Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+80
plafonko
Pash031
Milos Stalac
pippo
zako
emirgrdelin
relja
kovac rupa
StarMo
dejzi
grk
topaz
saly
markoxp
Ive Labin
Merlo
kreso
grdelin-omiš
neznalica
gramofon
zelandur
toni mostar
skopski maestro
turbozd
zvrcko sen
vrca
Darko
rossi
vlajkobl
euzebio
zoran ptice pjevice
Renato.M
stiglica
echeberija
zoke007
edoMo
carduelismo
crv
Ranko Labovic
Maghellano
DAMIAN
Dule
Said_the_great
veso09
CUBA
angelo
bocka
saso78
ikayke
komiza
pavao
Sina BL
ssarava1
vlado
toni ilići
bizar
seadriver
sasar_le
brabus
krstokljun
tomi.st
refa95
ticar
riberi
DjordjeVet
Carduel
zijada
zoranV
Dax BG
DOMO
koce
lord189
baltic
karlo
krnjolac
Miljenko
MARIN
zadranin
PESTI
klapa-sinj
84 posters

    Video Klipovi

    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by euzebio pon 17 lis - 20:47

    Maestro, Angelo ti je sve pojasnio. U pravu je što se tiče tradicije Dalmacije a i šire. Osim toga, bez zijade se ovdje i ne spominje grdelin. Probaj naučiti jednoga sa dobrom zijadom i viditi ćeš kako to ipak ne ide tako lako. Ove pletadure je lijepo čuti, ali takve se da odgojiti. U Dalmaciji nitko takve i ne odgaja. Ako nema zijade jednostavno nije vrijedan spomena. Kao muškarac bez one stvari. U ovom slučaju jedna lasta čini proljeće, ili bar njegov početak. Ipak, imaš moju podršku u stavljanju videa, volim čuti i pjesmu iz Makedonije. Pozdrav.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by skopski maestro pon 17 lis - 21:29

    https://www.youtube.com/watch?v=DQ8ZqsfiVAs,ovo je specijalno za moga i mnogo cejnjenog priatelja andzela lol! i njegovu raju cheers pa evo moj andzelcicu malo materijala od goga ces imati koristi ti i tvoji prijatelji,jer za ovim pjevom :affraid:jer mnogi su zudili i mucili da stvore nesto ovako Razz ,pa zato sto si mi prijatelj afro i zato sam ovo samo za tebe tradicioneru neiskusni ,i ne zaboravi da sam tu Basketball pomognuti cu tebi svakad Twisted Evil sto se tice pjesme profesionalneeeeee,pa moja radionica ima sve, i za svakoga po nesto Basketball
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by skopski maestro pon 17 lis - 21:47

    euzebio je napisao/la:Maestro, Angelo ti je sve pojasnio. U pravu je što se tiče tradicije Dalmacije a i šire. Osim toga, bez zijade se ovdje i ne spominje grdelin. Probaj naučiti jednoga sa dobrom zijadom i viditi ćeš kako to ipak ne ide tako lako. Ove pletadure je lijepo čuti, ali takve se da odgojiti. U Dalmaciji nitko takve i ne odgaja. Ako nema zijade jednostavno nije vrijedan spomena. Kao muškarac bez one stvari. U ovom slučaju jedna lasta čini proljeće, ili bar njegov početak. Ipak, imaš moju podršku u stavljanju videa, volim čuti i pjesmu iz Makedonije. Pozdrav.
    da se nadovezem sto si htio rec ,upravo si da to sto si rekao da zijada vazi samo kod vas Twisted Evil i nigde na drugo mesto po svetu Twisted Evil sto se tice te vase zijade bounce , a za ono da covjek bez onoga je nista Twisted Evil a to bez cojeka moze li ,znaci mnogo bitnije je sta on pjeva nego ta mnogo nevazna mala stvar,pa imate priliku da cujete kod spanjolaca ,jer imaju tradiciju pjeva mozda 500to godina affraid ako ne i vise Twisted Evil Twisted Evil
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel pon 17 lis - 21:52

