Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+77
kovac rupa
emirgrdelin
Chakala
Sokoly
zako
picolet
skopski slavejar
vrabac
toni mostar
mipticar
gramofon
angelo
skopski maestro
Darko
euzebio
Renato.M
echeberija
zijada
zoke007
tomi.st
bizar
ziko
veso09
Dadoni
DjordjeVet
Vrbanja
DAMIAN
Merlo
ticar
danijelvr
pippo
bocka
dr.nenad86
Boban NA
Drago_Nin
toni69
refa95
damir64
Dean
seadriver
komiza
IGOR 72
Siskin
krstokljun
Ad3l
grdelin-omiš
zvrcko sen
zadranin
aurora2000
Miljenko
Dax BG
ssarava1
saso78
krnjolac
mutacija
Dule
crv
vlado
Said_the_great
branimirf
Carduel
ikayke
lord189
zoranV
antonio
many
PESTI
malinois
kreso
riberi
MARIN
baltic
brabus
plafonko
Sina BL
Santa
zoran ptice pjevice
81 posters

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    branimirf
    branimirf


    Broj postova : 268
    Age : 41
    Location : mostar-hercegovina
    Registration date : 10.02.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by branimirf uto 11 sij - 0:46

    vidim da se opet pojavilo nekih lažnjaka pod lažnim i dvojnim nickname,al mi nije jasno zašto im je baš draga ova tema...?by the way svima njima a i ostalima dajem na znanje da je takmičenje pjeva štiglića koje će se održat u rami u 7.mjesecu ove godine PRIVATNOG KARAKTERA i da će moći prisustovat isključivo ljudi koji dobiju pozivnicu,a ti ljudi su pravi ptičari,odlični ljudi i nadam se da će se prepoznati u ovoj poruci...

    pozdrav svi pravim ptičarima a ostalima bi predložio da promjenu forum ima još zanimljivih foruma na kojima mogu tratiti svoje dangubno vrijeme...!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zoranV uto 11 sij - 1:15

    branimirf je napisao/la:vidim da se opet pojavilo nekih lažnjaka pod lažnim i dvojnim nickname,al mi nije jasno zašto im je baš draga ova tema...?by the way svima njima a i ostalima dajem na znanje da je takmičenje pjeva štiglića koje će se održat u rami u 7.mjesecu ove godine PRIVATNOG KARAKTERA i da će moći prisustovat isključivo ljudi koji dobiju pozivnicu,a ti ljudi su pravi ptičari,odlični ljudi i nadam se da će se prepoznati u ovoj poruci...

    pozdrav svi pravim ptičarima a ostalima bi predložio da promjenu forum ima još zanimljivih foruma na kojima mogu tratiti svoje dangubno vrijeme...!


    Napokon da se i ti uključiš Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy cheers. Nisam htio ništa pisati bez tebe,ali sad si ti sve već napisao ,tako da ja ne bi više ništa dodavao.
    branimirf
    branimirf


    Broj postova : 268
    Age : 41
    Location : mostar-hercegovina
    Registration date : 10.02.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by branimirf uto 11 sij - 1:21

    ma Zoki tu sam ja al naravno sve rijeđe znaš i ti zbog čega..na ovaj forum dođeš kat ti je sve super i kad dobro ide da se malo iživciraš...NAŽALOST
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar sub 22 sij - 10:46

    ziko je napisao/la:ja dolazim na takmičenje ima neke zija.Bizar je legenda......valjda će biti dovoljno pečenog...vina....cedevite...kapulice....U splitu.


    Pošto vidim da imaš, želju doći, samo da ti dam neke osnove-standard po kojima se mi natječemo (ocjenjujemo ptice).
    https://2img.net/r/ihimizer/img339/8455/scankk.jpg

    ZNAM: da sam već ovo stavljao na nekim drugim temama(koje su izbrisane), znam da je ovo već viđeno, znam da mnogi ovo imaju kući,znamo da ovom dokumentu su našli puno mana, (znam da ima puno tičara koji bi ovo bolje napisali-složili )ali.... da se malo podsjetimo...
    Ovo je prva od tri stranice, spizdio sam se za postavit i ovu, slijedeći put ide ostatak.
    Svim forumašima: Ako netko ima neki bolji prijedlog-standard, za natjecanje, za ocjenjivanje, za druženje .....(zašto ne) da netko ne misli da smo mi najpametniji i da je ovo "sveto pismo" koje nije podložno promjenama.....
    Vidim da ima puno pametnih (kad je pjev grdelina u pitanju ), evo im šansa-mogućnost da se i dokažu.... da se nešto doda ili oduzme... Hahahaaaa
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar pon 24 sij - 10:35


    https://2img.net/r/ihimizer/img339/8455/scankk.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img225/7522/scan0001gjf.jpg

