Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+44
raskokat
klapa-sinj
vrca
Miljenko
toni mostar
riberi
angelo
Renato.M
echeberija
saso78
gramofon
skopski maestro
refa95
zelandur
topaz
euzebio
brabus
DAMIAN
ticar
xyz
Carduel
Sina BL
bizar
NAVI
vlado
pavao
komiza
crv
mutacija
toni ilići
vrabac
many
bocka
lord189
Dax BG
Dule
PESTI
koce
zijada
zadranin
baltic
DjordjeVet
MARIN
krnjolac
48 posters

    ŠKOLA PJEVA

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 23 stu - 16:19

    jeben ti mliko sinoćne grmljavine izazvale su veliku prašinu među tićima stalaža je puna perija, sve pomalo kreće nizbrdo a tako je svake godine sad počinju muke
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 23 stu - 17:17

    MARIN je napisao/la:
    zadranin je napisao/la:MARINEEEEEEEEEEEE JAVI SE nema te , poša si sav u kanarine , valjda ima još ulja u svići , pozzzzzzz iz ZADRA

    Sad je vrime od kanarini.Izložbe,takmičenja pripreme za državno.Treninzi(širenje).Preslušavanje,škartavanje.
    A o grdelinima ćemo pričat kad za to bude vrime.Na proliće.

    Ne dirajte LAVA dok sspava....
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada uto 23 stu - 18:43

    lord189 je napisao/la:jeben ti mliko sinoćne grmljavine izazvale su veliku prašinu među tićima stalaža je puna perija, sve pomalo kreće nizbrdo a tako je svake godine sad počinju muke
    Lorde svaki pravi tićar stavi jednu malu žarulju od frižidera da mu svitli u tićarnici.Da si ima svitlo to ti se nebi dogodilo sad znaj šta ti je radit za u buduče da ti se ne događaju takve stvari.Pozdrav od Zijade... Evil or Very Mad
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce uto 23 stu - 18:48

    zijada je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:jeben ti mliko sinoćne grmljavine izazvale su veliku prašinu među tićima stalaža je puna perija, sve pomalo kreće nizbrdo a tako je svake godine sad počinju muke
    Lorde svaki pravi tićar stavi jednu malu žarulju od frižidera da mu svitli u tićarnici.Da si ima svitlo to ti se nebi dogodilo sad znaj šta ti je radit za u buduče da ti se ne događaju takve stvari.Pozdrav od Zijade... Evil or Very Mad

    Ili još bolje štednu žarulju koja se pali na senzor dan-noc.Kupija sam je u Baumaxa prije 2g,evo još traje.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 uto 23 stu - 22:13

    zijada je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:jeben ti mliko sinoćne grmljavine izazvale su veliku prašinu među tićima stalaža je puna perija, sve pomalo kreće nizbrdo a tako je svake godine sad počinju muke
    Lorde svaki pravi tićar stavi jednu malu žarulju od frižidera da mu svitli u tićarnici.Da si ima svitlo to ti se nebi dogodilo sad znaj šta ti je radit za u buduče da ti se ne događaju takve stvari.Pozdrav od Zijade... Evil or Very Mad

    ma gori svića ko da ja neznan al grom je klepija blizon kuće i odnija ih vrag srića da su složeni po razredima Smile samo se jedan razred stuka elephant flower afro lol!
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by many sri 24 stu - 20:25

    e još je mlad pusti da nauči na vlastitim pogreškama ili nikada neće,zar ne
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 sri 24 stu - 20:30

    many je napisao/la:e još je mlad pusti da nauči na vlastitim pogreškama ili nikada neće,zar ne

    a budala uči na svojim a pametan na tuđin greškama ..tako kaže svit
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by many čet 25 stu - 0:22

    eto i sam znaš
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by many čet 25 stu - 0:23

    eto i sam znaš
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG čet 25 stu - 20:07

    Gde je moj drug Markan i ima li komentar na ove reci iz prethodnih postova?
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 čet 25 stu - 20:31

    Dax BG je napisao/la: Gde je moj drug Markan i ima li komentar na ove reci iz prethodnih postova?

    ma eno markana ja i on skoro svaku večer otkako kiša pada vatamo jegulje ..a on ti je meštar od jegulja pa stalno kemija ,veže udice kopa gliste..ma bar svaki drugi dan napravimo dobar obid
    Dax BG
    Dax BG


