Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+59
ToniST
vjekon
Tome
emirgrdelin
zhika
žutovoljka
vjeko
Merlo
ziko
seadriver
emar
babura
skopski maestro
tomi.st
Border
DjordjeVet
zmajcom
riberi
ssarava1
ERVINO
sestoperac
gramofon
euzebio
danijelvr
dragutin rajnović
damir64
turbozd
komiza
toni mostar
Edi
Rasko
DREZGA
Miljenko
BOSKO
ticar
ikayke
topaz
malinois
baltic
zijada
angelo
echeberija
zvrcko sen
crv
vlada nish
vlado
krnjolac
sgobin
bocka
Vrbanja
MARIN
refa95
PESTI
zoranV
mipticar
kreso
Vasko-MK
zoran ptice pjevice
Carduel
63 posters

    Carduel - moji ljubimci

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel uto 5 srp - 17:22

    PESTI je napisao/la:Pozz Carduel!
    Tema ti je prva liga,odlično i otvoreno pišeš o svemu što se dogadja ,iz dana u dan.Tako je najteže voditi temu i zbog toga mi je veoma drago čitati je i pratiti ,a vidim da su i ostali ljubitelji prirodnog uzgoja oduševljeni.

    Samo naprid , želim ti još koju kovadu i ljepi nastavak teme!
    cheers

    Hvala Stipe!

    Drago mi je da ti se sviđa ova tema gdje pokušavam opisati što se dešava u volijeri. Za sada je sve ok ali primjetio sam i neke nedostatke u svom radu koje ću kasnije opisati i postaviti na temu. Ipak postoje neka pravila koja su još davno izmišljena i mislim da pojednostavljuju stvari ali poznavajući sebe zašto jednostavno kad može komplicirano. Very Happy

    Borim se svakodnevno da pticama dam što veći izbor prirodne hrane i raznih dodataka kako bi ih održao u formi. Uskoro dolazi i "okička sokolovička" Very Happy koja će da snimi situaciju pa ćemo razraditi strategiju kako dalje. Very Happy
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by ikayke uto 5 srp - 18:58

    Carduel je napisao/la:idemo dalje... evo, u prolazu sam danas zabilježio kako malac od 19 dana samostalno pije vodu iz posude. Very Happy Znam da im roditelju daju vodu putem hrane ali nisam imao predstave kada počinju samostalno piti vodu. Danas je i toj nepoznanici došao kraj jer sam ga uspio vidjeti i uloviti foto aparatom. Very Happy Crve, bilježiš li ti ovo tamo? lol!

    Slika 1. Malac na vodi

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel_05_07_2011

    POooZ


    Jedna topla preporuka, osobno bi smanjio velicinu posude sa vodom, ukoliko bi ostao pri takvom nacinu ponude vode, meni je ipak draze kad piju iz pojilica, no zasto smanjiti posudu a ujedno i vodu.Ova posauda je preduboka, ima previse vode u njoj, a cesto se zna dogoditi dok su mladi jos nestabilni na nogama da padnu u vodu dok piju, iz ove se nebi ziv izvukao ukoliko nebi vi naisli i izvukli ga van. Cesto je slucaj po prirodi da se nadje utoplenih mladih ptica koje su tek izletile iz gnijezda, stoga ovako bi ja smanjio mogucnost nesretnog slucaja!

    Pozdrav i samo da kazem super tema sa super slikama... samo tako dalje... Smile
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel uto 5 srp - 20:02

    ikayke je napisao/la:


    Jedna topla preporuka, osobno bi smanjio velicinu posude sa vodom, ukoliko bi ostao pri takvom nacinu ponude vode, meni je ipak draze kad piju iz pojilica, no zasto smanjiti posudu a ujedno i vodu.Ova posauda je preduboka, ima previse vode u njoj, a cesto se zna dogoditi dok su mladi jos nestabilni na nogama da padnu u vodu dok piju, iz ove se nebi ziv izvukao ukoliko nebi vi naisli i izvukli ga van. Cesto je slucaj po prirodi da se nadje utoplenih mladih ptica koje su tek izletile iz gnijezda, stoga ovako bi ja smanjio mogucnost nesretnog slucaja!

