Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 21:29

    MIROSLAV 79 je napisao/la:nemogu se snači u ovom katalogu što je postavio klokkende pa bih molio da mi netko napiše tko je pobijedio u velikom gradištu

    kolekcije žutih:1.Andrejić 2.Bojović 3.Vasić

    žuti pojedinačno:1.Vilašević 2.Vilašević 3.Tomašik

    Inače meni se najviše svidila kolekcija d.r. Vasića i to ne ova koja je treća ,već jedna druga u kojoj ga je izdala jedna ptica.Tu su ocjene:111,126,129,66.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sri 6 sij - 21:31

    Naravno da se na snimku nemoze cuti kao i uzivo,ali ove dve ptice su mene odusevile od svih ptica koje sam preslusao kod Pende,a one su iz pobednicke kolekcije u Nisu.U Gradistu su dobile manje ocene,ipak to je do ptica,nece uvek da pevaju istim tempom to znate i sami iz iskustva.Zasigurno da je kvalitet ptica kod nas dosta manji nego u Hrvatskoj tako da se ovde tesko moze ocekivati nesto bolje.Drago mi je da su svoje misljenje izneli dobri poznavaoci malinoa,jer ko ce bolje reci da li nesto vredi ili ne, od njih!!
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by bocka sri 6 sij - 21:34

    Pozdrav malinois,
    Prema tvojih postova i ja koliko sam mogo da te pratim Ti si postao ko pravi Mesija na ovim Balkanskim prostorima.
    Vidim da svugde si odlično primljen, što je i meni veoma drago, samo molimte daj brate postavi te fotografije gde si sve bio i kako si prošo.
    Pozdrav od Tvog prjatelja Bocka
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sri 6 sij - 21:40

    Po onome sto sam cuo u Gradistu meni su se najvise dopale "Marin"-ove ptice zbog nacina peva,same melodije i ritma.Svaka cast nema sta da se kaze!!!
    -P.S.-sledeci put ponesi i nesto za prodaju!!!
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dr.nenad86 sri 6 sij - 21:41

    bocka je napisao/la:Pozdrav malinois,
    Prema tvojih postova i ja koliko sam mogo da te pratim Ti si postao ko pravi Mesija na ovim Balkanskim prostorima.
    Vidim da svugde si odlično primljen, što je i meni veoma drago, samo molimte daj brate postavi te fotografije gde si sve bio i kako si prošo.
    Pozdrav od Tvog prjatelja Bocka



    XAXAXXA, MESIJA na Blakanskim prostorima.....

    Koliko se meni cini na svim Svetkim prostorima je prisutan....

    Pozdrav za naseg malinoisa cheers
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 6 sij - 21:43

    HVALA Bocka prijatelju.
    Sve slike sto sam imao otisle su u zaborav Very Happy .Ne samo slike ,kompletna dokumentacija .Kompjuteru se desilo neko CUDO Twisted Evil .Pokusavam skupiti nesto dokumentacije sto sam slao prijateljima .
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sri 6 sij - 21:43

    Malinois i klokkende su jedine sudije na ovim nasim prostorima,koliko ja znam,a da ne zaboravim i Vasica,he he!!
    sgobin
    sgobin


    Broj postova : 361
    Age : 50
    Location : Zadar
    Registration date : 02.10.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by sgobin sri 6 sij - 22:22

    Pozdrav svima,
    koliko imam priliku pratiti izložbe kroz stažiranje mogu i sam potvrditi da to iziskuje dosta energije, volje i truda a to nije ni slamka u stogu sijena naspram onom što naš malinois proputuje.
    Svakako mu treba skinuti kapu do poda i ne samo zato već jer s toliko nesebičnosti i želje pomaže savjetima svima onima koji to od njega zatraže , a tek je poseban gušt kad se i sretnemo pa kad krenu tićarske teme.
    Evo ja bi ga predložio kao reportera bez granica a naravno a našeg Marina za glavnog kamermana.

    Laughing
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 6 sij - 22:28

    grujo je napisao/la:Po onome sto sam cuo u Gradistu meni su se najvise dopale "Marin"-ove ptice zbog nacina peva,same melodije i ritma.Svaka cast nema sta da se kaze!!!
    -P.S.-sledeci put ponesi i nesto za prodaju!!!

    Doći ću i dogodine sasvim sigurno.Ali treba se unaprijed dogovoriti.Tako je bilo i ovog puta.Unaprijed dogovorena prodaja.Tako sve da i hoću ne mogu ih postaviti da ih čujete.Kući sam vratio samo dvije ptice.A te se već pripremaju za parenje.
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost sri 6 sij - 23:08

    sgobin je napisao/la:Pozdrav svima,
    koliko imam priliku pratiti izložbe kroz stažiranje mogu i sam potvrditi da to iziskuje dosta energije, volje i truda a to nije ni slamka u stogu sijena naspram onom što naš malinois proputuje.
    Svakako mu treba skinuti kapu do poda i ne samo zato već jer s toliko nesebičnosti i želje pomaže savjetima svima onima koji to od njega zatraže , a tek je poseban gušt kad se i sretnemo pa kad krenu tićarske teme.
    Evo ja bi ga predložio kao reportera bez granica a naravno a našeg Marina za glavnog kamermana.

