Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 11 vel - 15:02

    Hvala na odgovoru malinois.Budisicu kakav je tvoj komentar za ove ptice.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 11 vel - 15:04

    uzmimo primer da ova donja ptica nepeva metal, i pri tom peva tilung belen u pozadini zvona cuje se metalika, da li ptica moze biti ocenjena na minimalnu ocenu staltona
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 11 vel - 15:52

    CITIRAM:ptice koje pevaju veci broj tura ,pevaju te melodije po,pravilu povrsno manje kvalitetno.Ta tvrdnja proizilazi iz dejstva da se nemoze "roditi" ptica koja bi imala organske sposobnosti pevanja svih brojnih i razlicitih tura.Kod uzgoja uvek moramo brinuti da odgajimo veci broj dobrih pevaca,dakle kanarinaca koji pevaju manji broj melodija ,ali jako dobro.Vecu paznju treba posvetiti kvalitetu nego kvantitetu tura.

    sta je u stvari kvalitetna pesma? confused
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 11 vel - 17:06

    budisic je napisao/la:uzmimo primer da ova donja ptica nepeva metal, i pri tom peva tilung belen u pozadini zvona cuje se metalika, da li ptica moze biti ocenjena na minimalnu ocenu staltona

    da ,dobit ce minimum staltona .
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 11 vel - 17:56

    Evo jedna snimka ,nije nesto kvalitetna ali zadovoljava .
    Riet se cuje u 0,14 /0,27 / 0,45 ..... minuti. Ovo nije previse ni strasno kako to zna biti.Dok su mladi u volijerama trebalo bi malo poslusati i sve sto ima i najmanju naznaku ,slicnost ovom ispjevavanju izbaciti .Riet je negativna tura koja se u jatu siri kao epidemija.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 11 vel - 19:48

    Pa i ovu slovenci daju riet.I to čini mi se školski primjer u 6 ili 7 navrata. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 11 vel - 19:56

    MARIN je napisao/la:Pa i ovu slovenci daju riet.I to čini mi se školski primjer u 6 ili 7 navrata. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

    A naglasio sam vec da ima ptica koje su na granici kaznjavanja ,ove nisu jos uvjek .
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 11 vel - 20:05

    malinois je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Pa i ovu slovenci daju riet.I to čini mi se školski primjer u 6 ili 7 navrata. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

    A naglasio sam vec da ima ptica koje su na granici kaznjavanja ,ove nisu jos uvjek .

    Mislim da je to stvar slobodnog sudačkog uvjerenja.Volio bi viditi što kažu ostala dva suca na forumu.ili oni ovo tretirali kao riet.Jedno sam siguran ,a to je da je ovo strašno ružno za čuti i svak se od tog naježi normalno u negativnom smislu.Treba od toga bježati jer mi uzgajamo malinoe ,a ne nosoroge.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 11 vel - 20:09

    MARIN je napisao/la:
    malinois je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Pa i ovu slovenci daju riet.I to čini mi se školski primjer u 6 ili 7 navrata. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

    A naglasio sam vec da ima ptica koje su na granici kaznjavanja ,ove nisu jos uvjek .

    Mislim da je to stvar slobodnog sudačkog uvjerenja.Volio bi viditi što kažu ostala dva suca na forumu.ili oni ovo tretirali kao riet.Jedno sam siguran ,a to je da je ovo strašno ružno za čuti i svak se od tog naježi normalno u negativnom smislu.Treba od toga bježati jer mi uzgajamo malinoe ,a ne nosoroge.

    Very Happy Very Happy Very Happy Ja prelazim na slonoroge.Ma ne svida se to nikome .Nemozes kazniti sve .Ovo je granicno ispjevavanje i ako usili ide u riet .Ovako to nije
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 11 vel - 20:30

    Mislim da smo s ovim načeli jednu interesantnu temu.Pa neka se uzgajivači i suci izjasne ,ISKRENO,što misle o tome da li kažnjavati ili ne?
    Da li se kažnjavanjem ili progledavanjem krož prste čini dobro uzgajivačima?