    Pozdrav i samo da kazem super tema sa super slikama... samo tako dalje... Smile

    Hvala na preporuci Ikayke. Very Happy

    Ovo može biti opasno za mlade ptice, zato se posuda ne smije puniti do vrha. Ovo je gornji maksimum koliko vode može da bude u posudi. Mladi su na nogama veći od dubine vode tako da bi se morao desiti splet okolnosti da se uduše. Ali u svakom slučaju bolje ne riskirati. Posuda je prošla atest! Very Happy

    Hvala na dobrim željama Ikayke. POooZ
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sri 6 srp - 21:23

    idemo dalje... evo danas sam uspio napraviti koju fotografiju prilikom hranjenja ptica, mogao bi reći jata, štiglića iz domaćeg uzgoja. Nastojim biti neprimjetan (to mi nikako ne uspijeva) lol! da ne bi uznemiravao ptice ali sam primjetio da me ignoriraju kad sjednem u njihovoj blizini (cca 50 cm). Very Happy Mladi iz drugog gnijezda još su stidljivi pa ih nisam uspio uslikati. Na slikama su banditi iz prvog gnijezda starosti 55 dana. Postali su jako ratoborni, svadljivi, mogao bi reći i bezobrazni u odnosu na roditeljski par. Već se pomalo uspostavlja hijerarhija među njima. U ovoj dobi da se primjetiti i koji lagani crni brk kod mužjaka a isto tako i koja narančasta točkica što govori da uskoro počinje i razdoblje prvog mitara kad će mladi izgubiti mimikrijske boje i lagano se obući u boje odraslih. Nadam se da će i ovo rizično razdoblje uspješno prebroditi. Ima muke i truda ali zadovoljstvo koje pružaju mališani kad skakuću oko tebe je neprocjenjivo. Very Happy Lijep osjećaj! Very Happy Pozdrav svima! Very Happy

    Slika 1. Mužjak

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel06072011muzjak

    Slika 2. Ženka

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel06072011zenka

    Slika 3. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720111

    Slika 4. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720114

    Slika 5. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720115

    Slika 6. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720117

    Slika 7.Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720118

    Slika 8. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel0607201110

    Slika 9. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720119

    Slika 10. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720112

    Slika 11. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720113

    Slika 12. Mladi iz prvog gnijezda

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel060720116

    avatar
    Gost
    Gost


    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Gost sri 6 srp - 23:31

    Pa dobro Carduele piva li im šta? Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by zoranV sri 6 srp - 23:56

    Dragec,svaka čast,sve ljepše i ljepše.Divota je sve ovo vidjeti,a i pratiti tvoje tekstove.Kod mene je danas krenula nova kovada,izlegla su mi se 2 mlada i još imam tri puna jajeta (zadnji put sam gledao oko 15 sati),bit će sutra jedan kratki snimak.

    P.S. Svaka čast cikoriji,to da ,kao i maslačak,ali ovo šta leti po volijeri,nema šanse više,osim ako makazama isječem leteće tanjure Very Happy cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel čet 7 srp - 1:06

    markoxp je napisao/la:Pa dobro Carduele piva li im šta? Very Happy

    Ništa moj Markane! Ovo je uživanje u perju a pjesma ide nekad poslije. Very Happy lol!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel čet 7 srp - 1:14

    zoranV je napisao/la:Dragec, svaka čast, sve ljepše i ljepše. Divota je sve ovo vidjeti, a i pratiti tvoje tekstove. Kod mene je danas krenula nova kovada, izlegla su mi se 2 mlada i još imam tri puna jajeta (zadnji put sam gledao oko 15 sati), bit će sutra jedan kratki snimak.

    Hvala Zorane, probam nešto "naškrabati" jer mislim da treba malo i teksta uz slike staviti, kakvo zapažanje i to... Lakše će biti kasnije... Volio bi da i druge kolege postave nešto slika na forum ali ove godine su nešto zakazali ili ljubomorno čuvaju slike i snimke samo za sebe. Ovo kod tebe nije slučaj! Very Happy Želim ti da sve prođe u najboljem redu. cheers

    zoranV je napisao/la:P.S. Svaka čast cikoriji, to da, kao i maslačak, ali ovo šta leti po volijeri, nema šanse više, osim ako makazama isječem leteće tanjure Very Happy cheers

    lol!

    Dobra ti je ova! Ma samo makazama vrhove skratiš i nema padobranaca. Very Happy A nije loše i ostaviti koji padobranac jer ženka s njima radi postavu gnijezda. Very Happy
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by zoranV čet 7 srp - 9:37

    Znam ja to da ženka radi gnijezdo od padobranaca,a kod mene ih je bilo toliko da su svi galebovi u Istri ,mogli napraviti gnijezda Very Happy Very Happy Very Happy . 11 puta sam praznio usisivač Very Happy lol!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel čet 7 srp - 15:19

    zoranV je napisao/la:Znam ja to da ženka radi gnijezdo od padobranaca,a kod mene ih je bilo toliko da su svi galebovi u Istri ,mogli napraviti gnijezda Very Happy Very Happy Very Happy . 11 puta sam praznio usisivač Very Happy lol!

