Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso ned 7 vel - 2:17

    to preko grane Grujo znaci Reggio Emilija u 11 mjesec ,ako je cekan te Very Happy
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo ned 7 vel - 2:20

    Podrazumeva se,to se ne sme propustiti,a i bice mi drago da upoznam pojedine pticare susednih zemalja!!!!!
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 7 vel - 3:03

    grujo je napisao/la:E pa budisicu da ti kazem ono sto sam ti obecao,
    sto se tice sudija ispricacu ti moju pricu,nadam se da drugima necu biti naporan.Pre dve godine sam se takmicio u Beogradu,prvi put u zivotu.Inace drzim malinoe nekih 8-9 godina i hteo sam da vidim kako je to takmiciti se.Odmah da ti kazem da ja ptice drzim iz ljubavi prema njima a ne zbog drugih, kako to mnogi rade.Ja sam posten covek i volim istinu ma kakva to ona bila,laz me opasno nervira.Ako su moje ptice lose u pesmi ,onda su lose i ja nikada necu reci da su dobre.Na takmicenju su sudili Aco Arsic i Nedeljko Vasic.Izneo sam jednu kolekciju i jednog belog pojedinacno.Ocene su bile sledece 78,81,81,84 za kolekciju i to bez kloka,bola i rola.Receno mi je da su vodene ture suve.Beli mi je doneo 96 poena ali mi je taj broj prepolovljen zato sto mi je ptica imala fleku i zbog toga sam izgubio 3 mesto.E sad zamisli mene pocetnika u toj situaciji.Aca sam mrzeo najvise na svetu zato sto mi nije ocenio tri ture,u trenutku sam hteo da ga udarim da mu prsne glava.I mogu ti reci da sam ga mrzeo sve do skoro.Sto se tice belog (moja greska) a Nedeljko mi je bio nekako draga-simpaticna osoba tako da nisam mogao da ga mrzim kao Aca,a i znao sam ga od pre.Mislio sam da je to takmicenje namesteno.
    Nakon toga sam odlazio kod mnogih odgajivaca i slusao njihove ptice,sto mi je mnogo pomoglo i uvideo sam moju gresku.Ljutio sam se na ljude koji su bili u pravu,ali to sam tek kasnije uvideo.Ove godine cu otici i preko grane.
    Prosle godine sam bio na takmicenju u Nisu i pukom slucajnosti sam seo za sto sa tim istim Acom. Kada sam video kroz razgovor da je on jedna postenjacina i covek sa takmicarskim duhom bez obzira sto je sudija, pruzio sam mu ruku i rekao sve u lice sta sam mislio o njemu,a on se samo nasmejao i rekao mi da nisam jedini!!!
    Rezime:Svi mrze sudije kada su im ptice lose ocenjene!!!!

    Ja sam siguran da se u Srbiji sudi posteno,nema nikakvih podmicivanja,poznanstva i velicanja drugih zarad novca i stoga hocu da ti kazem da ti i tvoji Sapcani vise ne provocirate na tu temu, jer cete nadam se brzo promeniti misljenje o pojedinim sudijama.
    Milose ,slusao sam i tvoje ptice u Gradistu,mislim da imas ubedljivo najbolji klok u Srbiji,bolende tanak, ostale ture bez komentara.I zato mislim da treba malo da se spustis na zemlju a ne da glumis tudjeg advokata i da mislis da si sa znanjem u rangu sa sudijama.Svi mi se ucimo dok smo zivi.Ovo ti kazem sve dobronamerno.
    Svi mi odgajivaci se druzimo najvise zbog ptica i ucimo jedni od drugih,sto i treba da nam bude cilj,a ne da zabadamo jedni drugima noz u ledja,sto mnogi to i rade.
    Ako bude tvojih replika na ovu temu znaj da ti necu odgovarati ,jer sam ja sa ovim rekao sve sto sam mislio.
    Bravo Grujo car si majke mi,prvo da ti kazem sve ja to znam i bez tebe veliki sam prijatelj sa Nedeljkom,Acom,Zeljkom kao i sa ostalim sudijama i odgajivacima,moram ti priznati da sam razdrmao forum i da nikad verovatno nije bio citaniji sa svima sam u kontaktu,naravno da SAM SE SALIO ono sto sam pisao na forumu i da nemislim neke stvari,ti si samo jedan od onih koji su se upecali,nisi nikad cuo da su Sapcani(civijasi) velike saljivdzije......... cheers

    POZDRAV ZA SVE FORUMASE LJUDI NASTAVITE SA DNEVNIM AKTIVNOSTIMA BILO JE SAMO ZEZANJE,MALO SMO OPIPALI PULS NASIM SUDIJAMA jocolor
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Dean ned 7 vel - 10:21

    grujo je napisao/la:
    Rezime:Svi mrze sudije kada su im ptice lose ocenjene!!!!


    Very Happy Very Happy ovo mi se najviše svidja Very Happy

    Taman sam pomislio da su svi koji ganjaju pijev malo "kratkog fitilja" a vi se svi izgrlite i izljubite, a ko zna možda če se i vizlijaši opustiti s vremenom Very Happy
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo ned 7 vel - 10:46

    malinois je napisao/la:
    pezo je napisao/la:conga brate nedaj se isprvocirati imas moju podrsku.