    skopski maestro je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=DQ8ZqsfiVAs,ovo je specijalno za moga i mnogo cejnjenog priatelja andzela lol! i njegovu raju cheers pa evo moj andzelcicu malo materijala od goga ces imati koristi ti i tvoji prijatelji,jer za ovim pjevom :affraid:jer mnogi su zudili i mucili da stvore nesto ovako Razz ,pa zato sto si mi prijatelj afro i zato sam ovo samo za tebe tradicioneru neiskusni ,i ne zaboravi da sam tu Basketball pomognuti cu tebi svakad Twisted Evil sto se tice pjesme profesionalneeeeee,pa moja radionica ima sve, i za svakoga po nesto Basketball

    Maestro, molim te odgovori mi zašto u svakom postu koristiš cinizam kada se obraćaš ljudima na forumu? Jel moguće da patiš od kompleksa niže vrijednosti pa se nešto želiš dokazati na forumu? Riječi tipa "anđelčiću" ili "tradicionalisto neiskusni" su jako uvredljive tako da nije lijepo tako postupati sa ljudima koji su stariji od tebe. Iskreno takvim pristupom nikad nećeš dobiti simpatije nego samo gađenje od ljudi koji su na forumu. Prijateljski ti savjetujem da promijeniš ton u svojim postovima!

    Iskreno, ljudi iz Dalmacije će ti se samo nasmijati na ovaj klip koji si postavio.

    Isto tako da te upitam još jednu stvar! Pošto stalno spominješ Marina i njegovo učešće na takmičenju pjeva štiglića u Makedoniji zanima me da li si ti učestvovao sa svojim pticama i kako si prošao na takmičenju? Koja mjesta si osvojio sa ovako odličnim pticama po makedonskom standardu?

    Isto tako zamolio bi još nekoga od ptičara iz Makedonije da postave koji klip sa pjesmom štiglića tako da steknemo uvid kako treba da zvuči profesionalna pjesma.

    Puno pozdrava
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by skopski maestro pon 17 lis - 21:54

    https://www.youtube.com/watch?v=dtrEDOonvrc,evo malo i ja da dokazem da nisam krivolovac Very Happy mislim kao i vi Shocked ,da sam poceo i ja stvarati neti domace,,ako ste zapazili stasam uspijo sa ovim dosad koi su bili na klpovima , a samo zamislite samo stace biti sa domacih Rolling Eyes ako su ovi bili c.u.n.a.m.i dosad ,a ovi sto dolaze mogu da kazem da cu bit ,,,,,,,zemlja vazduh,,,,,,,, king
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by ikayke pon 17 lis - 22:01

    Ukoliko ne prilagodite ton i sadrzaj postova u skladu sa pravilima i dobroj praksi foruma sljedeća opomena biti ce baniranje kako bi se malo ohladili.

    lijep pozdrav,

    Admin
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by echeberija pon 17 lis - 22:07

    Slazem se sa carduelom, previse si prepotentan. A moramo da razgranicimo neke stvari, baviti se necim profesionalno znaci time zaradjivati novac i ziveti tj izdrazavati se od toga, 99,99% ljudi na forumu se pesmom bavi iz hobija i ne hvata se za gusu zbog ptica. Gledao sam i imam snimke takmicenja iz Prilepa u prethodne 2 godine, sam si rekao da tebe tamo nema, toliko o profesionalizmu.
    avatar
    angelo


    Broj postova : 72
    Registration date : 30.08.2010

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by angelo pon 17 lis - 22:08

    Carduel je napisao/la:

    Maestro, molim te odgovori mi zašto u svakom postu koristiš cinizam kada se obraćaš ljudima na forumu? Jel moguće da patiš od kompleksa niže vrijednosti pa se nešto želiš dokazati na forumu? Riječi tipa "anđelčiću" ili "tradicionalisto neiskusni" su jako uvredljive tako da nije lijepo tako postupati sa ljudima koji su stariji od tebe. Iskreno takvim pristupom nikad nećeš dobiti simpatije nego samo gađenje od ljudi koji su na forumu. Prijateljski ti savjetujem da promijeniš ton u svojim postovima!

