Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+20
brabus
zoranV
trava
Dean
Miljenko
lord189
branimirf
Border
PESTI
ERVINO
many
zoran ptice pjevice
ticar
crv
mutacija
krnjolac
DAMIAN
mipticar
seadriver
refa95
24 posters

    Kako pripremiti stiglice za parenje

    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by lord189 pet 19 vel - 19:05

    PESTI je napisao/la:
    Dean je napisao/la:
    lord189 je napisao/la: a i ženka se horizontalno kreće livo desno

    100% siguran znak da je spremna cheers cheers cheers

    Muški triba raditi gori-doli i eto mladih..... Laughing Laughing

    hehhe a bogami doć će i do toga...
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by lord189 pet 19 vel - 19:06

    seadriver je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:
    Miljenko je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:moji grdelini spremni već se raznosi materijal po parilici dobro su užešćeni bit će kruva ako bog da

    Lorde, ko se uzestio? Ti ili grdelini?

    PS..jos dvo komada pancete, malo lucike, bocun vina...pa cu se i ja uzestit!

    PSS..ajde, naka,...bit ce kruva...

    E MOJ MILJENKO svitlo i spiza vrlo jednostavno...a tiću je 4 godine a u modu je uša u 8 misec brzo se prominija a i ženka se horizontalno kreće livo desno ma za misec uvri glave misec i po počet će akcija ako vrime bude ovako toplo

    je je strasno je toplo, ja u kratkim rukavima setam okolo

    a moj prio moji imaju peć na drva..nije šala ee
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by PESTI čet 25 vel - 23:35

    https://www.youtube.com/watch?v=a0yI9z1Y2LA

    Jedan prošlogodišnji za inspiraciju .
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by seadriver čet 25 vel - 23:53

    A di si iskopao taj video clip pesti Shocked . Bravo!
    mutacija
    mutacija


    Broj postova : 151
    Age : 47
    Location : Split
    Registration date : 05.01.2010

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by mutacija pet 26 vel - 0:00

    Kad ovo vidim dođe mi da sutra stavim gnijezda !!! Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Icon_lol
    Hvala za clip stvarno je motivirajuci Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Icon_bounce
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by PESTI pet 26 vel - 1:44

    seadriver je napisao/la:A di si iskopao taj video clip pesti Shocked . Bravo!

    Ovo je na mom balkonu od prošle godine , sjeti se kada je ona prva u vanjskom gnjezdu ostavila 4 mlada kada si došao.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by seadriver pet 26 vel - 2:00

    sjecam se Evil or Very Mad Evil or Very Mad
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Gost čet 22 tra - 23:39

    imam par stiglica koje sam pripremao za parenje,stavio sam ih u vecem kavezu/100x80/zenka i muzjak su stalno zajedno,na dno kaveza sam im stavio materijal za pravljenje gnijezda, u cosku gnijezdo koje je dekorisano umjetnim zelenilom,primijetio sam u zadnje vrijeme da taj materijal stoji u cosku ispod gnijezda pa me interesuje da li se to zenka priprema da napravi gnijezdo i kolko joj treba vremenski,molim da mi neko odgovori.
    avatar
    trava


    Broj postova : 60
    Location : zadar
    Registration date : 18.04.2010

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by trava pet 23 tra - 1:51

    Materijal za gnijezdo nije dobro stavljati na pod mora ,tako se na njega može uhvatiti izmet koji se kasnije može zalijepiti za jaja,najbolje je materijal za gnijezdo zabiti među žice ili ga staviti u posebni nosač za materijal za gnjezdo.Ženka će gnijezdo napraviti dan dva prije nego što će početi nesti jaja,prati što ženka radi tek kada vidiš da je počela slagati gnijezdo daj joj veću količinu materijala.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Miljenko pet 23 tra - 4:47

    trava je napisao/la:Materijal za gnijezdo nije dobro stavljati na pod mora ,tako se na njega može uhvatiti izmet koji se kasnije može zalijepiti za jaja,najbolje je materijal za gnijezdo zabiti među žice ili ga staviti u posebni nosač za materijal za gnjezdo.Ženka će gnijezdo napraviti dan dva prije nego što će početi nesti jaja,prati što ženka radi tek kada vidiš da je počela slagati gnijezdo daj joj veću količinu materijala.

    Je, ali zenka ce pokriti konsacti (grubu izradu) dio gnjezda sa finom postavom, kod mene je to cvjet maslacka/kostrica. Ja se nebi puno brinuo od kuda ce zenka pokupiti materjal, jer i kad ga stavimo (obilno) u nosac, dosta toga zavrsi na podnu resetku...pa onda u gnjezdo. Bitno je da se zenka zaigra sa materjalom...

