Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 16 vel - 20:47

    Možda u prvom taktu????? Neeeee!!
    Ne vidim zašto, budišicu, prepisuješ Malinois u objašnjenjima kloka???? Pa baš od rijeći do rijeći?????
    Zamolio bih Klokkende, našeg natraženijeg sudiju van područja bivše Juge, da nešto više kaže o grčkim i turskim odgajivačima i kvaliteti njihovih ptica. Očito, brzamo sa generalnim zakljušcima.
    Ujedno bih zamolio Rico da malo popriča o italijanskim uzgajivačima i pticama. On je njih ove godine pošteno namučio i, očito, je daleko najkvalificiraniji za takvu priću.
    Obojici zahvaljujemo unapred-
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic uto 16 vel - 20:53

    faganel je napisao/la:Možda u prvom taktu????? Neeeee!!
    Ne vidim zašto, budišicu, prepisuješ Malinois u objašnjenjima kloka???? Pa baš od rijeći do rijeći?????
    Zamolio bih Klokkende, našeg natraženijeg sudiju van područja bivše Juge, da nešto više kaže o grčkim i turskim odgajivačima i kvaliteti njihovih ptica. Očito, brzamo sa generalnim zakljušcima.
    Ujedno bih zamolio Rico da malo popriča o italijanskim uzgajivačima i pticama. On je njih ove godine pošteno namučio i, očito, je daleko najkvalificiraniji za takvu priću.
    Obojici zahvaljujemo unapred-

    ne prepisujem, nego imamo istu knjigu
    mogu da ti je posaljem da iskopiras(ali da vratis) pozzz...... Very Happy
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 16 vel - 20:57

    ALa naiveeeee,budisicu..........
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 16 vel - 21:21

    malinois je napisao/la:pozdrav.Mislim da je najzanimljivije poslusati ptice i dati komentar onoga sta se cuje .O suglasnicima i samoglasnicima moze svako procitati u bilo kom standardu .
    Po vama ,koliko vodenih tura pjeva ovaj kanarinac?



    Istina ,nema niti jednu vodenu turu.

    Budisicu ,ja ne pisem komentare koristeci knjige ,jos uvjek imam sve u glavi .

    Postavljajuci ove snimke najmanju namjeru imam nekog isprovocirat a jos manje provjeravat .To je besmisleno i pomisliti .Ovakve diskusije su korisne a i druzimo se bar na ovaj nacin .

    Ko je najtrazeniji i najkvalificiraniji za bilo sto na ovom forumu i van istog je stvar osobnog stava .Pokusao sam u nekoliko navrata pozvati osobe koje pominjete ,jednog osobno a drugog indirektno ALI odaziva nema .Ako je ova tema vecini dosadna ,mozemo je prekinuti .Nacin na koji se druzimo, ako neodgovara jedinki onda ja pomoci nemogu .
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois uto 16 vel - 21:54


    Nisam ove ptice (snimku)do sad komentirao .Ovo sto se cuje a prezentirano je kao pobjednicka kolekcija .NEVALJA NITI POLA DOBIJENIH BODOVA .Nemogu ,,niti ne zelim reci da su to lose ptice ali ovo sto cujem ....... Shocked

    Cuje se sat koji odkucava vrijeme koji suci koriste za vrijeme ocjenjivanja .Snimka traje taman koliko i ocjenjivanje .

    Jedino mi preostaje vjerovat ocjenskoj listi a ne svojim usima Sad
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel uto 16 vel - 22:06

    Malinois,
    samo nastavi. Postavljanje snimki je jedan od dobrih načina, da se razvije kvalitetna diskusija, da nešto bude jasnije, da se neke finese bolje uočavaju.
    Inaće, slažem se sa Marinom, da nije sramota nešto ne prepoznati ili nešto NE ZNATI. Pa ionako se SVEMU učimo cijeli život.
    Također se slažem, da je itekako potrebno, da svatko na Forumu iznosi svoje osobne stavove. Ne bi bilo dobro da se ovaj folder pretvori u parrot's folder
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic uto 16 vel - 22:38

    ma ljudi ideja je odlicna da se postavljaju snimci,treba da komentarise ko god hoce....

    po meni je (moje misljenje) bolje da snimak prvo iskomentarise sudija,obrazlozi da bi ljudima bilo jasnije,PA tek onda da se cuju misljenja odgajivaca(ko hoce),preslusalo bi se vise snimaka i culo vise komentara...(bilo bi mozda i poneko pitanje,tipa,zasto ovo ovako a ono onako?Ovako se odgajivaci guraju u vatru(ako je to cilj),misljenja su naravno razlicita i sve se zavrsava na istom da niko nista nezna i da je sudijina zadnja....po meni bolje je da najstrucnije lice u diskusiji(sudija)obrazlozi prvi...

