Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
koce
emar
carduelismo
topaz
novaksin
dva grdelina
opalnaissus
turbozd
pippo
malinois
Dule
CUBA
čajka
dzemal_sa
kemo89
ERVINO
sgobin
SlavcoMk
trnar
Renato.M
crv
faganel
mememe
PESTI
alann
patrik
zoranV
vlado
dr.nenad86
MARIN
krstokljun
franeperuzovic
seadriver
sestoperac
zvrcko sen
Rasko
bocka
Branimir
kreso
DjordjeVet
Merlo
Dean
Fago
steva318
ikayke
xyz
ticar
51 posters

    PITANJEza majstore

    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv sub 25 pro - 23:07

    Ovo Renatovo razmišljanje , još jeda je potvrda da su liste na kavezima dobar potez .Imajmo na umu da je izložba u Zadru povjesna zbog transparencije suđenja.Nastavi li se sa ovim načinom prikazivanja ocjena , vrlo brzo će se znati tko je tko , kako među uzgajivačima - tako i među sucima .
    U kinologiji pozvani suci određuju kvalitet takmičenja a da samim tim ne bacaju same pse i takmičenje u drugi plan. Ima i tamo svačega ali što bi tek bilo da nema transparentnosti.
    Konačno , za neke suce je ornitologija način življenja i ulažu puno u vlastitu naobrazbu i pračenje trendova a k tome im je i jako stalo do vlastita obraza.
    Nažalost , ima onih koji od polaganja nisu u tijeku a to u ovom hobiju znači nazadovanje.Do sada su se mogli ,,šlepati'' i svoje propuste godinama prikrivati iza organizacije kojoj pripadaju.Sada , kada se recimo učestalo jave prigovori i žalbe na rad uvijek istoga suca (do sada je bilo ,,pojeo vuk magarca'') zanima me kako bi izgledao slijed događaja.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ERVINO sub 25 pro - 23:12

    Rok za podnošenje žalbe (PISANE) je subota do 18 h.Opravdanost žalbe rješava komisija od tri člana u koju je obavezno uključen organizator.Uzgajivaču se odgovor dostavi pisanim putem...tako nekako ...pozdrav
    turbozd
    turbozd


    Broj postova : 261
    Age : 50
    Location : zadar
    Registration date : 31.08.2010

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by turbozd ned 26 pro - 1:18

    Evo kao organizator netom završenog OPH da kažem par riči o žalbama.
    Kao organizatori primili smo dvije žalbe na ocijenu odnosno neocijenjenu pticu.
    U nedilju smo sastavili sudačku komisiju od tri člana gdje sam prisustova ja kao član organizatora i jedan član iz društva odakle je došla žalba dakle peteročlana komisija.
    Sudci su razmotrili osnovanost žalbe i obavili svoj posao.Izlagači koji su uputili žalbe odgovor će dobiti u pisanom obliku i naravno obrazloženje.
    Primjedbi je bilo ali kažem samo dvije žalbe.Bitno je da se nastavi sa ocijenskim listama na kavezima i da se transparentno zna do kad idu primjedbe i žalbe i u kojem obliku.
    Par sudaca nije sudilo ove godine jer su bili "neparni broj značke" a sudili su i sa parnim i sa neparnim brojem.E sad pitanje zašto su sudili baš neki sudci sa neparnim brojem a neki nisu.Obrazloženje:dogovor je bio da su nam svi sudci previše na količinu ptica i odlučili smo obavezno zvati sve sudce sa parnim brojem na žnački i onda sa ostalim popunjavati broj potrebitih sudaca.Zašto su neki pozvani a neki nisu neka se sami zapitaju.Mogu vam reć da mi je bilo puno lakše kad sam uočio da ih ne moram zvati jer da su sudili kao na predhodnim izložbama žalbi bi bilo sigurno više.Pa mislim ako ZOSH ne može kazniti sudca za njegove kardinalne greške to može uradit organizator nepozivajući ga iduće godine na suđenje.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by vlado ned 26 pro - 2:03

