Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+47
koce
emar
carduelismo
topaz
novaksin
dva grdelina
opalnaissus
turbozd
pippo
malinois
Dule
CUBA
čajka
dzemal_sa
kemo89
ERVINO
sgobin
SlavcoMk
trnar
Renato.M
crv
faganel
mememe
PESTI
alann
patrik
zoranV
vlado
dr.nenad86
MARIN
krstokljun
franeperuzovic
seadriver
sestoperac
zvrcko sen
Rasko
bocka
Branimir
kreso
DjordjeVet
Merlo
Dean
Fago
steva318
ikayke
xyz
ticar
51 posters

    PITANJEza majstore

    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by čajka pon 11 lis - 20:20

    Danas sam malo kopao po internetu i tražio ovo što sam ja dobio od svoga para ahat opal x ahat kl. mel. žuti mozaik i uspio sam doći do cilja znači ove tamnije ptice su sigurno BLACK- YELLOW MOSAIC imam 3 takve ptice skroz identične samo su im noge svijetle.
    čajka
    čajka


    Broj postova : 412
    Age : 56
    Location : S P L I T
    Registration date : 01.05.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by čajka čet 14 lis - 23:07

    [URL = https://2img.net/r/ihimizer/i/blackyellowmosaic11.jpg/]
    ovo je BLACK-YELLOW MOSAIC kanarinac
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv ned 17 lis - 23:38


    Majstori , znakovita je ova tišina Suspect U ovoj igri akuža ne ulazi u punte. Nema zvanja.Iznenađenje je prava stvar Basketball Znaju igrači znanje cheers
    Kažu da je porasla prodaja akvarijskih kugli scratch
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Dean ned 17 lis - 23:53

    crv je napisao/la:
    Majstori , znakovita je ova tišina Suspect U ovoj igri akuža ne ulazi u punte. Nema zvanja.Iznenađenje je prava stvar Basketball Znaju igrači znanje cheers
    Kažu da je porasla prodaja akvarijskih kugli scratch

    tišina je jer to sve nema smisla...nešto ste mašili, od 2 ahata nemožete dobiti crnu pticu, a vi ste dobili svašta i opale i recesivce i izabele i pastele ....e j...a malo je to previše, i još čajka pita dali su ptice dobre za dalje...da dobre su ali za ŠTO DALJE cheers cheers cheers cheers

    malo se šalim, ali sad sam protrčao zadnej 3 stranice teme, da pohvatam konce i nisam uspio :-)))) da sad ne nabrajam nelogičnosti, u jednadžbi vam jednostavno nešto ne štima :-)))

    dajte poslikajte te ptice, i roditelje i mlade pa čemo MOŽDA nešto uspijeti dokučiti Laughing Laughing Laughing
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ikayke ned 17 lis - 23:56

    A najbolje od svega i najpametnije je sve to da za pjevace i za bastardirat... jer se zna kako se radi sa mutacijama, koje idu zajedno koje ne... sve ovo sotalo moze samo biti u pogledu eksperimentiranja.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv pon 18 lis - 0:19

    Dean je napisao/la:
    crv je napisao/la:
    Majstori , znakovita je ova tišina Suspect U ovoj igri akuža ne ulazi u punte. Nema zvanja.Iznenađenje je prava stvar Basketball Znaju igrači znanje cheers
    Kažu da je porasla prodaja akvarijskih kugli scratch

    tišina je jer to sve nema smisla...nešto ste mašili, od 2 ahata nemožete dobiti crnu pticu, a vi ste dobili svašta i opale i recesivce i izabele i pastele ....e j...a malo je to previše, i još čajka pita dali su ptice dobre za dalje...da dobre su ali za ŠTO DALJE cheers cheers cheers cheers

    malo se šalim, ali sad sam protrčao zadnej 3 stranice teme, da pohvatam konce i nisam uspio :-)))) da sad ne nabrajam nelogičnosti, u jednadžbi vam jednostavno nešto ne štima :-)))

    dajte poslikajte te ptice, i roditelje i mlade pa čemo MOŽDA nešto uspijeti dokučiti Laughing Laughing Laughing
    Ma to je već probavljena tema.Ja sam dobio od Čajke jezikovu juhu...
    Problem je bio njegov ali sam se nadao zajedničkom objašnjenju.Zbog determinacije mi je laknulo jer ako konzilij nije uspio...
    No pustimo to...Vrijeme je priprema ptica za izložbe pa su uzgajivači skloni pribjegavanju raznih ,,korekcija'' u svrhu prikrivanja nedostataka u izgledu ptice.Npr. čupanja i rezanja perja i sl.
    Na koje suci najčešće nailaze i gdje se gube poeni pa i dolazi do diskvalifikacije? Svaki iole ozbiljniji uzgajivač bi morao poznavati osnove ali na izložbama nailazimo na svakojake situacije.Od neprepoznatljivosti boje prstena zbog izmeta pa na dalje.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Merlo pon 18 lis - 0:22