    Laughing

    Tu među "kanarindžije" rijetko zalazim;ali ipak dovoljno da vidim o kakvim se entuzijastima radi.Tu se nema šta reći:svaka čast,ja ostajem bez riči pored takvih.
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Fago sri 6 sij - 23:19

    sgobin je napisao/la:Pozdrav svima,
    koliko imam priliku pratiti izložbe kroz stažiranje mogu i sam potvrditi da to iziskuje dosta energije, volje i truda a to nije ni slamka u stogu sijena naspram onom što naš malinois proputuje.
    Svakako mu treba skinuti kapu do poda i ne samo zato već jer s toliko nesebičnosti i želje pomaže savjetima svima onima koji to od njega zatraže , a tek je poseban gušt kad se i sretnemo pa kad krenu tićarske teme.
    Evo ja bi ga predložio kao reportera bez granica a naravno a našeg Marina za glavnog kamermana.

    Laughing

    cheers
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sri 6 sij - 23:37

    odlicno je citat ovakva misljenja nasih sudaca ,svaka cast Gruji da je postavija snimke koji su izazvali pojedine da komentiraju, iz ovoga vucen jednu vrlo bitnu stvar a to je sican se i gosp. Furlan mi je izricito napomenija kad smo se susreli u Reggiu :za dobar i uspjesan uzgoj malinoa vrlo je bitno imat nekog u blizini koji je kako bi mi rekli te branse zasto ,jer sve tice drugacije je kad se preslusavaju u drustvu nekog koji je vec iskusan i uspjesan pogotovo za neke koji tek pocinju u tome eto ja bi iskreno volija imat tako nekog i blizu mene da me kaze e toj tici fali to i to e ova ti je dobra za to i to ,ali meni je sve vece i vece zadovoljstvo da provan i u ovin uvjetima nesto napravit pa i sa savjetima preko neta iako znan da bez uzivo nije to to al kad zavrsi ova avantura u italiji onda cu nadan se imat i ja odnit tice kod mestara da ih cuju i iskomentiraju a fala bogu zahvaljujuci ovon forumu i upozna san velike i dugogodisnje znalce u ovon uzgoju!!!
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo čet 7 sij - 0:41

    Ajde Marine jedva cekamo,a i ti si malinois obecao!!!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 8 sij - 22:54

    Evo ostala je San Dona di Piave.To je gradić u blizini Venecije.Najveća specijalka malinoa u Italiji.Doći će manje više svi ozbiljniji uzgajivači.Tradicionalmo se održava u ovom terminu,a sve ove godine to se odvijalo u hotelu Heraklio.Mislim da sam dobro napisao ime.Vjerovatno će i ove godine biti na istom mjestu.Nisam još provjerio.
    Ocjenjivanje ide po ustaljenom protokolu.Zbog velikog broja ptica uvijek su tri suca.Ptice su smještene u podrumu.Suci su svaki u svojoj sobi na drugom katu.Oni koji iznose ptice voze ih sa liftom sucu na ocjenu,a one već ocjenjene vraćaju nazad.Sa njima se istovremeno predaju i već gotove i pečatirane liste.Ukoliko lista nije gotova onaj koji nosi ptice čeka ,sa ovim novima u ruci dok se lista ne završi.Tek onda ovu prethodnu kolekciju odnosi ,a novu stavlja na stol.To sve treba obaviti u 20 minuta.Zato suci moraju biti dosta iskusni.A to sve obavlja uigrana i iskusna ekipa kluba.
    Ono što je uzgajivačima i ljubiteljima najzanimljivije je slušanje ptica koje bude u nedjelju ,na dan zatvaranja.Počinje u 9 sati ujutro.Obično bude oko 50-60 slušalaca.Iznosi se prih pet kolekcija i eventualno neka po želji.Tom prilikom su svi prisutni ujedno i suci.Glasaju za kolekciju po svom guštu.Zato je i ustanovljena i posebna nagrada.Nagrada publike,jedna od najcjenenijih.
    Nakon toga je svečana podjela nagrada i zajednički ručak.A onda se ide kući prepun dojmova.Pa onda tako opet dogodine.S obzirom da ne idemo na svjetsko ovo je za mene ,kao i večinu kraj sezone.
    Ali opet ružno vrijeme snijeg,poledica,kiša a dalek put.Uz to Malinois odustao,eno ga uvuko se u kuću ,pa na put moram sam.Nije mi baš svejedno.Ali pregrmit ćemo to.
    Javim se nakon povratka.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by bocka pet 8 sij - 23:16

