Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Dean sri 30 pro - 23:49

    super baš sam uživao u ovom malom putopisu, svaka čast Marine

    Aco ima li kakva dokumentacija o pjevačicama, dali ste ih bar ocijenili Very Happy Very Happy Very Happy
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sri 30 pro - 23:54

    Svaka cast svjetski putnici!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by seadriver sri 30 pro - 23:57

    A kome ce pticurina u sofer sajbu nego ticarima lol!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois čet 31 pro - 0:14

    Dean je napisao/la:super baš sam uživao u ovom malom putopisu, svaka čast Marine

    Aco ima li kakva dokumentacija o pjevačicama, dali ste ih bar ocijenili Very Happy Very Happy Very Happy

    stas - 93 boda

    glas - diskvalifikacija Very Happy Very Happy
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Dean čet 31 pro - 10:46

    eh pa nemože i glas i stas Very Happy ako očeš glas gledaj si susan boyle Very Happy Very Happy
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo pet 1 sij - 5:19

    Veliki pozdrav za odgajivače Malino kanarinaca,ujedno vam želim srećnu novu godinu i da u predstojećoj postignete što bolje rezultate.Poseban poz za moje poznanike Klokkende i Malinois,a imaju poz i od Žika pevača.Ja sam i ove godine bio na Srebrnom jezeru i mogu vam reci da sam prezadovoljan organizacijom.Žao mi je što naš uvaženi Klokkende nije bio,da upotpuni svečanost, a rekao je da će doći.Ali sa druge strane mi je bilo drago kada sam video da su došli naši prijatelji iz Hrvatske,Austrije itd.Mogu vam reci da Srbija ima veliki potencijal što se tiče Malino-a,a to vam najbolje moze potvrditi Malinois.U tome naravno veliku ulogu imaju i naši odgajivači Željko,Penda,dr.Vasić i još samo po neki,a nema ih mnogo,na žalost.Iz godine u godinu sve ih je manje,zašto,neznam ali to se videlo i na ovom takmičenju u Velikom Gradištu.Prošle godine je bilo duplo više odgajivača.Ali da ne dužim priču sve u svemu bilo je ekstra i nadam se da će naši susedi i sledeće godine upotpuniti ovo takmičenje.Da ne zaboravim da su mi se posebno svidele Fredijeve ptice.


    Pozdrav iz Kraljeva
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sub 2 sij - 16:18

    Iznenadili su me rezultati u Velikom Gradištu. Zaista treba čestitati kolegama iz Srbije na tolikom broju dobrih ptica. Posebno uzgajivaća Andrejića i Vasića.
    Bilo bi dobro i za sadašnje a posebno i za buduće uzgavivače ovih čarobnih pjevaća, kada bi se prijatelji iz Srbije potrudili da postave na Forum neke od Andrejićevih (bodova 129)i Vasičevih (bod.126 klok 7)ptica.
    Zahvaljujemo unaprijed.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sub 2 sij - 17:41

    Faganel biće ti ispunjena želja,ja sam kupio dve ptice od Pende i morao sam da ih snimim kako dobro pevaju ptica A je u Nisu imala 117 poena a u Gradištu 105 poena
    ptica B je u Nisu imala 129 poena a u Gradištu 117 poena,

    samo da vidim kako da postavim snimak ?!!
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sub 2 sij - 22:43

    ajde Grujo cekamo!!!
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sub 2 sij - 22:46

    Pokusavam ceo dan na you tube ali nece nesto,ma bicu uporan!
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sub 2 sij - 23:20

    evo ga napokon https://www.youtube.com/watch?v=ysvhs_s_3U8 ,ovo je samo deo a bice ih jos ,pozz
    MIROSLAV 79
    MIROSLAV 79


    Broj postova : 9
    Age : 44
    Location : jajce
    Registration date : 04.01.2010

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MIROSLAV 79 pon 4 sij - 21:37

    pozdravljam sve članove ovog foruma,novi sam član i želim vam sretnu i uspješnu 2010 godinu!
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo uto 5 sij - 21:32

    Upravo sam postavio još dva video klipa:
    https://www.youtube.com/watch?v=BknMR0ylv24
    https://www.youtube.com/watch?v=QsmvdnuU7Qg
    ,toliko za sada


    Pozdrav iz Kraljeva
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 0:20

    Bravo Grujo!Unio si malo živosti na ovu našu stranicu.Mislim da si dobre ptice kupio.
    Komentar prepuštam većim stručnjacima od sebe.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sri 6 sij - 11:31

    He He,nadam se da ce nas uvazeni sudija izneti komentar!!!!
    Moram uvaziti njegovo misljenje!!!
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sri 6 sij - 11:47

    Jeste da je amaterski snimak ali se cuje!!!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 6 sij - 14:26

