Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by saso78 sub 12 lip - 0:23

    http://rapidshare.com/files/397965399/ocenska_lista_za_forum.mp3.html

    Evo stavio sam neki audio zapis ocenske liste.Neki glasovi, koji ne moraju da bude iste da bi znacile stavke koju su na listi.
    Ja cu napraviti jednu sporedbu sa stavke od hrvatske liste kako bi bilo malo pojasnije.
    Mimika je isto sto i javljanje,kao sto je i Marin napisao.Boje glasa i jacina mislim da vam je jasno sta znace.
    Strakanja:To je pletivo koje je impulsuvno i zestoko i moze da bude jednostruko i dvostruko.Sporedbeno sa hrvatskoj listi mislim da je zov.
    Vikanja:To je isto sto i batuda.Ima unjilo(jednostruko pletivo sa zijom),dvostruko pletivo sa zijom je dvojno vikanje i trostruko sa zijom je trojno vikanje.
    Krmi:To su pletiva ili pletivo koje ne zavrsava sa zijom.Krmi mogu da bude do 4 za redom,a posle 4 i vise preminuje u redenje ili uporedbeno sa hrvatskom listom versa.
    I na kraju kazneni poeni ili negativne ture koji najbolje se cuje na audio zapis koji sam postavio.Ja cu nesto napisati ali imamo razlicite zapise za iste ture.Chof-chof mislim da je isto sto i cjacjavanje,dzi,vizijuuu ci(zijada koja ima dodatak ci) ili kod nas se zove vrici ci,tatatadziu,dza-dza-dza.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 15 lip - 0:25

    Saso ništa od ovog audio zapisa.Ne otvara se.Ali hvala na datom pojašnjenju.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 15 lip - 0:36

    Još sam nešto želio reći.
    Evo 14.ti lipnja.Idealan datum za poslušati grdeline.Normalno za one koji ne prakticiraju škuricu.A na forumu mrtvilo.Niko ništa ne stavlja niti se hvali.Hmmmm..A dok je bila zima i tići ne pivaju ne možeš se obraniti od njih.Svi nešto imaju.A sad nigdi nikoga.Valjda čekaju da im tići odu u modu ,pa če opet početi.
    A neki su me i obečali zvati ,kad ih dignu.A ja čekam ,čekam i opet čekam......
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado uto 15 lip - 0:42

    https://www.youtube.com/watch?v=TtsK8c8IMSw

    Evo da se ja malo kompromitiram sa svojim Štiglićem a ti Marine dok čekaš da ti ne bude dosadno komentiraj.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 15 lip - 0:49

    Vlado teško je komentirati ovakvog tića.On je u debeloj verši.To znači da je daleko od prave forme.Treba ga još dosta dignuti u pjesmi kako bi se mogao dati neki precizniji komentar.
    To bi bilo kao da ocjenjuješ kvalitet nogometaša dok je na zagrijavanju pred utakmicu.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado uto 15 lip - 0:54

    Ovo mu je bija prvi put da sam ga iznio na izvan ove godine, eto toliko sam na žalost ima vremena za širenje a i moje znanje je daleko od onog što bi i u priliku treba znat.
    Evo nadam se da će i ostali stavit svoje jer im nemože trenutno bit gori od moga pa nek im ovo bude kao jedna stimulacija.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by saso78 uto 15 lip - 0:55

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 15 lip - 11:05

    MARIN je napisao/la:Još sam nešto želio reći.
    Evo 14.ti lipnja.Idealan datum za poslušati grdeline.Normalno za one koji ne prakticiraju škuricu.A na forumu mrtvilo.Niko ništa ne stavlja niti se hvali.Hmmmm..A dok je bila zima i tići ne pivaju ne možeš se obraniti od njih.Svi nešto imaju.A sad nigdi nikoga.Valjda čekaju da im tići odu u modu ,pa če opet početi.
    A neki su me i obečali zvati ,kad ih dignu.A ja čekam ,čekam i opet čekam......