    Iskreno, ljudi iz Dalmacije će ti se samo nasmijati na ovaj klip koji si postavio.

    Isto tako da te upitam još jednu stvar! Pošto stalno spominješ Marina i njegovo učešće na takmičenju pjeva štiglića u Makedoniji zanima me da li si ti učestvovao sa svojim pticama i kako si prošao na takmičenju? Koja mjesta si osvojio sa ovako odličnim pticama po makedonskom standardu?

    Isto tako zamolio bi još nekoga od ptičara iz Makedonije da postave koji klip sa pjesmom štiglića tako da steknemo uvid kako treba da zvuči profesionalna pjesma.

    Puno pozdrava
    Nema veze Carduel,ne ljutim se ja,samo mi je možda malo žao šta sam uopće išta pisao,jer vidim da nema smisla,jer je razilaženje u poimanju pjeva preveliko.
    I da,upravo onako kako si i rekao,na ovaj klip šta je specijalno namijenjen meni...hahha...tako san se slatko nasmijao...kad sam čuo uzvik ..bravo majstore...hahahhaha
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pon 17 lis - 22:19

    skopski maestro je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=dtrEDOonvrc,evo malo i ja da dokazem da nisam krivolovac Very Happy mislim kao i vi Shocked ,da sam poceo i ja stvarati neti domace,,ako ste zapazili stasam uspijo sa ovim dosad koi su bili na klpovima , a samo zamislite samo stace biti sa domacih Rolling Eyes ako su ovi bili c.u.n.a.m.i dosad ,a ovi sto dolaze mogu da kazem da cu bit ,,,,,,,zemlja vazduh,,,,,,,, king

    skopski,pogledao sam ti ovaj gore video, moras se malo vise potruditi za bolju higijenu , mora sve da sija... izbaci te drvene setaljke i nadji plasticne...ptice nemogu biti zdrave ako zive u nezdravim higijenskim uslovima... nemoj se opterecivati sa tradicijama pjesme,slusaj ono sto volis,cijeni svoje to sto volis a isto tako i tudje,i onda si na pravom putu , sve ostalo je skretnica

    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by skopski maestro uto 18 lis - 0:39

    ikayke je napisao/la:Ukoliko ne prilagodite ton i sadrzaj postova u skladu sa pravilima i dobroj praksi foruma sljedeća opomena biti ce baniranje kako bi se malo ohladili.

    lijep pozdrav,

    Admin
    pa dobro admine ,neka ovo vazi i za sve ostale forumase ,nek se i oni malo ohlade,da bi se ja ohladio Basketball
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Said_the_great uto 18 lis - 11:23

    ovoga "maestra" jos nisu izbacili, zagadjujes forum i svaku temu na njemu !!!!!!!!!!!!
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by lord189 uto 18 lis - 13:05

    neka neka maestro je unio malo živa na ovi forum neka neka baš nan i triba ovaki jedan pa nema veze šta je špacakoga dobar je i samouvjeren samo šteta nema se s čin dobrin dokazat ..ali samo naprid i pomalo
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel uto 18 lis - 14:18

    angelo je napisao/la:
    Nema veze Carduel,ne ljutim se ja,samo mi je možda malo žao šta sam uopće išta pisao,jer vidim da nema smisla,jer je razilaženje u poimanju pjeva preveliko.
    I da,upravo onako kako si i rekao,na ovaj klip šta je specijalno namijenjen meni...hahha...tako san se slatko nasmijao...kad sam čuo uzvik ..bravo majstore...hahahhaha

    Meni nikad neće biti jedna stvar jasna, to je uplitanje u nečiju tradiciju a to uvelike svi štiglićari rade. Pravilo broj jedan da se treba poštovati svačija tradicija i u komentaru tuđe tradicije mogu komentirati da li se to meni sviđa ili ne i ništa drugo. Nema tu polemiziranja i nametanja svoje tradicije. Ovo je dozvoljeno samo unutar jedne tradicije.