    Broj postova : 331
    Age : 54
    Location : Beograd,Srbija
    Registration date : 15.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dax BG pet 26 stu - 0:01

    U blitvu pa ispod peke... lol!
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vrabac pet 26 stu - 13:11

    O ukusima se nemoze raspravljati.No da pojedini nebi zivjeli u zabludi ,a otico da takivih nije mali broj,drzim za potrebito istaknuti:Za razliku od pjeva kanarinaca gdje je covjek davno cvrsto i jasno postavio pravila i time odredio opce standarde pjeva,kada se govori o stiglicu tu pravila određuje priroda a ne covjek,tako da svaka polemika o tomu nije nista drugo nego prazna prica.A oni koji misle da poznaju ovu pticu i njen pjev neravnaju se sa prirodom a i sami su djelom iste.by:pinca
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada pet 26 stu - 14:10

    vrabac je napisao/la:O ukusima se nemoze raspravljati.No da pojedini nebi zivjeli u zabludi ,a otico da takivih nije mali broj,drzim za potrebito istaknuti:Za razliku od pjeva kanarinaca gdje je covjek davno cvrsto i jasno postavio pravila i time odredio opce standarde pjeva,kada se govori o stiglicu tu pravila određuje priroda a ne covjek,tako da svaka polemika o tomu nije nista drugo nego prazna prica.A oni koji misle da poznaju ovu pticu i njen pjev neravnaju se sa prirodom a i sami su djelom iste.by:pinca
    g.Vrabac kod nas u Splitu i okolici postoje nepisano pravilo znači da ga poznaju svi tičari da grdelin mora pivat batude sa zijadom najmanje 4.Jedino takav tić može proč dok drugi nažalost nisu u nikakvim kombinacijama.Imate par video klipova pa možete pogledat kako bi to trebalo izgledat.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by toni ilići pet 26 stu - 16:34

    postoji standard i za mostarske štigliće.naš pjev se ne sviđa dalmatincima jer kod nas tić mora imat dugi blicjer sa cvr,i đav -đav.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by lord189 pet 26 stu - 16:38

    Dax BG je napisao/la: U blitvu pa ispod peke... lol!

    ma na brudet a najslađa mi je na gradele lol!
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI pet 26 stu - 17:18

    vrabac je napisao/la:O ukusima se nemoze raspravljati.No da pojedini nebi zivjeli u zabludi ,a otico da takivih nije mali broj,drzim za potrebito istaknuti:Za razliku od pjeva kanarinaca gdje je covjek davno cvrsto i jasno postavio pravila i time odredio opce standarde pjeva,kada se govori o stiglicu tu pravila određuje priroda a ne covjek,tako da svaka polemika o tomu nije nista drugo nego prazna prica.A oni koji misle da poznaju ovu pticu i njen pjev neravnaju se sa prirodom a i sami su djelom iste.by:pinca



    Vrabac , zar stvarno vjeruješ da čovjek ne može odrediti što če grdelin pjevati ,tj da sve ovisi o prirodi.
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by mutacija pet 26 stu - 17:32

    PESTI je napisao/la:
    vrabac je napisao/la:O ukusima se nemoze raspravljati.No da pojedini nebi zivjeli u zabludi ,a otico da takivih nije mali broj,drzim za potrebito istaknuti:Za razliku od pjeva kanarinaca gdje je covjek davno cvrsto i jasno postavio pravila i time odredio opce standarde pjeva,kada se govori o stiglicu tu pravila određuje priroda a ne covjek,tako da svaka polemika o tomu nije nista drugo nego prazna prica.A oni koji misle da poznaju ovu pticu i njen pjev neravnaju se sa prirodom a i sami su djelom iste.by:pinca



    Vrabac , zar stvarno vjeruješ da čovjek ne može odrediti što če grdelin pjevati ,tj da sve ovisi o prirodi.