    turbozd je napisao/la:Evo kao organizator netom završenog OPH da kažem par riči o žalbama.
    Kao organizatori primili smo dvije žalbe na ocijenu odnosno neocijenjenu pticu.
    U nedilju smo sastavili sudačku komisiju od tri člana gdje sam prisustova ja kao član organizatora i jedan član iz društva odakle je došla žalba dakle peteročlana komisija.
    Sudci su razmotrili osnovanost žalbe i obavili svoj posao.Izlagači koji su uputili žalbe odgovor će dobiti u pisanom obliku i naravno obrazloženje.
    Primjedbi je bilo ali kažem samo dvije žalbe.Bitno je da se nastavi sa ocijenskim listama na kavezima i da se transparentno zna do kad idu primjedbe i žalbe i u kojem obliku.
    Par sudaca nije sudilo ove godine jer su bili "neparni broj značke" a sudili su i sa parnim i sa neparnim brojem.E sad pitanje zašto su sudili baš neki sudci sa neparnim brojem a neki nisu.Obrazloženje:dogovor je bio da su nam svi sudci previše na količinu ptica i odlučili smo obavezno zvati sve sudce sa parnim brojem na žnački i onda sa ostalim popunjavati broj potrebitih sudaca.Zašto su neki pozvani a neki nisu neka se sami zapitaju.Mogu vam reć da mi je bilo puno lakše kad sam uočio da ih ne moram zvati jer da su sudili kao na predhodnim izložbama žalbi bi bilo sigurno više.Pa mislim ako ZOSH ne može kazniti sudca za njegove kardinalne greške to može uradit organizator nepozivajući ga iduće godine na suđenje.

    Iskreno ovaj mi se odgovor jako sviđa i to je jedan od načina da se kulturno odradi posa.
    I za liste na kavezima svaka čast i nadam se da će vas i ostali pratiti po tom pitanju.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv pon 27 pro - 21:55


    Imam pitanje za prave majstore!

    Naišao sam na problem determinacije proteklog ,,BIJELOG BOŽIĆA''.
    Nisam siguran jeli bio:

    a) DOMINANTNI BIJELI

    b) RECESIVNI BIJELI

    c) RECESIJSKI BIJELI (bijelkasti , bljedunjavi)
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Renato.M pon 27 pro - 22:01

    crv je napisao/la:
    Imam pitanje za prave majstore!

    Naišao sam na problem determinacije proteklog ,,BIJELOG BOŽIĆA''.
    Nisam siguran jeli bio:

    a) DOMINANTNI BIJELI

    b) RECESIVNI BIJELI

    c) RECESIJSKI BIJELI (bijelkasti , bljedunjavi)

    Crve, mislim da je bio ovaj " C " i to još pod mozaikom " C ". santa santa santa
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by vlado pon 27 pro - 22:05

    C je moj konačan odgovor.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ERVINO pon 27 pro - 23:14

    santa ??? RECESIVNI SA CRVENIM FAKTOROM ??? santa
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by vlado pon 27 pro - 23:38

    ERVINO je napisao/la: santa ??? RECESIVNI SA CRVENIM FAKTOROM ??? santa

    Misliš RECESIJSKI NA REZERVI?
    markozd
    markozd


    Broj postova : 111
    Age : 53
    Location : zadar
    Registration date : 09.02.2010

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by markozd sri 29 pro - 0:57

    Mislim da je C , recesijski BIJELI
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by komiza sub 29 sij - 19:00

    Pročita sam negdi na forumu da je zeleni kanarinac šta se tiće pjevanja jači od drugih kanarinaca boje. Šta mislite,jeli to istina ? Imam par vrsta kanarinaca,ali ovaj zeleni šta ga imam stvarno rastura pjesmom prema drugima ( možda je to slučajno ). Dragi su mi kanarinci,ali eto,njihov me izgled i ne zamara toliko. Važno mi je da dobro piva,znam da to nije grdelin i da ćete sigurno reć da nemam pojma,ali eto. Gušt mi je kad rastura i kad u proljeće radim po brodu na mulu,a njega čujem iz vrtla kako piva,takoreć sa jednog kraja mista na drugi. Pozdrav kanarinaši... Very Happy
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Pozdrav iz Makedonije

    Postaj by Vasko-MK ned 30 sij - 22:59

    Pozdrav Komidza. Ja imam iskustvo sa bakrenim kanarincima i mogu ti reci da su puno glasniji od ostalih, sto bi malinasi rekli deru se bas puno Very Happy . Ja sam najvise zbog toga prestao da gajim njih i po savjetima Acu Arsica naseg dobro poznatog " malionoisa ", poceo sa malino, evo skoro godinu dana. Za zelene ne znam, kod nas u Makedoniju ih slabo ima, po mom saznanju.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by komiza pon 31 sij - 10:25

    Hvala Vasko,imam i ja jednoga bakrenoga i stvarni se i on dere ko lud ! affraid Pozdrav...

    Sponsored content


    PITANJEza majstore - Page 18 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 9 svi - 6:56.