    Ja sam apsolutno za kažnjavanje.Zašto.Jer je to u redu,u interesu kvalitetne pjesme.A isto tako to je od velike pomoći mladim i neiskusnim uzgajivačima koji se tek uče što valja a što ne.Da im pomogne prilikom selekcije,kupovine i odabira učitelja.
    To odmaže samo onima koji takvu pticu žele uvaliti nekom početniku.A takve mi nije žao.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 11 vel - 21:21

    MARIN je napisao/la:Mislim da smo s ovim načeli jednu interesantnu temu.Pa neka se uzgajivači i suci izjasne ,ISKRENO,što misle o tome da li kažnjavati ili ne?
    Da li se kažnjavanjem ili progledavanjem krož prste čini dobro uzgajivačima?

    Ja sam apsolutno za kažnjavanje.Zašto.Jer je to u redu,u interesu kvalitetne pjesme.A isto tako to je od velike pomoći mladim i neiskusnim uzgajivačima koji se tek uče što valja a što ne.Da im pomogne prilikom selekcije,kupovine i odabira učitelja.
    To odmaže samo onima koji takvu pticu žele uvaliti nekom početniku.A takve mi nije žao.

    Evo ja cu dat svoje videnje i praksu koju upraznjavam .Drago mi je sto na forumu imamo vise sudaca.Ujedno mi je zao sto malo ili nimalo ostave traga u ovim korisnim diskusijama . No Sad scratch

    Ko je sudac ? To je uzgaivac i natjecatelj koji je imao malo vise ambicija i slobodnog vremena posvetiti se klasi ptica koju uzgaja.Niko se sa tim darom nije rodio.Prijavivsi se na staziranja imamo privilegiju poslusati vise ptica i odstazirati kod vise sudaca .Svi suci su razliciti.Imaju videnje idealne pjesme ali je vrijednuju razlicito.Moj mentor je bio Marcello Bernes .Dosta sam stazirao kod njega i stekao velika iskustva a neke zakljucke u vezi ocjene sam donosio sam.Marcello ptice nije kaznjavao negativnim bodovima .

    Vise puta sam imao priliku cuti neki riet ili čivkanje za vrijeme staziranja.Te ptice nisu dobijale negativne bodove.Kad sam polozio sudijski ispit i poceo samostalno ocjenjivati vec sam imao izgraden osobni stav:ocjeni sve pozitivno i upisi negativno.Imao sam obicaj upisti negativne bodove za malu gresku jel sam znao iz uzgaivackog iskustva da ce vremenom to postati sigurna i velika greska .

    Kako je vrijeme prolazilo , stjecao sam veca iskustva ,poceo sam se kretati po ocjenjivanjima van regije .Imao sam priliku poslusati ptice koje su ocjenili Belgijanci ,Talijani....i uvjerio se da sam grijesio.Previse sam idealizirao pjev malinoa .Nemoze se a i ne treba sve kaznjavati.Ono sto je ocito i bas negativno MORA a neke sitne greskice se jednostavno i necuju.Savrsenstvo nije sa ovog Svijeta.

    Unazad nekoliko godina ,pri ispjevavanju vodenih tura kaznjavao sam svaki šum unutar iste .Sada ne.Velika, belgijska,sudijska imena u ispjevavanju kloka niti ne cuju (ne zele) te sumove ,jednostavno upisu ocjenu na klok a da je i ne umanje.Nemogu reci ni da je to u redu ali jednu sredinu treba pronaci.

    Pogledajte na internetu kataloge sa izlozbe (Belgija ,Italija ....) Bude po 300 ,400 pa i vise ptica a negativnih bodova malo .Ne treba misliti da te ptice su ciste ,nisu .

    Slazem se sa MARINOM da sudac sem sto ocjeni treba i usmjerit uzgoj ali to ne treba bit bas vojnicki Very Happy
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic čet 11 vel - 21:29

    MARIN je napisao/la:Mislim da smo s ovim načeli jednu interesantnu temu.Pa neka se uzgajivači i suci izjasne ,ISKRENO,što misle o tome da li kažnjavati ili ne?
    Da li se kažnjavanjem ili progledavanjem krož prste čini dobro uzgajivačima?