    Pravila su jasna:

    - DTP - batuda (pletiva + prolazna zijada).

    - MakTP - imaju svoju listu i boduju je spram toga.

    - MosTP - Žvatićka pjesma (pjesma nastala na pjesmi štiglića iz prošlog stoljeća (o ovome mogu napisati svoje viđenje a kolege koje se bave pjesmom ovog standarda mogu potvrditi i nadodati neke stvari ako su mi promakle - kod ovog standarda bitno je ama baš sve:

    - pirliti (štiglići pjevači su imali od 3 pa naviše različitih pirlita u svom repertuaru)
    - zavijanja - javljanja (žvatićke ptice imaju najveći broj javljanja koji bi prelazio i preko 10 različitih (npr. cmbrliju, pitfoi, cipa vizriju, vikju, fržbezli, kliju, žonli,...)
    - pletiva (isto tako bogati su pletivima od 2 - 3 pa naviše - od cuvanja, cipanja,...)
    - strile (cvrrrr obavezno mora biti zastupljena)
    - ostali glasovi (đavka isto tako)
    - blicjer (jačinom glasa se razlikuje od dalmatinske dzije (glasnija), po dužini je malo kraći od dalmatinskih dzija, pojavljuju se elementi greze koja se tolerira, poželjne su ptice koje staju iza blicjera mada se tolerira kombinacija blicjer + cvrrrr a neko i glas đav,đav, đav (blicjer + cvrrrr + đav đav đav), isto tako uvođenje iz pletiva u blicjer se izvodi na nekoliko načina dodavanjem različitih glasova (ci, bliko) kao i izvođenje blicjera iz pirlita koje je po meni jako efektno i lijepo za čuti)
    - negativne stvari - su loša izvedba svih ovih elemenata a pogotovo glasovi cja cja i klja klja.

    Pozdrav svima



    Zadnja promjena: Carduel; uto 18 lis - 15:35; ukupno mijenjano 1 put.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 53
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by skopski maestro uto 18 lis - 15:00

    pozdrav svima ,evo mene opet medzu vama ,jer nema te gde se sakriti cheers nemam vise sta da komentarisem svama ovezi pjeva ,mislim ne neke prepoznace se sami oni :affraid:sad sam svatijo da ste zaista veliki profesionalci,sto dosad nisam znao affraid
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel uto 18 lis - 15:43

    Pozdrav Maestru, evo samo da ponovim da mi nisi odgovorio na pitanje koje sam ti jučer postavio! Zašto izbjegavaš odgovor?

    Pošto stalno spominješ Marina i njegovo učešće na takmičenju pjeva štiglića u Makedoniji zanima me da li si ti učestvovao sa svojim pticama i kako si prošao na takmičenju? Koja mjesta si osvojio sa ovako odličnim pticama po makedonskom standardu?

    I još jedna stvar da li bi mogao napraviti objašnjenje ocjenske liste koja se koristi kod vas u Makedoniji? Volio bi se bolje upoznati sa vašim standardom pjeva.

    Pozdrav

    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by komiza uto 18 lis - 16:39

    Niste još skužili da Maestra nije briga za drugoga,on je ovde došao stavljat svoje grdeline jer je mislio da će se van Makedonije proslavit.
    Ne zna za druge tradicije i nije ga briga.
    Postove pročita,ali ne poštuje nikoga i zato ne odgovara.
    Odgovori samo da bi nekoga uvrijedio ako mu se nešto kontra kaže.
    Sve u svemu teški egoizam ! Jer on je king
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel uto 18 lis - 16:52

    komiža je napisao/la:Niste još skužili da Maestra nije briga za drugoga,on je ovde došao stavljat svoje grdeline jer je mislio da će se van Makedonije proslavit.
    Ne zna za druge tradicije i nije ga briga.
    Postove pročita,ali ne poštuje nikoga i zato ne odgovara.
    Odgovori samo da bi nekoga uvrijedio ako mu se nešto kontra kaže.
    Sve u svemu teški egoizam ! Jer on je king

    Evo možete vidjeti da se maestro prijavio pod duplim nickom bombarder i da ga je ike banirao. Možete li samo zamisliti kako jadan može biti čovjek kojem treba više nickova da bi sebe samozadovoljio u namjerama koje prezentira na forumu (mogli smo pročitati da je tu prijateljski i da je voljan pomoći, kako da ne!). Imali smo već prije ovakvih bombastičnih upada na forum i svi su jednako završavali tako da je i sudbina maestra već odavno poznata.