    Mašala Zorane, postao si i fizički radnik! lol!

    idemo dalje...evo i danas nekoliko novih fotografija iz života mojih ljubimaca.

    Roditelji:

    Slika 1. Mužjak

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071119

    Slika 2. Ženka pjeva operu

    Na ovoj slici može se i praktično vidjeti koliko je ženka bitna u uzgoju a pogotovo kod štiglića pjesme. Ženka koja pjeva operu pravi je izbor za matično jato. Very Happy

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071125

    Mladi iz drugog gnijezda:

    Ovdje sam uslikao sve mladunce iz drugog gnijezda pa ako netko ima iskustva volio bi pročitati šta mislite kojeg su spola. Ukupno ih je 5 i danas im je 21 dan.

    Slika 3. Mladi iz drugog gnijezda 1

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071045

    Slika 4. Mladi iz drugog gnijezda 2

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071051

    Slika 5. Mladi iz drugog gnijezda 3

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071069

    Slika 6. Mladi iz drugog gnijezda 4

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071084

    Slika 7. Mladi iz drugog gnijezda 5

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071108

    Još nekoliko fotografija mladih:

    Slika 8. Spavalica u snovima (e da mi je brdo dobra čička, malo cikorije, vršak kukuruzov, sjemena divlje salate i izvorske vode). Very Happy

    Mladi nakon hranjenja obavezno zadrijemaju.

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071269k

    Slika 9. Grupiranje u krajevima za prijatelja Crva

    Kao što sam i prije naveo, mladi uglavnom zauzimaju pozicije u krajevima gdje je manji avio saobraćaj Very Happy

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071199

    Slika 10. Zamišljeni pogled

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071155

    Slika 11. Skoči mi na leđa Very Happy

    Omiljena disciplina mladim u ovoj fazi starosti je skakutanje drugima na leđa, nije važno tko je, bilo da je brat, sestra, mama, tata. Very Happy Više im odgovaraju nečija leđa nego ponuđeni štapići.

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071111

    Kupanje:

    Svakodnevno kupanje održava ptice u top formi. Vodu mijenjam najmanje tri puta dnevno tako da ptice ne bi pile vodu u kojoj se kupaju.

    Slika 12. Kupanje uz svađu

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071090

    Slika 13. Odmjeravanje snaga

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071071

    Slika 14. Kupanje

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071116

    Slika 15. Kupanje

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071134

    Slika 16. Kupanje

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071144

    Slika 17. Čišćenje i sušenje perja

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071180

    Slika 18. Čišćenje i sušenje perja

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071262

    Pjesma:

    Slika 19. Mladi mužjak se priprema za podnevni pjev

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071150

    Slika 20. Mladi mužjak se priprema za podnevni pjev

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P70711911

    Slika 21. Mladi mužjak ćereta

    Može se primjetiti "bezobrazni" stav kod mladog mužjaka koji ćereta svoju pjesmu na sav glas.

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071191

    Hranjenje:

    Slika 22. Hranjenje

    Nakon kupanje, pjesme i odmora ponovno se treba nahraniti. Prijatelj me je upozorio da ne koristim boju betona nego boju cigle. Very Happy E svašta rekoh! - To ti je jako bitno! - Rekao je. Very Happy

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071302

    Slika 23. Hranjenje

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7071311u

    Pozdrav svima! Very Happy
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by krnjolac čet 7 srp - 15:39

    super su ti!reci mi sa koliko su ti dana izletili iz gnijezda,moj najstariji grdelin danas puni 14 dana,ali još nema neku volju izlaska,dok su mi bastarde od frzelina izletile 14. dan.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel čet 7 srp - 16:04

    krnjolac je napisao/la:super su ti!reci mi sa koliko su ti dana izletili iz gnijezda,moj najstariji grdelin danas puni 14 dana,ali još nema neku volju izlaska,dok su mi bastarde od frzelina izletile 14. dan.

    Kod mene mladi iskaču iz gnijezda od 15 - 17 dana ovisno od toga kako ih roditelji hrane.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel pet 8 srp - 11:46

    idemo dalje... evo danas sam uspio uslikati kako ženka hrani mladoga i to po fazama. Možete vidjeti cijeli proces od "plesa na šipci uz prodorno glasanje (cibukanje)" pa do završetka hranjenja na zadnjoj slici.

    Slika 1. Mladi svojim pokretima lijevo desno uz neprestano lepršanje krilima i prodornim glasanjem stimulira ženku da ga nahrani.

