠ DATUM

    CARDUEL PRIKANE OVO SE NE ODNOSI ZA TEBE -- TEBI SVAKA ČAST
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel pon 18 lip - 1:55

    baltic je napisao/la:Carduel vidim lijepo ti ide i drago mi je vidjeti mladoga pa makar i na slici.

    Evo i ja sam sastavio 1 par ali meni je sjeverna starna tako da se nadam tek sada da pođu raditi.

    Imam 3-4 mlada koja su se izlegla kod moga prijatelja polovinom 4 mjeseca vec su kod mene preko 1 mjesec i mladi su figurom za pozeliti. Postavicu ovi dana koju slicicu ovdje kod tebe ako mi dopustas Wink

    Carduel svaka ti cast lijepo to tebi ide i zelim ti jos vise uspjeha .

    Ma nema problema samo nemoj da ti slike budu veće od 800 x 600 px da se ne bi stranica razvalila po širini. cheers
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by baltic pon 18 lip - 10:18



    Zadnja promjena: baltic; uto 26 lip - 21:59; ukupno mijenjano 1 put.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel uto 19 lip - 16:59

    baltic je napisao/la:Ove dvije slike su otprilike kada su imali 1 mjesec 14-04 se izlegli.

    Lijepo Balta, neka bude i školovanje uspješno. cheers

    Evo danas i kod mene opet nešto malo prinova pa da stavim koju sliku. cheers

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Zenka2012

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Mladistarinekolikosati
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by zoranV uto 19 lip - 17:38

    Ma,samo da te pitam koliko ti imaš ženki,12,13 ili koliko? Pa svakih par dana mladi... Kod tebe to ide kao na traci Smile Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

    Mala šala,sve čestitke i od mene. A za kavu,neka čeka deveti mjesec,vidimo se Wink
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel ned 24 lip - 1:21

    zoranV je napisao/la:Ma,samo da te pitam koliko ti imaš ženki,12,13 ili koliko? Pa svakih par dana mladi... Kod tebe to ide kao na traci Smile Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

    Mala šala,sve čestitke i od mene. A za kavu,neka čeka deveti mjesec,vidimo se Wink

    Kako je potralo moglo bi dogodine i biti 12, 13 ženki. Na žalost ove godine imam samo dva para a na sreću rade obadva kako treba. Za sada 19 mladih u ovoj sezoni. cheers

    Evo i jedan video gdje ženka hrani 6 mladih u gnijezdu. cheers Rođo, kakvo je stanje kod tebe? cheers

    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by PESTI ned 24 lip - 9:10

    Vrhunski video,ženka puna koncentracije na mlade ,mladi energični a ima ih u gnjezdu kao špica u šipku cheers
    Carduel,čestitam na uspješnoj sezoni sa minimalnim brojem parova.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel ned 24 lip - 9:50

    PESTI je napisao/la:Vrhunski video,ženka puna koncentracije na mlade ,mladi energični a ima ih u gnjezdu kao špica u šipku cheers
    Carduel,čestitam na uspješnoj sezoni sa minimalnim brojem parova.

    Hvala Stipe! cheers

    Kakvo je stanje kod tebe? Ima li koja sličica da se okači? cheers
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by PESTI ned 24 lip - 10:39

    Dosta kasno sam počeo ovu sezonu ,više sa mutacijama nego običnim .Dobra sezona će biti na kraju iako sam prve mlade dobio 31.5.2012 .Sad leži na jajima sve živo pa se vrtim oko jedne mlade ženkice i čekam ljuske u hranilici, tu je 6 jaja ,čini mi se 5 plodnih ,također mutacije.Koristim dva mužijaka ,jedan mutacija ,drugi obični .Slike i videa su na mom forumu zbog čega sam rijetko na ostalima a vidim da dosta ljudi uspješno uzgaja i to je odlično.
    Evo jedna lipa sličica jednog mladog mužijaka.
    [img]Carduel - moji ljubimci - Page 21 20120623162653 Shot at 2012-06-23[/img]
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel ned 24 lip - 12:52

    PESTI je napisao/la:Dosta kasno sam počeo ovu sezonu ,više sa mutacijama nego običnim .Dobra sezona će biti na kraju iako sam prve mlade dobio 31.5.2012 .Sad leži na jajima sve živo pa se vrtim oko jedne mlade ženkice i čekam ljuske u hranilici, tu je 6 jaja ,čini mi se 5 plodnih ,također mutacije.Koristim dva mužijaka ,jedan mutacija ,drugi obični .Slike i videa su na mom forumu zbog čega sam rijetko na ostalima a vidim da dosta ljudi uspješno uzgaja i to je odlično.
    Evo jedna lipa sličica jednog mladog mužijaka.

    Lijep nema šta! cheers Nisam znao da si otvorio forum! Koja je adresa?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by PESTI ned 24 lip - 14:27

    Eno adrese u ,,potpis,,na dnu mojih citata!

    http://forumgrdelin.forumcroatian.com/
    Sad sam okačio jednu adresu i u tekst . Very Happy




    Sponsored content


    Carduel - moji ljubimci - Page 21 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: uto 7 svi - 2:26.