    Nema se tu sta komentirat.Ptice su dosta dobre .O njima govore rezultati koje su ostvarile.Te ptice su bile na dosta takmicenja i svuda su uzele nagrade (razliciti suci).
    Ocjenjivao sam ih i ja .Pokusat cu malo iskomentirat ali na drugaciji nacin(nemogu odoliti).
    Zanimljivo za te ptice je upravo klokot .Vecinom su u klok flauti pa povremeno udu u klokot .To za jednog suca ne znaci nista .Upisat ce im klokot i vrijednovat ga adekvatno a na isti nacin ce uraditi sa frlautom.Medutim postoji tu nesto sto moze bit problem .Ptici je lakse pjevati klok flautu i moze se desiti da predu u ispjevavanje flauta a klokot jednostavno ne pominju.
    Sve ovisi zasto si uzeo te ptice.Ako su za parenje ,onda su odlicne .Za ucitelje su odlicne ali treba imati iskustva odrzati ih u pjesmi.Nacin na koji pjevaju mogu postati KVARLJIVA ROBA.
    Moja preporuka je ,odvojiti ih od jata ,drzati na takmicarskom rezimu i hrani.Ni slucajno ih usiljavati .Mlade koje izlezes pusti u volijeru sa njima .

    Ptica na zadnjem snimku ,na dnu je promukla i to bas u klokotu.Klokot je vodena tura i svaki prizvuk unutar istog se ne tolerira ,nikakvi sumovi ili metalni prizvuk.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sri 6 sij - 16:31

    Malinois,postujem tvoje misljenje ali ako ove dve ptice ne pevaju cist klok, ja stvarno vise sada i neznam sta je klok.Pomutio mi se razum oko toga jer godinama trazim pticu koja ima dobar klok i mislim da sam najzad i dosao do njih.Ta dva komada su u takmicarskom rezimu drzanja jer kod ovakvih ptica moze lako da se desi da probiju,zato sto poticu od Italijanskih malinoa u pesmi.A ptica na zadnjem snimku na dnu je od prosle godine (na takmicenju u Gradistu 114 poena)ali peva promuklo i tiho prvih 10 min,posle normalno ali neznam zasto?!!
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sri 6 sij - 18:28

    Ukljucicu se malo u komentar pesme samo sa zadnja dva snimka jer na prvom ne otpevavaju sve. Po meni na drugom snimku druga ptica odozdo koja je na prvom poslednja od dve je u jednom momentu otpevala lep klok ali svega tri puta, a nekoliko sekundi nakon toga i gornja (ovde treca na prvom snimku druga ako se ne varam- otpevale su obe to jos po koji put ali na kratko). Inace cesce pevaju tu klok flautu kako je naziva malinois koja je po meni i prebrza da bi bila bas pozeljni klok jer jednostavno to nije, idealniji klok je po meni sporiji , dublji i vise puta otpevan. Treca ptica na drugom snimku je vise puta u jednom navratu otpevala klok ali veoma, veoma plitko, ne bas njacistije i ne pljuskavo sto je glavna odlika te ture. Ovo sto dalje pisem odnosi se na dve ptice sa prvog ili 1 i 2 sa drugog snimka gledano odozgo ,a to su iste ptice. Druga ptica donja ima sigurno vecu ocenu po mom misljenju jer jasnije i takmicarskije otpevava. Rollende im je dobar, bollende prosecan i ne pevaju ga bas precesto, ostale lakse ture otpevavaju korektno i dobro i nemaju nista negativno u pesmi. Zadrzao bih se na flautama i to onoj klasicnoj koju imaju malinoi ,imaju ih obe ptice, ali je otpevavaju malo otvorenog kljuna i ako se preusile to po meni moze biti opasnost za ove dve ptice- flauta otpevana na 1min 9 sec na prvom snimku(mislim na zadnja dva snimka opet ponavljam to). Ona je ovde korektna ali ne i najidealnije izvedena, bila bi mnogo lepsa i manje opasna sa zatvorenijim kljunom. Metalni zvuk obe ptice imaju sa varijacijom tempa, mnogo ga bolje izvodi donja ptica i to donosi bodove, mada se meni licno pogotovu taj drugi deo ne svidja, nije nista negativno jednostavno stvar ukusa. Tjok obe ptice imaju jako dobar. U celini ptice kompletne, dobre takmicarske i po meni na takmicenjima gde je konkurencija veca i kriterijumi stroziji bodovi bi im eventualno isli za - 10% recimo, sto je naravno jako dobro. Znaci komentar nije negativan ne razumi pogresno, ptice su kompletne takmicarske, neke ture pozeljno je da otpevaju blize idealu i na tome treba raditi i ne dozvoliti da neke ture predju u preostre.
    MIROSLAV 79
    MIROSLAV 79


    Broj postova : 9
    Age : 44
    Location : jajce
    Registration date : 04.01.2010

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MIROSLAV 79 sri 6 sij - 18:58

    nemogu se snači u ovom katalogu što je postavio klokkende pa bih molio da mi netko napiše tko je pobijedio u velikom gradištu
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 6 sij - 19:24