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7081336

    Slika 2. Ženka počinje da vraća sadržaj iz voljke u kljun

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7081346

    Slika 3. Ženka završava sa procesom vraćanje hrane

    Ovdje se može primjetiti kako ženka zauzima poseban položaj tijela (grči se) koji je potreban da bi se hrana iz voljke vratila u kljun. Šta je majka priroda! Very Happy

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7081345

    Slika 4. Hranjenje mladog

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7081342

    Slika 5. Završetak hranjenja

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 P7081354

    Pozdrav svima. Very Happy



    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by echeberija pet 8 srp - 22:05

    Ova majka, koja je generacija u domestifikaciji i koja je godina starosti?
    Sta je bilo sa novim gnezdom, jel si joj ponudio korpu vec ili cekas da jos malo odmori? Ako uopste moze tako da se kaze pored 5 mladunaca koji jure za hranom.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 srp - 8:04

    echeberija je napisao/la:Ova majka, koja je generacija u domestifikaciji i koja je godina starosti?
    Sta je bilo sa novim gnezdom, jel si joj ponudio korpu vec ili cekas da jos malo odmori? Ako uopste moze tako da se kaze pored 5 mladunaca koji jure za hranom.

    Ženka je stara 3 godine. Očekivao sam treće gnijezdo ali s obzirom da je do sada othranila 9 mladih, bez neke veće pomoći mužjaka, vrlo lako bi mogla u mitarenje tako da od predviđena tri gnijezda stane na ova dva. Što se mene tiče ona je svoje odradila za ovu godinu. Very Happy

    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by echeberija sub 9 srp - 10:48

    A koja je generacija domestifikacije? Moja je u prvoj othranila 4, danas su 2 izasla iz drugog. A ona je odbila ponudjena mesta i pocela da doradjuje staro gnezdo za sledecu turu. Plasim se ako joj srusim gnezdo da ce odustati od treceg gnezda, a ovo gnezdo ima pipe i moram da ga se resim.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 srp - 11:14

    echeberija je napisao/la:A koja je generacija domestifikacije? Moja je u prvoj othranila 4, danas su 2 izasla iz drugog. A ona je odbila ponudjena mesta i pocela da doradjuje staro gnezdo za sledecu turu. Plasim se ako joj srusim gnezdo da ce odustati od treceg gnezda, a ovo gnezdo ima pipe i moram da ga se resim.

    Ženka je nulta generacija a mladi su prva! Very Happy Othranio sam je kao ptića i evo treću godinu za redom radi bez ikakvih problema. Na žalost, nisam uspio sačuvati mlade iz prethodne dvije godine a ove sam se dobrano spremio i mislim da će sve proći kako treba. Htjeli mi priznati ili ne, uglavnom je u uzgajivaču problem! lol!
    Hm, tek se izlegli mladi a već ti dorađuje iduće gnijezdo! Kod mene taj proces ide tek od 15 dana starosti mladih tako da mogu pripremiti gnijezdo. Što se mene tiče ako bi bilo pipa u gnijezdu to bi letilo van iz volijere pa ako se njoj radi treće gnijezdo ona bi stigla ga i napraviti. Radi kako misliš da je najbolje! Very Happy
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by echeberija sub 9 srp - 14:07

    Pa nista konkretno nisi napisao sta ces i kako da promenis da ti mladi ostanu zivi i zdravi. Sta mislis da je problem i taj problem u odgajivacu?
    Lose si me razumeo, mladi su izleteli iz gnezda imaju 14 dana, a ona to gnezdo, staro, pocela da oblaze iznutra. Ne da cu da izbacim gnezdo, nego ce cela grana da leti napolje, mladi jos vole da se vrate u gnezdo pa cu ga ostaviti i danas. Moja je mlada zenka, takodje nulta, ali pokazala se kao fenomenalna majka, nazalost nije i nece da prihvati korpe za gnezdo, ali ja imam strpljenje!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 srp - 16:04

    echeberija je napisao/la:Pa nista konkretno nisi napisao sta ces i kako da promenis da ti mladi ostanu zivi i zdravi. Sta mislis da je problem i taj problem u odgajivacu?
    Lose si me razumeo, mladi su izleteli iz gnezda imaju 14 dana, a ona to gnezdo, staro, pocela da oblaze iznutra. Ne da cu da izbacim gnezdo, nego ce cela grana da leti napolje, mladi jos vole da se vrate u gnezdo pa cu ga ostaviti i danas. Moja je mlada zenka, takodje nulta, ali pokazala se kao fenomenalna majka, nazalost nije i nece da prihvati korpe za gnezdo, ali ja imam strpljenje!