    Sto se tice literature znam druze da imas sve u glavi(zato i jesi sudija),ja jos moram da ponekad prelistam dosta stvari ali imam dobru volju..
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic uto 16 vel - 22:49

    nadovezao bih se jos samo da nevidim svrhu pominjanja odgajivaca ili bodova kolekcije ako su snimci losi i necuju se ,ptice su znaci vec ocenjene i imaju svoju listu kakva je takva je...

    Cilj preslusavanja snimaka je edukacija sirih masa(odgajivaca), u cilju boljeg prepoznavanja pesme i treba se bazirati na ono sto se cuje na tom snimku,a ne omalovazavanje liste(ko god je sudio i cije god da su ptice) od tih ptica na snimku koji se ionako necuje dobro....
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic uto 16 vel - 22:56

    faganel je napisao/la:Malinois,
    samo nastavi. Postavljanje snimki je jedan od dobrih načina, da se razvije kvalitetna diskusija, da nešto bude jasnije, da se neke finese bolje uočavaju.
    Inaće, slažem se sa Marinom, da nije sramota nešto ne prepoznati ili nešto NE ZNATI. Pa ionako se SVEMU učimo cijeli život.
    Također se slažem, da je itekako potrebno, da svatko na Forumu iznosi svoje osobne stavove. Ne bi bilo dobro da se ovaj folder pretvori u parrot's folder

    Nesto se mora i vise puta ponoviti,ja bih voleo kad bih mogao da izmislim rupu na saksiji..... ali je ona vec izmisljena.... cheers
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo uto 16 vel - 23:06

    budisic je napisao/la:ma ljudi ideja je odlicna da se postavljaju snimci,treba da komentarise ko god hoce....

    po meni je (moje misljenje) bolje da snimak prvo iskomentarise sudija,obrazlozi da bi ljudima bilo jasnije,PA tek onda da se cuju misljenja odgajivaca(ko hoce),preslusalo bi se vise snimaka i culo vise komentara...(bilo bi mozda i poneko pitanje,tipa,zasto ovo ovako a ono onako?Ovako se odgajivaci guraju u vatru(ako je to cilj),misljenja su naravno razlicita i sve se zavrsava na istom da niko nista nezna i da je sudijina zadnja....po meni bolje je da najstrucnije lice u diskusiji(sudija)obrazlozi prvi...

    Sto se tice literature znam druze da imas sve u glavi(zato i jesi sudija),ja jos moram da ponekad prelistam dosta stvari ali imam dobru volju..
    Tako je Budisicu prvo sudije da komentarisu pa onda mi odgajivaci ipak su sudije sudije.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo uto 16 vel - 23:51

    budisicu,samo za tebe,
    ova ptica nema ni jednu vodenu turu,a to ti je kao Sahara(pustinja bez vode).
    Sto se tice ovih klipova,ja ipak mislim da treba mi odgajivaci prvo da komentarisemo kako bi nas sudije posle ispravile ako negde gresimo!
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic uto 16 vel - 23:59

    ko ti brani brate komentarisi slobodno,ja sam drugacijeg misljenja....

    nevidim na osnovu tvog komentara(za prosli klip),sta tu covek moze da te ispravi,kad nisi nista obrazlozio(ili jesi)....
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sri 17 vel - 0:02

    i ja se slazen s tim Grujo tako je pravilno!
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by vlado sri 17 vel - 0:06

    A šta ako se ti vrijedni odgajivači koji dobro znaju kuditi SUDIJE prospu u komentaru snimka.
    Izgleda da je puno lakše pametkovat nego komentirati i slažem se sa Grujom da je pravi potez da prvi komentiraju odgajivači.
    Naravno oni koji imaju srca za komentirati prije sudija.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sri 17 vel - 0:35

    Zasto bih bilo koga kudio,meni je stalo do sudijskog misljenja,pa nece valjda on uciti od mene,vec ja od njega....
    nevidim iz predhodnih komentara (odgajivaca)sta mogu novo cuti,Aca bi sigurno ovu pticu detaljnije iskomentarisao,netreba biti neki veliki strucnjak pa videti da ova ptica nema vodenih tura ali ako je to dovoljno za neke u redu....
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 17 vel - 0:53

    budisic je napisao/la:ma ljudi ideja je odlicna da se postavljaju snimci,treba da komentarise ko god hoce....

    po meni je (moje misljenje) bolje da snimak prvo iskomentarise sudija,obrazlozi da bi ljudima bilo jasnije,PA tek onda da se cuju misljenja odgajivaca(ko hoce),preslusalo bi se vise snimaka i culo vise komentara...(bilo bi mozda i poneko pitanje,tipa,zasto ovo ovako a ono onako?Ovako se odgajivaci guraju u vatru(ako je to cilj),misljenja su naravno razlicita i sve se zavrsava na istom da niko nista nezna i da je sudijina zadnja....po meni bolje je da najstrucnije lice u diskusiji(sudija)obrazlozi prvi...

