Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo pet 12 vel - 1:42

    Bravo Marine,
    mladi idgajivaci ili pocetnici se trebaju nekako zastititi od takvih ptica,ako im nemozemo reci mi ,reci ce im ocenska lista.Mi trebamo nastojati ovu rasu unaprediti a ne unazaditi,jer godinama su ljudi stvarali nesto da bi mi sada to i pokvarili.Naravno da nemozemo sada svi imati ciste ptice ali selekcijom i eliminacijom nekih ptica mozemo postici neki kvalitet i odstraniti te necistoce.
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut pet 12 vel - 1:43

    ima i koji znaju ali se opet hvataju za tu listu ko da je nesto naj vrednije kod ptice
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 1:43

    blazi oblik aspiriranja je prihvatljiv ,civkanje,riet, cvrcanje je neprihvatljivo o capkanju netreba trositi reci.....
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo pet 12 vel - 1:53

    korkut je napisao/la:ima i koji znaju ali se opet hvataju za tu listu ko da je nesto naj vrednije kod ptice

    pa dobro,takvi su najverovatnije pocetnici,ne kupujem dok ne cujem svojim usima a ocenska lista me toliko i ne zanima,jer to je trenutno stanje!

    A sto se tice ocenjivanja,ja da se pitam a ne pitam se,uradio bih samo jedno:
    na stolu za kojim sedi sudija postavio bih aparat za merenje decibela i kad predje odredjenu crtu,naravno kazna,he he
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut pet 12 vel - 1:57

    ali znas sta je najgore ,ne mozes svugde da odes i cujes ptice ne da svako da ulazis kod ptice ili da slusas njegove ucitelje nije bas tako jednostavno pogotovo kad si pocetnik
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 12 vel - 2:00

    korkut je napisao/la:ima i koji znaju ali se opet hvataju za tu listu ko da je nesto naj vrednije kod ptice

    Onaj koji prodaje ,lista diktira cijenu a onom koji kupuje kvalitet.
    Ko se razumije u pjesmu ne gleda listu.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 2:00

    vidim ja da ces ti na kraju i ocenjivati za tim stolom Grujo, prvo si samo sedeo za stolom a sad bi i aparat da postavlljas..hehe
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 2:04

    kad bi mi prodavao bez liste onda bih se cenjkao do mile volje...bilo bi ko na pijaci....
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 2:18

    [quote="grujo"]
    korkut je napisao/la:ima i koji znaju ali se opet hvataju za tu listu ko da je nesto naj vrednije kod ptice

    pa dobro,takvi su najverovatnije pocetnici,ne kupujem dok ne cujem svojim usima a ocenska lista me toliko i ne zanima,jer to je trenutno stanje!

    pa i kad ih slusas i to je trenutno stanje? ko ti garantuje da ce i posle tako pevati?
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo pet 12 vel - 2:20

    budisicu jos nisi zaspao,pa vreme ti je,mozda ti jos zenke nisu legle na jaja pa cekas
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 2:35

    u pravu si grujo idem da spavam evo upravo mi zadnja zenka leze na jaja... Very Happy
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo pet 12 vel - 9:53

    budisic je napisao/la:u pravu si grujo idem da spavam evo upravo mi zadnja zenka leze na jaja... Very Happy
    Nesto im dugo treba da legnu na jaja.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 12 vel - 12:29

    MARIN je napisao/la:Vezano uz ovu temu jedno moje iskustvo.
    Bilo je to unazad par godina na natjecanju u Sloveniji.
    Iz prostorije u kojoj su bile smještena ptice svaki malo začuo bi se strahoviti riet.Da te iz cipela izbaci.Sve bi ptice zamukle ,kao da je netko bacio petardu.Užas živi.
    Ta je ptica kasnije došla Malinoisu na stol i on je podario sa dva negativna boda.Ptice koje su sa njom bile na stolu(pojedinačna konkurencija) nisu se javile od straha.A ja sam jedva čekao da natjecanje završi kako mi moji tići to više nebi slušali.
    Vrhunac priče je u tome što je vlasnik ptice kritizirao(blago rečeno) suca koji mu se usudio upisati negativne bodove,umjesto da se srami što je iznio na takmičenje.Ima nas svakakvih .Svaka čast sucima koji nikom ne podilaze i koji su dosljedni.Često puta nebi volio biti u njihovoj koži,jer svatko tko je čuo više od 100 malinoa misli kako sve zna.A sigurno nije tako.