    Da je bilo malo objasnit to cupanje i rizanje perja ??? Di se cupa i kako se rize ???
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv pon 18 lis - 0:35


    Pa Merlo , ako slučajno imaš situaiju da je u krilu slomljeno poneko pero i to po sredini...Dali čupati pa da se vidi šupljina ili rezati pri dnu da ne naraste do polovice ili trečine?Ili pustiti da raste. česte su i nezgode u samome transportu i prebacivanju u izložbene kaveze.Primječivao sam i škarama obrađivane oštečene vrhove krila i krajeve repa.Šupljine na leđima i potiljku gdje su možda bile melaninske mrlje itd.
    Da pojednostavim , u slučaju oštečenja , jeli bolje ostaviti perje onako kako je ili vršiti korekcije i kako? Postoje li stvari koje se kažnjavaju i one koje su poželjne i potrebne?
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Dean pon 18 lis - 8:21

    ako sudac uoči korekciju "friziranje" to se kažnjava, međutim to je jako teško uočiti ako je napravljeno kako treba, počupati ili porezati koje inje u masci kod mozaika, malo potamniti noge kod bakrenog, srediti koje pero...međutim mišljenja sam da kod nas to nije potrebno raditi, tu se radi o detaljima i sitnicama koje u našim uvjetima (mala konkurencija) nemaju pa gotovo nikakvog značaja, čemu čupati ili farbati inje kod mozaika kad ovaj i ovako i onako nemože dobiti preko 88 ako sudac uoči intervenciju takvog tipa kod ptice, sljedi diskvalifikacija.

    A više sam puta vidio pokušaj friziranja koje je završio tako da vlasnik nije tu istu pticu na kraju ni prijavio na takmičenje jer se iz aviona vidilo da je "popravljana" ...kako bilo, to se radi svugdje, samo treba znati
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv pon 18 lis - 15:01


    Idemo dalje sa pripremom ptica za izložbe.Neću pitati kako tko priprema pticu za izlaganje (kao kod pasa ring - dresura).
    Mislim da je zanimljivo čuti kako suci doživljavaju određeno ponašanje ptice u izložbenom kavezu.Koliko ono utječe na ocjenu? Koliko mi kao uzgajivači možemo doprinjeti pripremom ptice ?
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ERVINO pon 18 lis - 16:16

    Doživljavaju na način da neadaptirane ptice na izložbeni kavez kažnjavaju u stavci držanje za najmanje jedan bod....Posao uzgajivača i je da pticu pripremi za izložbu na način da bude čista, mirna i da "pozira" kod ocjenjivanja. Ptica izvađena iz volijere dan dva prije izložbe biti će nemirna ,neadaptirana na kavez i .....
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Dean pon 18 lis - 17:20

    ERVINO je napisao/la:Doživljavaju na način da neadaptirane ptice na izložbeni kavez kažnjavaju u stavci držanje za najmanje jedan bod....Posao uzgajivača i je da pticu pripremi za izložbu na način da bude čista, mirna i da "pozira" kod ocjenjivanja. Ptica izvađena iz volijere dan dva prije izložbe biti će nemirna ,neadaptirana na kavez i .....

    ...i dobro pripremljena čista i mirna ptica, koja pozira, če sigurno dobiti barem bod više od možebiti kvalitetnije ptice koja se ubija po gajbi ko da je sumanuta, koja je zagovnjana do bola i koju se u stvari nemože ni vidjeti kako treba, pripremiti pticu za izložbu je isto tako umijeće kao i uzgojiti je...
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Merlo pon 18 lis - 23:04

    Igra li prehrana kakvu ulogu u pripremi za izlozbu ?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by zoranV pon 18 lis - 23:06

    i te kako,naročito LAN,za sjaj perja
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv uto 19 lis - 2:10


    Male tajne velikih majstora... Wink
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Merlo uto 19 lis - 22:51

    A jos kad bi veliki majstori otkrili kako se carobna kugla koristi i koji se samponcici misaju u mlakoj vodi a tek kapljica cega se stavlja u vodi za razentavanje??? Nebi ni to bilo lose ili ??? Very Happy
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by crv sri 20 lis - 2:03


