Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+67
Jack Sparrow
krepat ma ne molat
zelandur
skopski maestro
Mozaik
many
gramofon
sanchez33
colic
Starac_Mostarac
brunomarko
evmolp
dva grdelina
echeberija
Sina BL
matija
BOSKO
pavao
bizar
veso09
zijada
batke
brabus
Antonio-Kovac
toni69
Ranko Labovic
dr.nenad86
zoranV
ERVINO
Dule
damir64
MARIN
malinois
carduelismo
mutacija
Carduel
komiza
refa95
PESTI
kreso
Merlo
zoran ptice pjevice
krnjolac
crv
Miljenko
Zac16
Dax BG
deny
vansal
sestoperac
armin71
zvrcko sen
kemo89
žalacST
steva318
Zvrcko
bocka
lord189
Fago
ikayke
saso78
seadriver
milos0205
xyz
ticar
DjordjeVet
Dean
71 posters

    priprema grdelina za parenje

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by seadriver ned 4 tra - 22:00

    Pleya to je sasvim normalno, vrlo dobri znakovi, pusti zenku, ako su na prirodnom svjetlu ona nece krenit prije 5 mjeseca, no way, on trenutno nju samo nagovara da krene, ali svejedno nece ona prije 5 Wink
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Dean ned 4 tra - 23:06

    To ti je dobar znak, mužjak je spremniji od ženke (tako treba i biti) i on sada nagovara "muva" ženku na parenje. Varijanta "b" bi bila da je muški lud ko šiba i da ganja ženku non stop po gajbi, puno ti je veća vjerojatnost za uspijeh kod tvoje varijante. Samo nastavi sa pripremom (neznam što si do sada davao) i ponudi ženki obilje materijala za gnijezdo. Neznam da li je to opće poznata stvar ali grdelinke su "lude" za bijelim meterijalom, meni se odlično pokazala četka od "moča" režeš na 3-5 cm komade i to ponudiš ženki, i jako bitno izbijegavaj u širokom luku vatu.
    sretno Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost ned 4 tra - 23:18

    bok deane pamuk tj. vatu znam da nesmim stavljat kad počne raditi gnjezdo,radi zaplitanja nogu..što je to četka od moča Question a priprema a svašta sam dava neznam ni ja što nisam,jajčanu,jaja,pupove radića,maslačak,klijano i svaka čuda medo mi reka neke pametne stvari cheers stavio sam one jutene uloške i po dva gnjizda u svakoj parilici..stavlja sam joj trave i one jutene končiće onaj ludi muški sve to raščepuša po parilici affraid
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PESTI ned 4 tra - 23:23

    Stvarno si ih bogato darovao , ali treba od svega imati najviše strpljenja i krenuti če jednom kao sat.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Dean ned 4 tra - 23:26

    močo ti je....ukucaj u google močo i neka ti traži slike Very Happy
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PESTI ned 4 tra - 23:27

    Dean je napisao/la:močo ti je....ukucaj u google močo i neka ti traži slike Very Happy

    Ona vještica za čistiti WC....... cheers
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by seadriver ned 4 tra - 23:30

    Deane u pravu si za varijantu b, kod mene je kod jednog para upravo taj slucaj iako sam vidio da se u medjuvremenu cak i ljube.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pon 5 tra - 0:00

    nemoj me zaj... a vidio sam to mate kupila za kupiti vodu..a ujutro će joj nestat i nikad se neće saznati di je nesta Twisted Evil
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pon 5 tra - 0:09

    jebga sad sea...a ja satra zvrcka kad ću doć po uloške za gnjizda a još moram čekat praznik rada cheers lol! e a kanarinka isto igra se malo s onim komadićima pamuka i koncima al ništa ne gradi i radi scratch bounce a rekošte mi da joj ne puštam grdelina dok ne počne s građevinarstvom,pa to poštivam gledaju se al nisu još skupa lol!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by seadriver pon 5 tra - 0:20

    Kod grdelina samo strpljenje pomaze, mozes toga cak i stavit sa njom pa malo pratit kako ce reagirat. Samo toga grdelina sta ga stavis sa kanarinkom nemoj poslije vise stavljati sa grdelinkom, koristi ga samo za bastardiranje.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by lord189 pon 5 tra - 11:17

    evo kolege 5 jaja u gnjezdu stoji i zenka lezi na njima , za 10 dana cemo vidit sta ce bit od prvog jaja
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pon 5 tra - 11:40

    u reproduktivnoj fazi zenke nikad neforsiram niti pripremam,dok ima varijanta gdje se spremaju oboje,ja nemam bas dobro iskustvo sa ovom drugom jer neke zenke znaju od usiljenja biti dosta agresivne,nemaju mira,prepune energije itd... kod mene zenka dobija isto sta i muzjak tek kad se spoji par,prije ne. Kod mene sezona trenutno ide dobro i po planu kao i svake godine.

