Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sri 11 kol - 22:59

    Tu sam,tu sam Vlado,čitam,guštam i odmaram,ne da mi se pisat replike,sad ovo sve skupa gledam kroz drugačiju dimenziju nego prije dva miseca.Odgovoriti ču svakom na suvisla pitanja,ono što mogu i znam,a sve ovo drugo hmm...
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado sri 11 kol - 23:04

    Jesam li ja dobija pravu informaciju da ti predaješ kao profesor na fakultetu?
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce sri 11 kol - 23:15

    Ha,Ha,predajem jedino u kalaharija,a i u tičiji sam tek u osnovnoj. cheers
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado sri 11 kol - 23:16


    Ja sam pita ozbiljno?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN sri 11 kol - 23:42


    ODGOVOR- za one koji ne znaju, Gatuso je bio splitski "smišni čovik"ili redikul,kojeg su splićani "uvjerili"da dobro pijeva, te se s njim ružno izrugivali."Svaki grad uz naše more ima svoga Lera", ta pjesma najbolje opisuje čovika , ili film Amarcord od Federica Fellinija,nekoliko puta sam kao srednjoškolac i ja dao 5.dinara da mi Gatuso otpiva lalalala,.....ako sam pogriješio-krivo shvatio, molim (Marine)ispravite me.
    - Carduel u svome postu br.736,kažeš:Cikanje kada tica zove drugu na hranu ci-ci. Mislim da se ne misli na taj "ci-ci" nego na "agresivni-glasni"CI-CI ,kad grdelin iz kaveza zove cici grdelina u preletu.Osobno smo imali velikih problema baš kad smo htijeli snimiti tako nešto, išli smo toliko daleko da smo postavili pticu, mikrofone i (pošto nije bilo preleta, a sat studija je skup)smo puštali naše ptice u prirodu, a koje smo donijeli sa sobom, sve samo da bi dobili kvalitetno snimljen CI-CI.
    -Moj post.br.732, gdje govorim da sam se kladio da do standarda neće doći, prvenstveno sam mislio da ljudi prirodno veoma teško prihvaćaju nove stvari(Koce je prvi "burno"reagirao, kad je Čudina prije 4.godine počeo nositi kameru sa sobom).
    -Dalje, u samoj Kocinoj "kući" Kalahariju ,nisu svi za "unjulo pa zijada",g.Borko kaže: Ajde moj Koce, ti to goji ja neću..... naveo sam samo 2.primjera, a imam ih još desetke, ne bih zauzimao prostor, ali ova tema će uhvatiti 100.postova a bojim se da ćemo biti na samom početku.
    -To je ono kad Vinko kaže šta ću u kafić, uvik iste priče, ili kad mene jedan tićar već TREĆU godinu pita kako se riješiti tekuti...Isprika na mojoj crnoj "prognozi", pozz školi.
    ps
    Koce, puno si puta rekao vezano za standard "to je teško", mislim da griješiš, veoma je lako, pukni ga pa kud puklo, neka(ako ništa) ja ne budem u pravu.
    [/quote]

    Bizar nisam mislio na tog Gatusa,nego onoga igrača kojeg spominje Vinko.
    A čini mi se da si i malo pomiša redikule.Vjerovatno misliš na Carusa.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by PESTI čet 12 kol - 0:09

    Što se mene tiče vezano za batudu ,meni je jednako važno bogatstvo pletiva i dzijada jer jedno bez drugog ne ide.
    Pažljivo se gleda koja dzijada ,kolombar,dužina,jasnoča .....tako je i u pletivima .
    Jedno bez drugog če uvjek biti POLA GRDELINA.

    To je moje konačno i tvrdo stajalište vezano za diskusiju standarda pjeva .
    Bez veze je prepucavati se ,ovako sam rekao što mislim i to je to .
    Samo po takvom standardu se mogu svačiji ravnopravno ocjeniti , prednost dati bilo kojem djelu vodi u MANIPULIRANJE I TUMAČENJE PO VOLJI.

    Tema se malo nakrivila pa je i mene počelo prepucavaje ili upadice nervirati.

    KRAJ:
    bom
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by malinois čet 12 kol - 0:21

    PESTI je napisao/la:Što se mene tiče vezano za batudu ,meni je jednako važno bogatstvo pletiva i dzijada jer jedno bez drugog ne ide.
    Pažljivo se gleda koja dzijada ,kolombar,dužina,jasnoča .....tako je i u pletivima .
    Jedno bez drugog če uvjek biti POLA GRDELINA.

