Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by sestoperac pet 29 sij - 0:32

    Meni nije jasno kako su ovako gradjeni, prvi put vidim ovolike malinoe. Koliko sam citao ovdje jako je vazno da budu na ''light'' ishrani da bi sacuvali pjesmu, a ovi su bas komadi.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 1:04

    sestoperac je napisao/la:Meni nije jasno kako su ovako gradjeni, prvi put vidim ovolike malinoe. Koliko sam citao ovdje jako je vazno da budu na ''light'' ishrani da bi sacuvali pjesmu, a ovi su bas komadi.

    Ovo je Vinko Coce linija malinoa! Very Happy
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pet 29 sij - 1:08

    super tice ma da su i deblje kad tresu ovako!!! cheers
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by bocka pet 29 sij - 2:01

    malinois je napisao/la:AJMO FORUMASI KOMENTAR NA OVA 3 DEBELJKA

    https://www.youtube.com/watch?v=qYDf44YlDSg

    Ovo mora da su ostatci od Pavarotija !
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 29 sij - 23:39

    Odlicni su ovo kanarinci .Korpulentni su a uz to i ugojeni . Malino kanarinac bi trebao biti duzine 16 cm .Parenjem u srodstvu prilicno smo ga smanjili.Ptice koje imaju jacu konstituciju lakse i kvalitetnije mogu interpretirat ture ,uz to su i dosta dublje.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 29 sij - 23:46

    Evo jos jedan snimak ,isti vlasnik

    avatar
    nedeljkovg


    Broj postova : 36
    Registration date : 20.01.2010

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by nedeljkovg sub 30 sij - 2:16

    malinoise, ako hocemo neku detaljniju analizu mozemo reci da su ptice na prvom snimku kvalitetnije a i evo zasto.mislim da ces se sloziti samnom ,da prva postava daje bolji klok, jer kad bi sagledali sve komponente kloka, uvideli bi smo da je bolja dubina , prisustvo vode , udar ,ai ritam . konkretno sto se tice ritma zapaza se da ptice u prvoj postavi menjaju ritam i da od brzeg idu ka sporijem sto se mora nagraditi,druga zapazanja sto se tice kloka,ptice na prvoj postavi klok pevaju posle knora, po meni to je dosta kvalitetnije nego posle bolendea kako je slucaj sa pticama u drugoj postavi , sto se tice bolendea mnogo vise prisustva vode kod ptica u prvoj postavi Po meni da bi bili perfektni fali im malo vise fluta i malo bolji donji pojas
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sub 30 sij - 9:46

    Ja sam na jednom davnom postu upravo rekao da ja najvise volim klokot posle knoraa i meni se prva grupa ptica vise svidja, meke su izuzetno pljuskave, duboke, veoma cesto pevaju vodu i imaju varijacija, metal sasvim dobar. Imaju flaute koje bi donele poene, ali ne i raznovrsnost sa njima sto je jako lepo za uvo, a flaute mi nekako stidljivo pevaju. Tjok spori nisam cuo, ali nebitno prva grupa vodu peva vrhunski i stalno sto je tesko postici, a kada bi se ubacila koja flauta vise i spori tjok ne bi imale mane. Po glasu i mekoci mislim da se ovakve ptice tesko kvarljive. Sto se tice krupnoce potpuno se slazem s malinoisom. Dobar broj takmicarskih ptica zbog parenja u srodstvu sitniji, upravo ovako trebaju delovati i izgledati, u prvoj greupi onaj donji desno se istice gradjom i krupnocom.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 30 sij - 12:01

    nadovezao bih se na temu,ako pricamo ko sta vise voli u pesmi malinoa tu su ukusi razliciti i tu ne vredi diskutovati,ali da izvodjenje kloka kvalitetnije posle knora nego posle bolendea to je neistina
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 30 sij - 15:18

    budisic je napisao/la:nadovezao bih se na temu,ako pricamo ko sta vise voli u pesmi malinoa tu su ukusi razliciti i tu ne vredi diskutovati,ali da izvodjenje kloka kvalitetnije posle knora nego posle bolendea to je neistina

    pozdrav

    Klok ce uvjek biti bolji iza knora nego iza bolendea .U knoru ptica udise zrak i ima puna pluca da bi dala VRHUNSKI klok .Obicno ptice idu u klok nakon bolendea a to ne znaci da je taj klok los.
    Imam vec veliki sudijski staz i primjetio sam da extra klok obicno bude iza knora ili pocinju sa tim klokom (nije pravilo).

    Slazem se da su prva postava ptica puno bolja ,mada nisu ni ove druge lose.Isti je vlasnik pa se moze zakljuciti da ima dosta dobar uzgoj.