    Da MARINE ,sjecam se te ruzne slike iz Slovenije. Very Happy
    Ne treba to navoditi kao jedini primjer ,ima ih puno.Evo na ovom forumu i unutar teme moze se to osjetiti mozda i vise.
    Svi smo razliciti i to je dobro .I suci su ljudi(neki vise a neki manje) Wink i medusobno se razlikuju .Ima sudaca koji na ocjenjivanje dodu ,odrade posao i odu.Ne zele nikakav kontakt ni diskusiju sa uzgaivacima .Oni su odlicni jel ne ostave prostora za razgovor i razmjenu misljenja .Od njih se nemoze nauciti nista .
    Druga skupina sudaca je ljudi koji dodu na ocjenjivanje i zele uspostaviti kontakt sa uzgaivacima ,sklopiti prijateljstava ,na slusanjima ptica maximalno prenjeti svoje iskustvo ,znanje e takvi suci su losi.Zasto? Odgovor je jednostavan.Prepoznaju i favoriziraju tice "prijateljima" ,deklasiraju tice "manje dobrim prijateljima" ,podkupljivi su ,ne cuju dobro itd itd. Sve to je na zalost postalo i normalno jedna velika sala .

    Sta nam je svima zajednicko ? Volimo ptice .Neki od nas su uspjesniji neki manje uspjesni uzgaivaci ,suci ne mogu svima valjati .Onaj ko gubi i ne ostvari rezultat koji je zamislio pa nece kriviti sebe .Lakse je i manje bolno okriviti suca.

    Ne treba od stazista traziti ljecnicku potvrdu u sluhu nego u izdrzljivosti zeluca.U pocetku je neke stvari tesko prevariti a vremenom se naviknes na sve Shocked.

    Ovaj forum je odlican .Dosta ljudi ucestvuje u diskusijama a veci broj ga precitava.Postoje ljudi koji dosta pisu i prenose neka svoja iskustva bila ona dobra ili manje dobra .Jedan broj sve to cita i pokusava nesto nauciti ,izvuci zakljucke .Pojedinci su na forumu da bi izreklamirali svoje ptice i bolje ih prodali.Oni se pojave rijetko i jedino ako se te ptice nekom nisu svidjele.Nekima je forum jedna vrsta zabave .Dosadno im i tu provode vrijeme.Ova raznolikost je odlicna i korisna .Puno se da nauciti o pticama ali i o ljudima .
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 13:47

    Tacno slozio bih se potpuno ima ona izreka STO LJUDI STO CUDI, takodje sam imao iskustvo u Srbiji na takmicenjima da mi ljudi prilaze i kazu:covece nista sem kloka a isti ti ljudi posle pridju posle pola sata i kazu odlicne su ti ptice,tacno je da su neki uspesniji a neki manje,po meni je bitnije ne ici iz krajnosti u krajnost vec drzati neku konstantnost u pesmi ,netreba praviti velike" potrese" zbog jedne ili dve ocenske liste i menjati celo jato odmah tog trenutka,svaki odgajivac treba da napravi nesto svoje po cemu ce se njegova pesma prepoznavati...

    Sto se tice tih sudija koji favorizuju neke ptice,neka oni samo guraju tako necine nikome dobro jednostavno time samo stvaraju laznu sliku i time bacaju ljagu na to takmicenje...Dacu primer samo dokle ide ljudski bezobrazluk pojedini odgajivaci su sad vec davne 2003god.,kada je dolazio gosp.Mitermajer imali jedno zanimljivo pitanje: da li ce poneti i neku pticu da proda(sa velikom dozom licemerja)aludirajuci na to da je trgovac?naravno da covek nije o tome ni razmisljao,jer je dosao iz drugih ubedjenja a ne da "olaksa"volijeru...

    Meni je licno ovaj forum super,moze se tu dosta toga cuti,i videti,nasaliti pa sto da ne i nesloziti sa necijim misljenjem, nevidim razlog ako neko ima potrebu da se izreklamira na ovom forumu to je idealno mesto...
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 12 vel - 15:49

    pozdrav
    Evo jedne zanimljive snimke .

    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 12 vel - 16:12

    Evo jedan timbrado kanarinac za poslusati.Koliko je dobar neznam a nije ni bitno.Uz duzno postovanje prema tim kanarincima ovo je za nas malinoase velika buka .Stavio sam ovu pticu da usporedimo pjev sa malino kanarincem .