    Znači, evo me opet, neka se ideja "krčka" na laganoj vatrici,ništa naglo ....
    Ovo je samo jedno skromno predstavljanje (bez tajni ), na koji način se natječemo, po kojim uvjetima.....
    ****Da ZoranV ne kaže:" Tajno natjecanje"...... Hahahaaaaa****
    Samo pomalo, za sve sugestije, savjete, ideje smo otvoreni (ja osobno 4 prsta sam otvoren ).......
    Malo se šalimo, malo družimo, ako netko ima nešto za dodat-oduzet, spremni smo za razgovor.....ponavljam nismo najpametniji, niti imamo idealno natjecanje, ali se trudimo.
    Pozzzzz (ima još,to ću slijedeći put).
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zoke007 čet 27 sij - 16:40

    barba bizar, oćete stavit uskoro i treći dio standarda??
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zijada čet 27 sij - 19:04

    zoke007 je napisao/la:barba bizar, oćete stavit uskoro i treći dio standarda??

    Jedini standard ti je pletivo i zijada bez verše i nastavaka posli zijade.Samo takav grdelin se može bodovat sve druge kombinacije su za diskvalifikaciju.Za doć na takmičenje zijada mora bit najmanje 4.
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zoke007 čet 27 sij - 19:10

    zijada je napisao/la:

    Jedini standard ti je pletivo i zijada bez verše i nastavaka posli zijade.Samo takav grdelin se može bodovat sve druge kombinacije su za diskvalifikaciju.Za doć na takmičenje zijada mora bit najmanje 4.

    ja tek ućim o tim stvarima, pa bi volio dosta toga pročitat
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by vlado čet 27 sij - 22:20

    zijada je napisao/la:

    Jedini standard ti je pletivo i zijada bez verše i nastavaka posli zijade.Samo takav grdelin se može bodovat sve druge kombinacije su za diskvalifikaciju.Za doć na takmičenje zijada mora bit najmanje 4.

    Zijada uz dužno poštovanje smatram da ste na pogrešnoj temi za raspravu o standardu pjeva Štiglića.
    Imate posebnu temu za to ili počnite uvažavat da postoje i druge tradicije u pjesmi Štiglića.
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zoke007 čet 27 sij - 23:13

    ja ne raspravljam o ničemu, samo sam pitao oće li stavit nastavak
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by vlado pet 28 sij - 16:00

    zoke007 je napisao/la:ja ne raspravljam o ničemu, samo sam pitao oće li stavit nastavak

    Prijatelju tebe niko nije spomenija pa se netrebaš ni opravdavat.
    Ako si početnik dozvoljeno ti je da pitaš šta god želiš a drugi koji znaju o čemu se radi trebaju imat obzira šta pišu.
    Tema o standardu pjeva je i izbrisana ili blokirana zbog budalaština koje su pisali pojedinci kojima nije u interesu da se standard napiše kako bi svi mogli vidit i znat šta se traži i po kojoj tradiciji.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by Miljenko sub 29 sij - 5:07

    Marine, Ovo je Salek napisa za versu:

    …Sama versa moze se ocjenjivati samo u poziciji opceg dojma. Ukoliko bi versa bila glasovno jaka , kao zov ili batuda, dolazilo bi do nejasnoca kad ptica pjeva koju kategoriju. To se smatra izrazenom manom i takva ptica se ocjenjuje u opcem dojmu za versu sa minus pet bodova.

    Sto u ovom tekstu i pristupu za ocjenjivanje pjeva grdelina ne valja????

    Normalno je da ako ptica nije fizicki pripremljena (uloga uzgajivaca) ne moze otpjervati batudu, snazno i izrazajno. Ali, ako ptica u punoj fizickoj spremnosti i pjevackoj zrelosti tokom batudanja ima perioda da izabere “versu” za ‘smirivanje zivaca”, ne vidim to kao veliki propust (u kontekstu kako je Salek napisao).