    Ovakve ptice bi volio svaki uzaivac koji se razumije u pjev malinoa .
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sub 30 sij - 16:06

    Komentiram prvu postavu. Slažem se sa svime, što je rečeno za vodene ture. Posebno za klok ptice D. Ostale ture mene odobno ne impresioniraju. Od flaute dalje.
    Bilo bi poželjno da naše sudije postave i ocijene za postavljene ptice sa komentarima takvih ocijena. Tako bi mi svi ostali mogli ( pokušali) uvidjeti, gdje smo griješili u svojim stanovištima. Time i nadograđivati svoja znanja.
    Nije sramota ne znati dovoljno. Sramota je ne željeti naučiti uvijek više i više.
    Ja bih za klok ptice D dao između 22-23 boda i komparacija sa ocijenama meritornijih od mene uz potrebnha objašnjenja, bila bi velika pomoć u "savladavanju gradiva".
    Malonois, pozdravljam "kačenje" pjeva i poticanje na kvalitetnu raspravu. Mislim, da je to pravi put, da ovaj naš folder na ovom Forumu postane ono što bi trebao biti :MJESTO RAZMJENE ZBANJA I POTREBNIH INFORMACIJA ZA SVE LJUBITELJE MALINOA.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 30 sij - 16:20

    pozdrav

    Tesko je ocjenjivati snimku.Kad vec pominjete klokot ,bas je ta tura najteza za ocjenit na ovakav nacin.Da bi se dala ocjena za klok treba sagledati puno faktora ,dubina ,ritam,prisustvo vode,povezanost udara ,sarm,na kraju i duzinu ispjevavanja i koliko ga cesto daje (ova zadnja dva faktora nisu presudni za ocjenu)ali ako ptica daje bas cesto klok i drzi ga dugo ja osobno je nagradim sa bodom .

    Ocito svi znamo prepoznati najbolji klok Very Happy ,ptica D u prvoj postavi(donja desno) .Evo za taj klok cu rec da bih ga upisao 24 boda (8 ) Very Happy
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 30 sij - 17:09

    Evo jedna kolekcija koja je lagana za ocjeniti a veoma teska za analizirati , jos teza za uvjerit vlasnika da ga ne mrzimo Very Happy .

    Vodenih tura ima u tragovima .Klokota nema (sve su klok flaute) bolende u par navrata neki minimum ,rolende jedva da pomenu i to jako kratko.Jedino sto imaju pristojno su flaute.Ptice su konfuzne ,ne zadrzavaju se u turi ,pjevaju sa pola glasa.

    Nadam se da vlasnik ovih ptica nije na forumu ili da posjeciva forum Very Happy .Inace bi bilo kao u teme pjev grdelina (STP ) a to mi se nebi svidjelo Very Happy



    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sub 30 sij - 18:02

    Odlično Malinois što nastavljaš, rekao bih, ovu "školu pjeva" sa demostracijom.
    Da, veoma lako se složiti, da ove ptice nemaju što tražiti.
    Bilo bi veoma interesantno da postaviš kvalitetan snimak jedne ptice sa svim turama uz tvoje ocijene sa potrebnim objašnjenima.
    Pa onda postavljati turu po turu u nekoliko verzija, to bi bilo ono pravo za pravilan odgoj sadašnjih i budućih malinoista.
    Mnogo uzgajivačaq malinoa nemaju prilike putovati po natjecanjima, razmijenjivati iskustva u živo sa drugim uzgajivačima, preslušavati zajedno pjemu i izmjenjivati dojmove tako da mnoga toga dobiju u fragmentima i dosta suho.
    Ovakav forum uz sve ostale specifićnosti mogao bi dosta pomoći na barem nekakvom omasovljenju uzgajivaća. To bi bio jedan od preduvjeta da natjecanja u pjesmi na takmičenjima ne budu na periferiji događanja ili ga uoće ne bude.
    To se odnosi kao zamolba i ostalim sudijama, ostalim znalcima da u tom i takvom nastojanju maksimalno pomognu.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 30 sij - 18:12

    Ima tu dosta njih koji bi znali prokomentirat ALI nesto slabo se ukljucivaju. Very Happy
    Kisa me utjerala u kucu pa malo "pretrazivam" pjev po internetu .Tesko mi je nac pticu koja ima bas sve pristojno i vrijedno neke analize .Ovi Spanjolci sta sam postavija su do sad najbolji .
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 30 sij - 18:30

    Evo jedna kolekcija odlicno pripremljenih ptica za natjecanje .Zauzimaju odlican stav u pjesmi(zalegnu na stap) ,svojstven malino kanarincima .Slabo se cuju mada mi se ne cine lose.


    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by PESTI sub 30 sij - 19:10

    malinois je napisao/la:Ima tu dosta njih koji bi znali prokomentirat ALI nesto slabo se ukljucivaju. Very Happy
    Kisa me utjerala u kucu pa malo "pretrazivam" pjev po internetu .Tesko mi je nac pticu koja ima bas sve pristojno i vrijedno neke analize .Ovi Spanjolci sta sam postavija su do sad najbolji .

