Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+25
StarMo
veseljko
IvoR
sasaznas
zmajcom
Border
loker
ticar
zelandur
damir64
grujo
Vasko-MK
crv
patrik
refa95
bocka
malinois
Edi
DREZGA
MARIN
vlada nish
topaz
kreso
komiza
Vrbanja
29 posters

    MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja sri 11 srp - 22:42

    Mladi bastardi starosti 10 dana zenka zuta malino -- stiglic


    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20120711454



    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20120711452



    Ponosni otac Bosanac nestrpljivo ih iscekuje

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20120711478

    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR čet 12 srp - 16:51

    Seki,cestitam,a gdje si dosao do ovako ponosnog oca Bosanca???????????
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja čet 12 srp - 23:44

    IvoR je napisao/la:Seki,cestitam,a gdje si dosao do ovako ponosnog oca Bosanca???????????


    Pozdrav IvoR

    Ljepotan je prije tri godine stigao iz BANJA LUKE
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK pet 13 srp - 0:00

    Odlicno Seki cheers
    zelandur
    zelandur
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 244
    Age : 43
    Location : 30.7.80 split
    Registration date : 13.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by zelandur pet 13 srp - 0:46

    svaka cast nek je sretno
    avatar
    DREZGA


    Broj postova : 176
    Age : 37
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.04.2011

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by DREZGA pet 13 srp - 14:30

    svaka cast...
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR pet 13 srp - 23:50

    Nadam se da iver nece pasti daleko od klade.....
    Dali ti to Seki prelazis sa malinoa na bastarde??????
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja sub 14 srp - 0:33

    IvoR je napisao/la:Nadam se da iver nece pasti daleko od klade.....
    Dali ti to Seki prelazis sa malinoa na bastarde??????

    Pozdrav Ivice !

    Sad za sada nemam namjeru ukidati malinoe povukla me samo zelja jer nisam odavno bastardiro.
    Ovaj stiglic nije moj on je samo odradio svoj poso svidio mi se pjesmom.
    Nadam se da ce mladi bastardi biti dobri pjesmom kao i on.




    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja sri 8 kol - 0:50

    Evo malo slika mojih parilica mozda nekom pomogne prilikom izrade.
    Mnogo nas je sto imamo problema sa prostorom pa kupnja kaveza nekad i nije najbolje rijesenje nepasu dimenzije gubitak jednog djela prostora a zelimo iskoristiti sve do maksimuma.
    Ima nas koji volimo drvo pa zelimo sve imati u drvetu i sam sam jedan od tih a i sladje je kad sam sebi uradis posvom naumu.
    Nadam se da neopterecujem forum sa previse slika.
    Posto parim dvije zenke sa jednim muzijakom srednji kavez je za muzijaka i dvije parilice sa strana.

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627094
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627094
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627095MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627096

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627097
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627098
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627099
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627100
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627101MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627102
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627103



    Sve ovo nista nije fiksno sve stranice se mogu rastaviti predvidjeno je i da se krovovi i podovi mogu skidati pa kad se sve slozi jedno na drugo moze posluziti i kao letjelica.


    Zadnja promjena: Vrbanja; pon 13 kol - 0:15; ukupno mijenjano 1 put.
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sri 8 kol - 10:18

    Sve odlicno i kvalitetno uradjeno Seki. Postavio bih pitanje na kome bi odgovor verujem bio
    od koristi vjecinom pticara.
    Koju vrstu zastite radis na drvetu i naravno kako preventivno stitis ptice od nametnika
    posto mi je poznato da ne koristis kemiju direktno na ptice ( ivermektin, frontline ...),
    nego preferiras preventivnu zastitu kaveza, parilica i volijera ?
    Pozdrav cheers
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja čet 9 kol - 0:55

    Vasko-MK je napisao/la:Sve odlicno i kvalitetno uradjeno Seki. Postavio bih pitanje na kome bi odgovor verujem bio
    od koristi vjecinom pticara.
    Koju vrstu zastite radis na drvetu i naravno kako preventivno stitis ptice od nametnika
    posto mi je poznato da ne koristis kemiju direktno na ptice ( ivermektin, frontline ...),
    nego preferiras preventivnu zastitu kaveza, parilica i volijera ?
    Pozdrav cheers

    Pozdrav Vasko!

    To sto kazes da nekoristim hemiju si upravu izbjegavam to koliko god mogu.Od sve hemije sto koristim tosu NEO-PITROID i KLORIN,(suha jajcana,spirulina,calci-lux vjerujem da i tu ima hemije)sve ostalo med,jabukovo sirce,voce i povrce..............kupujem u prodavnici e sad koliko je vjerovati koliko su te sve stvari na prirodnoj bazi bez upotrebe hemije veliko pitanje.