    Dogodit će se ona poznata izreka tresla se brda rodio se miš ili kako smo mogli čuti da jedna lasta ne čini proljeće. Very Happy lol!
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by ticar uto 18 lis - 17:36

    Carduel je napisao/la:

    Evo možete vidjeti da se maestro prijavio pod duplim nickom bombarder i da ga je ike banirao. Možete li samo zamisliti kako jadan može biti čovjek kojem treba više nickova da bi sebe samozadovoljio u namjerama koje prezentira na forumu (mogli smo pročitati da je tu prijateljski i da je voljan pomoći, kako da ne!). Imali smo već prije ovakvih bombastičnih upada na forum i svi su jednako završavali tako da je i sudbina maestra već odavno poznata.

    Dogodit će se ona poznata izreka tresla se brda rodio se miš ili kako smo mogli čuti da jedna lasta ne čini proljeće. Very Happy lol!

    nije ika nego ja Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost uto 18 lis - 19:43

    Dabog da se ladila oba nicka vječno cheers
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by euzebio uto 18 lis - 19:45

    Ne zamarajte se puno sa skopskim maestrom. Polako sklapa krila. Nastavite dalje, Carduel odlična analiza mostarskog pjeva. Svaka čast. Ne zaboravi se javiti kada budeš dolazio. Pozdrav svima i puno uspjeha.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel uto 18 lis - 19:50

    euzebio je napisao/la:Ne zamarajte se puno sa skopskim maestrom. Polako sklapa krila. Nastavite dalje, Carduel odlična analiza mostarskog pjeva. Svaka čast. Ne zaboravi se javiti kada budeš dolazio. Pozdrav svima i puno uspjeha.

    Hvala Euzebio, ovim sam samo htio da uvedem u temu koju će nastaviti netko tko zna puno više od mene i da objasni detalje žvatićkog pjeva pa da vidimo šta i kako ali na mirnoj osnovi a ne odmah za vratove. Sigurno ću se javiti kad budem dolazio. Biće mi drago da se opet vidimo. Puno pozdrava
    avatar
    toni mostar


    Broj postova : 182
    Age : 54
    Location : novigrad-istra
    Registration date : 28.07.2011

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by toni mostar uto 18 lis - 20:09

    tako lijepo si objasnio šta mostarci traže od štiglića . Very Happy
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by saso78 uto 18 lis - 20:46

    angelo je napisao/la:







    Meni se ovaj grdelin dopada i nema makedonac koji zna sta znaci pjev grdelina ,a da ne mu se dopada ovakav grdelin.
    A za mane da zaboravimo,svaki trazi dlaku u jaje.
    Jedini komentar od onih koji bi pronasle mane bi bio da ima prekratka pletiva. I,a sta pjeva dalje?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Carduel uto 18 lis - 20:59

    saso78 je napisao/la:

    Meni se ovaj grdelin dopada i nema makedonac koji zna sta znaci pjev grdelina ,a da ne mu se dopada ovakav grdelin.
    A za mane da zaboravimo,svaki trazi dlaku u jaje.
    Jedini komentar od onih koji bi pronasle mane bi bio da ima prekratka pletiva. I,a sta pjeva dalje?

    Saso, da li bi ti bio problem da napišeš malo o vašem standardu da pogledamo o čemu se tu radi, šta se traži, šta su mane itd...?
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by refa95 uto 18 lis - 22:12



    evo da i ja stavim nesto cheers cheers ima materijala cheers cheers

    Sponsored content


    Video Klipovi - Page 32 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 17:14.