    Nisam imao velikih prilika slusati grdeline na gnjezistima tokom ljetnjih mjeseci (Komiza-Vis nemaju ove privilegije), ali slusajuci ostale ptice pjevice vjerujem da “ ptice u prirodi” koriste versu. Ne zato sto su fizicki nepripremljene, vec…?????
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar sub 29 sij - 10:18


    https://2img.net/r/ihimizer/img339/8455/scankk.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img225/7522/scan0001gjf.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img33/3330/scan0002yu.jpg

    -Poštovani forumaši, evo kad neće-nezna-nemože pametno, gospodin Klapa Sinj, ja ću bit slobodan, (ima još dvije stranice).
    -A kad smo kod g.Klapa Sinj, mislim da se čovjek na mene ljuti bez razloga, ja nisam kriv što ih je g.Keba "satra", što mu ptice bolje pjevaju od Bade i ekipe sinjske...hahahaaaaa
    -Istina je ja jesam bio na pečenom (jeo i pio) s Kebom & Ićom, ali to stvarno nije razlog da se na mene ljuti( da me provocira s skalama)...to je sav moj grijeh. Hahahaaaaaa Pozzzzzz
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zoke007 sub 29 sij - 11:48

    vlado je napisao/la:

    Prijatelju tebe niko nije spomenija pa se netrebaš ni opravdavat.
    Ako si početnik dozvoljeno ti je da pitaš šta god želiš a drugi koji znaju o čemu se radi trebaju imat obzira šta pišu.
    Tema o standardu pjeva je i izbrisana ili blokirana zbog budalaština koje su pisali pojedinci kojima nije u interesu da se standard napiše kako bi svi mogli vidit i znat šta se traži i po kojoj tradiciji.

    Mišljenja sam da neki standard mora postojat koji će biti prihvaćen od većine tičara, i koji će bit mjerilo za ocjenjivanje ptica jer ako nema općeg standarda onda svaki skoro tičar ima svoj vlastiti standard, pa onda nastaju polemike i svađe. Novi sam tu na netu pa me zanimalo šta taj standard definira, hvala bizaru na objavljenim dokumentima.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar sub 29 sij - 13:00


    https://2img.net/r/ihimizer/img339/8455/scankk.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img225/7522/scan0001gjf.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img33/3330/scan0002yu.jpg

    https://2img.net/r/ihimizer/img411/3301/scan0003lj.jpg

    -Poštovani forumaši, ovo je zadnja stranica (ima još povećana slika ocjenske liste, koja se ujedno nalazi na kraju teksta, ispod potpisa autora).
    -To je to,(sve sam Vam napisao ) uvjete natjecanja sam već (prije) napisao,datum, način ocjenjivanja-suđenja,tko i kako sudi, sad sam Vam stavio "standard" po kojem ocjenjujemo ptice, samo natjecanje je prijavljeno nadležnim uredima (Ministarstvu).
    - Nismo TAJNI (kao što je netko primjetio), trudimo se, nismo najpametniji....shvatite ovo kao predstavljanje-prezentiranje, a iz svega navedenog se vidi ozbiljan pristup. Hvala
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar čet 3 vel - 10:48

    Evo sam našao nešto o ovoj temi(kako su to riješili susjedi):

    https://2img.net/r/ihimizer/img696/3629/scancc.jpg
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by echeberija čet 3 vel - 13:19

    To je kompromis nekoliko pesmi sa ovog podrucja , da bi svako selo moglo da se takmici sa pesmom koju su imala Very Happy. Inace takmicenja se ne odrzavaju skoro deset godina , sv' vremena na vreme neko napravi dobru pticu ali u pomisljeju da mu se to moze ponoviti , otudji je ! Nadam se kada pitanje drzanja Faune bude reseno opet poceti i takmicenje ! Pozdrav iz hladnog Leskovca
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by brabus čet 10 vel - 1:21

    evo i brokve,kao nagrade za takmičenje treće po redu u Splitu...
    ostali su još detalji da bi brokva dobila kompletna...uskoro
    pozzz Very Happy
    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7139c.th


    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7140vu.th


    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7141.th


    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7142k.th


    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7143u.th

    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar čet 10 vel - 9:40

    [quote="brabus"]evo i brokve,kao nagrade za takmičenje treće po redu u Splitu...
    ostali su još detalji da bi brokva dobila kompletna...uskoro
    pozzz Very Happy
    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7139c.th


    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7140vu.th


    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Img7141.th



    Hvala g.Brabusu za postavljanje slika, s napomenom da su VEĆ bila tri natjecanja, a ove 2011.je četvrto.
    Inače ovo je zamišljeno kao prelazni "pehar", s tim da se stavljaju (vjerovatno mesing) pločice s imenima pobjednika ( za svaku godinu).
    -Ujedno zahvaljujem na ideji g.Crva, vezanoj za "sedlo-konjić" od nekog PVC prozirnog materijala, kao spoj lakiranog i pajcanog drveta kao postolja i metalne-polirane brokve.
    ps
    Ako netko ima umjetničku "dušu", neki prijedlog, ideju, nacrt za izradu istog... samo naprijed. Pozzz
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zoke007 čet 10 vel - 10:48

    Trebali ste sad ovu brokvu brunirat, jer se tim postupkom može dobiti boja metala koja je slična zlatnoj, a ujedno bila bi i dosta tvrđa.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar pet 11 vel - 8:57

    zoke007 je napisao/la:Trebali ste sad ovu brokvu brunirat, jer se tim postupkom može dobiti boja metala koja je slična zlatnoj, a ujedno bila bi i dosta tvrđa.