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110517033



    NEO-PITROD koristim tako sto 1-2 puta godisnje prasim ptice svaku ispod krila i iza vrata u sezoni parenja najvise ga koristim tako sto prije nego sto postavim gnijezda u kaveze zaprasim ispod umetaka a i odozgo.Kad zenka savije gnijezdo i trebam je naleci na jaja zaprasim opet gnijezdo i vratim joj jaja tako zenka lezeci u gnijezdu pokupi prah i na sebe.Sve ovako uradim isto prije 1-2 dana nego sto se mladi izlegu (oprez posto mnogi kvase jaja prije izleganja mladih prah koristiti samo kad su jaja suha niposto kad su vlazna)uz sve ovo je i potrebna dobra higijena ja licno mjenjam gnijezda 2-3 puta dok mladi neizadju.Veoma dobro je isto uzeti prah i zamjesati ga sa vodom tako da napravis smjesu nesto slicno kao da mjesas gips.Tu smjesu prstom nanijeti po ivicama (sastavima) kaveza kao da silikoniras kad se osusi primjeti se samo tanka bijela linija u kavezu to je dovoljno uraditi samo jednom dok je sezona parenja.

    --KLORIN--

    Klorin koristim veoma cesto dok su ptice u letjelicama njega mjesam sa vodom i dajem pticama da se kupaju.
    To imam obicaj raditi svakih 15-20 dana.Mogu samo reci kako sam poceo koristiti ovaj klorin da se ptice kupaju a i naravno da se napiju toga neznam da sam imao slucaj da mi se pojavila tica sa teskim piskavim disanjem,hroptanjem.


    Pozdrav iz Svedske Seki


    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR uto 14 kol - 22:32

    Pa Seki zar ima jos slobodnog mijesta u tvojoj uzgajivacnici kad stalno nesto doradjujes i prepravljas,a sto se tice tih dorada i izrada samo postavljaj fotografije jer ima tu stvarno dosta interesantnih ideja i za nas amatere.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja uto 14 kol - 23:04

    IvoR je napisao/la:Pa Seki zar ima jos slobodnog mijesta u tvojoj uzgajivacnici kad stalno nesto doradjujes i prepravljas,a sto se tice tih dorada i izrada samo postavljaj fotografije jer ima tu stvarno dosta interesantnih ideja i za nas amatere.

    Pozdrav Ivice !

    Sto se tice mjesta u ticarniku dvije strane su popunjene i nemislim popunjavati vise i ovo je previse.Ovo su sve radovi sto su radjeni prije par godina tako sto se tice dogradnje neradim nista vise osim neki sitni radova radi dosade.Za ove parilice (slika parilica na pocetku predstavljanja mog ticarnika) pito jedan nas forumas pa sam mu slao slike na pp. pa pomisli mozda jos nekom pomogne.

    ps.dobro si me Very Happy sa ovim -amateri-
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR uto 14 kol - 23:09

    Pa u odnosu na tvoje izrade i ideje...........
    Ja sam stvarno amater.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja čet 16 kol - 22:58


    - LAKIRANJE DRVENI KAVEZA -

    Lakiranje - zastita kaveza nije tako ni jednostavno koliko se cini.Desava se da lak poslije jednog izvjesnog vremena (upotrebe i pranja )pocinje da puca.Poslednjih 15-20-ak godina koristim bezbojne lakove za brodove ili lak za parkete na vodenoj bazi.
    to radim na taj nacin sto svaki kavez lakiram najmanje 3 puta.Dabi lakiranje bilo uspjesno drvo mora biti suho 100%.
    Drvo kupljeno u gradjama nikad nije suho 100% uvjek ima u sebi 15-20% vlaznosti.

    1. u prvom lakiranju razrijedjujem lak sa vodom 3/1 (3 dl laka - 1 dl vode) to radim zbog toga da bi drvo uspjelo upiti lak sto dublje.

    2. u drugom lakiranju lak razrijedjujem sa vodom 4/1 (4 dl - 1 dl vode)

    3. trece lakiranje je zavrsno i lakira se sa original lakom

    Lakiranjem na ovaj nacin zastitili ste svoje kaveze u narednih desetak pa i vise godina. Garantovano nedolazi do pucanja laka a i drvo je puno bolje zasticeno na vodu.