    Lorde,ako te dobro razumijem,ostavit ces zenku da lezi do kraja bez provjere plodnosti jaja? Neznam koliko je to dobro za samu zenku,na tvom mjestu provjerio bih nakon 4-5 dana stanje,jer malo si ranije krenuo...
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pon 5 tra - 13:09

    pozz.. sea neću tog grdelina stavljat s grdelinušom taj što je uz kanarinku tu i ostaje,a grdelinuša ima svog bilaća koji je spremniji malo od ovog što je uz kanarinku,ajd odo ih sad malo spojiti pa da vidim kako se ponašaju bounce
    Zac16
    Zac16


    Broj postova : 32
    Age : 63
    Location : Zagreb
    Registration date : 04.07.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Zac16 pon 5 tra - 17:04

    seadriver je napisao/la:Samo toga grdelina sta ga stavis sa kanarinkom nemoj poslije vise stavljati sa grdelinkom, koristi ga samo za bastardiranje.
    A zasto ga nebi stavio poslije sa grdelinkom ? Samo on grdelinki nesmije priznat sta je prije radio Smile
    "Pravi hađija ne bira mnogo__vec roka sve sto stigne"
    SRETAN USKRS SVIMA
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost pon 5 tra - 19:34

    affraid a jebga... neznam ni ja šta bi više možda bi on i roka ma one nisu od volje još,a ima svaki svoju pa koji počme prvi s poslom moće i birati lol! hvala na čestitki također sretan uskrs
    avatar
    Ranko Labovic


    Broj postova : 17
    Age : 64
    Location : Banja Luka
    Registration date : 16.03.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Ranko Labovic uto 6 tra - 15:33

    Htio bih informisati sve ljubitelje uzgoja stiglica da je kod mene u volijeri pri vrlo hladnom vremenu i bez posebne pripreme vec nekoliko parova stiglica spremno za parenja pri cemu jedna zenka vec lezi na 4 jajeta. Nikad ranije nisam vidio zenku stiglica da lezi na jajima u martu. Prvi bastardi su mi se vec izlegli ali to i nije neko cudo!
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 6 tra - 15:37

    kako kažu bolje se rodit bez k... nego bez sriće scratch u mene sve naopako ide ništa od ruke tako i ovo s pokušajem leženja grdelina i baštarda Evil or Very Mad
    toni69
    toni69
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 78
    Age : 54
    Location : mostar istra novigrad
    Registration date : 23.03.2010

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by toni69 uto 6 tra - 18:38

    na daj se pleja.ranko svaka čast.ja sam već našao u prirodi preko puta svog stana ženka leži na jajima.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 6 tra - 21:50

    ja sve računam hladno je još valjda će za koji dan bounce moram se utješiti nekako scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 6 tra - 21:56

    pleya nemoj se tješit,jer za sva iznenađenja koja nam ptica priredi,krivi smo samo mi,i nitko drugi.Preispitaj se dobro,proćitaj stare postove o pripremi,i startaj iz početka.One nikad ne griješe,vjeruj mi iz iskustva.
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 6 tra - 22:08

    ma jesam čita sam 20 puta do sada,popodne sam gleda onaj par grdelina,on usitnio onaj umetak juteni za gnjizdo poravna rubove napravio hrpu oni kao dlačica ispod gnjezdaa,širi krila piva ka lud ona se samo napuše i promatra ga scratch
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 6 tra - 22:14

    Znaći nije spremna!Tipična greška.Užestiti muške do besvjesti, staviti im nespremne ženke.Možeš jedino oćekivat da će je ubit,ili joj od žestine razbit gnjezdo ako ga bude imala prilike i savit od njegove ludosti.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by PESTI uto 6 tra - 22:40

    Ona treba sitniti uloške i vuči sve živo , ulaziti u gnjezdo svaki tren , vrtiti se u gnjezdu kao da ga gradi i dozivati mužijaka .
    To je predigra i nakon toga obično dodje do parenja .

    Kako si opisao , tvoja ženka još nije spremna , pogotovo što se ,,napuše,, , bar da se utegne jer bi u tom slučaju prihvačala mužijaka da joj udvara i zajedno sa njim bi se i javljala a povremeno bi se i ljubili kljunovima.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Miljenko uto 6 tra - 23:08

    Vi o grdelinima kao da su "Romeo&Juliet", a ne "Fata&Haso"!
    avatar
    Gost
    Gost


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Gost uto 6 tra - 23:19

    pa mamu mu da on nije pederčina kakva pa radi ženski dio posla scratch pa nije uvik napuvana nekada skače kad i on i piva isto,a ne ganja je baš nešto da je napada il to,pa i nju sam priprema isto jebga..i jajca i klijano i pupovi kostriša

    Sponsored content


    priprema grdelina za parenje - Page 14 Empty Re: priprema grdelina za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 23:12.