Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+19
NAVI
crv
bizar
zoranV
Merlo
lord189
zoran ptice pjevice
taneyla
baltic
antonio
DOMO
xyz
krnjolac
bocka
ticar
PESTI
Branimir
Dalibor
raskokat
23 posters

    Izrada kaveza

    raskokat
    raskokat


    Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

    Izrada kaveza Empty Izrada kaveza

    Postaj by raskokat čet 9 srp - 15:15

    Zeleo bih da pretstavim kaveze za sve zaljubljenike ptica kojima nije samo bitno da imaju pticu vec da ta ptica bude u adekvatnom smestaju,koji ce da obskrbi zahteve i pticara sa najprefinjenijim ukusom.Moja vodilja u svetu pticarstva je da ptica ne sme da bude neugledna,mozda ce dosta pticara da me ospori ali to je ono kako ja gledam na ptice.Ptica mora da ima stav,da je svesna da je kvalitetna,da mi se namece.Takva ptica po mom vidjenju stvari zasluzuje najbolje,evo kaveza koje kao mladji sam dugo godina cuvao,nisam hteo da pokazem ni model niti da dam savrsene mere,odmah da se ogradim da model kaveza nije mojih ruku delo,iako sam ga vremenom samo vrlo malo modifikovao i to u nekim za druge mozda beznacajnim detaljima,ali model kao model je zadrzan,a delo je jednog starog Kragujevackog pticara koji je sad pokojni.Te kaveze vise niko ne izradjuje osim mene i mog kuma,ali ove manje dimenzije jos samo ja.Svako ko zeli da ih pravi svesrdno i nesebicno cu mu pomoci.Ja ih izradjujem od kuvanog oraha,zice su od prohromske elektrode,danca od prohromskog lima i dno od nelomljive plastike.Ranije sam ih sklapao pomocu cackalica po principu drvenog tipla,sad ih radim iskljucivo sa sraficima koje srafim sa unutrasnje strane zbog eksterijera kaveza.

    Izrada kaveza Kavez.th

    Izrada kaveza Kavez1.th

    Izrada kaveza Kavez2.th
    Dalibor
    Dalibor


    Broj postova : 115
    Age : 50
    Location : Melbourne
    Registration date : 10.04.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Dalibor čet 9 srp - 17:19

    Svaka Cast raskokat

    Odlicna izrada

    Pozdrav Dalibor
    avatar
    Gost
    Gost


    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Gost čet 9 srp - 19:34

    Kavezi su stvarno krasni. Ja sam ima par komada sličnih što sam dobio od Tetka iz Kraljeva i vrlo su praktični i lijepi za oko.

    Pozdrav
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Branimir sub 11 srp - 0:00

    Takve su se prije izrađivale kod nas ali se odustalo jer je bilo problema sa nametnicima koji bi došli na drvo a nije baš ni bilo ovih novih za kupiti!Najviše su se koristile za držanje češljugara!
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by PESTI ned 12 srp - 23:05

    Vrlo zanimljiv primjerak kaveza i neobičan stil...U dalmaciji se koriste mnogo jednostavnije varijante koje sam i sam nekad izradjivao , jedino se ne koriste tacne u malim kavezima jer ptici što padne na dno više nije dostupno.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by ticar pon 13 srp - 5:30

    sve 5 samo zašto je ta hranilica na bočnoj strani,bolje da je na strani di se izvlači tacna,tako je puno efikasnije i više ih može stati u neki regal.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by bocka pon 13 srp - 11:47