    Ja sam ove godine zabrinut....dvi zenke su mi skoro zavrsile gnjezdo (nesto rano i prenaglo za moj ukus), a grdelini su nekako..."FLEEEGGGMMMASSTIIIII"!!!????
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by crv pet 23 tra - 9:34

    trava je napisao/la:Materijal za gnijezdo nije dobro stavljati na pod mora ,tako se na njega može uhvatiti izmet koji se kasnije može zalijepiti za jaja,najbolje je materijal za gnijezdo zabiti među žice ili ga staviti u posebni nosač za materijal za gnjezdo.Ženka će gnijezdo napraviti dan dva prije nego što će početi nesti jaja,prati što ženka radi tek kada vidiš da je počela slagati gnijezdo daj joj veću količinu materijala.
    Fjoka bodulska Very Happy (Totalna obamrlost mišića , popraćena ogromnom voljom za ničim.)Miljenko , čim triba gradit muškima padne volja.Oni znaju kad se triba malo fermat kad se ,,gazdarica,, razmaše materijalom po letilici.
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by krnjolac pet 23 tra - 13:28

    jučer mi se par grdelina pitao kljunovima na rubu gnijezda i mislio sam da je to napokon dobar znak,kad nakon desetak minuta grdelin je jurio ženku po kavezu,mislio sam da će joj glavu otkinit!kakvi su to nagli preokreti!?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by zoranV pet 23 tra - 15:17

    Tko se tuče,taj se voli cheers
    brabus
    brabus


    Broj postova : 327
    Age : 47
    Location : Split-Livno
    Registration date : 26.09.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by brabus pet 23 tra - 16:13

    kod mene isto poludili, mužjak isto juri ženku po parilici cili napaljen a ona bježi glavom bez obzira... Rolling Eyes
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by crv pet 23 tra - 16:29

    krnjolac je napisao/la:jučer mi se par grdelina pitao kljunovima na rubu gnijezda i mislio sam da je to napokon dobar znak,kad nakon desetak minuta grdelin je jurio ženku po kavezu,mislio sam da će joj glavu otkinit!kakvi su to nagli preokreti!?
    Jugo , jugo! Gleda san jutros frzeline vanka, ka da su na ekstaziju.Vrduni krilima i repom metu pod .Lete ka šišmiši.Grdelini na maslačku...Toplina i vlaga . Sad je tutaforca.
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by xyz pet 23 tra - 16:49

    Ja ne tribam gledat tiće u prirodi da bi zna da dolazi vrime.. ima jedan tip, zabrinuto gleda u borove, puši, i prati pogledom grdeline.

    Znači, došlo je vrime Wink
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by crv pet 23 tra - 17:21

    drazenxp je napisao/la:Ja ne tribam gledat tiće u prirodi da bi zna da dolazi vrime.. ima jedan tip, zabrinuto gleda u borove, puši, i prati pogledom grdeline.

    Znači, došlo je vrime Wink
    Ta divna stvorenja. cyclops
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by xyz pet 23 tra - 17:41

    Čak zna cibat; ci fi cififififi ci ci ci blibli bli bli bli bli

    Pravi mladac Wink lol!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by seadriver sub 24 tra - 0:45

    brabus je napisao/la:kod mene isto poludili, mužjak isto juri ženku po parilici cili napaljen a ona bježi glavom bez obzira... Rolling Eyes

    Nista se ne brini, to je sasvim normalno ponasanje grdelina, muzjak je spreman i tjera grdelinku na parenje, medjutim ona nece i bjezi. Strpljenja i doce trenutak kad ce i ona bit spremna.
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Gost ned 25 tra - 15:56

    Kratak video za mog prijatelja Seada jer on voli Satinete Cool

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by seadriver ned 25 tra - 22:41

    Odlicno eumox, cekam i ja svoju da krene
    avatar
    Gost
    Gost


    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Gost uto 27 tra - 11:46

    Evo Seade jutros mi izasla tura kod isabele,ljuske od jaja sve fino slozila u hranilicu,kulturna tica Cool, samo mi neda da ih vidim , odmah kljuca prst,a ja necu da joj kvarim.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by lord189 uto 27 tra - 20:25

    iza lordive kuće pronađena 4 gnjizda grdelina na prostoru od 160 kvadrata i par verduna i frzelina čudno nešto lol! a bit će mladaca za misec dana odnit će đava sve mlade iz prve kovade naučit ću ih da sami uđu u ćibu king Laughing
    avatar
    Ticar5


    Broj postova : 3
    Registration date : 10.07.2012

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Ticar5 uto 10 srp - 20:48

    oprostite novi sam na ovom forumu prekjučer mi je mačka pojela Štiglica baš kad sam se spremio ić u tice ali sad bi volio parite pa mogu li sada
    pariti mladog stiglica tek ulovljenog sa kanarinkom ili ženkom štiglića ili treba nabaviti iskusnog i ako mi mozete dati nekoliko savjeta za prehranu u vrijeme parenja
    Molim vas Odgovore
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Mozaik sri 11 srp - 1:18

    U spolnu zrelost ulaze tek nakon cca. 8 mjeseci, tako da je to nemoguće sa ovogodišnjim pticama.
    Iz ovog mogu zaključiti da imate još puno za naučiti stoga preporučam dobrih 2mj. pretraživanja foruma,
    sve inf. su ovdje.

    Sponsored content


    Kako pripremiti stiglice za parenje - Page 3 Empty Re: Kako pripremiti stiglice za parenje

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 28 oľu - 19:12.