    Biće biće, nada umire zadnja! Very Happy
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 15 lip - 13:35

    Vlado , MARIN nece da ti kaze istinu, cuva poene i kritkuje sto niko nestavlja video,a kad bi ja zatvorio njega sa Severinom(ili Beyonce affraid ) od marta do sada,nebi ni on bas imao snagu za pjevanje osim ako nebi sa njom samo citao romane. Tici koji nisu parili,ok,koji jesu,nemogu pjevati kao oni (iscjedjeni) cheers ,ja nemam stvarno sta za stavit trenutno,poneko pletivo i zija da,ali tici su mi vec umorni , puno skacu na zenke Cool

    MARIN ti kaze: Treba ga još dosta dignuti u pjesmi kako bi se mogao dati neki precizniji komentar.

    ...Mozes mu podici glas,a pletivo i ziju mu nikad nemozes "stvoriti" ... a bilo bi mi drago da nebudem u pravu.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krnjolac uto 15 lip - 13:57

    evo mene možeš slobodno zatvorit u parilicu sa beyonce i pivat ću ti cili dan! cheers
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 15 lip - 14:52

    krnjolac je napisao/la:evo mene možeš slobodno zatvorit u parilicu sa beyonce i pivat ću ti cili dan! cheers

    mozes i dva, ali vec nakon tri mjeseca neces pjevati kao onaj prvi dan, u tome je smisao mog posta Cool

    I ja sam zainteresovan za Beyonce, dobra joj je mutacija a i genetske predispozicije za pjesmu bounce
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado uto 15 lip - 15:14

    EUMOx je napisao/la:Vlado , MARIN nece da ti kaze istinu, cuva poene i kritkuje sto niko nestavlja video,a kad bi ja zatvorio njega sa Severinom(ili Beyonce affraid ) od marta do sada,nebi ni on bas imao snagu za pjevanje osim ako nebi sa njom samo citao romane. Tici koji nisu parili,ok,koji jesu,nemogu pjevati kao oni (iscjedjeni) cheers ,ja nemam stvarno sta za stavit trenutno,poneko pletivo i zija da,ali tici su mi vec umorni , puno skacu na zenke Cool

    MARIN ti kaze: Treba ga još dosta dignuti u pjesmi kako bi se mogao dati neki precizniji komentar.

    ...Mozes mu podici glas,a pletivo i ziju mu nikad nemozes "stvoriti" ... a bilo bi mi drago da nebudem u pravu.

    Ma meni je svejedno sve da je i reka ovo što ti kažeš ili i gore jer ja neznam puno u pjesmu ali po mom mišljenju od ovog mog Štiglića neće nikad bit nešto dobro.
    Ali oni su za moj gušt i ja ih zato i držim a nije me ni stid da ih stavim na forum jer ja nemam ništa bolje trenutno a imam još 5 mužjaka koje nisam ni uspija poslušat da valja a i slabo mi pjevaju jer ih nisam dosada ni iznosija na širenje.

    Nada sam se da će drugima bit lakše postavit svoje kad vide šta drugi drže (tj. JA ).

    Ako uspijem i ove druge raspjevat i snimit imat ćete prilike da ih čujete i sigurni budite da ih možete slobodno komentirat i nebrinite da ćete me povrijedit i naljutit svojim komentarima, štoviše biće mi drago čut šta mislite.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 15 lip - 15:30

    Prijatelju ( Vlado) ,što te briga za druge( mišljenja), važno je da ti guštaš, da se tebi sviđa, da je tebi ljepo, da je to tvoja LJUBAV.
    Dali ti uzgajaš ptice zbog sela(drugih) ili zbog sebe.Stoička škola kaže: Da je čovjek najjači kad sa istim oduševljenjem prima pohvale i ruganje.
    Budi svoj i gledaj sebe ( uživaj u pticama-to je najvažnije).
    Pitanje: kad se budeš ženio, hoćeš li tražiti ženu za sebe ili za selo=Tko j..e selo.
    Kaže pjesma: Seoske babe ga nisu voljele, a ja ko da da vidim još i sad........u kas vraća konje s pojila...
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krnjolac uto 15 lip - 15:46

    kod mene osobno je najbitnije da je vrijedan i da pjeva što raznovrsnije,a strile i cjacjavanja mi uopće ne smetaju,čak dapače.volim sve segmente grdelinove prirodne pjesme i ne želim ih maltretirat da izbacuju određene ture samo zato jer je neko rekao da to nije dobro,ali cijenim i one koji teže određenom pijevu,jer da nije bilo takvih nikad nebi imali toliko različitih vrsta kanarinske pjesme.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 15 lip - 16:15

