Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+14
Renato.M
komiza
zoke007
saso78
ikayke
sestoperac
refa95
Edi
ERVINO
ticar
MARIN
crv
seadriver
Siskin
18 posters

    Bolestan kanarinac, pomazite

    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin uto 9 vel - 19:26

    Problem je sljedeći - prije nekoliko dana primjetio sam da mi kanarinac ''stenje'' i da po čitav dan sijedi na jednom mjestu i skoro nikako ne miče. Jedan od članova foruma mi je savjetovao da mi kanarinac ima parazite i da mu kupim tečnost koja se stavlja iza glave ptice i da bi trebalo biti uredu. tako sam i uradio - kupio BEAPHAR ampule (slika) i u uputstvu vidio da ide sve kako mi je rečeno - da ampulu stavim iza vrata ptice i da za mjesec dana ponovim postupak. To je bilo jučer.
    Međutim, danas mi ptica izgleda čak i bolesnije, napuhana je i stoji samo na jednom mjestu a miče samo repom gore - dole što se najbolje može vidjeti na videu i slikama.

    Šta da radim?

    Bolestan kanarinac, pomazite 596740beapharbirdv.th


    VIDEO - http://www.megafileupload.com/en/file/191760/MOV00837-avi.html

    Bolestan kanarinac, pomazite Cgvded52dbqcfintzun1e.th

    Bolestan kanarinac, pomazite Js5aih34qszezod5ckz.th

    Bolestan kanarinac, pomazite E9bpfn2cofnttjkvswsd.th

    Bolestan kanarinac, pomazite Qyomitsjh57725kv5s8v.th
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by seadriver sri 10 vel - 1:02

    Siskin ovo mi ne izgleda dobro, pogledaj mu stomak odole jel natecen, u ovakvom stanju ja bi pokusao sa bycoxom, to je jedino sta bi mu moglo pomoc.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin sri 10 vel - 1:03

    Za šta služi bycoxom, šta misliš da je kanarincu?
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by seadriver sri 10 vel - 1:07

    Ne znam sta mu je, bycox je lijek za kokcidiju, u svakom slucaju trebas pozuriti s nekim lijekom jer bi vec iduci dan mogao krepati. Jesi siguran da se radi o muskom kanarincu?
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin sri 10 vel - 1:13

    Jesam,prijašnjem vlasniku je služio za parenje. Sutra idem kod veterinara pa ću vidjeti.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by seadriver sri 10 vel - 1:15

    Idi, ali nemoj dugo cekati jer veterinari uglavnom nemaju pojma o pticama.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin sri 10 vel - 1:19

    Pa ko zna?
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by seadriver sri 10 vel - 1:23

    U ticarstvu su ti uzgajivaci i veterinari jer dok ti odneses bolesnu pticu veterinaru, pa on uzme uzorak stolice, pa to posalje na analizu, tica vec krepa. Zato uzgajivaci po simptomima ptice sami daju lijekove uglavnom sirokog spektra i tako izvucu pticu.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin sri 10 vel - 1:31

    Je li to zamjena za ESB30
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by seadriver sri 10 vel - 1:33

    To je malo jace od esb3, nije zamjena, stavlja se 5 kapi po pojilici3 dana, pa se doza smanjuje kroz naredni period od nekoliko dana
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by crv sri 10 vel - 1:39

    Sea,uveća san sliku , izmet izgleda ok,Obzirom na ono stenjanje i činjenicu da je nedavn dobio pticu , moguće je da je ptica prehlađena.U tom slučaju Doksa ciklin kapsulu ,jednu na 3dl destilirane vode.Kapsule imaš u humanoj apoteci.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by seadriver sri 10 vel - 1:43

    Moguce je i to, nisam znao da je pticu dobio nedavno, a ona ne izgleda bas dobro. U svakom slucaju reagirati sto prije jer cekanje moze samo jos vise ugroziti zdravlje ptice.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by crv sri 10 vel - 1:55

    Lafe jači si od dr House. Kad ja ovo pričan ekipi na balote ,oni se čude kako su tu veterinari nemočni.Zbog ovih situacija imam besplatan baycox i cijepljenje pasa.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin sri 10 vel - 18:31

    Hvala vam na odgovorima - bio sam kod veterinara danas - taj je toliko ''dobar'' da nije nikad čuo za baycox, ESB i td. dao mi je Geomycin - 7 dana da dajem u pojilicu sa vodom pa bi trebalo biti uredu..