    To je moje konačno i tvrdo stajalište vezano za diskusiju standarda pjeva .
    Bez veze je prepucavati se ,ovako sam rekao što mislim i to je to .
    Samo po takvom standardu se mogu svačiji ravnopravno ocjeniti , prednost dati bilo kojem djelu vodi u MANIPULIRANJE I TUMAČENJE PO VOLJI.

    Tema se malo nakrivila pa je i mene počelo prepucavaje ili upadice nervirati.

    KRAJ:
    bom

    Very Happy ajde ,ajde ,bas postaje zanimljivo affraid
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic čet 12 kol - 0:24

    Ako je dupli sa vrlodobrom zijom i ovaj unjuli sa odlicnom onda je nerjeseno.

    A ako je trodupli sa dobrom zijom onda ne moze stici ni unjulog sa vrlodobrom zijom kamoli odlicnog.

    A prava pravcata moze imati i strilu kad puca ziju koda je tenk ispalio minu cherry
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 12 kol - 0:37

    koce je napisao/la:

    Evo dužan sam još ovaj komentar ,pa da završimo sa ovim.
    Ovo Vam je dragi moji forumaši vrh kvalitete STP ogranka "glatke cije".Ma nemam ja ništa protiv da neko i ovake dzije voli ,ali ako pritom negira sve ostalo i pokušava nas uvjeriti da je to to.Onda je to ipak malo previše.Ova snimka rezultat je višemjesečnog treniranja.Znači najbolje što se moglo snimiti.
    Ali da još malo pojasnim kako je do ovog ogranka i došlo.To je dijelom već i sam Koce opisao.Došao je do tića sa ovom dzijom (cijom).Pokazalo se kako mladi to lako uče.Čini mi se da mu je izašlo preko 50 % takvih.To su nadnaravno dobri rezultati.Ne sjećam se da je ikada ikome tako nešto pošlo za rukom.E sad ili je Koce tako moćan meštar ,kakvog još nismo imali na ovim prostorima ili je nešto drugo u pitanju.A to je da ovakvu ciju i nije problem naučit.Vi se sami odlučite za opciju u koju će te vjerovati.Da se još malo dotaknem "glatkozijaša".Zbog njihove dobre zastuplenosti na forumu,a neki imaju i više nadimaka,stječe se krivi dojam o nekom širem trendu u splitskom tičarstvu.A zapravo samo se radi o "glasnoj manjini".Ne vjerujem da ih ima više od 10.Kad su vidili kako im izlaze ove zije koje čitav grad zove FALŠIMA dosjetili su se jadu i odlučili osnovati vlastiti ogranak STP.Točnije malo korigirati pravila i samo svoje proglasiti ispravnim.
    Inače falša znači lažna,umjetna,patvorena.
    Nakon ovog uvoda osvrnut ću se i na samu snimku.
    Ako bi dzije, poput nekih,dijelili samo na ispravne i neispravne onda bi ovo bio eklatantan primjer neispravne dzije.Zašto?Nema boje ,ne zvoni,šuplja je,anemična,fali je pola ,fali kolombara,slova itd...Falša dzija.
    Ona se čuje kao vciiijuuu.Nakon početnog v lomi se i odmah pada.Nema uzlazne putanje ,a to bi trebalo biti ono iii nakon početnog v.Znači fali visine .a i sredine a to bi trebalo biti ono dzzzi koje joj daje snagu i zvonkost.Umjesto toga ima ono c,pa zvuči ciiijuu.Pa nisu grdelini miši ,pa da činu ciju ciju.Toliko o ispravnosti.
    Međutim kako ja dzije ne dijelim samo na ispravne i neispravne,jer po meni to nije nikako u redu navest ću i ono što je kvalitetno.A to je ono završno iiijuuuu.To je stvarno kvalitetno.Lijepo se spušta i utapa,nestaje.I bez obzira što fali kolombara ima i dužine pa zato dajem debelu prolaznu ocjenu.
    A da se radi o neprirodnoj dziji vidi se i stoga što je ptica izvodi potpuno zatvorenog kljuna.Prava dzija ne može se ispjevati na taj način.
    Toliko od mene za sada.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 12 kol - 1:16

