Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
mali maša
waterslager bitola
pezo
korkut
Carduel
Vasko-MK
vlado
nedeljkovg
sestoperac
mutacija
riberi
sgobin
MIROSLAV 79
grujo
budisic
Merlo
Sina BL
Dax BG
IvoR
dr.nenad86
carduelismo
waterslager
pippo
sasaznas
evmolp
bocka
faganel
twins
saso78
PESTI
ikayke
Dalibor
seadriver
kreso
klokkende
Miljenko
Boban NA
vlada nish
MARIN
Branimir
ticar
Lazar
Fago
zvrcko sen
Dean
xyz
malinois
51 posters

    malino kanarinci

    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Merlo ned 13 pro - 0:28

    I moja malenkost se prikljucuje iskrenim cestitkama kako Marinu tako i ostalim momcima .
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso ned 13 pro - 0:31

    Marine svaka cast!!!! cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pon 14 pro - 1:07

    Hvala svima!
    dr.nenad86
    dr.nenad86


    Broj postova : 756
    Age : 37
    Location : NIS
    Registration date : 22.04.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dr.nenad86 pon 14 pro - 2:11

    Svaka cast MARINE, nisam znao za to, mogo sam i licno danas da cestitam.............. lol!

    POZDRAV cheers
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Branimir pon 14 pro - 15:45

    čestitam Marine! cheers
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic sub 19 pro - 22:21

    malinois je napisao/la:Ja svake godine ocjenjujem ptice u Velikom Gradistu .Ne idu oni u Belgiju Very Happy .Sutra dolaze kod mene po ptice Vasic i Penda

    pozdrav iz Sapca od Milosa

    druze da li si slusao furlanovu kolekciju?
    ako jesi kako ti se cini?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 19 pro - 23:28

    Pozdrav
    Slusao sam Furlanove ptice vise puta ove godine
    ODLICNE SU
    Odavno nisam cuo bolje ptice i misljenja sam da je na Svjetskom prvenstvu sigurno u zoni medalje.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso ned 20 pro - 0:57

    Evo ovako ljudi moji nesto me zanima ,kako je poznato da kod malinoa najvaznija karika je genetika i za dobit kvalitet mladih parove treba pravilno odabrat ,znaci kvalitetne ptice e sad kod muzjaka pretpostavljan naravno ispravan i kvalitetan pjev na prvom mjestu ono sta me zanima kako birate zenku ,dali ona mora imat neke kvalitete i po cemu uopce odrediti da je zenka kvalitetna za parenje? npr. ja iman srecu da san dobia kompletne parove kvalitetne nego kad neko zeli sam npr. odabrat zenku koje osobine ta zenka treba imat da bi se nadali kvalitetnom pomladku ako san se dobro izrazija da me mozete razumit
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 20 pro - 23:56

    Kad bi ženke pjevale bilo bi lakše.Premda ni to ne znači da bi takva pjesma prešla na potomke.Možemo samo predpostavljat ,dok je ne uparimo i vidimo što daje.
    Ostavljamo one koje imaju kvalitetnu braću,pa se nadamo da i ona nosi nešto kvalitetno.Što se izgleda tiče ja nastojim odabrati što krupnije,nikako one jadne,mršave.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pon 21 pro - 0:33

    ok fala Marine to me zanimalo
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pon 21 pro - 20:33

    Nakon Banja Luke,Regio Emilie,Osijeka slijedi još jedno atraktivno natjecanje.To je V.Gradište.Meni nekako i najzanimljivije.Vjerovatno zbog naročito naglašenog natjecateljskog naboja.Očekuje se preko 300 ptica.Znači konkurencija samo takva.Da je drugačije nebi bilo tako interesantno i napeto.Zbog već poznatih problema sa dozvolama,granicama raznoraznim papirima sudjelovat ću sa 6 ptica(kolekcija i 2 pojedinačno).Naime toliko ih stane u kutiju od keksa.Lani sam tamo bio kao gost,promatrač i zarekao sam se kako ću ove godine aktivno sudjelovati ,pa makar na ovako simboličan način.Bio sam , oduševljen kako prijemom tako i samim natjecanjem.Atmosfera i sam ambijent u kome se to sve odigrava stvarno su super.A i sama proslava kad natjecanje završi.Zato idem obavezno.Jedino me pomalo brinu ove vremenske nepogode ,koje su se sručile na nas.Svi ti zimski užasi sad su našli padati.Ne volim ih viditi niti na televiziji.Ali što je tu je.Treba i to pregrmit.Prošao sam ja i veće neugodnosti radi ptica.Kad su one u pitanju ništa mi nije teško.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel pon 21 pro - 21:21