    vlado je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Vlado , MARIN nece da ti kaze istinu, cuva poene i kritkuje sto niko nestavlja video,a kad bi ja zatvorio njega sa Severinom(ili Beyonce affraid ) od marta do sada,nebi ni on bas imao snagu za pjevanje osim ako nebi sa njom samo citao romane. Tici koji nisu parili,ok,koji jesu,nemogu pjevati kao oni (iscjedjeni) cheers ,ja nemam stvarno sta za stavit trenutno,poneko pletivo i zija da,ali tici su mi vec umorni , puno skacu na zenke Cool

    MARIN ti kaze: Treba ga još dosta dignuti u pjesmi kako bi se mogao dati neki precizniji komentar.

    ...Mozes mu podici glas,a pletivo i ziju mu nikad nemozes "stvoriti" ... a bilo bi mi drago da nebudem u pravu.

    Ma meni je svejedno sve da je i reka ovo što ti kažeš ili i gore jer ja neznam puno u pjesmu ali po mom mišljenju od ovog mog Štiglića neće nikad bit nešto dobro.
    Ali oni su za moj gušt i ja ih zato i držim a nije me ni stid da ih stavim na forum jer ja nemam ništa bolje trenutno a imam još 5 mužjaka koje nisam ni uspija poslušat da valja a i slabo mi pjevaju jer ih nisam dosada ni iznosija na širenje.

    Nada sam se da će drugima bit lakše postavit svoje kad vide šta drugi drže (tj. JA ).

    Ako uspijem i ove druge raspjevat i snimit imat ćete prilike da ih čujete i sigurni budite da ih možete slobodno komentirat i nebrinite da ćete me povrijedit i naljutit svojim komentarima, štoviše biće mi drago čut šta mislite.

    Nisan ja nista lose reka, svakom je drag njegov tic, a posto sam kazes da nemas neku predstavu sta bi zelio da piva onda je taj tic ok. I dobro kaze bizar.zg, tice svi drze za svoj gust i uzivaju u njima, a najlakse je iskritikovati tudje a zaobici svoje. Ja nisam ocjenjivao tvog tica,niti kritikovao,sta sam napisao u vezi dizanja u formu u svrhu "promjene" pjesme,je tako kako je. Evo ja jos jednom kritikujem svoje,vec sam napisao da slabo pjevaju. Kad odredis ono sta najvise zelis da cujes,pustaj im u modi CD,i nesto mora biti.

    PS. Krnjolac,kad te boli glava,slusaj pletivo i ziju, a slusaj cjacja trrrrrrrrr, vidjeces 99% da ce ti se bolovi
    smanjivati na pletivu i ziji ili ostati isti,a cjacja trrrrrr povecati.
    pirat
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by crv uto 15 lip - 16:22

    Eumox , ode ti na alternativnu medicinu!?
    ,,Pjesma češljugara u službi dijagnostike'' Dr. Eumox , ti si legenda cheers
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by krnjolac uto 15 lip - 16:49

    eumo,kad bi tija da mi tić vrti jednu te istu kratku rolu onda bi drža finke... Wink
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by ticar uto 15 lip - 19:17

    krnjolac je napisao/la:eumo,kad bi tija da mi tić vrti jednu te istu kratku rolu onda bi drža finke... Wink

    cicici cucucu cvivivivi viuuuu.čak nema ni čačavanja.hahaha ŠKOLA PJEVA - Page 6 Icon_biggrin
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by bocka uto 15 lip - 21:25

    EUMOx je napisao/la:Vlado , MARIN nece da ti kaze istinu, cuva poene i kritkuje sto niko nestavlja video,a kad bi ja zatvorio njega sa Severinom(ili Beyonce affraid ) od marta do sada,nebi ni on bas imao snagu za pjevanje osim ako nebi sa njom samo citao romane. .


    EUMOx, ja mislim da si ti u zabludi kada upoređuješ Fredija sa grdelinom, ja ti garantujem kad bi Severina od marta do sada bila sa Fredijom ona bi sada pjevala bolje nego slavuj u aprilu.