    Šta mislite??

    P.S... Pticu sam kupio od jednog uzgajivača iz Mostara u maju prošle godine..
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by MARIN čet 11 vel - 0:20

    Mogao ti je dati i cedevitu. Very Happy
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by ticar čet 11 vel - 6:13

    Siskin je napisao/la:Hvala vam na odgovorima - bio sam kod veterinara danas - taj je toliko ''dobar'' da nije nikad čuo za baycox, ESB i td. dao mi je Geomycin - 7 dana da dajem u pojilicu sa vodom pa bi trebalo biti uredu..

    Šta mislite??

    P.S... Pticu sam kupio od jednog uzgajivača iz Mostara u maju prošle godine..

    bolje da ti je da fuvicin,geomicin je lagani antibiotik i dezinficijens pa znaš koliko je jak.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin čet 11 vel - 17:07

    Smijem li geomicin davati ostalim pticama - grdelinima i ostalim kanarincima (preventivno). Kontam da napravim u pola litra koliko piše pa da im uspem u pojilicu?
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin uto 23 vel - 11:51

    Stigao mi je nalaz stolice kanarinca i piše:

    Rezultat pretraživanja: Utvrđeno je prisustvo larvalnih oblika Syngamus.

    Kako da to liječim, da li je opasno?
    ERVINO
    ERVINO


    Broj postova : 628
    Age : 66
    Location : Pula
    Registration date : 02.12.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by ERVINO uto 23 vel - 12:14

    Vrsta kokcidije -potreban je hitan tretman baycoxom = 5 kapi u pojilicu od 50 ml dva dana zatim vitamini-onemogučiti kontakt ptice i izmeta (rešetka)....sretno
    Edi
    Edi


    Broj postova : 244
    Age : 63
    Location : Pula
    Registration date : 11.11.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Edi uto 23 vel - 12:24

    Posto kazes da kod tebe nema baycoxa ,moze i nilverm.Samo neka to potvrdi Ervino ili netko drugi jer su sigurno iskusniji od mene.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Siskin uto 23 vel - 21:26

    MoĹľe li neko ovo potvrditi ili negirati?
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by refa95 uto 23 vel - 21:40

    ovo sam nasao na netu

    NILVERM
    otopina za injekciju i peroralna otopina
    Kategorija Antiparazitici
    Aktivni sastojak levamizol
    Pakiranje 100 ml
    Sastav 1ml otopine sadržava 75 mg levamizol hidroklorida. Pomoćne tvari: propil-parahidroksibenzoat, metil-parahidroksibenzoat, natrijev metabisulfit, dinatrijev edetat, limunska kiselina, natrijev citrat dihidrat i voda za injekcije.


    Životinje
    Perad, Svinje, Goveda, Ovce i koze

    Djelovanje
    Nilverm je širokospektarni anthelmintik koji u goveda, ovaca, svinja, peradi i golubova djeluje protiv zrelih i nezrelih stadija najvažnijih vrsta želučano-crijevnih i plućnih nematoda.
    U osjetljivim nematodima levamizol blokira neuromuskularni prijenos podražaja.
    Neposredno nakon aplikacije helminti budu spastično paralizirani, a domaćin ih unutar 24 sata izbaci iz organizma. Djelovanje levamizola prestaje nakon 2 dana.
    Nilverm nije učinkovit protiv trakavica i metilja.
    Najviša razina levamizola u krvi postiže se 1-3 sata nakon aplikacije. Jedna doza uništava većinu zrelih i nezrelih stadija oblića osjetljivih na levamizol. U životinja napadnutih plućnim vlascima već se 15-20 min. nakon primjene lijeka pojačava kašalj (izbacivanje zrelih nematoda). Simptomi diktiokauloze mogu se povući za 48 sati, no ako su pluća znatno oštećena, kašalj potraje još nekoliko dana. Naime, Nilverm uklanja parazite iz pluća, ali ne liječi organska oštećenja uzrokovana vlascima. Proljev što ga izazivaju crijevni paraziti redovito prestaje za dva dana. Nakon terapije liječene se životinje brzo oporavljaju jer im se poboljšava apetit i konverzija hrane. Ljekovite doze Nilverma životinje dobro podnose i rijetko se javljaju uzgredni učinci. Nakon višekratne primjene ovaj anthelmintik modulira imuni odaziv (imunostimulator) tj. obnavlja zakočene funkcije T-limfocita.