    Marin napisao:
    Bizar nisam mislio na tog Gatusa,nego onoga igrača kojeg spominje Vinko.
    A čini mi se da si i malo pomiša redikule.Vjerovatno misliš na Carusa.
    ---Odgovor, moja greška, stvarno sam mislio na Carusa (imao je cca 5o.g kad sam bio srednjoškolac, uvik se vrtija na pjaci oko Holcera.... moja greška,krivo sam povezao).
    -Vinko je dobro napisao Gattuso(igrač Milana),sa dva "t", možda sam zato zabucao...
    -HOĆEMO li sad (pomalo) dizati tenzije (sad kad ste-smo svi tu: Marin, Vinko,Malinois..)Tko prima oklade, hoće li se napraviti STANDARD ?hahahhaaa Ja se već kladio.
    ps
    -Malinois, ja se čovječe zabrinuo, došao autobus pun Poljakinja,med. sestre(tebe nestalo s foruma)..... pričaj,otvaraj novu temu, hebeš standard(tako od njega nema ništa) hahahahaa..... drago mi je da si se vratio. Pozzzz
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 12 kol - 1:23

    E moj Bizar!

    Donošenje ,odnosno priznavanje standarda je gotovo pa nemoguća misija.A to je tek pola puta.
    Druga polovica bi bila naći suca kojeg će svi priznavati.Mislim da bi to išlo još i teže.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Miljenko čet 12 kol - 2:50

    MARIN je napisao/la:E moj Bizar!

    Donošenje ,odnosno priznavanje standarda je gotovo pa nemoguća misija.A to je tek pola puta.
    Druga polovica bi bila naći suca kojeg će svi priznavati.Mislim da bi to išlo još i teže.

    Ma kakav sudac? Saka i sakanje ce tu dilit "pravicu". Suspect

    PS: A kad Pestiju izgori fitilj, nahebali ste svi, od Splita pa do Vardara!
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 12 kol - 8:12

    [quote="MARIN"]E moj Bizar!

    Donošenje ,odnosno priznavanje standarda je gotovo pa nemoguća misija.A to je tek pola puta.
    Druga polovica bi bila naći suca kojeg će svi priznavati.Mislim da bi to išlo još i teže.
    -Odgovor, molim te Marine nemoj tako, tjeraš mi "mušterije" s kladionice, hahahaa
    -A sad stvarno ozbiljno, što nedostaje (kako mi već treću godinu radimo) svak ocijenjuje svakog-već sam pisao. Selak donese liste, izvuku se brojevi iz "šešira" kojim redosljedom postaviti ptice, svak ispuni listu, stavi se u kovertu, poslije se zbraja, kalkulatorom.. (tad se već malo popilo, pa su zezanja).
    -Uvijet za natjecanje je da doneseš pticu(je već dvije godine posuđujem tuđu) i novce za ono što ćeš sam pojest,( žensko kozle 13.kg s ražnja+vino...)
    Do sada nije kod ocijenjivanja bilo problema već 3.godine?? Pozzzz školi
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 12 kol - 11:53

    Bosanci ce sudije ganjati cakijama a dalmatinci harpunima Very Happy

    Ma salu na stranu,ali mislim da se sudijama moze stvoriti takav imunitet da im niko nema sta reci,npr. 1. sudije neznaju porjeklo niti vlasnika ptice jer svaka ima svoj takmicarski broj, 2. svaki ocjenjuje zasebno i nezna koju ocjenu su dali drugi, razmak izmedju svakog sudije 2m da nebi bilo nekog dogovora ili duplanja ocjene, i eto na kraju sve sabrati. Po 1 sudija iz svake drzave. Nedozvoliti takmicarima uvid u ocjensku listu,da bi vidjeli koji je sudija dao koliko poena,nego samo ukupan broj bodova.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 12 kol - 15:03

    [quote="bizar.zg"]
    MARIN je napisao/la:E moj Bizar!

