Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
brabus
refa95
malinois
instantbrain
8 posters

    kanarinac- problem

    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    kanarinac- problem Empty kanarinac- problem

    Postaj by instantbrain uto 9 oľu - 21:23

    Pozdrav svim ljubiteljima ptica...
    Imam problem. Muzijak kanarinca se vec nekoliko dana ponasa pomalo neobicno- stoji na precki kaveza, ali kao da spava( perje na stomaku mu se spusti preko precke)??
    Nema nikakve druge simptome koje ovde vidim- stolica je uredna, jede normalno, pije vodu, ocice i nozdrve su ciste, i guza. Povremeno je zivlji, ali me brine to sto je umrtvljen na precki, a nije bio takav nikada.
    Da li je moguce da je do hrane, jer sam mu nedavno uzela novu mjesavinu( ne znam koja je, ali je svijetlija nego inace)...?
    Prije 15 dana su i muzijak i zenka imali neku fazu slicnu mitarenju- bilo je vise perja, ali opet ne pretjerano. Posljednjih dana im perje ne otpada.
    Inace rijec je o sobnim pticama, higijena je uredna, nemaju nikakve parazite- imali su ih, ali su iskorijenjeni prije vise od godinu dana, i nisu se vise pojavljivali.
    Nisu na propuhu, ni pre-uhranjeni, salatu mrkvu i ostalo dobijaju uredno, i Orlux vitamine Omni vit.

    Hvala!
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by malinois uto 9 oľu - 22:42

    pozdrav

    kakve su noge tim pticama (ptici) ?
    Je li glatka noga ili ima neke naslage kao krljusti ribe ?
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by instantbrain uto 9 oľu - 23:05

    Nema krljusti, ona ima malo ali nije strasno, prije kao da je suha koza. On nema nista. Prosle godine je bilo malo krljusti, pa sam im oprala noge mlakom vodom i ocistila gazom natopljenom maslinovim uljem.
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by malinois uto 9 oľu - 23:09

    A ne znam sta reci !!!!

    Promjenite hranu,dajte pticama odstajalu vodu i nadam se da ce bit bolje
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by instantbrain uto 9 oľu - 23:10

    Dajem im flasiranu vodu, Jana. Kakvu hranu da trazim?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by malinois uto 9 oľu - 23:13

    Svakako hranu za kanarince .Ne znam koje hrane imate u ponudi !!

    Ima na forumu dosta uzgaivaca iz Banja Luke .Pokusajte stupit u kontakt s nekim od njih ,siguran sam da ce rado pomoci .
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by instantbrain uto 9 oľu - 23:16

    Ima nekoliko vrsta hrane, crna, svjetlija, neka sa sjemenkama suncokreta... prodaju se na kilogram... ne znam koju odabrati, ali hvala u svakom slucaju....
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by refa95 uto 9 oľu - 23:17

    uzmi svjetliju jer je po meni ona bolja
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by instantbrain uto 9 oľu - 23:21

    Ja sam prije koristila kombinaciju dvije tamnije hrane.... Sad sam uzela svjetliju i sve to pomijesala. Sad je onako srednja, ima svega- malih crnih kuglica, velikih okruglih, suncokreta, i neke blijede kao psenica.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by refa95 uto 9 oľu - 23:25

    evo ov je drazen pisao o sjemenima






    Repica je sjeme koje je do pojave nigera bilo br. 1 šta se tiče pripreme za parenje i odgoj mladih.

    Sadrži jako puno vitamina E (stimulira cirkulaciju u cijelom tjelu, daje veselost, odmornost i potiče spolni nagon) i vitamina K (bitan za psihičku stabilnost ptice).

    Sadrži još sve potrebne mikroelemente u tragovima, zato je repica dugo godina, u kombinaciji 70:30 (škajola:repica) sa škajolom, bila osnovna hrana kanarinaca.

    Ovoga recepta se još i danas drže uzgajivači kanarinaca, pogotovo malinoa i žutih kanarinaca boje.

    Repica ima nevjerovatan sadržaj luteina (žutog pigmenta) šta je i vidljivo kad se zdrobi zrno.

    S obzirom da je repica daleko najmanje "agresivno" od svih drugih uljanih sjemena za ptičji organizam, nije ni čudo da se dosta koristi u mješanoj hrani.

    Grdelin je može podnijeti do 40% i prilično je dobro prihvate, ostale ptice 20-30%

    Kad je vrijeme mirovanja, repica se smanji na 10-20% (da vitamin E ne potiče pticu na parenje), a kad je parenje ona se poveča u hrani.