    Grujo legendo Very Happy
    Nije to sve klokot. Pokusat cu ovih dana snimit nesto svojih ptica i postavit na forum.Imam par muzjaka koji povezivaju kolkot i klok flautu.Mislim kad to cujes donekle ces shvatiti razliku.Pa suci i postoje radi tih finesa.
    Promuklost ptice moze biti iz vise razloga a jedan od osnovnih je grinjavost.Ako ptica prilikom pjevanja otresa glavom (obicno nakon neke od dugotrajnijih tura ) onda je velika sansa da ima grinje .Pogledaj zadnji snimak i pticu na dnu 1,48 minuta ,otvara kljun i trese glavom .Imam istancano oko sem sluha za te probleme Very Happy
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 6 sij - 19:26

    Bobane ,osim dobrih textova imas i odlicne komentare Very Happy
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sri 6 sij - 20:43

    Grujo, hvala što si okačio svoje ptice. Osim što smo čuli dobre ptice, pokrenuo si jednu novu kvalitetu koja je itekako nedostajala.
    Cijela filozofija kod uzgoja malinoa je njihova pjesma a ona se itekako može kvalitetno komentirati uz ovakve snimke.Imamo svjetske kriterije.Nismo grdelinaši.Ne moramo se razočaqrati raznim viđenjima pjesme jer se i najveći suci razilaze u svojim ocijenama a posebno u svojim kriterijama.Bio sam prisutan kada se jedan međunarodni sudac u veoma malo visokih ocjena slagao sa drugim međunarodnim sucem. I ne mislim da jedan zna više a drugi manje, jednosatavno im kriteriji nisu jednaki.
    Rado sam pročitao komentar Malinois-a a posebno drugi komentar, koji je dao svoje detaljnije poglede na pjesmu.Očito, oba su veliki znalci.To nam treba na ovom forumu.Jedino mi je žao što svaki nije pridodao i svoje viđenje kroz ocijene, da i manje potkovani vežu to u jednu cjelinu.
    Slažem se sa iznijetim viđenjima. Nadodao bih, da onaj klok (koji sam ja čuo)u jednom dijelu pjesme, bez obzira što nije tukao dosta,mene zadovoljava.Volio bih ga imati u svome jatu.
    Molio bih da ipak za klok,bol i rol date ocjene majstori. Jer to stvarno jeste.
    Zamolio bi i Marina da okaći svoju kolekciju,šampionsku iz Osijeka, Jer 480 bodova ocijenjenih od Malinois-.a vrijedi čuti.
    Inaće, u V-Gradištu je pobijedio Andrejić u kolekciji (462),singl Vlašević (114) i kol-boja Andrejić (439)
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA sri 6 sij - 20:58

    Ja nisam kompetentan da bodujem ture, mogu dati komentar i moje vidjenje ocenske liste ako se prilozi, bivsi sam odgajivac malinoa, nisam u nekoj formi da ih slusam jer ih poodavno ne odgajam, nisam ih dugo uzivo ni slusao, imao sam volju i zelju ove godine u Nisu na drzavnom u Srbiji ali nazalost to zadnjeg dana nije bilo organizovano.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 6 sij - 21:22

    Ko se bavi uzgojem malinoa pa i drugih ptica treba znat da je kanarinac zivo bice .Svi mi znamo da ptice koje treniramo i svakodnevno iznosimo iz mraka svaki put zapjevaju drugacije.Ove ptice koje je grujo snimio ja sam ocjenjivao .Ako se ne varam a ne varam se jednoj od ovih ptica sam dao visoku ocjenu.Ja na ovoj snimci cujem dobru pticu ali ne toliko dobru.
    Sta se ovdje vidi i cuje ? Ptice imaju odlican potencijal ali su vec usilile.Ubrzane su ,kratko se zadrzavaju u turi,flaute su usiljene ,lete sa ture na turu .
    Zato sam i pomenuo te klok flaute.Upravo ptica koja usili pjeva sta joj je lakse .
    Ja bih osobno ove ptice koristio za ucitelje ali na nacin da su u prirodnom rezimu svjetla (bez produzenja dana ),hranio bih ih hranom za trening .
    Uzgaivaci obicno naprave gresku na nacin da nabave odlicne ptice ,pare ih i onda od njih ocekuju odlicne ucitelje.Uvjerio sam se da od tog posla nema nista.Novo nabavljeni pjevaci se ne mjesju sa pticama koje vec imamo .Zasto? Pa za par mjeseci ce se izjednacit.

    Slaganje kolega sudaca u ocjeni !!!

    E to je vec nesto o cemu je tesko pisati a niti ne zelim .Svako ima svoj stav i svoje videnje.Najidealnije je kad uzgaivaci imaju priliku iste ptice iznjeti pred vise razlicitih sudaca.Onda nek ocjene oni.Osobno ,imam ujednacen kriterij ocjenjivanja na svim rangovima izlozbi .Dal je dobar? O tome nek pricaju uzgaivaci.

    Veliko Gradiste ( bili smo Marin i ja ,proveli se extra Very Happy )

    kolekcije zute:
    1. Andreic Dragan
    2.Bojovic Zeljko
    3.Vasic Nedeljko
    pojedinacno zuti :
    1 Vilasevic Mustafa
    2. Vilasevic Mustafa
    3. Janko (zaboravio sam prezime Embarassed )


    Marine ajde postavi sampione da ih cujemo Very Happy Ima se sta i cuti

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 12 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 28 tra - 17:58.