Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+2
antonio
xyz
6 posters

    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare Empty Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    Postaj by xyz pon 14 ruj - 0:06

    Dolazi jesen i zima, dosta ljudi ima ideju raditi hranilice, da pomogne pticama koje voli.

    Egoistično je hraniti samo jednu vrstu ptice, ali ljubav se ne može objasniti, ja želim da mi grdelini budu podržani, a druge vrste ne oštećujem ni u kojem pogledu - šta su jeli do sad u prirodi, mogu i nadalje..

    To mi je na selu, jednom ću slikati, sada ću rječima opisati.

    Uzme se plastična boca, kroz nju se provuku 3 drvca, na koje tići slete.

    Kupi se guma koja u akvarije dovodi zrak iz zračne pumpe (dosta tićara drži gupije, švertove molije, pa će znati koja je to guma).

    Odsječe se guma na komadiće, malo manje nego šta je dužina grdelinovog kljuna (žao mi je šta nisam izmjerio, nego "uvatio mjeru" po kljunu tića).

    Ti komadići gume se zaljepe u odgovarajuće rupe na boci.

    Boca se napuni nigerom ili repicom, tj. sitnim sjemenom.

    Glavni princip toga je, da ptica mora zavući kljun kroz gumicu, da bi dobavila zrno.

    Grdelini i lugarini imaju jedino uzak kljun.

    Lugarini imaju kratak kljun, grdelini duži.

    Pravilnom dužinom gumice, samo će grdelini imati pristup hrani.

    Svi širokokljunci (verdun, faganel, frzelin, da ne spominjem vrapce, itd..) su otpisani iz hranidbe.

    Tako ljubitelj grdelina može uz svoju plaćenu hranu, podržati vrstu koju voli.

    A druge vrste nikako ne oštećuje.

    Sistem radi, testirao sam.
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare Empty Re: Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    Postaj by antonio pon 14 ruj - 0:15

    Svaka cast Drazene jako dobar izum ,nadam se da ce i slika doc pa da imamo jos bolju predodzbu toga Very Happy
    babun
    babun


    Broj postova : 1
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 24.01.2013

    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare Empty Re: Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    Postaj by babun čet 24 sij - 15:12

    ajde dražene stavi sliku ove hranilice
    avatar
    relja


    Broj postova : 123
    Registration date : 06.01.2013

    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare Empty Re: Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    Postaj by relja čet 24 sij - 16:56

    stavi sliku pa da i ja to napravim! fala unaprid Very Happy
    Tome
    Tome


    Broj postova : 109
    Age : 45
    Location : Hrvatska,Starigrad (Zadar)
    Registration date : 01.03.2013

    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare Empty Re: Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    Postaj by Tome pet 1 oľu - 22:25

    Ja stavljam hranilice,ja nemijesam sijeme samo sijeme suncokreta
    veseljko
    veseljko


    Broj postova : 125
    Age : 36
    Location : Zagreb
    Registration date : 08.05.2012

    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare Empty Re: Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    Postaj by veseljko pet 1 oľu - 23:07


    Sponsored content


    Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare Empty Re: Izrada hranilice u prirodi, samo za češljugare

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 2:36.