    Jel tako Fredi ?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN uto 15 lip - 21:30

    bocka je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Vlado , MARIN nece da ti kaze istinu, cuva poene i kritkuje sto niko nestavlja video,a kad bi ja zatvorio njega sa Severinom(ili Beyonce affraid ) od marta do sada,nebi ni on bas imao snagu za pjevanje osim ako nebi sa njom samo citao romane. .


    EUMOx, ja mislim da si ti u zabludi kada upoređuješ Fredija sa grdelinom, ja ti garantujem kad bi Severina od marta do sada bila sa Fredijom ona bi sada pjevala bolje nego slavuj u aprilu.

    Jel tako Fredi ?

    Upravo tako.
    A ja bi bio pokojni Fredi.
    A kud ćeš ljepšeg kraja?
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 15 lip - 21:34

    https://www.youtube.com/watch?v=jaf63z1ga_o

    Evo video od jednog tica.

    Tic izvodi batude na razne nacine nekad ubaci strilu a nekad cisto a u vecini slucajeva naj manje 3 pletva cak nekad izvede i 5 pletiva sa ovakvom istom zijom.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado uto 15 lip - 23:03

    Dragi moji forumaši, nisam ja nikog shvatio loše i nesmeta mi ničiji komentar.
    Ja sam stavio ovaj video iako sam znao da po STP ovo ne prolazi ali meni je to svejedno jer ih ja držim za svoj gušt.

    Ova tema se tiče pjeva po nekim pravilima o kojima mnogi pričaju puno u određeno doba godine a sad u pravo vrijeme ušute i nađu milijun razloga kako nebi stavili video tića u pjesmi pa sam ja zato i stavio ovaj svoj video.

    Poštujem ja i Splitsku i Mostarsku tradiciju pjeva a i prirodni pjev jer to sve ima svoje ljepote.
    Evo Baltic je stavio video svog tića i nadam se da će tema malo živnuti i da će se i ostali priključiti i komentarima i svojim snimkama što i je cilj ove teme.

    Naravno oni koji prodaju i drže tiće za prodaju njima vjerovatno neće bit cilj da ih svi slušamo jer je lakše zaludit čovika kad ti dođe kući a još ktome nezna neke stvari nego ovdje gdje ima dobrih stručnjaka za neke tradicije pjeva.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel uto 15 lip - 23:49

    vlado je napisao/la:Poštujem ja i Splitsku i Mostarsku tradiciju pjeva a i prirodni pjev jer to sve ima svoje ljepote.

    Kako se nekad govorilo: "Poštujmo tuđe svoje nedajmo!". Lijepo je da ima više tradicija pjeva, da se međusobno uvažavamo i da njegujemo pjev štiglića. Na svakom je da osobno odluči što mu se najviše sviđa i kojoj grupi pjeva pripada. Zamišljam jednu situaciju (teško ostvarivu ali i ne nemoguću) da proširimo vidike svi skupa pa napravimo jedan esperanto pjev (balkanski pjev) pa da budemo prepoznatljivi i dalje van granica balkana. E to bi bio posao! Ima li zainteresiranih? Very Happy
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado sri 16 lip - 0:26

    Evo prvo pa muško, ja sam za to prvi i mislim da je to fantastične ideja.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost sri 16 lip - 10:26

    krnjolac je napisao/la:eumo,kad bi tija da mi tić vrti jednu te istu kratku rolu onda bi drža finke... Wink

    krnjolac,niko nekaze da grdelin treba da pjeva kratku rolu, cibli cibli cijuuu, nego da udvostrucava i utrostrucava
    pletiva,da se njima igra i da stavlja ziju bez da je kvari ruznim nastavkom. Znaci nema da vrti u prazno ko papagaj,nego da "miksa" pletivima ali po redosljedu koji zvucno ima smisla. Ja mozda najvise od svih na forumu oprastam greske u pjesmi,samo zavisi gdje se ta greska nalazi i samo da nije 90% gresaka a 10% pjesme,onda nije ok. Grdelin mora da "plete", a zija je plafon, moja predstava zije nije ona koja ide "kroz iglene usice",nego koja krivi iglu i koja ima zvucnu moc,tako da bi ja bio diskvalifikovan po STP-u po pitanju zije.

    @Bocka, ako mu das svojih brasnara mozda se izvuce Cool

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 6 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 13:38.