    Ja sam apsolutno za kažnjavanje.Zašto.Jer je to u redu,u interesu kvalitetne pjesme.A isto tako to je od velike pomoći mladim i neiskusnim uzgajivačima koji se tek uče što valja a što ne.Da im pomogne prilikom selekcije,kupovine i odabira učitelja.
    To odmaže samo onima koji takvu pticu žele uvaliti nekom početniku.A takve mi nije žao.

    Nevidim svrhu ne kazniti pticu sa negativnom turom,sta dobija sam odgajivac nedobijanjem negativne NISTA,
    Sta gubi: ta ptica mogla bi pokvariti celo jato,i slazem se da je sudija u neku ruku i SELEKCIONAR(narocito pocetnicima)

    Sudija pri sudjenju mora uraditi sledece;

    1.zapisati brojeve kaveza
    2.napraviti opsti pregled ptica(boja,drzanje,znakovi bolesti)
    3.pazljivo slusa i zapisuje razlicite melodije,tonove,zvukove i GRESKE
    4.PRISLUSKUJE MELODIJE i istovremeno ocenjuje.......itd.....
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 11 vel - 21:45

    budisic je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Mislim da smo s ovim načeli jednu interesantnu temu.Pa neka se uzgajivači i suci izjasne ,ISKRENO,što misle o tome da li kažnjavati ili ne?
    Da li se kažnjavanjem ili progledavanjem krož prste čini dobro uzgajivačima?

    Ja sam apsolutno za kažnjavanje.Zašto.Jer je to u redu,u interesu kvalitetne pjesme.A isto tako to je od velike pomoći mladim i neiskusnim uzgajivačima koji se tek uče što valja a što ne.Da im pomogne prilikom selekcije,kupovine i odabira učitelja.
    To odmaže samo onima koji takvu pticu žele uvaliti nekom početniku.A takve mi nije žao.

    Nevidim svrhu ne kazniti pticu sa negativnom turom,sta dobija sam odgajivac nedobijanjem negativne NISTA,
    Sta gubi: ta ptica mogla bi pokvariti celo jato,i slazem se da je sudija u neku ruku i SELEKCIONAR(narocito pocetnicima)

    Sudija pri sudjenju mora uraditi sledece;

    1.zapisati brojeve kaveza
    2.napraviti opsti pregled ptica(boja,drzanje,znakovi bolesti)
    3.pazljivo slusa i zapisuje razlicite melodije,tonove,zvukove i GRESKE
    4.PRISLUSKUJE MELODIJE i istovremeno ocenjuje.......itd.....
    Bravo za Marina i Budisica pravi komentari.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo čet 11 vel - 21:51

    da li bi neko od forumasa mogao da mi da broj telefona od gospodina fredija.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 11 vel - 21:53

    pezo je napisao/la:da li bi neko od forumasa mogao da mi da broj telefona od gospodina fredija.
    pa pitaj ga na privatnu poruku (MARIN)
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut čet 11 vel - 22:53

    interesuje me dali ptica kad bude skakala po kafezu a i peva odlicno na takmicenju mora da se kazni ili ne
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN čet 11 vel - 23:44

    Vezano uz ovu temu jedno moje iskustvo.
    Bilo je to unazad par godina na natjecanju u Sloveniji.
    Iz prostorije u kojoj su bile smještena ptice svaki malo začuo bi se strahoviti riet.Da te iz cipela izbaci.Sve bi ptice zamukle ,kao da je netko bacio petardu.Užas živi.
    Ta je ptica kasnije došla Malinoisu na stol i on je podario sa dva negativna boda.Ptice koje su sa njom bile na stolu(pojedinačna konkurencija) nisu se javile od straha.A ja sam jedva čekao da natjecanje završi kako mi moji tići to više nebi slušali.
    Vrhunac priče je u tome što je vlasnik ptice kritizirao(blago rečeno) suca koji mu se usudio upisati negativne bodove,umjesto da se srami što je iznio na takmičenje.Ima nas svakakvih .Svaka čast sucima koji nikom ne podilaze i koji su dosljedni.Često puta nebi volio biti u njihovoj koži,jer svatko tko je čuo više od 100 malinoa misli kako sve zna.A sigurno nije tako.
    korkut
    korkut