    Čekam i ja ,,kontraše,, jer ovako se slažete u svemu kad vas je dva -tri .Kontra mišljenje je bitno zbog rasprave u DETALJE , naravno bez vrijedjanja nego samo ARGUMENTIRANO......(kao kad se priča o pismi GRDELINA Laughing Laughing )
    ,,SMIRENO ,,
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 30 sij - 19:13

    PESTI je napisao/la:
    malinois je napisao/la:Ima tu dosta njih koji bi znali prokomentirat ALI nesto slabo se ukljucivaju. Very Happy
    Kisa me utjerala u kucu pa malo "pretrazivam" pjev po internetu .Tesko mi je nac pticu koja ima bas sve pristojno i vrijedno neke analize .Ovi Spanjolci sta sam postavija su do sad najbolji .

    Čekam i ja ,,kontraše,, jer ovako se slažete u svemu kad vas je dva -tri .Kontra mišljenje je bitno zbog rasprave u DETALJE , naravno bez vrijedjanja nego samo ARGUMENTIRANO......(kao kad se priča o pismi GRDELINA Laughing Laughing )
    ,,SMIRENO ,,

    SMIRENO !!!!

    Evil or Very Mad Twisted Evil bounce geek No

    Very Happy Very Happy
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by PESTI sub 30 sij - 19:18

    Laughing Laughing Laughing Laughing Cool Cool Odličnu temu si pokrenio koju pratim sa guštom .
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost sub 30 sij - 19:23

    PESTI je napisao/la:
    malinois je napisao/la:Ima tu dosta njih koji bi znali prokomentirat ALI nesto slabo se ukljucivaju. Very Happy
    Kisa me utjerala u kucu pa malo "pretrazivam" pjev po internetu .Tesko mi je nac pticu koja ima bas sve pristojno i vrijedno neke analize .Ovi Spanjolci sta sam postavija su do sad najbolji .

    Čekam i ja ,,kontraše,, jer ovako se slažete u svemu kad vas je dva -tri .Kontra mišljenje je bitno zbog rasprave u DETALJE , naravno bez vrijedjanja nego samo ARGUMENTIRANO......(kao kad se priča o pismi GRDELINA Laughing Laughing )
    ,,SMIRENO ,,

    Dobro si to primjetija Pesti.Bacija bi im ja "kost",kad bi se ja u malinoe šta razumija;ja u njih ko "tele u šarena vrata".Morat ću malo poradit na tome,da nešto naučim,jer sutra -tko zna,kakvo je stanje sa grdelinima.......tko zna...,ali u svakom slučaju sve pohvale na ovoj temi,svi ljubitelji malinoa mogu puno naučit...jer znanja nikad dosta,a bogami vidim da su tu i vrhunski stručnjaci....svaka čast!!!
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sub 30 sij - 19:28

    Ma sve je jasno i koja grupa ptica je najbolja i koja ptica u njoj, uglavnom se slazemo oko toga te ce kost ostati nenapadnuta.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by PESTI sub 30 sij - 19:35

    Angel , zanimljivo je koliko se i veoma stručan dio forumaša ustručava bilo što kontra napisati o nečijim pticama tj imati svoj čvrsti stav u ono što čuju . Ja donekle prepoznajem ture malino pjeva ali problem mi je razina kvalitete pojedine ture , boja , oblik , gdje joj je mjesto ......Dobro si reka jer bi i ja bacija koju da se pokrene ozbiljna rasprava .
    Ne preostaje nam ništa drugo nego čekati nekog od kontre da čujemo kroz raspravu o kojim je detaljima rječ..
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost sub 30 sij - 19:49

    E ,ništa nam ne preostaje drugo nego sačekat kojeg "kontraša"(ako ništa, ja ću pod nekim novim nickom,pa da vidimo kako malinoaši reagiraju na "bačene kosti"(haha),mada je to kod njih teže,jer se "pravila igre znaju",i jer jer su to ,ipak kanarindžije,a mi grdelinaši.Ipak smo mi grdelinaši posebna sorta .........Pesti spamamo ljudima temu..........pustimo ih....učimo od njih....
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by ticar ned 31 sij - 0:06

    ma ne valja ovo ništa klok im je koda neko od teču lupa, malino kanarinci - Page 16 Icon_cheers malino kanarinci - Page 16 Icon_king malino kanarinci - Page 16 Icon_scratch malino kanarinci - Page 16 Icon_study malino kanarinci - Page 16 Icon_study
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 31 sij - 0:14

    malinois je napisao/la:Evo jedna kolekcija odlicno pripremljenih ptica za natjecanje .Zauzimaju odlican stav u pjesmi(zalegnu na stap) ,svojstven malino kanarincima .Slabo se cuju mada mi se ne cine lose.



    Ovo je pobjednička kolekcija i Vicenze od ove godine.Vlasnik je naš slovenski kolega Štefan Kobal.

    Dobili su 453 boda,a sudio je Peter Ioris.Šteta što nije kvalitetniji snimak.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 16 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 14 svi - 1:28.