    Slažem se sa Marinom, neka se ženka ima šta vidit. Sve ostalo izgleda lutrija velikih brojeva.
    I kod mužjaka i kod ženki. NAŽALOST.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 23 pro - 0:53

    Vrijeme je smekšalo.Ide se na put! Very Happy cheers Very Happy cheers : Very Happy cheers
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR sri 23 pro - 1:11

    Cestitke Marinu i Malinoisu,isto tako i ostalim clamovima foruma koji su uspjeli ostvariti dobre rezultate u dosadasnjim takmicenjima.
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR sri 23 pro - 1:17

    Cestitke i onima koji su ostvarili manje uspjeha ali su bili hrabri i odvazni da ucestvuju na izlozbama.Cestitke i onima koji vole ove nase male ljubimce i stranice ovog foruma....
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR sri 23 pro - 1:25

    Svima cestitke,bilo je tu i puno predenih kilometara i pokvarenih auta i kise, snijega, sunca i leda,cevapa i ribe, vina i rakije....BILO JE I DOBRO I LOSE!!!!
    Svima cestit Bozic i dobru i uspjesnu Novu godinu!!!! IVO R.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sri 23 pro - 1:51

    I tebi Ivo!
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso čet 24 pro - 21:43

    malino kanarinci - Page 11 Tice005.thmalino kanarinci - Page 11 Tice006.th
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR ned 27 pro - 23:52

    Hvala Kreso!!!!
    Ovi mali su tvoj uzgoj?
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso pon 28 pro - 0:13

    ne ne Ivo ovo je jedna od dvi kanarinke koje su skupa u voljeri bile i dogodilo se to da je ova bijela ovako izgubila perje sad od cupanja ,ponovno mitarenje vidit cemo odvojena je i pod razmatranjem je . Inace stare su tice poklonjene
    IvoR
    IvoR


    Broj postova : 225
    Age : 64
    Location : Villach
    Registration date : 30.10.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by IvoR pon 28 pro - 0:28

    Nadam se da ce biti dobro.
    klokkende
    klokkende


    Broj postova : 54
    Age : 52
    Location : Uzice, Serbia
    Registration date : 25.10.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by klokkende sri 30 pro - 13:22

    Rezultati-katalog sa takmicenja u Velikom Gradistu se mogu naci na http://pets.groups.yahoo.com/group/waterslagers_serbia/
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sri 30 pro - 20:35

    klokende,
    ne snalazim se,pomozi!
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 30 pro - 21:54