    Pippo, ali nisi razumio šta Merlo pita? Staklene kugle , šamponi , izbjelivači...sušenje. Merlo pa jesi vidio onaj klip?Velnes za ticu sa potpunim tretmanom sunny
    Kako je Pippo objašnjavao , ptica uistinu ne bude samo čista nego se upadljivo bijeli...
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Merlo sri 20 lis - 23:55

    Mora da sam propustio (nazalost) ako ti bude link negdi pri ruci moga bi stavit.Unaprid zahvaljujem
    A sad dva pitanja za mestre
    1. Dobio sam ovu ticu parenjem achat pastel x achat pastel
    PITANJEza majstore - Page 16 051pi.th

    PITANJEza majstore - Page 16 061ha.th

    2.Jeli ovo stari tip achat crveni mozaik
    PITANJEza majstore - Page 16 045a.th

    PITANJEza majstore - Page 16 030yo.th

    PITANJEza majstore - Page 16 037hc.th

    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Renato.M čet 21 lis - 11:17

    Merlo , kako smo več pisali slike ponekad ne pokazuje pravo ,realno stanje pogotovo boju ptice. Po ovom šta se vidi prva ptica na prvi pogled izgleda izabela normal ženka ali poznavaoci pastela odmah uoče i pastel kod nje . Ptice je ahat pastel samo je prebogata feomelaninom i ima svijetiji eumelanin. Puhni i pogledaj paperije vidijet češ da je tamno sivo tj. ahat. Takvi su bili ahat pasteli prije 20-30 godina.
    Za drugu sliku pitaš dali je to ahat stari tip ? Nije Merlo , ta ptica je rezultat parenja ahata sa crnom pticom, ako nije prva generacija onda je druga ili treča neki geni od crne ptice se vračaju i poslije više godina (oblik crteža,kljun,nokti). Merlo to je moje mišljenje a valjda če netko još nešto dodati pa ti razmisli. pozdrav.
    Renato.M
    Renato.M


    Broj postova : 1494
    Age : 64
    Location : Pula
    Registration date : 14.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Renato.M čet 21 lis - 11:23

    Merlo kad bolje pogledam tu drugu pticu ja bi ga uvrstio u crnu pticu a ne u ahata. E sada Suci moji šta vi mislite loš ahat ili loš bakreni pitanje je sad?
    avatar
    Gost
    Gost


    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Gost čet 21 lis - 17:29

    Renato ja mislim da je loš ahat.Mada mislim da više baca na nekog lošeg nosioca.
    avatar
    novaksin


    Broj postova : 8
    Age : 55
    Location : kragujevac
    Registration date : 23.09.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty pastelne ptice

    Postaj by novaksin pet 22 lis - 11:59


    Molio bih za razjašnjenje sledećeg pitanja.Naime prose godine sam pario bakarce. Muzjak je bio intenzivan a ženka neintenzivna ptica. Od tog para dobio sam 11 ptica od kojih su 4 ženkice i 7 mužjaka( 3 intenzivna i 4 neintenfzivna ).
    Sad ono glavno. Sve 4 ženkice su smedji pasteli. Odkud to? Interesu je me ko je tu pastelnu osobinu preneo na njih? Mužjak ili ženka? Pastelne ženkice su lepe ali je moj cilj da se bavim gajenje bakaraca.
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by ERVINO pet 22 lis - 12:52

    Mužjak prijatelju, mužjak je nosioc pastela i zato si dobio pastelne ženke....
    avatar
    Gost
    Gost


    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Gost pet 22 lis - 13:17

    Slažem se sa Ervinom.
    avatar
    novaksin


    Broj postova : 8
    Age : 55
    Location : kragujevac
    Registration date : 23.09.2009

    PITANJEza majstore - Page 16 Empty pasteli

    Postaj by novaksin pet 22 lis - 14:50

    Da li to znači da ja majku dobijenih pastela mogu da parim sa bakarcem koji nije nosilac pastela i dalje dobijam željene ptice tzv. čiste bakarce.
    Još jedno pitanje. Šta ću dobijati ako pomenute pastelne ženke koje su neintenzivne parim sa crnim kobaltom crvenim mozaikom, a šta ako ih parim sa crnim crvenim mozaikom ukoliko je to moguće jer su naravno mozaici neintenzivne ptice.
    Unapred veliko hvala.
    Novak Šorić

    Sponsored content


    PITANJEza majstore - Page 16 Empty Re: PITANJEza majstore

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pon 20 svi - 9:04.