    TIČAR, EVO POKUŠAČU JA DA TI ODGOVORIM NA TVOJE PITANJE ZAŠTO JE PODNJAČA SA BOČNE STRANE.
    POŠTO ZNAŠ DA I JA IZRAĐUJEM ISKLJUČIVO DRVENE KAFEZE KOJE SAM I PREKO FOTOGRAFIJA POSTAVIO NA OVAJ FORUM, RADI SE O SLEDEČEMU: ESTETSKI JE LEPŠE KADA PODNJAČA JE NEVIDLJIVA.
    PRAKTIČNO MOZDA NIJE DOBRO ALI TREBAŠ ZNATI DA DRVENI KAFEZ RETKO KO STAVLJA U REGALU.
    PRILIKOM ČIŠČENJA PRAKTIČNIJE DA SE KAFEZ ČISTI VAN SOBE.
    ZNAČI DRVENI KAFEZI NISU ZA ODGOJ PTICE, NEGO OBIČNO TAKAV KAFEZ JE SMEŠTEN U PROSTORIJAMA GDE SU PRISUTNI LJUDI I OBIČNO JE OKAČEN NA ZIDU.
    ZNAM DA JE SVIM PTIČARIMA OVO JASNO ALI KOLIKO LJUDI POSTOJE TOLIKO I UKUSA POSTOJE.
    KO NEŽELI DA U KAFEZU IMA PODNJAČU I PTIČJI IZMET NEK POSETI OVAJ SAJT.
    http://www.trademe.co.nz/Home-living/Pets-animals/Birds/Other/auction-229345973.htm
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Branimir pon 13 srp - 12:52

    Takvi su najbolji za držanje češljugara, bar sam viđao češljugare u njima!A ako stavi pojilicu naprijed ne može jer su vrata a ozada ne može ako ih slaže u regal. Jedan tip u Senju ih je izrađivao masovno za nekog Dvornika u Split, vi čete bolje znati koji je to, ima več proč 10-ak godina i slao ih busom dolje i čovijek je bio zadovoljan! Very Happy
    raskokat
    raskokat


    Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by raskokat pon 13 srp - 15:41

    Ne bih zeleo da namecem svoje misljenje,ali verujte mi na ovom kavezu je bukvalno sve isprobano i ovo je forma koja se mom oku najvise dopada,posto kazete da ste izradjivali ovakve kaveze voleo bih ako mozete da postavite sliku,posto do sada sam mislio da su kavezi delo jednog Kragujevcanina,pa me stvarno interesuje dali je to tako.Ako ovaj model vec postoji i vec je bivao izradjivan,onda ja totalno gresim,ali vole bih da vidim sliku,jer sam bio ubedjen da ih niko ne izradjuje.Pozdrav
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by ticar pon 13 srp - 16:14

    Branimir je napisao/la:Takvi su najbolji za držanje češljugara, bar sam viđao češljugare u njima!A ako stavi pojilicu naprijed ne može jer su vrata a ozada ne može ako ih slaže u regal. Jedan tip u Senju ih je izrađivao masovno za nekog Dvornika u Split, vi čete bolje znati koji je to, ima več proč 10-ak godina i slao ih busom dolje i čovijek je bio zadovoljan! Very Happy

    pa vrata mogu biti na drugoj strani Laughing

    znači hranilicu samo stavi na stranu gdje su vrata,a vrata na drugu stranu.
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Branimir sri 15 srp - 12:17

    Može i tako isto ništa se bitno ne mijenja! Very Happy Mislim da je čak i bolje da su vrata otpozadi nego naprijed!
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by krnjolac sri 15 srp - 12:54

    a nikome nije palo na pamet da bi vrata mogla biti i bočno.....
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by bocka čet 16 srp - 0:13

    ŽAO MI JE ŠTO NEMAM FOTOGRAFIJU OD JEDNOG INDONEZISKOG KAFEZA KOJ JE BIO NAPRAVLJEN ISKLJUČIVO OD BAMBUSA.
    NJEGO VRATNICA BILA JE ISPOD PODNJAČE, VLASNIK TOG KAFEZA REKO MI JE DA TO JE URAĐENO KAKO NE BI MOGLI UKRAST PTICU KAD JE NA NEKOM TAKMIČENJU.
    POZZ
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Branimir čet 16 srp - 14:05

    krnjolac je napisao/la:a nikome nije palo na pamet da bi vrata mogla biti i bočno.....