    Pezo ,svi smo na istoj strani,volimo ptice Very Happy Very Happy
    u pravu si da smo svi veliki obozavaoci ptica milos je moj drugar ja ga podrzavam u vecini njegovih postupaka ipak smo mi zemljaci nismo hteli nikog da isprvociramo nije nam to bila namera.Pozdrav za Acu.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois ned 7 vel - 10:57

    grujo je napisao/la:E pa budisicu da ti kazem ono sto sam ti obecao,
    sto se tice sudija ispricacu ti moju pricu,nadam se da drugima necu biti naporan.Pre dve godine sam se takmicio u Beogradu,prvi put u zivotu.Inace drzim malinoe nekih 8-9 godina i hteo sam da vidim kako je to takmiciti se.Odmah da ti kazem da ja ptice drzim iz ljubavi prema njima a ne zbog drugih, kako to mnogi rade.Ja sam posten covek i volim istinu ma kakva to ona bila,laz me opasno nervira.Ako su moje ptice lose u pesmi ,onda su lose i ja nikada necu reci da su dobre.Na takmicenju su sudili Aco Arsic i Nedeljko Vasic.Izneo sam jednu kolekciju i jednog belog pojedinacno.Ocene su bile sledece 78,81,81,84 za kolekciju i to bez kloka,bola i rola.Receno mi je da su vodene ture suve.Beli mi je doneo 96 poena ali mi je taj broj prepolovljen zato sto mi je ptica imala fleku i zbog toga sam izgubio 3 mesto.E sad zamisli mene pocetnika u toj situaciji.Aca sam mrzeo najvise na svetu zato sto mi nije ocenio tri ture,u trenutku sam hteo da ga udarim da mu prsne glava.I mogu ti reci da sam ga mrzeo sve do skoro.Sto se tice belog (moja greska) a Nedeljko mi je bio nekako draga-simpaticna osoba tako da nisam mogao da ga mrzim kao Aca,a i znao sam ga od pre.Mislio sam da je to takmicenje namesteno.
    Nakon toga sam odlazio kod mnogih odgajivaca i slusao njihove ptice,sto mi je mnogo pomoglo i uvideo sam moju gresku.Ljutio sam se na ljude koji su bili u pravu,ali to sam tek kasnije uvideo.Ove godine cu otici i preko grane.
    Prosle godine sam bio na takmicenju u Nisu i pukom slucajnosti sam seo za sto sa tim istim Acom. Kada sam video kroz razgovor da je on jedna postenjacina i covek sa takmicarskim duhom bez obzira sto je sudija, pruzio sam mu ruku i rekao sve u lice sta sam mislio o njemu,a on se samo nasmejao i rekao mi da nisam jedini!!!
    Rezime:Svi mrze sudije kada su im ptice lose ocenjene!!!!

    Ja sam siguran da se u Srbiji sudi posteno,nema nikakvih podmicivanja,poznanstva i velicanja drugih zarad novca i stoga hocu da ti kazem da ti i tvoji Sapcani vise ne provocirate na tu temu, jer cete nadam se brzo promeniti misljenje o pojedinim sudijama.
    Milose ,slusao sam i tvoje ptice u Gradistu,mislim da imas ubedljivo najbolji klok u Srbiji,bolende tanak, ostale ture bez komentara.I zato mislim da treba malo da se spustis na zemlju a ne da glumis tudjeg advokata i da mislis da si sa znanjem u rangu sa sudijama.Svi mi se ucimo dok smo zivi.Ovo ti kazem sve dobronamerno.
    Svi mi odgajivaci se druzimo najvise zbog ptica i ucimo jedni od drugih,sto i treba da nam bude cilj,a ne da zabadamo jedni drugima noz u ledja,sto mnogi to i rade.
    Ako bude tvojih replika na ovu temu znaj da ti necu odgovarati ,jer sam ja sa ovim rekao sve sto sam mislio.


    Very Happy Very Happy Very Happy Grujo ,hvala na iskrenom komentaru a i na dobrom upozorenju Very Happy :

    OD SAD NA SUDENJA IDEM SA PANCIRKOM I ŠLJEMOM Very Happy Very Happy Very Happy
    avatar
    nedeljkovg


    Broj postova : 36
    Registration date : 20.01.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by nedeljkovg ned 7 vel - 15:18

    bravo grujo,postavi nesto da komentarisemo,postaje mi dosadno,ako moze nekog belog sa flekom, cheers
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo ned 7 vel - 16:01

    nedeljkovg je napisao/la:bravo grujo,postavi nesto da komentarisemo,postaje mi dosadno,ako moze nekog belog sa flekom, cheers

    Postavio sam na strani br.20 ovog foruma!!!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois ned 7 vel - 16:23

    waterslager bitola je napisao/la:ocekujem komentare za ptice 1 i 3 na sledecem linku:
    http://www.anadolu-malinua.com/