    Sto se tice literature znam druze da imas sve u glavi(zato i jesi sudija),ja jos moram da ponekad prelistam dosta stvari ali imam dobru volju..

    Very Happy Very Happy Very Happy Zanimljivo .Prvo sudac da postavi komentar a onda ce ostali napisati sa cim se slazu Wink .Mogu ti samo jednu stvar reci osobno i siguran sam u to .Mene si pogresno procjenio .Ne zamjeram ,ne poznajemo se dovoljno.Kazes :
    Ovako se odgajivaci guraju u vatru(ako je to cilj),misljenja su naravno razlicita i sve se zavrsava na istom da niko nista nezna i da je sudijina zadnja....po meni bolje je da najstrucnije lice u diskusiji(sudija)obrazlozi prvi...

    Niti jednog trenutka nikoga nisam gurnuo u nikakvu vatru .Ovo dozivljavam kao jedno fenomenalno i dobronamjerno druzenje .S jednim se slazem :citiram:

    da je sudijina zadnja...

    Jedna stvar mi nije jasna budisicu :Od kud ti toliko negativne energije ??? Procitas li ti svoje komentare ? Pogledaj u istim ,gdje sam ja tebe ili nekog pokusao a ne napravio smijesnim ali manje vrijednim.Pa valjda je logicno da cu dati zadnji komentar ,ipak sam ja licencirani O.M.J expert a uz to i takmicar koji zna napraviti ptice i pobjediti .

    Ovdje na ovom forumu mozemo se slagati ili neslagati ali na ocjenjivanju sudac odlucuje .Koliko je kvalitetan ? To je stvar osobne prosudbe.

    Veliku energiju upotrijebim (mimo svojih obaveza ) podjeliti neko znanje sa vama (kakvo god da jeste ) i nisam sebican u tome .Gdje su ostali suci? Čitaju oni sve ovo .Zasto se ne ukljuce ? Sta mislis budisicu ?
    Na ovaj komentar nemozes reci ? Zasto si prepoznao sebe ? pa naravno da sam prepoznao jer sam u ovim diskusijama je na zalost JEDINI sudac .
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sri 17 vel - 1:08

    ne,ne,ne da li se nerazumemo ili necemo da se razumemo..
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 17 vel - 1:13

    budisic je napisao/la:ne,ne,ne da li se nerazumemo ili necemo da se razumemo..

    Rekao sam svoje misljenje i necu se ovaj put upustiti u diskusije koje odvode temu u krivom smjeru. Ja tebe ne razumijem a dal ti mene uopce me ne interesira .Napisao sam sta mislim. Ovim je zavrsen razgovor na tu temu ,za mene.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 17 vel - 1:26

    Mislim da je ideja da prvo komentiraju uzgajivači i ljubitelji dobra.Na taj način svi se maksimalno trude čuti što je na snimci.Na taj način se najbolje provjerava i upotpunjuje svoje znanje(uho).Onaj koga je sram javno pogriješiti neka svoje mišljenje napiše na komad papira i to usporedi s onim što je na kraju sudac presudio.Ali onda ovo nema smisla.No međutim takvi će i dalje biti nepogriješivi.
    Kakva je svrha komentiranja nakon suca? Da li se tu uopće više ima što komentirati.Jer kontrirati sucu možeš samo ispasti smiješan.I onda se to svodi na ponavljanje onog što je on rekao.Kao papige. Laughing
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sri 17 vel - 1:32

    Ma sigurno Marine u pravu si 100% ,slazen se u potpunosti i zato na nama uzgajivacima je trudit se sta se moze vise da se poboljsa uzgoj i ture ako nam neke nisu zadovoljavajuce
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sri 17 vel - 1:35

    sve sto pisem uvek 2 puta procitam...Sta je tu cudno ako trazim od tebe kao strucnjaka da iskomentarises prvi pticu,ako mislis da netreba u redu neka ide kako ide...

    ovo ostalo(negativna energija,itd... je bezveze...znas to i sam
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by bocka sri 17 vel - 2:02