    A mogu vrata biti bilo gdje to je nevažno, bitno je da se ne narušava forma krletke, sve ostalo ovisi o osobnim željama!
    avatar
    Gost
    Gost


    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Gost uto 15 ruj - 12:08

    Ćibe:

    Izrada kaveza T688408_P1010198

    Izrada kaveza T688407_P1010196

    Izrada kaveza T688406_ibe

    Ćibe su rađene po mjeri,ove su od mahagonija i inoxa.te su mi nekako najljepše.Lakirane sa lakom za brodove u 2 slojaSve se radi po dogovoru.Mogućnost izbora i drveta i žice,kao i svega ostalog.Lijepo i kvalitetno
    avatar
    Gost
    Gost


    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Gost uto 15 ruj - 15:19

    Ovakve cibe kakve je renato stavija iman i ja,samo ih ne koristim,prije jesam,samo treba brige oko njih

    Al svako po godine,godinu se pribojaju pituron za brod il lanenim uljem,i zahvalne su

    Tice u njima izgledaju prirodno,gust je vidit Very Happy
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by xyz uto 15 ruj - 15:54

    Lipe su ćibe, svaka čast.

    Ja kupujen drvene u gradu za 40 kn, koliko ti prodaješ Renato?
    avatar
    Gost
    Gost


    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Gost uto 15 ruj - 16:18

    drazenxp je napisao/la:Lipe su ćibe, svaka čast.

    Ja kupujen drvene u gradu za 40 kn, koliko ti prodaješ Renato?
    Dražene ovo su ćibe od inoxa i mahagonija(nehrđajuća žica i kvalitetno i lipo drvo-zaokruženo + lakirano) i ćiba ove dimenzije koja je na slici(veća je od onih "standardnih" za grdeline,dimenzije su joj visina=18 cm,širina=13,i dužina=22 cm),sam materijal potreban za izradu ovakve ćibe košta toliko,koliko ti plaćaš te drvene u gradu.
    Samo usporedbe radi: kilo te žice pocinčane kojoj dno zahrđa odma košta 10-k kuna,a kilo od prokroma(inoxa) 200 kuna,i ne hrđa nikad.Pa usporedi.Ova kad se nakon godinu dana opere u samoj vodi bude ko nova
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 47
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by DOMO uto 15 ruj - 16:54

    Renato jel radiš čibune,i jel se mogu naručit?
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by antonio uto 15 ruj - 17:55

    A mene zanima cijena koja je Smile
    avatar
    Gost
    Gost


    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Gost uto 15 ruj - 20:54

    Pošto ima više upita (i na mp) u vezi ćiba i ćibuna ,ne znam odakle vam da ja to radim.Izgleda de ispao neki nesporazum.Mene su tu sa foruma naveli na čovjeka koji to radi (Dražen mi je rekao za čovjeka koji to radi),samo treba odvrtit par postova unazad par dana na nekoj temi,ne znam na kojoj.Ja sam se malo raspitao ,vidio ćibe koje je on radio kod čovjeka,dobio njegov broj,nazvao ,otišao do njega naručio,i to je to.Trebate pitati Dražena.
    Samo mogu reći da radi i ćibe i ćibune(ja sam naručio i dva velika ćibuna), i sve po mojim mjerama i nacrtima(velike - inox,drvo)Sve po dogovoru.Ja sam sa svim prezadovoljan.
    O cijenama i svemu ostalom ja ne mogu pričat,bez njegovog znanja , mislim da ne bi bilo fer.Nije vam do njega teško doći,a ako već nikako ne uspijete,možete se ponovo obratit meni,da ja njega prethodno pitam za dozvolu mogu li vam dati njegov broj.
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 47
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by DOMO uto 15 ruj - 21:04

    Roberte fala na informaciji.Ako mislimo na istog čovika,onda ja imam njegov broj.To je moj stari prijatelj.
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 47
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by DOMO uto 15 ruj - 21:59

    Ja se ispričavam falia sam ti ime nije Roberto nego Renato
    avatar
    Gost
    Gost


    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Gost uto 15 ruj - 22:37

    [quote="DOMO"]Roberte fala na informaciji.Ako mislimo na istog čovika,onda ja imam njegov broj.To je moj stari prijatelj.[/quote
    Nema problema možeš zvati kako oćeš.
    Slučajno mi upalo u oči.Isti čovik,imaš njegov broj,tvoj stari prijatelj,a mene pitaš možeš li se naručit za ćibun.Probaj mi to malo objasnit.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by baltic uto 15 ruj - 22:55

    Mozda renato radi jeftinije od angela.Na ovoj recesiji ljudi traze gdje je jeftinije Smile

    Sponsored content


    Izrada kaveza Empty Re: Izrada kaveza

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 26 tra - 18:44.