    Broj postova : 88
    Age : 53
    Location : STRUGA
    Registration date : 20.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by korkut pet 12 vel - 0:04

    MARIN je u pravu tesko sucima sa svakakvim odgajivacima pogotovo na nasim prostorima uvek su oni dezurni krivci za sve .
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 0:19

    korkut je napisao/la:interesuje me dali ptica kad bude skakala po kafezu a i peva odlicno na takmicenju mora da se kazni ili ne

    nema zasto da se kazni,ali takva ptica je nedovoljno istrenirana za takmicenje i sigurno nece pruziti svoj maksimum na stolu
    Drzanje kanarinca na precki treba da cini nekih 30 stepeni na zamisljenu ravan,tada bi ptica trebala da pruzi svoj maksimum
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo pet 12 vel - 0:46

    Napokon i ja da se slozim sa "budisicem" i sa Marinom naravno.Svaku takvu gresku u pesmi treba kazniti bodovima,a to je bolje i za samog odgajivaca.Naravno da ce posle toga teziti tome da izbaci to iz svoga jata.Eliminacijom takvih ptica moze se postici mnogo bolja pesma medju mladima.Mislim da bi sudije trebale biti malo rigoroznije po tom pitanju jer bi se medju odgajivacima zasigurno nasle ptice sa kvalitetnijom pesmom.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 12 vel - 0:57

    grujo je napisao/la:Napokon i ja da se slozim sa "budisicem" i sa Marinom naravno.Svaku takvu gresku u pesmi treba kazniti bodovima,a to je bolje i za samog odgajivaca.Naravno da ce posle toga teziti tome da izbaci to iz svoga jata.Eliminacijom takvih ptica moze se postici mnogo bolja pesma medju mladima.Mislim da bi sudije trebale biti malo rigoroznije po tom pitanju jer bi se medju odgajivacima zasigurno nasle ptice sa kvalitetnijom pesmom.

    Grujo s tim se svi slazu .
    Negativne ture ce svaki sudac kazniti .
    Nece kazniti neke nedefinirane necistoce .
    Nece kazniti nesto sto je trenutno pozitivno a moglo bi prerasti u negativno.
    Flauta iiii iiii iiiii se ne kaznjava mada bi se mogla kazniti u visoke ,ostre ture .
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo pet 12 vel - 1:23

    Pa mislim da bi i to iiiii,sisisi, trebalo kaznjavati da bi dosli do cistih ptica,jer malino ili waterslager ipak nose neko dostojanstvo medju ostalim pticama!
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 12 vel - 1:25

    slazem se mada mislim da vise necistoca dolazi kod ispevavanja belrola kod pojedinih ptica,Aca je u pravu sto se jedne stvari tice ja licno mogu da prepoznam pticu koja je sto se tice belrola buduci kandidat za ocenu negativna na riet,ali se nebih usudio da kazem odgajivacu ili napisem dok jos to nije pokazala,jer vecina odgajivaca je sujetna,a neki hoce i da biju.... Very Happy

    inace moje iskustvo je da kod takvih ptica (buducih kandidata za riet ),najpre pokaze kada su ptice u fazi usiljavanja...
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois pet 12 vel - 1:26

    Lako cemo mi za siii siii iiii iiiii . Very Happy .Na zalost ne kaznjava se ni riet ,civkanje aspiriranje ....

    Ima ptica koje su pravile velike rezultate sa rietom a nisu kaznjene u ocjenskoj listi.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 12 vel - 1:34

    Jedan ili dva boda ne znači ništa.Takve ptice mogu bez problema pobjeđivati.Ali ako na listi ima negativan bod neće je nitko za učitelja.To je prava stvar.Zašto nekom početniku upropastiti čitavu sezonu,jer takvi prilikom kupnje i ne slušaju(ne znaju),nego samo gledaju liste.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 29 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: uto 14 svi - 19:48.