    I kanarinac je nekad bio iskljucivo divlja ptica bez ikakvih standarda Exclamation
    Cudi me da dio forumasa standariziranje pjeva kanarinaca smatra normalnim i podrzaje takmicenja,dok bilo koje prijedloge o standardu pjeva grdelina smatra nesto protiv prirode confused
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vrabac pet 26 stu - 18:52

    O ono sto su u ozibljnoj glazbi Bah,Mocart,Betoven,Šopen,Šuman,Vagner, to su jedinke stglica " pjevaca " koje je iznjedrilo privremeno staniste Ovojci i Žvatic , kao i privremena stanista Goranci i Bogodol.Audio zapisi istih jedinki sacuvani su i dostupni svima-No cinjenica da su pojedini mixali njihov pjev govori samo za sebe,tj.nijedan od jedinki nije bio kompletan sto je i za ocekivatni stoga sto je u prirodi sve u gibanju.Ko je bio bolji Bah ili Mocart,Betoven ili Šopen,pjevac s Ovojaca ili Goranaca,pjevac s Zvatica ili Ovojaca , samo se neozbiljni usude dati odgovor:pinca
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost pet 26 stu - 18:57

    vrabac je napisao/la:O ukusima se nemoze raspravljati.No da pojedini nebi zivjeli u zabludi ,a otico da takivih nije mali broj,drzim za potrebito istaknuti:Za razliku od pjeva kanarinaca gdje je covjek davno cvrsto i jasno postavio pravila i time odredio opce standarde pjeva,kada se govori o stiglicu tu pravila određuje priroda a ne covjek,tako da svaka polemika o tomu nije nista drugo nego prazna prica.A oni koji misle da poznaju ovu pticu i njen pjev neravnaju se sa prirodom a i sami su djelom iste.by:pinca

    Jesi li ti te zaključke ,šta se tiče grdelina, donija na osnovu svojih iskustava,ili....


    mutacija je napisao/la:

    I kanarinac je nekad bio iskljucivo divlja ptica bez ikakvih standarda Exclamation
    Cudi me da dio forumasa standariziranje pjeva kanarinaca smatra normalnim i podrzaje takmicenja,dok bilo koje prijedloge o standardu pjeva grdelina smatra nesto protiv prirode confused

    Mene uopće ne čudi,jasno mi je ka dan.....
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce pet 26 stu - 18:58

    mutacija je napisao/la:
    PESTI je napisao/la:
    vrabac je napisao/la:O ukusima se nemoze raspravljati.No da pojedini nebi zivjeli u zabludi ,a otico da takivih nije mali broj,drzim za potrebito istaknuti:Za razliku od pjeva kanarinaca gdje je covjek davno cvrsto i jasno postavio pravila i time odredio opce standarde pjeva,kada se govori o stiglicu tu pravila određuje priroda a ne covjek,tako da svaka polemika o tomu nije nista drugo nego prazna prica.A oni koji misle da poznaju ovu pticu i njen pjev neravnaju se sa prirodom a i sami su djelom iste.by:pinca



    Vrabac , zar stvarno vjeruješ da čovjek ne može odrediti što če grdelin pjevati ,tj da sve ovisi o prirodi.

    I kanarinac je nekad bio iskljucivo divlja ptica bez ikakvih standarda Exclamation
    Cudi me da dio forumasa standariziranje pjeva kanarinaca smatra normalnim i podrzaje takmicenja,dok bilo koje prijedloge o standardu pjeva grdelina smatra nesto protiv prirode confused

    E,Mutacija,svaka cast.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by toni ilići pet 26 stu - 22:43

    vrabac treba da pročita postove o žvatićkom pjevu,koji se nalaze na ovom forumu.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce pet 26 stu - 23:40

    toni ilići je napisao/la:postoji standard i za mostarske štigliće.naš pjev se ne sviđa dalmatincima jer kod nas tić mora imat dugi blicjer sa cvr,i đav -đav.