    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR pet 17 kol - 21:56

    Seki, dali imas neki odredjen lak, mislim na marku kao sto je Veneziani-Resina 2ooo-isto je za jahte i brodove ili mozda neki Sadolin,ja sam radio jednu turu kaveza sa ovim Resina 2ooo i bili su mi dobri ali sada bih trebao raditi nove pa razmisljam kako i sa cim da radim.
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja pet 17 kol - 23:12

    IvoR je napisao/la:Seki, dali imas neki odredjen lak, mislim na marku kao sto je Veneziani-Resina 2ooo-isto je za jahte i brodove ili mozda neki Sadolin,ja sam radio jednu turu kaveza sa ovim Resina 2ooo i bili su mi dobri ali sada bih trebao raditi nove pa razmisljam kako i sa cim da radim.

    Pozdrav Ivice!

    Sto se tice laka iskreno da ti kazem nemam neku odredjenu marku koju koristim.Posto ima toliko razni marki a bogami i cijene drasticno variraju .U prodavnici lakova pitam prodavca za neku srednje kvalitete,tvrdoce laka i po njegovoj preporuci i kupim.
    Sadolin nekoristim,iskljucivo koristim bezbojni lak jer volim da mi se vidi boja drveta.

    U gornjem postu sam dao neke cirka mjere kako ja koristim mada moze i varirati mjesanje laka i vode.Pojedini lakovi su gusci pa se zna desiti da mozes dodati i malo vise vode u lak u prva dva puta lakiranja.Zna se desiti da prvo lakiranje se mjesa 2/1(2dl laka - 1dl vode), drugo lakiranje 3/1(3dl laka - 1dl vode).
    Mogu ti samo reci na ovaj sistem sto ja radim malo je vise mozda zajebancije oko lakiranja ali garantujem ti da se neces pokajati jer si miran godinama.
    avatar
    DREZGA


    Broj postova : 176
    Age : 37
    Location : ZAGREB
    Registration date : 01.04.2011

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by DREZGA sri 22 kol - 17:59


    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627103

    Koja bi bila cijena u prodaji za ovakav set kaveza,cca Question Pozz


    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja pet 24 kol - 15:21

    DREZGA je napisao/la:
    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 20110627103

    Koja bi bila cijena u prodaji za ovakav set kaveza,cca Question Pozz




    Pozdrav "Drezg"
    Dimenzija kompleta je D- 120cm V- 40cm S- 40cm

    2 vece prednjice
    1 manja prednjica
    3 zicane podnice (predvidjeno ali nikad ih nekoristim)
    4 zicane pregrade
    i sav ostali drveni materijal bez mog rada to ti mogu reci kostalo me (cca.40Eu),a koja bi cijena bila u prodaji to ti nemogu reci jer nebavim se time.

    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by veseljko pet 24 kol - 19:40

    Vrbanja je napisao/la:


    Pozdrav "Drezg"
    Dimenzija kompleta je D- 120cm V- 40cm S- 40cm

    2 vece prednjice
    1 manja prednjica
    3 zicane podnice (predvidjeno ali nikad ih nekoristim)
    4 zicane pregrade
    i sav ostali drveni materijal bez mog rada to ti mogu reci kostalo me (cca.40Eu),a koja bi cijena bila u prodaji to ti nemogu reci jer nebavim se time.


    a koje drvene materijale koristite ? tj koje je ovo drvo/ploca ? i jel bi se
    to isto moglo napravit i s osb plocama ?
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja sub 13 lis - 23:54



    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by malinois čet 25 lis - 20:53

    Vrbanja ,treniras li jato?

    obuj cizme .......... Very Happy
    Vrbanja
    Vrbanja


    Broj postova : 378
    Age : 60
    Location : svedska
    Registration date : 07.03.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Vrbanja sub 27 lis - 22:41

    malinois je napisao/la:Vrbanja ,treniras li jato?

    obuj cizme .......... Very Happy


    Sa treninzima jos nismo poceli Embarassed

    Ovdje nezapamcena susna godina koriste se samo papuce

    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK sub 27 lis - 23:18

    Bice kise prijatelju, ne brini Very Happy
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by IvoR pon 26 stu - 22:30

    Vrbanja hvala na video uratku a isto tako i na masini koja je jako dobra i koju sam vec testirao.Isto tako savjetujem sve clanove ako su zainteresovani za neke rucne radove u pticarstvu neka se obrate nasem Vrbanji jer on ima stvarno mnogo ideja i rijesenja.Ja sam dobio umijesto ideja i rijesenja gotovu masinu za prociscavanje sijemena,isto tako dva sita za sijeme i gotovu hranilicu.

    Sponsored content


    MOJI  KANARINCI  WATERSLAGER - MALINO ( SEKI ) - Page 6 Empty Re: MOJI KANARINCI WATERSLAGER - MALINO ( SEKI )

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 11:04.