    S vremena na vreme posečujem ovu temu i trudim se nešto naučiti od Vaših postova.
    Veoma cenim da na forumu ima nekoliko dobrih poznavalaca malino kanarinaca i raduje podatak da su veoma aktivni, što kod drugih vidova kanarija nije slučaj.
    Međutim nemogu shvatiti kako određeni ptičari ne poštuju neku da tako kažem "hijararhiju" i kod ptičara, pa ljudi zna se da u celom svetu postoji neki normalan red.
    U armii taj red postoji pomoču činova, u svakoj organizaciji postoje direktori pa mislim da u ornitologii postoje sudije koje su merodavni da ocenjuju ptice.
    I sada ja se pitam od koga trebam da učim i procenim koje u pravo, no to nije problem za mene kada ima različita mišljenja, problem je taj što vidim da dolazi do razočarenja i takva ličnost ko Malinois dolazi do zaključka da je najbolje da se povuče od komentara.
    Ovde zameram i ostalim stručnjacima što ne uzimaju direkno učešče u pisanju pa nekako više vole da mudruju čitajuči postove.
    Siguran sam da nekome ne če se dopasti moj komentar ali da budem iskren, ja sam više toga naučio na ovaj forum jer članovi ovog foruma sačinjavaju vrhunski poznavaoci ornitologije.
    Pozdrav Bocka
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sri 17 vel - 2:03

    isao sam sigurno 10-ak stranica unazad i primetio da samo par ljudi ucestvuje u bilo kakvim aktivnostima izuzev par pozdrava....

    i ako budemo cekali da se cuje 10-ak misljenja,nacekacemo se lepo..
    zar nije bolje postaviti par klipova sa dobrim,srednjim,losim klokom,bolom,rolom....objasniti zasto je dobar,prosecan ili los`...ili cekat da prelistamo citavu literaturu ili sta vec...ako neko vec to sve zna napamet...i moze se postaviti na jednom mestu,a ne da trazim ono sto me zanima 20 strana unazad..
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo sri 17 vel - 10:59

    Alo forumasi dosta prepirki spustimo loptu dole dajte neku pticu prvo cemo mi takmicari komentarisati pa onda sudije pozdrav.
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dr.nenad86 sri 17 vel - 11:32

    pezo je napisao/la:
    budisic je napisao/la:ma ljudi ideja je odlicna da se postavljaju snimci,treba da komentarise ko god hoce....

    po meni je (moje misljenje) bolje da snimak prvo iskomentarise sudija,obrazlozi da bi ljudima bilo jasnije,PA tek onda da se cuju misljenja odgajivaca(ko hoce),preslusalo bi se vise snimaka i culo vise komentara...(bilo bi mozda i poneko pitanje,tipa,zasto ovo ovako a ono onako?Ovako se odgajivaci guraju u vatru(ako je to cilj),misljenja su naravno razlicita i sve se zavrsava na istom da niko nista nezna i da je sudijina zadnja....po meni bolje je da najstrucnije lice u diskusiji(sudija)obrazlozi prvi...

    Sto se tice literature znam druze da imas sve u glavi(zato i jesi sudija),ja jos moram da ponekad prelistam dosta stvari ali imam dobru volju..
    Tako je Budisicu prvo sudije da komentarisu pa onda mi odgajivaci ipak su sudije sudije.


    Pratim ovu temu, ne razumem se u pesmu ali volim procitati po nesto, moj fah je boja inace.

    Mislim da ova taktika oko komentarisanja sudije prvo nije dobra jer.... Navodim primer kod nas bojasa sta se radi, Kada se donesu ptice na izlozbi odgajivaci se skupe pa gledaju ova ptica je dobra, ova nije, ova ima jak melanain , ova ima lipohrom dobar i tako sve ide super i oni vec proglase sampiona izlozbe unapred... Ali kada ptice dodju sudiji na sto on sagleda sve i proglasi sampiona izlozbe, ali nazalost sampion nije ona ptica na koju su oni tipovali, tako kad se opet skupe odgajivaci, na onu njihovu pticu kojoj su dodelili titulu sampiona bacaju drvlje i kamenje i menjaju misljenje ona ispada daleko losa nego sto je sudija ocenio a oni se vade ( nisam lepo video, lose je svetlo i to tako) a pticu kojoj je sudija dao titulu sampiona velicaju iako su je kudili i srozavali pre 1 dan.....

    Tako da sam misljenja da u korektnoj i dosta poucnoj diskusiji koja se vodi ovde trebaju prvo odgajivaci iskomentarisati pticu, pa na kraju sudija , i onda ce odgajivaci videti gde su pogresili i naucice nesto, mada kolko oni to krili da ne znaju jer nije sramota pitati, ne postoji glupo pitanje vec glupi odgovor.....

    Pozdrav cheers

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 35 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 14 svi - 22:43.