    Indikacije
    Suzbijanje i liječenje parazitarnih invazija uzrokovanih zrelim i nezrelim stadijima sljedećih helminata goveda, ovaca, svinja, peradi i golubova.

    Goveda i ovce:
    - nematodi sirišta - Haemonchus spp., Ostertagia spp. i Trichostrongylus axei;
    - nematodi crijeva - Trichostrongylus, Cooperia, Nematodirus, Oesophagostomum i Chabertia ovina, Toxocara (sin. Neoascaris) vitulorum, Bunostomum spp,. Strongyloides papillosus (odrasli oblici u ovaca);
    - nematodi pluća - Dictyocaulus (uključivo hipobiotske ličinke D. viviparus u goveda).
    U goveda Nilverm djelotvorno suzbija razvojne i odrasle stadije Ostertagia te je učinkovit u liječenju zimske ostertagioze (tip II). Ne djeluje na inhibirane (hipobiotske) ličinke parazita (ostertagioza predtip II), te dehelmintizaciju treba
    ponoviti.
    U ovaca levamizol je mahom učinkovit protiv inhibiranih tzv. hipobiotskih ličinaka Haemonchus spp., Ostertagia spp. i Trichostrongylus axei.

    Svinje:
    - nematodi crijeva: Ascaris suum, Hyostrongylus rubidus, Oesophagostomum dentatum, Strongyloides ransomi, Trichuris suis;
    - nematodi pluća: Metastrongylus spp.

    Perad (kokoši, purani, jarebice, fazani):
    - Ascaridia, Capillaria i Heterakis spp. te Amidostomum anseris i Syngamus trachea u pura, jarebica i fazana.

    Golubovi:
    - Ascaridia columbae, Capillaria obsignata i Syngamus trachea.

    Kontraindikacije
    Nilverm otopina za injekciju i peroralna otopina ne smije se davati:
    - kravama i ovcama u laktaciji od kojih se mlijeko koristi za prehranu ljudi ili izradu namirnica;
    - konzumnim nesilicama;
    - životinjama lošeg gojnog i općeg zdravstvenog stanja.

    Način primjene i doze
    Goveda, ovce i svinje:
    Nilverm otopina za injekciju primjenjuje se sc. Pritom se govedima i ovcama lijek injicira potkožno iza lopatice, a svinjama iza uha ili u koljeni nabor.
    Prije izračunavanja doze mora se što točnije odrediti tjelesna masa životinje. Doza Nilverm injekcija iznosi 1 ml/10 kg t.m. (levamizol hidroklorid 7,5 mg/ kg). Može se dati najviše 30 ml po životinji. Na jedno mjesto ne smije se injicirati više od 15 ml Nilverma.
    Kod pašno držanih goveda i ovaca ili u slučaju jakih invazija liječenje se može ponoviti nakon 4-6 tjedana. Prije izgona na pašu preporučuje se tretirati cijelo stado.

    Perad i golubovi:
    Nilverm otopina se daje u vodi za piće. Pticama se voda uskrati najbolje preko noći prije dehelmintizacije. Potrebna količina Nilverma stavi se u toliko vode koliko iznosi 1/3 do 1/2 dnevne potrošnje vode. Vodu s lijekom ptice, u pravilu, popiju za 6-8 sati.
    Životinjama za vrijeme liječenja ne smiju biti dostupni drugi izvori tekućine.
    Pojilice moraju biti čiste, izrađene od plastike ili galvaniziranog željeza. Nikako ne smiju biti hrđave.
    Peradi se u 1/3 do najviše 1/2 dnevne količine vode za piće stavi 1ml Nilverma/3 kg t.m. (25 mg levamizol hidroklorida/kg t.m.).
    Golubovima se 10 ml Nilverm otopine prvo razrijedi sa 10 ml destilirane vode.
    Tako razrijeđenu otopinu Nilverma stavi se pomoću štrcaljke u količini od 9-18 ml/l vode za piće. Postupak se ponovi nakon 7 do 10 dana.