    Veliko Gradište

    To Vam je gradić u Srbiji ,na samoj granici sa Rumunjskom.Dijeli ih samo Dunav.Poznat je po svojoj staroj rimskoj utvrdi po kojoj je dobio ime ,a danas ,između ostalog po malinoima.Naime prije 9 godina osnovan je klub ljubitelja i uzgajivača ovih ptica koji je najveći i najjači u Srbiji.Natjecanje se tradicionalno već 9.tu godinu održava u ovom terminu.Uvijek se nastoji osigurati i stranog suca ,pa i to diže rejting ovom natjecanju.Ove godine to je bio gospodin Elgun Engin iz Njemačke.Domaćini su bili zadovoljni njegovim radom,on kako je bio primljen ,pa ga možemo očekivati i dogodine.
    Inače na put je trebalo krenuti na sam Božić ,pa to nije naišlo na preveliko odobravanje mojih ukućana.I još u Srbiju skoro u Rumunjsku.Međutim znaju fibra je u glavi i svako odgovaranje od puta nema smisla.Kad su tići u pitanju ništa me ne može zaustaviti.U ranim jutarnjim satima stigao je i Malinois te smo krenuli.Za razliku od prethodnog tjedna koji je našu i susjedne zemlje pretvorio u Sibir pratilo nas je izuzetno toplo i uglavnom sunčano vrijeme.Eto i Bog ima razumijevanja za nas tičare,neka je Božić.
    U ugodnoj ,ali pomalo monotonoj vožnji autoputom dosta se konzumiraju cigarete.Izračunao sam da trošimo otprilike kutiju na 300 km.Tako smo svakih 300km stajali,radi pražnjenja prepune pepeljare i unosa ,u sistem potrebnih količina kofeina.Tako nam ništa nije falilo.
    Da sve nebi proteklo bezprijekorno pobrinula se nekakva ogromna ptičurina,koja nam je udarila u šoferšajbu pri brzini od 150 na sat.Rezultat:jedna mrtva ptičurina i jedna napukla šoferšajba.Srećom imam kasko.
    I tako nakon osam i po sati vožnje i 940 prijeđenih kilometara našli smo se pred kućom našeg domaćina d.r.Vasića.Nije nam prvi put kod njega i uvijek smo super primljeni.Osjećamo se kao kod kuće.Tako je bilo i kod svih ostalih koji su nas pozivali kako na ručak ili večeru,častili pićem itd...Svima zahvaljujem!
    Natjecanje se održavalo u sklopu jednog malog hotela .a sam tijek natjecanja,ocjenjivanja mogao se pratiti na velikom ekranu u restoranu.Tu su padali raznorazni komentari uz urnebesnu zafrkanciju.Još me boli trbuh od toga.
    Što se samog rezultata tiče,nažalost ne mogu se pohvaliti.Ptice su mi zakazale i nisu ni približno pokazale sve što znaju.Bile su zadnje na redu u 19 sati ,ali ipak bio sam razočaran.Očekivao sam puno više.To me sigurno neće pokolebati da i dogodine sudjelujem.
    Tako je to kod pjeva ,nikad ne možeš biti siguran.
    Osim ovih sa natjecanja preslušali smo sve ptice koje postoje u Gradištu ,pa nam nikako nije moglo biti dosadno.Sve je to bilo začinjeno svim mogučim domaćim specijalitetima ,kako mesnim ,ribljim tako i onim alkoholnim .Tako sam se kući vratio nekoliko kila jači.Međutim i kući me dočekala slična situacija glede spize,pa ćemo dijetu ostaviti za poslije praznika.
    Zadnji dan(nedjelja)ujutro je na programu slušanje ptica.Pristigli su ljudi iz svih krajeva.To je prilika da se čuje štogod što valja ,a i da se kupi odnosno proda po koja ptica.
    Nakon toga slijedi svečana podjela nagrada.Pehari su kao na formuli 1.Zaista impresivni.
    Poslije slijedi svečani ručak,večera uz orkestar koji praši samo tako.Pjevačicama se guraju novci,naručuju pjesme.Opći urnebes.Dobro je vidjeti i nešto takvo.Da nije ptica nebi ni to doživio.Sve to prate i novinari.Za emisiju ,na tv o kućnim ljubimcima i za reviju Zov.Ujedno i dobra reklama za domaćine.
    Ujutro smo usput posjetili još jednog velikog ptičara ,Rašu Tomića i lagano krenuli kući.Put je uz izuzetno lijepo vrijeme protekao bez ikakvih problema.Jedino sam svaki put pomalo trzao kad bi ugledao neku od onih ptičurina ,što dežuraju pokraj autoputa.Pa neće valjda opet kakvi kamikaza.I nije.Kući me dočekale sarme i brdo kolaća.Ništa od odmora .Biatlon se nastavlja.Odmarat ćemo se nakon praznika.
    Tada slijedi San Dona di Piave.Ovaj put samo kao promatrač,slušalac.Od danas startam sa pripremom mužjaka.Večina viška već je riješena.Ostao još poneki.A i ti će odletiti ovih dana.A doletit će i poneko pojačanje sa sjevera.Kvalitete nikad dosta.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 30 pro - 23:15

    MARIN
    Pjevačicama se guraju novci,naručuju pjesme.


    Very Happy Very Happy Very Happy Necu komentirat Very Happy

    Zahvaljivam se domacinima na druzenju i gostoprimstvu

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 11 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 13 svi - 0:29.