    Donošenje ,odnosno priznavanje standarda je gotovo pa nemoguća misija.A to je tek pola puta.
    Druga polovica bi bila naći suca kojeg će svi priznavati.Mislim da bi to išlo još i teže.
    -Odgovor, molim te Marine nemoj tako, tjeraš mi "mušterije" s kladionice, hahahaa
    -A sad stvarno ozbiljno, što nedostaje (kako mi već treću godinu radimo) svak ocijenjuje svakog-već sam pisao. Selak donese liste, izvuku se brojevi iz "šešira" kojim redosljedom postaviti ptice, svak ispuni listu, stavi se u kovertu, poslije se zbraja, kalkulatorom.. (tad se već malo popilo, pa su zezanja).
    -Uvijet za natjecanje je da doneseš pticu(je već dvije godine posuđujem tuđu) i novce za ono što ćeš sam pojest,( žensko kozle 13.kg s ražnja+vino...)
    Do sada nije kod ocijenjivanja bilo problema već 3.godine?? Pozzzz školi

    Di je kladionica?Koliki je koeficijent?Bizar molim što brži odgovor,da ne bi u međuvremenu blokiralo okladu.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 12 kol - 15:04

    bizar.zg je napisao/la:E moj Bizar!

    Donošenje ,odnosno priznavanje standarda je gotovo pa nemoguća misija.A to je tek pola puta.
    Druga polovica bi bila naći suca kojeg će svi priznavati.Mislim da bi to išlo još i teže.
    -Odgovor, molim te Marine nemoj tako, tjeraš mi "mušterije" s kladionice, hahahaa
    -A sad stvarno ozbiljno, što nedostaje (kako mi već treću godinu radimo) svak ocijenjuje svakog-već sam pisao. Selak donese liste, izvuku se brojevi iz "šešira" kojim redosljedom postaviti ptice, svak ispuni listu, stavi se u kovertu, poslije se zbraja, kalkulatorom.. (tad se već malo popilo, pa su zezanja).
    -Uvijet za natjecanje je da doneseš pticu(je već dvije godine posuđujem tuđu) i novce za ono što ćeš sam pojest,( žensko kozle 13.kg s ražnja+vino...)
    Do sada nije kod ocijenjivanja bilo problema već 3.godine?? Pozzzz školi

    Di je kladionica?Koliki je koeficijent?Bizar molim što brži odgovor,da ne bi u međuvremenu "blokiralo" okladu.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost čet 12 kol - 15:30

    Evo čitan ovo gori šta je marin napisa i svaka mu čast šta ima ovako volje opisat.Ja kad san prvi put to čuja prvo šta mi je palo napamet: lišo ,bez punta(iman svidoke).Ali nema sad to veze,vidin da je sa tim zaključeno, u vezi toga tića san se i ja mora izjasnit(jer bi puka kad ne bi reka svoje mišljenje),a kad je taj tić bija komentiran nisam bija na forumu.
    Ali Marin mi je sad da ideju. Ono sa miševima.Miševe ću sad držat.I par mladaca sa njima.
    Kad ne bude cijuka samo ga malo nagaziš i eto ti cijuuuu.Samo da mi je nekako isprid toga ubacit ono šta još fali.Ako neko ima ideju i za to,neka slobodno predloži.
    A pletiva?Hebeš pletiva,ionako do njih više niko ne drži.

    PS
    A i frekvencije tog mišjeg cijukanja me malo hebu(ali za to imamo tu našeg bizara,to je njegova branša)


    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce čet 12 kol - 16:26

    MARIN je napisao/la:
    koce je napisao/la:

    Evo dužan sam još ovaj komentar ,pa da završimo sa ovim.
    Ovo Vam je dragi moji forumaši vrh kvalitete STP ogranka "glatke cije".Ma nemam ja ništa protiv da neko i ovake dzije voli ,ali ako pritom negira sve ostalo i pokušava nas uvjeriti da je to to.Onda je to ipak malo previše.Ova snimka rezultat je višemjesečnog treniranja.Znači najbolje što se moglo snimiti.
    Ali da još malo pojasnim kako je do ovog ogranka i došlo.To je dijelom već i sam Koce opisao.Došao je do tića sa ovom dzijom (cijom).Pokazalo se kako mladi to lako uče.Čini mi se da mu je izašlo preko 50 % takvih.To su nadnaravno dobri rezultati.Ne sjećam se da je ikada ikome tako nešto pošlo za rukom.E sad ili je Koce tako moćan meštar ,kakvog još nismo imali na ovim prostorima ili je nešto drugo u pitanju.A to je da ovakvu ciju i nije problem naučit.Vi se sami odlučite za opciju u koju će te vjerovati.Da se još malo dotaknem "glatkozijaša".Zbog njihove dobre zastuplenosti na forumu,a neki imaju i više nadimaka,stječe se krivi dojam o nekom širem trendu u splitskom tičarstvu.A zapravo samo se radi o "glasnoj manjini".Ne vjerujem da ih ima više od 10.Kad su vidili kako im izlaze ove zije koje čitav grad zove FALŠIMA dosjetili su se jadu i odlučili osnovati vlastiti ogranak STP.Točnije malo korigirati pravila i samo svoje proglasiti ispravnim.
    Inače falša znači lažna,umjetna,patvorena.
    Nakon ovog uvoda osvrnut ću se i na samu snimku.
    Ako bi dzije, poput nekih,dijelili samo na ispravne i neispravne onda bi ovo bio eklatantan primjer neispravne dzije.Zašto?Nema boje ,ne zvoni,šuplja je,anemična,fali je pola ,fali kolombara,slova itd...Falša dzija.
    Ona se čuje kao vciiijuuu.Nakon početnog v lomi se i odmah pada.Nema uzlazne putanje ,a to bi trebalo biti ono iii nakon početnog v.Znači fali visine .a i sredine a to bi trebalo biti ono dzzzi koje joj daje snagu i zvonkost.Umjesto toga ima ono c,pa zvuči ciiijuu.Pa nisu grdelini miši ,pa da činu ciju ciju.Toliko o ispravnosti.
    Međutim kako ja dzije ne dijelim samo na ispravne i neispravne,jer po meni to nije nikako u redu navest ću i ono što je kvalitetno.A to je ono završno iiijuuuu.To je stvarno kvalitetno.Lijepo se spušta i utapa,nestaje.I bez obzira što fali kolombara ima i dužine pa zato dajem debelu prolaznu ocjenu.
    A da se radi o neprirodnoj dziji vidi se i stoga što je ptica izvodi potpuno zatvorenog kljuna.Prava dzija ne može se ispjevati na taj način.
    Toliko od mene za sada.

    "Debela prolazna ocjena",dobro,ja sam zadovoljan,s obzirom da sam ja tvoje več ocjenio,mislim da je ovo poglavlje zatvoreno,iduče će biti uživo na "Open Split 2011".
    Moram ti kazat, da u svezi ovoga "Prava zijada-zatvoren kljun",pričaš pizdarije,ne toliko tebi,koliko ljudima koji ovo čitaju.Sad ču objasniti i zašto.Jedne od najlipše izvedenih zijada na ovim prostorima ikad,pivali su očaci sa Murtera.Imalo ih je dosta ljudi,ali ja ču spomeniti jednoga,jer su u njega najduže pivali.Šjor Mile (vranjičani)ima ih je tri,zvali smo ih "lirski,stari i krnjolac.Kad sam prvi put čuja "lirskoga",noge su mi se osikle,nisam zna za sebe.Da ponovno ne bi bilo nepotebnih replika tipa "ko je to čuo" itd.,bar desetak puta sam pitao starije tičare o toj zijadi,jer mi se činilo da bolja ne može biti,i kad su mi Boris R. i Braco O.između ostalog priznali da je to jedna od nalipših zijadi svih vremena,samo su mi potvrdili da sam u pravu.Sad ono bitno,kad sam slušao "lirskoga"početkom devedesetih,prvo što mi je upalo u oko je da zijadu izvodi skoro skroz zatvorenog kljuna i to u pravilu,a znao bi uzeti zrno šedemekana u kljun i valjajuči ga izvesti takvu zijadu da bi mi se svaka dlaka naježila.Da forumaši ne bi krivo shvatili,ovje je rič o pravoj pravcatoj lirskoj zijadi.Pokojni Vele B.i ja smo 89.g.(taman sam kupio prvo auto),išli tražiti očake,igrom slučaja smo došli do mosta(Murter),a kako su tu grdelini strilavali,vratili smo se.Da smo napravili još 300-400m,našli bi te očake i ja bi dan danas imao te zijade-nikad prižalit.U moji daljnjim traženjima takvih zijadi primjetio sam da grdelini vrlo malo otvore kljun kad ih izvode,u to sam se uvjerio stotinu puta i to prije dvadeset godina,zato Marine ako nisi siguran rađe primuči.
    Sad daj ruke za standard i ne škivaji.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 12 kol - 17:43