    Pišem konkretno cijelo vrijeme a problem uzgajivača je što se sve uzima kao zdravo za gotovo. Međutim, malo je praksa drugačija. Rezime cijele ove priče biti će na kraju godine kad budem imao stvarne rezultate rada do tada valja se strpiti.

    Čuvaj tu ženku, malo je takvih! Very Happy


    Zadnja promjena: Carduel; ned 10 srp - 23:49; ukupno mijenjano 1 put.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by ticar sub 9 srp - 17:15


    jedan primjer.kod mene su svi mladi uginuli koji su se izlegli prijašnjih godina,a kod kolege kojem sam poklonio 4 mlada muška svi živi i zdravi evo već 3 godine.
    razlog uginuća kod mene su i kanarinci koji su otporni na puno bolesti a on ih nema.

    hrana koju on daje je sjemenska,grit i malo jajčane svakih par dana uz tu i tamo poneki listić radića ili kostriša,ptice zdrave ko dren.

    scratch
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 srp - 19:13

    ticar je napisao/la:
    jedan primjer.kod mene su svi mladi uginuli koji su se izlegli prijašnjih godina,a kod kolege kojem sam poklonio 4 mlada muška svi živi i zdravi evo već 3 godine.
    razlog uginuća kod mene su i kanarinci koji su otporni na puno bolesti a on ih nema.

    hrana koju on daje je sjemenska,grit i malo jajčane svakih par dana uz tu i tamo poneki listić radića ili kostriša,ptice zdrave ko dren.

    scratch

    Evo još jedan primjer! Moj prijatelj iz djetinstva također uzgaja štigliće i ove godine ima, za sada, 8 mladih štiglića koji u životu nikad nisu ni primirisali jajčane hrane, grita i kojekakvih stvari. Samo prirodna hrana i sjemenska. Sve su mu ptice zdrave i nema nikakvih problema. Očak im je star 9 godina i puni jaja ko od šale. Very Happy Ovom prilikom ga i pozdravljam! Very Happy To je najbolji dreser pasa u Bosni i Hercegovini. Very Happy

    Kod mene ptice ne znaju šta bi prvo uzele a opet su se problemi dešavali i mlade ptice bi ugibale. Crying or Very sad Postavlja se pitanje u čemu je problem? Daš im sve i više od toga i nikako da završi kako treba.

    Nakon višegodišnjih frustracija odgovor na ovo pitanje potražio sam kod priznatog uzgajivača ptica. Very Happy Pozdravljam svog prijatelja i mentora. Basketball

    Zanimljivo je kako netko izvede na stotine mladih ptica svake godine a većina ima problema u uzgoju. Dešavaju se sporadični bljeskovi ali ne možemo se na to osloniti. Iz ovog se da zaključiti da je znanje presudni čimbenik u uzgoju. Very Happy Hej Mama, opet sam najviše znao o Splitskoj banci. Very Happy Very Happy lol!

    Nedavno je Crv napisao:"Svaki detaljčić je važan." i mišljenja sam da je to odgovor za gore postavljeno pitanje u čemu je problem. Very Happy

    POooZ
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 srp - 21:14

    idemo dalje... fotografija dana. Very Happy lol!

    Slika 1. Mladi odmara na gnijezdu

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel2011photomodel
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by zoranV sub 9 srp - 21:15

    Carduel je napisao/la:idemo dalje... fotografija dana. Very Happy lol!

    Slika 1. Mladi odmara na gnijezdu

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Carduel2011photomodel



    I to MLADI odmara na gnijezdu Very Happy Very Happy cheers cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Carduel sub 9 srp - 21:26

    zoranV je napisao/la:

    I to MLADI odmara na gnijezdu Very Happy Very Happy cheers cheers

    Evo nešto ga promatram isti kakav rabin. Ako bude još takav u pjesmi najeba sam! Very Happy Very Happy cheers
    avatar
    mipticar


    Broj postova : 844
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.05.2009

    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by mipticar sub 9 srp - 22:55

    Eto i ja se pridružujem svim čestitkama na uspješnom uzgoju češljugara , no nemogu preskočiti str. 9 i ovu fotku koja kao što si pisao pokazuje pticu koja želi pjevat.
    To je tipična poza ptice kojoj je jako vruče. Širi krila i zjeva .Sigurno nema namjere za nikakav pjev osim da se malo rashladi .( širenjem krila i otvaranjem kljuna ima rashladni sistem )[img]Carduel - moji ljubimci - Page 6 Mladipjeva.th [/img]

    Sponsored content


    Carduel - moji ljubimci - Page 6 Empty Re: Carduel - moji ljubimci

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: ned 19 svi - 12:01.