    Momci,mi vaše pivanje cijenimo i sa zanimanjem pratimo,jer svaku tradiciju treba poštovati.Vaše pivanje mi je puno bliže nego svi kanarinci s ovoga svita,iz jednostavnog razloga što su to grdelini.S druge strane ima tu dosta dodirnih tocaka.Recimo,kažeš dugi blicijer (zijada),i mi ga tražimo.Nastavak posli zijade (cvr i đav),ja ga ne trpim,ali ima ga dosta i ljudi ga goje,pogotovo ako je lipa kompletna batuda,iako po S.T.P.-u,nastavka u bilo kojem smislu nema.Sve u svemu podžavam vas i guštam citat vaše postove,samo još da stavite nekakav video (ne mora biti uživo),samo da cujemo.
    Još nešto,prije petnaestak godina,možda i koja više,imao sam ocaka koji je imao odlicnu zijadu posli koje je nastavlja sa đav,đav,a prije zijade,znaci između pletiva i zijade imao je cvr.Ovako nekako slivi slivi slivi cvr vizziiiiiijuuuu đav đav đav.Znao je kroz veršu na đav đav stavljti zijadu.Zijada je bila od kilometra,a držao sam ga jer je sa mladima slucajno upao,oko 15.08 pa sam ga ostavio za uzorak.Znaci,zijada odlicna,ostalo nije za nas,sad me zanima,da li bi vama takav gredlin odgovarao.Misto je bilo okolica Vitine.








    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sub 27 stu - 1:17

    Mislim da ni za 100 godina se nebi mogla standardizirati pjesma stiglica koja bi bila priznata od COM-a,zato sto
    prije svega nepostoji "krizana vrsta" stiglica za "pjesmu" a kod kanarinca se to postiglo i nije se uzeo divlji pa se odmah ganjao standard nego se krizanjima islo do pjevaca pa tek se onda standardizirao i dogovorio pjev. U tome je velika razlika kada se poredi jedan timbrado,malino,roler itd.. sa jednim obicnim divljim ili uzgojenim grdelinom bilo koje podvrste. Linijsko krizanje balcanice parve i tschusia bi moglo dovesti do grdelina pjevaca,ali za to bi trebale decenije,pa me i necudi da moderatori vecinu tema o standardu zakljucaju jer se ljudi nepotrebno posvadjaju a nikakvog rezultata od toga.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 57
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sub 27 stu - 1:52

    EUMOx je napisao/la:Mislim da ni za 100 godina se nebi mogla standardizirati pjesma stiglica koja bi bila priznata od COM-a,zato sto
    prije svega nepostoji "krizana vrsta" stiglica za "pjesmu" a kod kanarinca se to postiglo i nije se uzeo divlji pa se odmah ganjao standard nego se krizanjima islo do pjevaca pa tek se onda standardizirao i dogovorio pjev. U tome je velika razlika kada se poredi jedan timbrado,malino,roler itd.. sa jednim obicnim divljim ili uzgojenim grdelinom bilo koje podvrste. Linijsko krizanje balcanice parve i tschusia bi moglo dovesti do grdelina pjevaca,ali za to bi trebale decenije,pa me i necudi da moderatori vecinu tema o standardu zakljucaju jer se ljudi nepotrebno posvadjaju a nikakvog rezultata od toga.

    Pametno.Vjerovatno je u to doba i postojao nekakav standard slican S.T.P.-u,mislim kod divljih kanarinaca,kod ljudi koji su ih držali.I tada se, godinama kasnije dogodilo to što si opisao.Međutim,mi ljudi u Splitu i Dalmaciji imamo taj standard S.T.P.-a,koji nismo mi izmislili vec smo ga kopirali iz prirode.Mi za drugo ne znamo i ne želimo znati,ali sigurno je da ce u buducnosti događati to što si opisao,ali bez nas,što je i normalno,jer ta ce se promjena dešavati u periodu, od možda,200-300 g,ali sigurno ne sad,jer ne vidim nacin da itko napravi nekakav standard grdelina koji bi se drasticno razlikovao od S.T.P.-a,a da ga Dalmacija prihvati,u ovom trenutku.Međutim,kad nas više ne bude,znaci grdelinaša koji sada imaju moje godine,nešto mlađih,a da ne govorim starijih,koji su odgojeni na S.T.P.-u,sigurno da ce utjecaj S.T.P.-a polako slabiti,iz razloga što ga više nema u prirodi,domestifikacija,uzgoj,prestanak lova,ce donijeti promjene i sigurno iznjedriti nekakav standard,možda univerzalni,ali sada je to nemoguce,znaci, neka vrime donese svoje,mene je strah i promisliti da bi morao gojiti nekakav standard,a da nije S.T.P.,zato,neka to bude bez mene. No Sad

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 3 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 19:34.