    Koce samo si potvrdio ovo moje.A to je da grdelini malo otvore kljun kad izvode dziju.Nisam rekao da mora zinut ka glamac.Ali skroz zatvoren????
    Slažem se za dzije od Mile ,jer i ja sam ih imao prilike slušati više puta.I nekoliko puta sam ih u svojim tekstovima navodio kao primjer odlične dzije.Pletiva i nisu bila bog zna što ,jer su bila neodređena .Ali dzije vrhunske.
    Ma ne misliš valjda da se ove tvoje mogu uopće uspoređivati sa Milinim? Miline su zvonile!Tako nešto će se teško ponoviti,stoga bi ti bilo bolje da malo olabaviš i prilagodiš kriterije ,kad je dzija u pitanju.
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce čet 12 kol - 18:42

    O.K.ovo smo isto riješili,kad budemo uživo onda ćeš vidit da moji otvore kljun taman toliko da izađe "glatka"zijada.Sad idemo dalje,o ovome više nema replika.Ponovno te pozivam da na temelju S.T.P.-a,da se uzme u obzir i sve ostalo (Selak),pokušamo dovršiti stanadard.Ja imam sve u glavi(prijedlog),samo što me strah da će previše vuči na S.T.P,pogotovo što se tiće strogoče i diskvalifikacija.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 12 kol - 19:03

    Ma pusti mene.Šta si se mene uvatija?Dovoljno mi je karat se sa tobom i ovima tvojima.Još mi samo fali navuć navrat jedno 500 grdelinaša nezadovoljnih standardom.
    Ne znam kakav si sa Selakom?Mislim čovjek je napravija veliki posal i bilo bi fer i korektno sa njim sest za stol i dogovorit se kako bi onaj njegov prijedlog mogao biti još bolji,jednostavniji.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel čet 12 kol - 19:41

    Carduel je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Što se tiče važnosti pojedinih elemenata u pjesmi puno puta sam to već rekao.
    Na prvom mjestu mi je čistoća.Ukoliko tić uporno šporkaje ili je stalno u verši ne želim ga uopće slušat.
    Mislim da dzija i pletivo zaslužuju podjednak broj bodova.Premda bi uvijek izabrao tića sa slabijim pletivom i boljom dzijom nego li obratno.

    Ovo mi je jako zanimljivo pa moram postaviti još koje pitanje:

    Da li bi prihvatio tića koji bi krenuo sa par javljanja, cikanja, cimblavanja, prešao na zovove (razne kombinacije pletiva bez dzije) i na kraju kad bi se zagrijao na radnu temperaturu počeo zaspaljivat batude? Da li je ovo tradicija ili modifikacija tradicije?

    Nisam baš siguran je li znam što su to cikanja i cimblavanja.Znam da si mi objašnjavao,ali zaboravio sam.Ukoliko ne sadrži šporkicu nije greška.Bolje da je raznovrsniji.


    Marine, ne znam jesi li odgovorija na ovo?

    cikanje kada tica zove drugu na hranu sa ci-ci.

    cimblavanje - vrtnja tijelom i npr. cjavip-javip.

    A šta ako ima čistu veršu? Da li se to uklapa u tradiciju ili je to izum novijih generacija?

    Kad se tić donosi na ocjenu podrazumijeva se da je u formi.Da tuče batude,zove,javlja se ....
    Ukoliko pada u veršu to je GREŠKA.A tić koji je pretežito u verši nije ni za ocjenu.
    Koliko puta sam samo bio prisutan kad je tić po 10-15 minuta tuka batude.A kad bi samo spomenuo veršu komentari su bili :Šteta sad je sve pokvarija.

    Znači slažeš se sa mnom da tić kad je na ocjenjivanju može tući batude, zvati, javljati se i padati u čistu veršu nikako šporku!?

    Primjer scenarija: Na ocjenjivanju tić stavi nekoliko batuda, pa malo se javi (zapirlita), pa koji put cimblaje (zavije - netko će reći ta nije vuk da zavija), pa zovne nekoliko puta pa nakon toga raspali jednu za drugom batude da bi na kraju nakon 15 - 20 minuta odletija na trenutak u čistu veršu pa onda opet nazad u batudu.