    Molim , obijasni kako se inox ( aisi 316 L ) može brunirati?
    Stvarno tu nemam nikakva iskustva, znam da se oružje (kad ti je zahrđalo )brunira.
    Zašto bi s postupkom bruniranja inox postao tvrđi, ja sam mislio da se čvrstoća postiže samo kaljenjem(termičkom obradom)???
    To mi je stvarno novi podatak, ako možeš malo obijasniti.
    -Inače "brokva" je napravljena od inox-a (morskog) te argonski zavarena, obrađeni spojevi i visoko polirana, a od istog je materijala kao ograde na najskupljim jahtama ...rok upotrebe viječan.
    Pozzzz
    zoke007
    zoke007


    Broj postova : 52
    Age : 38
    Location : sinj
    Registration date : 22.11.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by zoke007 pet 11 vel - 10:59

    Oružje se brunira upravo da nebi zahrđalo, zato su puške pretežito crne (od bruniranja). Međutim kad bruniramo različite metale dobivamo i različite boje.Nedavno sam dobio brunirane škare koje su bile načinjene od dvije vrste čelika, jedan je pocrnio a drugi je dobio lijepu bakrenu boju.Brokva je dobra, samo eto da je zlatne boje. Nisan siguran jel se inox može brunirat, provjerit ću pa javim
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar pet 11 vel - 15:35

    zoke007 je napisao/la:Oružje se brunira upravo da nebi zahrđalo, zato su puške pretežito crne (od bruniranja). Međutim kad bruniramo različite metale dobivamo i različite boje.Nedavno sam dobio brunirane škare koje su bile načinjene od dvije vrste čelika, jedan je pocrnio a drugi je dobio lijepu bakrenu boju.Brokva je dobra, samo eto da je zlatne boje. Nisan siguran jel se inox može brunirat, provjerit ću pa javim


    U splitskom naselju Visoka, postoji tvrtka koja se zove: Bruner, znam vlasnike, također mi nije problem odnijet inox brokvu da se brunira, ali molim prije provjeri ....????
    -Također ,znam da postupak poliranja inox-a, se na druge materijale (na primjer, polirao sam mesing s postupkom s kojim se polira inox, mesing je dobio neku crnu "patinu" boju) ne odražava isto, kad kupujem sredstva za poliranje, strogo je odvojeno na koje materijale se sredstva odnose, kao što je :Alumijij, mesing, inox,......
    -Provjeri, što će se dobiti, koja boja, ako se brunira inox???
    Pozzz
    ps
    Također provjeri, zbog čega bi bila inox brokva poslije bruniranja bila dosta čvršća??????
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by crv sub 12 vel - 2:53

    [quote="bizar"]
    Sve je dobro i sve je za pet osim nijanse postolja. Morala bi biti tamnija (barem boje kestenova ploda ili tamni mahagoni ) da bi eksponat , trofej , brokva došla do izražaja.
    Što se tiče boje same brokve i bruniranja - mi smo i onako u sportu naučili na SREBRA ZLATNOGA SJAJA cheers

    Ne dirajte je affraid Jedino da na glavu brokve nalijepite mesingani krug - ploču sa gravurom grdelina Question Dovoljno simbolike.
    avatar
    bizar


    Broj postova : 389
    Age : 65
    Location : Split-Podstrana
    Registration date : 21.09.2010

    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by bizar ned 13 vel - 11:33

    [quote="crv"]

    Moja greška (moj grijeh), kupovao sam "pajc", u subotu, kad nije radila Mravinka, dućan extra za navedeno, pa sam otišao u Baumaksa i kupio zamjenski, znao sam da nije dovoljno taman, pa sam stavio dvije ruke, ali opet je moglo tamnije, slažem se, veći bi bio kontrast...
    - Mislim da je gospodin 007, pogriješio, malo sam se raspitivao, inox je "pasiviziran" (znači vanjski sloj mu je umrtvljen) te mislim da ne ljubi bruniranje, kao obično željezo (vanjski sloj je "aktivan")??? Mislim tako ??
    - Sviđa mi se ideja od g. Crva, staviti na glavu brokve neku mesing "značku-pločicu", ne znam, vidit ćemo, imamo vremena, odnio sam sve profesionalcu, vidit ćemo šta čovjek kaže?? Pozzz

    Sponsored content


    TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA - Page 32 Empty Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 3 svi - 0:44.