    Evo snimki za komentare .
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo ned 7 vel - 20:24

    malinois zeleo bih cuti tvoj komentar ipak si ti sudija.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo ned 7 vel - 20:27

    Ako nije problem.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 7 vel - 20:49

    nebi bilo lose kada bi neko postavio neku pticu koja ima negativnu ocenu,kako je dobro cuti kvalitetnu pticu tako se mora cuti i ptica sa negativnim turama zbog edukacije ljudi koji su tek poceli da drze ptice...pozz
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel ned 7 vel - 22:09

    Malo se teško mogu složiti sa "razdrmavanjem"Foruma na način da nekome "okačim"mito,neznanje,gluhoću i t.d. pa onda završim "šalio sam se.
    Vratimo se Malinois-u i ptici br-1
    Moje ocijene:
    Klok 14-15
    Bol 9
    Rol 9
    Flauta 9
    Stalt 12
    Knorr 13-14
    Ostale ture prosječne
    I nisam se šalio, to je moje viđenje.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo ned 7 vel - 22:18

    faganel je napisao/la:Malo se teško mogu složiti sa "razdrmavanjem"Foruma na način da nekome "okačim"mito,neznanje,gluhoću i t.d. pa onda završim "šalio sam se.
    Vratimo se Malinois-u i ptici br-1
    Moje ocijene:
    Klok 14-15
    Bol 9
    Rol 9
    Flauta 9
    Stalt 12
    Knorr 13-14
    Ostale ture prosječne
    I nisam se šalio, to je moje viđenje.
    PO MENI BOLENDE 12 A STALTON 15 OSTALO BIH SE SLOZIO SA PREDHODNIM KOMENTAROM.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 7 vel - 22:25

    faganel je napisao/la:Malo se teško mogu složiti sa "razdrmavanjem"Foruma na način da nekome "okačim"mito,neznanje,gluhoću i t.d. pa onda završim "šalio sam se.
    Vratimo se Malinois-u i ptici br-1
    Moje ocijene:
    Klok 14-15
    Bol 9
    Rol 9
    Flauta 9
    Stalt 12
    Knorr 13-14
    Ostale ture prosječne
    I nisam se šalio, to je moje viđenje.

    Ja sam rekao ko covek da je bila zajebancija,ako ti to nemozes da razumes to je tvoj problem,pozzzz........
    sasaznas
    sasaznas


    Broj postova : 35
    Age : 53
    Location : Bijeljina (BiH)
    Registration date : 09.09.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by sasaznas ned 7 vel - 23:43

    svaka cast na komentarima lijepo je bilo citati i na ovakvom ocjenjivanju ptica
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 7 vel - 23:48

    neznam zasto tako slabe ocene na klok(17-18) i bol(12-13)
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pon 8 vel - 0:33

    budisic je napisao/la:neznam zasto tako slabe ocene na klok(17-18) i bol(12-13)

    Ptica je korektna.Ima sve ture.Nema prljavštine.Ali čini mi se da sve ovo što se na snimci označava kao klok i nije klok.Mislim da tu ima dosta klokflaute.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pon 8 vel - 0:58

    MARIN je napisao/la:
    budisic je napisao/la:neznam zasto tako slabe ocene na klok(17-18) i bol(12-13)

    Ptica je korektna.Ima sve ture.Nema prljavštine.Ali čini mi se da sve ovo što se na snimci označava kao klok i nije klok.Mislim da tu ima dosta klokflaute.

    kako mislis ima sve ture a nije klok.....nemogu ponovo da ulazim na snimak ali ako me secanje nevara odmah posle bola ptica ima nekoliko udara kloka(dobrih)
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pon 8 vel - 0:59

    mora se malo i spavati Very Happy
    treba i sutra ocenjivati Very Happy
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pon 8 vel - 1:18

    Nisam rekao da nema klok,nego da ima i klokflaute.Nije sve ono što piše klok klok.

    A tu su i suci pa neka oni procjene.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo pon 8 vel - 10:15

    MARIN je napisao/la:Nisam rekao da nema klok,nego da ima i klokflaute.Nije sve ono što piše klok klok.

    A tu su i suci pa neka oni procjene.
    slozio bih se da ima klok flaute.
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola pon 8 vel - 17:31

    Marin je u pravu,nije sve sto pise klok,klok.Po meni : klok18,bol13-14,rol9.Ta tura koja nije klok ,po meni je flauta sa cokenom u pozadini.
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA pon 8 vel - 19:00

    Komentatisete samo prvu pticu, a po meni treca je zanimljivija. Niko nije pomenuo kod prve ptice jedna lepa zvona ima, klok za moj ukus nesto brzi, dubina osrednja, pljuskavost uobicajena(mislim na vodene ture) i meni se ne svidja kako peva samo u nekoliko navrata neku varijaciju metalnog zvuka, taj drugi deo, tjoken nema ,tjokkenrol ispod proseka. U celini korektna ptica solidnog kvaliteta.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo pon 8 vel - 22:54

    Alo pticari gde je zapelo nema vas ceo dan na forumu.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 13 svi - 5:43.