    Po vama koje ture prepoznajete u pjesmi ove ptice a pjevaju je i malino kanarinci (pozitivne i negativne) ?

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 12 vel - 23:32

    malinois je napisao/la:Evo jedan timbrado kanarinac za poslusati.Koliko je dobar neznam a nije ni bitno.Uz duzno postovanje prema tim kanarincima ovo je za nas malinoase velika buka .Stavio sam ovu pticu da usporedimo pjev sa malino kanarincem .

    Po vama koje ture prepoznajete u pjesmi ove ptice a pjevaju je i malino kanarinci (pozitivne i negativne) ?


    Ima tu dosta tura od malinoa.Kako onih pozitivnih,otpjevanih na timbrado način,tako i onih negativnih.

    Negativne ture: čivkanje,čapkanje,riet

    Pozitivne ture:knor,belen,belrol,stalton,tjoken,tjokenrol,flaute
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by DAMIAN pet 12 vel - 23:52

    malinois je napisao/la:Evo jedan timbrado kanarinac za poslusati.Koliko je dobar neznam a nije ni bitno.Uz duzno postovanje prema tim kanarincima ovo je za nas malinoase velika buka .Stavio sam ovu pticu da usporedimo pjev sa malino kanarincem .

    Po vama koje ture prepoznajete u pjesmi ove ptice a pjevaju je i malino kanarinci (pozitivne i negativne) ?



    Ovo nema veze sa timbradosovom pjesmom, ovo nevalja ništa. Ovako radite antipropagandu timbrada! Ha ha ha Evil or Very Mad
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 13 vel - 0:11

    DAMIAN je napisao/la:
    malinois je napisao/la:Evo jedan timbrado kanarinac za poslusati.Koliko je dobar neznam a nije ni bitno.Uz duzno postovanje prema tim kanarincima ovo je za nas malinoase velika buka .Stavio sam ovu pticu da usporedimo pjev sa malino kanarincem .

    Po vama koje ture prepoznajete u pjesmi ove ptice a pjevaju je i malino kanarinci (pozitivne i negativne) ?



    Ovo nema veze sa timbradosovom pjesmom, ovo nevalja ništa. Ovako radite antipropagandu timbrada! Ha ha ha Evil or Very Mad

    Very Happy Very Happy Very Happy Dal je dobar ili ne stvarno nemam pojma .Odlican je za usporediti kako su pojedine grupe ptica pjeva koje su drasticno razlicite u biti i slicne .
    Tocno se moze vidjeti kako je pjev selektiran na razlicite nacine .Malinoi su duboki i tihi a timbradosi metalicni i zvonki.Kad se dobro poslusaju ima malo slicnosti u pojedinim turama .MARIN je dao potpuno pojasnjenje.

    Belen i belrol ima
    Tjoken i tjokenrol ima
    Stalton ima
    Flauta ima
    Knor ima

    Ove druge ture kod malinoa bi se svrstale u negativne .
    Mozda ovo nije dobar timbrado .Moguce da i on ima nekih negativnih tura ali bio mi je zanimljiv za usporedbu .

    Nije antipropaganda Very Happy
    Volio bih da neko u temi timbrado kanarinci postavi pjev VRHUNSKE PTICE .
    DAMIAN
    DAMIAN
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 127
    Registration date : 27.09.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by DAMIAN sub 13 vel - 0:15

    Ima postavljen tamo šampion za 2008 godinu.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 13 vel - 12:51

    pozdrav

    Na ovoj snimci je zanimljivo da ptica krene sa flautom a zavrsi staltonom u jednom dahu .0.09/0.48 minuta
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 13 vel - 13:05

    Koje ture ova ptica nije odpjevala u ovih 2.28 minuta ?

    waterslager
    waterslager


    Broj postova : 75
    Registration date : 13.09.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager sub 13 vel - 17:18

    Po meni nema Bollende, Staaltonen,Tjokken,Schokkel
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 13 vel - 18:11

    Nema bolende ,stalton, tjoken-tjokenrol.

    Šokel sam zadnji put čuo u Beču,kod Tomića.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 13 vel - 19:46

    Da,te ture nedostaju.waterslager ,u dobroj si kondiciji Very Happy a nije ni MARIN za staro željezo Very Happy

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 30 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 20:51.