    Marine, ne znam jesi li odgovorio na ovo?
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin čet 12 kol - 22:23

    MARINE ..... moze jedno pitanje..... sta se desilo sa tim tićima , koji su postojali znači 90 godina .... Pivanje koje ja drzim, je uvaćeno 96 godine , očak je zivija do prije tri godine , a piuvanje se nije prominilo, ima ga na par mista i opstalo je , pa mi nije jasno sta se sa tolikim stvarno praqvim tićima desilo , more bit da su zavrsili u krivi ljudi,,,, evo kao primjer pivanje u BADE je već desetak godina priusutno i po naznakama i količini izbačenog moglo bi se održat još dugo,,,, pozzzzz
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce čet 12 kol - 23:16

    MARIN je napisao/la:Ma pusti mene.Šta si se mene uvatija?Dovoljno mi je karat se sa tobom i ovima tvojima.Još mi samo fali navuć navrat jedno 500 grdelinaša nezadovoljnih standardom.
    Ne znam kakav si sa Selakom?Mislim čovjek je napravija veliki posal i bilo bi fer i korektno sa njim sest za stol i dogovorit se kako bi onaj njegov prijedlog mogao biti još bolji,jednostavniji.

    Eto,sve si reka,još bolji a pogotovo JEDNOSTAVNIJI.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN čet 12 kol - 23:56

    Carduel je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Što se tiče važnosti pojedinih elemenata u pjesmi puno puta sam to već rekao.
    Na prvom mjestu mi je čistoća.Ukoliko tić uporno šporkaje ili je stalno u verši ne želim ga uopće slušat.
    Mislim da dzija i pletivo zaslužuju podjednak broj bodova.Premda bi uvijek izabrao tića sa slabijim pletivom i boljom dzijom nego li obratno.

    Ovo mi je jako zanimljivo pa moram postaviti još koje pitanje:

    Da li bi prihvatio tića koji bi krenuo sa par javljanja, cikanja, cimblavanja, prešao na zovove (razne kombinacije pletiva bez dzije) i na kraju kad bi se zagrijao na radnu temperaturu počeo zaspaljivat batude? Da li je ovo tradicija ili modifikacija tradicije?

    Nisam baš siguran je li znam što su to cikanja i cimblavanja.Znam da si mi objašnjavao,ali zaboravio sam.Ukoliko ne sadrži šporkicu nije greška.Bolje da je raznovrsniji.


    Marine, ne znam jesi li odgovorija na ovo?

    cikanje kada tica zove drugu na hranu sa ci-ci.

    cimblavanje - vrtnja tijelom i npr. cjavip-javip.

    A šta ako ima čistu veršu? Da li se to uklapa u tradiciju ili je to izum novijih generacija?

    Kad se tić donosi na ocjenu podrazumijeva se da je u formi.Da tuče batude,zove,javlja se ....
    Ukoliko pada u veršu to je GREŠKA.A tić koji je pretežito u verši nije ni za ocjenu.
    Koliko puta sam samo bio prisutan kad je tić po 10-15 minuta tuka batude.A kad bi samo spomenuo veršu komentari su bili :Šteta sad je sve pokvarija.

    Znači slažeš se sa mnom da tić kad je na ocjenjivanju može tući batude, zvati, javljati se i padati u čistu veršu nikako šporku!?

    Primjer scenarija: Na ocjenjivanju tić stavi nekoliko batuda, pa malo se javi (zapirlita), pa koji put cimblaje (zavije - netko će reći ta nije vuk da zavija), pa zovne nekoliko puta pa nakon toga raspali jednu za drugom batude da bi na kraju nakon 15 - 20 minuta odletija na trenutak u čistu veršu pa onda opet nazad u batudu.


    Marine, ne znam jesi li odgovorio na ovo?

    Carduel verša je verša bila čista ili šporka.Osim toga za ocjenit grdelina ne treba 20 min.Mislim da se radi od predloženih 10 min.Ako tić nekoliko puta spomene veršu nebi trebalo to uzeti kao neko veliko zlo i kažnjavati.Zavisi koliko je koristi.Ali ni u kom slučaju nisam za to da se verša boduje i uzima kao nekakav plus.Jer onda bi ispalo da je bolji tić koji i verša i tuče batude ,nego onaj koji je stalno na batudi.

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 31 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 6:37.