    Nuspojave
    Levamizolske injekcije ponekad su bolne, a mala oteklina na mjestu aplikacije povuče se za nekoliko dana.
    U pojedinih životinja prolazno se umanji apetit i mliječnost, a izmet bude mekši od fiziološkog.
    Pojedine svinje nakon tretmana mogu povraćati.
    Ako primjetite neželjene učinke ovog pripravka obavijestite Centar za nuspojave veterinarskih lijekova pri Zavodu za farmakologiju i toksikologiju Veterinarskog fakulteta u Zagrebu te Proizvođača.

    interakcije
    Životinje se ne smije tretirati organskim spojevima fosfora (insekticidi, akaricidi, anthelmintici) 14 dana prije i 14 dana poslije primjene levamizola.
    Nilverm se smije davati istodobno s vakcinama i antimikrobnim lijekovima.


    Napomene i mjere opreza
    Levamizol ne djeluje ovicidno te neposredno nakon liječenja treba neškodljivo uklanjati izmet (npr. biotermička sterilizacija) ili se stado/jato mora prebaciti na ‘neinfestirani’ pašnjak/teren. U goveda koja nakon terapije ostanu na istom zemljištu, za približno 10 do 14 dana ili dulje, mogu se zbog reinfestacije očekivati novi klinički slučajevi.
    Nilverm se smije aplicirati mladim životinjama (janjad, telad), no treba biti oprezan prilikom dehelmintizacije izrazito mršavih i dehidriranih životinja te jedinki izmučenih kroničnim stresom (loše vremenske prilike, neodgovarajući uvjeti držanja i smještaja i dr.).

    Graviditet i laktacija
    Levamizol smije se aplicirati ženkama u vrijeme graviditeta (ne djeluje teratogeno) i laktacije, no primjenu treba izbjegavati u stadiju visoke bređosti (kontrakcije maternice).

    Predoziranje
    Ako se daju veće doze levamizola od preporučenih pojedine životinje (približno 30 min. nakon aplikacije) počinju pojačano sliniti, prisutan je tremor i tresu glavom. Ti znakovi kolinergične prenadraženosti živčanog sustava brzo se povuku, a češći su u goveda negoli u ovaca (antidot atropin).

    Sigurnost za osobe koje primjenjuju lijek
    Prilikom rukovanja s ovim pripravkom treba nositi zaštitne rukavice. Ako otopina dođe u dodir s kožom ili očima odmah ih treba isprati vodom. Nakon korištenja levamizola, a posebno prije uzimanja hrane, treba oprati ruke.

    Karencija
    Meso, organi i druga jestiva tkiva. Goveda, ovce, svinje: 21 dan. Perad: 18 dana. Mlijeko: levamizol se ne smije davati životinjama od kojih se mlijeko koristi za prehranu ljudi ili izradu namirnica.
    Jaja: levamizol se ne smije davati nesilicama konzumnih jaja.

    Način čuvanja
    Čuvati zaštićeno od svjetlosti, pri temperaturi od 15 do 25 °C i izvan dosega djece.

    Rok valjanosti
    Označen je na pakovanju.

    izdavanje
    Izdaje se na veterinarski recept.

    zbrinjavanje
    S neiskorištenim proizvodom i praznom ambalažom postupa se u skladu sa Zakonom o otpadu.
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by sestoperac uto 23 vel - 21:44

    Nisam nikad koristio ni jedan ni drugi lijek, ali mislim da su potpuno razliciti. Nilverm se daje za suzbijanje crijevnih parazita.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by refa95 uto 23 vel - 21:45

    siskin evo ti ovaj tekst pa sam zakljuci da li je dobar ili nije i zelim ti puno srece da ti kanarinac ozdravi
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by ikayke uto 23 vel - 21:52

    Siskin je napisao/la:Stigao mi je nalaz stolice kanarinca i piše:

    Rezultat pretraživanja: Utvrđeno je prisustvo larvalnih oblika Syngamus.

    Kako da to liječim, da li je opasno?

    jedino baycox pomaze....i mora ga biiti u veterinarskoj apoteci... treba potraziti Smile

    Sponsored content


    Bolestan kanarinac, pomazite Empty Re: Bolestan kanarinac, pomazite

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 14:53.