    Iako je repica vrlo dobra za uzgoj i pripremu ptica, niger joj uzima "slavu" jer ima daleko veći postotak vitamina E u svom zrnu.
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by refa95 uto 9 oľu - 23:25

    odnosno tidi na prehrana i procitaj o svakom sjemenu ima tamo sve fino napisano
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by brabus uto 9 oľu - 23:35

    dajte kanarindžije pomozite instantbrain,usmjerite je na neki post ako je vec ima napisan... Exclamation
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by instantbrain uto 9 oľu - 23:37

    Koliko cesto treba davati jajacanu hranu i koliko cesto i sta od povrca?

    Hvala!
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by instantbrain sri 10 oľu - 22:17

    Mozda bi trebala napomenuti da u posljednje vrijeme mrvi hranu ali sve ljuspice ostavlja u hranilici, dok kod zenkice hranilica ujutro bude prazna???

    Molim vas pomozite!
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by refa95 sri 10 oľu - 22:34

    jajcanu hranu mozes davati jednomu dva dana po jednu onu malu lulicu sto ide izmedu zica a za to ljustenje hrane neznam probaj mu staviti vise hrane pa prati da li ce onda tako mrviti hranu a sto se tice povrca mijesaj svaki dan jedan dan jabuku drugi dan salatu treci dan mrkvu i tako u krug bar ja tako radim i tice su mi zdarve ko drijen ja takoder jednom u 2 mjeseca pticama u pojilice stavim po 6 kapi jabukovog sirceta ka vitamine
    refa95
    refa95


    Broj postova : 1274
    Age : 28
    Location : BiH
    Registration date : 12.04.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by refa95 sri 10 oľu - 22:34

    izvjestavaj nas
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by vlado pon 5 srp - 0:44

    Danas sam primjetio kod stare kanarinke koja ima mlade da se nakostriješila i da malo ubrzano diše,izmet joj je bio relativno vodan i crvenkaste boje ali koliko sam ja moga ustanovit nije krvav.
    Stomak joj je bio natečen i dobro crven.

    Inače kanarinka je kod mene skoro treću godinu i nikada nije bila bolesna.

    Pošto mi je prostorija dobro topla jajčana smjesa mi se izgleda užegla ( užestala ) pa se pitam da nije možda to problem jer sam to tek danas vidija.

    Odmah sam joj dao ESB3 i večeras je vidim dosta veselu, uzima hranu i skakuće po kavezu kao da joj nije ništa a i boja stomaka je dosta blijeđa.
    Ovo popravljeno stanje sam primjetio 1h poslije davanja ESB3 pa dali je moguće da je tako brzo dijelovalo na nju.

    Volio bi čut vaša mišljenja i komentare?
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by malinois uto 6 srp - 0:48

    vlado je napisao/la:Danas sam primjetio kod stare kanarinke koja ima mlade da se nakostriješila i da malo ubrzano diše,izmet joj je bio relativno vodan i crvenkaste boje ali koliko sam ja moga ustanovit nije krvav.
    Stomak joj je bio natečen i dobro crven.

    Inače kanarinka je kod mene skoro treću godinu i nikada nije bila bolesna.

    Pošto mi je prostorija dobro topla jajčana smjesa mi se izgleda užegla ( užestala ) pa se pitam da nije možda to problem jer sam to tek danas vidija.

    Odmah sam joj dao ESB3 i večeras je vidim dosta veselu, uzima hranu i skakuće po kavezu kao da joj nije ništa a i boja stomaka je dosta blijeđa.
    Ovo popravljeno stanje sam primjetio 1h poslije davanja ESB3 pa dali je moguće da je tako brzo dijelovalo na nju.

    Volio bi čut vaša mišljenja i komentare?

    pozdrav Vlado

    U pitanju moze biti PUNO problema .Sto se tice otezanog ili ubrzanog disanja to moze biti grinja ,astma .... Ne tipicno disanje i otvaranje kljuna prilikom istog moze biti i prateca reakcija za druge vrste problema .Dogada se da ptica koja izgubi imunitet prilikom mitarenja ili nekog drugog stresa ima takvo ponasanje .Ima ptica kad su prestrasene da ne mogu doci do dovoljno zraka , padnu na pod i sem ubrzanog disanja ne kontroliraju rad nogu ili krila .

    Ako je stomak natecen i crven a uz to jedva dolazi do zraka MALE SU SANSE za potpunim izljecenjem.Takve ptice mjenjaju u trenutku raspolozenje ,jedan dio dana su nakostrijesene i cekamo kad ce uginuti a drugi dio dana "veselo " skacu po kavezu.