    Srečan put i lepo se provedi.
    Poydrav Bocka
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 8 sij - 23:32

    Hvala!
    avatar
    Boban NA


    Broj postova : 324
    Age : 63
    Location : Srbija -Vranje
    Registration date : 19.04.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Boban NA pet 8 sij - 23:44

    Srecan put zelim koji se isplati jer sam siguran da se tamo ima sta cuti i uzivati.
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost pet 8 sij - 23:46

    MARIN je napisao/la:Evo ostala je San Dona di Piave.To je gradić u blizini Venecije.Najveća specijalka malinoa u Italiji.Doći će manje više svi ozbiljniji uzgajivači.Tradicionalmo se održava u ovom terminu,a sve ove godine to se odvijalo u hotelu Heraklio.Mislim da sam dobro napisao ime.Vjerovatno će i ove godine biti na istom mjestu.Nisam još provjerio.
    Ocjenjivanje ide po ustaljenom protokolu.Zbog velikog broja ptica uvijek su tri suca.Ptice su smještene u podrumu.Suci su svaki u svojoj sobi na drugom katu.Oni koji iznose ptice voze ih sa liftom sucu na ocjenu,a one već ocjenjene vraćaju nazad.Sa njima se istovremeno predaju i već gotove i pečatirane liste.Ukoliko lista nije gotova onaj koji nosi ptice čeka ,sa ovim novima u ruci dok se lista ne završi.Tek onda ovu prethodnu kolekciju odnosi ,a novu stavlja na stol.To sve treba obaviti u 20 minuta.Zato suci moraju biti dosta iskusni.A to sve obavlja uigrana i iskusna ekipa kluba.
    Ono što je uzgajivačima i ljubiteljima najzanimljivije je slušanje ptica koje bude u nedjelju ,na dan zatvaranja.Počinje u 9 sati ujutro.Obično bude oko 50-60 slušalaca.Iznosi se prih pet kolekcija i eventualno neka po želji.Tom prilikom su svi prisutni ujedno i suci.Glasaju za kolekciju po svom guštu.Zato je i ustanovljena i posebna nagrada.Nagrada publike,jedna od najcjenenijih.
    Nakon toga je svečana podjela nagrada i zajednički ručak.A onda se ide kući prepun dojmova.Pa onda tako opet dogodine.S obzirom da ne idemo na svjetsko ovo je za mene ,kao i večinu kraj sezone.
    Ali opet ružno vrijeme snijeg,poledica,kiša a dalek put.Uz to Malinois odustao,eno ga uvuko se u kuću ,pa na put moram sam.Nije mi baš svejedno.Ali pregrmit ćemo to.
    Javim se nakon povratka.

    Marine sritan ti put;nije valjda malinoisa povalila kakva bolest,kad je on odusta.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 8 sij - 23:50

    Hvala!

    Ma nije Malinoisu ništa.Zasitija se putovanja.Dosta mu za ovu godinu.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Dean pet 8 sij - 23:55

    Marine kojim putem ideš, i ja sam sutra tamo negdje po putu možda i kavu negdje maznemo :-)
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Miljenko pet 8 sij - 23:58

    MARIN je napisao/la:Hvala!

    Ma nije Malinoisu ništa.Zasitija se putovanja.Dosta mu za ovu godinu.

    Nije to, skupja on snagu za po kopat "rudnik" u Podgoricu. pirat

    Nece valjda dozvolit da mu "skrinja" ispod lopate utekne?

    "Mirno more" Marine!

    PS: Vesla uruke, zaboravi "zaobljeni kamen"!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 9 sij - 0:10

    Dean je napisao/la:Marine kojim putem ideš, i ja sam sutra tamo negdje po putu možda i kavu negdje maznemo :-)

    Idem autoputom do Rijeke,a spavam kod Furlana(Sežana).U Italiju idem u nedilju ranije ujutro.Krećem iz Splita oko osam,znači u Rijeci sam oko podne.Ako si ti tu negdi u to vrime pošalji br.mobitela na pm pa se vidimo.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo sub 9 sij - 0:13

    sRECAN PUT I LEPO SE PROVEDI,I KAD DODJES DA NAM ISPRICAS KAKO JE BILO!!!!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 9 sij - 0:22

    Ma ljudi moji ,svjetski je to putnik ( Marin). Ja polako izlazim iz kondicije Very Happy .
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 9 sij - 0:24

    malinois je napisao/la:Ma ljudi moji ,svjetski je to putnik ( Marin). Ja polako izlazim iz kondicije Very Happy .

    Nemoj se javljat!Ostavija si me na cidilu.Ajde u kafić igrat remi.

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 13 svi - 0:45.