    ESB3 ne moze bas tako brzo reagirat

    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by ticar uto 6 srp - 5:56

    jučer meni jedan kanarinac stoji na šipki i počme spuštati glavu prema dolje,puhnem u njega on trzne,i opet glavu prema doli.odvoija sam ga u manju gajbu pa čemo viditi.

    jel može biti neki šok,ili udarac ili....
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by vlado uto 6 srp - 14:45

    malinois je napisao/la:
    vlado je napisao/la:Danas sam primjetio kod stare kanarinke koja ima mlade da se nakostriješila i da malo ubrzano diše,izmet joj je bio relativno vodan i crvenkaste boje ali koliko sam ja moga ustanovit nije krvav.
    Stomak joj je bio natečen i dobro crven.

    Inače kanarinka je kod mene skoro treću godinu i nikada nije bila bolesna.

    Pošto mi je prostorija dobro topla jajčana smjesa mi se izgleda užegla ( užestala ) pa se pitam da nije možda to problem jer sam to tek danas vidija.

    Odmah sam joj dao ESB3 i večeras je vidim dosta veselu, uzima hranu i skakuće po kavezu kao da joj nije ništa a i boja stomaka je dosta blijeđa.
    Ovo popravljeno stanje sam primjetio 1h poslije davanja ESB3 pa dali je moguće da je tako brzo dijelovalo na nju.

    Volio bi čut vaša mišljenja i komentare?

    pozdrav Vlado

    U pitanju moze biti PUNO problema .Sto se tice otezanog ili ubrzanog disanja to moze biti grinja ,astma .... Ne tipicno disanje i otvaranje kljuna prilikom istog moze biti i prateca reakcija za druge vrste problema .Dogada se da ptica koja izgubi imunitet prilikom mitarenja ili nekog drugog stresa ima takvo ponasanje .Ima ptica kad su prestrasene da ne mogu doci do dovoljno zraka , padnu na pod i sem ubrzanog disanja ne kontroliraju rad nogu ili krila .

    Ako je stomak natecen i crven a uz to jedva dolazi do zraka MALE SU SANSE za potpunim izljecenjem.Takve ptice mjenjaju u trenutku raspolozenje ,jedan dio dana su nakostrijesene i cekamo kad ce uginuti a drugi dio dana "veselo " skacu po kavezu.

    ESB3 ne moze bas tako brzo reagirat


    Neznam prijatelju ali od kad je kod mene to mi je prvi put da sam primjetio neke loše znakove na njoj ali od neku večer je ko puška, skače i hrani mlade i priprema se za novo gnijezdo.
    Jednostavno ja sam je bio otpisao a za sada je stanje više nego odlično pa da budem iskren tek mi sad nije ništa jasno osim ako nije bilo do jajčane smjese.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by krstokljun sri 21 srp - 13:27

    Jedna ptica mi je vec poodavno nevoljna, malo je mrsava (mada je takva oduvijek) nije napuhana, ali na precki uvijek stoji pokunjeno, nevoljno, rep joj stoji uvijek vertikalno na dolje, vec sam na nekoj temi pomenuo da nece da se kupa nikako.
    sto mi je za raditi, savjetujte.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by Dean sri 21 srp - 14:50

    krstokljun je napisao/la:Jedna ptica mi je vec poodavno nevoljna, malo je mrsava (mada je takva oduvijek) nije napuhana, ali na precki uvijek stoji pokunjeno, nevoljno, rep joj stoji uvijek vertikalno na dolje, vec sam na nekoj temi pomenuo da nece da se kupa nikako.
    sto mi je za raditi, savjetujte.

    ako je ptica u volijeri, obrati pažnju da nije dežurna za dobivanje batina, i ja sam imao jednu takvu, pijem ja jučer kavu(ma lažem pivo pijem Very Happy ) ispred volijere, stavim na pod jabuku ili radić da bolje snimim crtež na pticama, kad jedna kako se god približi dobije po glavi, zapamtim o kojoj je ptici rječ, sljedeči put kod hranjenja obratim pažnju i pogodi...ista ta ptica nema šanse da dodje do manjadure kako go sleti neko od pajdaša je ofrlji po glavi, i onda jada sa poda skuplja ono šta njima ostane, par dana tako... i ptica je gladna, mršavi i bezvoljna je (a ko nebi bio :-) sad sam je odvojio i jadna na miru jede :-), za 5-6 dana je vraćam u volijeru pa da vidimo, zna se desiti da u volijeri uhvate nekoga na pik i udri po njemu...možda je to prirodna selekcija ali...
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by krstokljun sri 21 srp - 15:45

    Nije to sa njom slucaj.
    U velikom kavezu je 80x50x40 sa jos jednom pticom, ne biju se.

    Sponsored content


    kanarinac- problem Empty Re: kanarinac- problem

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 21:43.