Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+11
sestoperac
lord189
vili
zvrcko sen
bocka
seadriver
DjordjeVet
xyz
ticar
Dean
Lazar
15 posters

    problem sa stiglicem

    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    problem sa stiglicem Empty problem sa stiglicem

    Postaj by Lazar sri 20 kol - 13:36

    probudih se jutros i vidim da mi je sampion (jedan i jedini koga imam) sav nakostresen, i neobicno miran, jede mi iz ruke, i peva a ja iznad kaveza Shocked ma koliko ja bio srecan odmah sam znao da nesto ne valja, evo sada ga gledam i vidim da jede pa rastura ali i dalje je skroz nakostresen, ali nenormalnomislim da je duplo veci nego sto treba. Pomagajte odmah inace cu da umrem ako mu nesto bude
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Dean sri 20 kol - 14:23

    ha teško ti je ovako pomoći, čudno mi je da pjeva....

    pogledaj kakva je stolica i kakve boje mu je trbuh (i glupo ali zna se desiti...da nije koim slučajem duže ostao bez hrane ili vode)...
    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Lazar sri 20 kol - 15:11

    ma kakvi, to mi je mezimce, pre on jede nego ja Smile stomak je ok i stolica je ok, dao sam mu malo cicka i mravljih jaja pa cemo videti
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Dean sri 20 kol - 17:56

    A ako je to dvoje ok ....i pjeva... mislim da nema razloga za zabrinutost
    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Lazar sri 20 kol - 18:07

    stanje se malo popravilo nego sada sam primetio nesto gledajuci slike vasih stiglica da on nije standardne boje, malo je svetlije a iza maske i crnogima belo, ne znam da li me razumete sa ledja gledano na mestu gde se spaja crna maska sa glave i jedna boja na ledjima ima belog, da li je to normalno ili je ipak redja pojava jer nisam video na oni slikama tako nesto
    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Lazar čet 21 kol - 3:05

    nazalost ptica je uginula, imala je dostupan pepeo i ugalj i mnogo toga jos sumnjam da nije nesto nahvatala od mladih ptica koje su donesene pored nje
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by ticar čet 21 kol - 3:25

    baš mi je žao tvog mezimca.
    što se tiče tog bijelog iza glave to je normalno,kod nas na moru to nemaju ali oni što siđu sa planina imaju,mi ih zovemo bilaći.
    i poznati su nam po lošijoj pjesmi ali su dosta krupniji od naših.
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Dean pet 22 kol - 16:10

    Ah šteta i koi su na kraju bili simptomi nema proljeva nije otečen trbuh....kako9 si znao da je loše??
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by xyz pet 22 kol - 16:51

    Žao mi je Lazar šta ti se to dogodilo..
    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Lazar pet 22 kol - 17:36

    pa nakostresen je, kao kad peva pa razbija nakostresi mu se perje na glavi e tako je bio i celo telo mu je bilo nakostreseno
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Dean pon 25 kol - 16:18

    Nisam čuo ovo za pepeo...kako ga dajete? čistog u male posudice ili miješate s nekom drugom hranom??
    avatar
    Gost
    Gost


    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Gost pon 25 kol - 17:07

    pozdrav svima! ulovila sam češljugara, ne može letjeti, vjerojatno ga je nešto napalo jer mu nedostaje perje na desnom krilu, inače mu krilo nije slomljeno. namjeravam ga zadržati dok mu perje ne naraste. koliko treba da mu naraste perje? berem mu čičke, i zadovoljan je sa sjemenkama koje sam mu kupila. zanima me da li mu trebam dno kaveza posipati s nečim? (ptice jedu kamenčiće radi probave, jel i češljugar treba isto?)
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by DjordjeVet pon 25 kol - 18:20

    mjesečarka je napisao/la:pozdrav svima! ulovila sam češljugara, ne može letjeti, vjerojatno ga je nešto napalo jer mu nedostaje perje na desnom krilu, inače mu krilo nije slomljeno. namjeravam ga zadržati dok mu perje ne naraste. koliko treba da mu naraste perje? berem mu čičke, i zadovoljan je sa sjemenkama koje sam mu kupila. zanima me da li mu trebam dno kaveza posipati s nečim? (ptice jedu kamenčiće radi probave, jel i češljugar treba isto?)
    perje ce narasti za oko mjesec dana,ako nisu osteceni korijenovi pera...ako jesu, moze se desiti da ne naraste...
    mozes mu davati hranu za kanarince, uz dodatak konoplje...cicak takodje mozes da mu dajes, on je isto odlican...od zelenisa mozes da mu dajes kupus, maslacak, paprike, jabuke i drugo voce...svakodnevno cista voda za pice i kupanje ce ubrzati oporavak...
    pod kaveza mozes posuti sitnim pijeskom (vodi racuna gdje ga uzimas, jer primjese cementa mogu da otruju pticu)...najbolje je da pijesak kupis u pet sopu ili da koristis rijecni...
    ako bi mogla da stavis sliku, bilo bi vrlo korisno...na osnovu slike bismo mozda mogli da ti kazemo nesto vise o tome sta i kako da uradis....
    avatar
    Gost
    Gost


    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Gost uto 26 kol - 11:40

    milan-pi je napisao/la:
    Dean je napisao/la:Nisam čuo ovo za pepeo...kako ga dajete? čistog u male posudice ili miješate s nekom drugom hranom??
    Dešavalo se to da je dosta ptica ugibalo na navedeni načim. Primećeno je veče interesovanje za hranu koje je išlo toliko daleko da je tek uhvaćena ptica prilazila i jela iz ruke. Onda je jednom prilikom takva ptica sletela pored peći na drva i počela da jede pepeo i nakon toga se oporavila. Onda smo svi počeli da dajemo pepeo u posudici i koja god ptica bi ga jela oporavila se. Šta je tu po sredi ne znam ali deluje,

    pepeo djeluje kao aktivni ugljen. na sebe privlači štetne tvari koje je ptica možda pojela koje se onda bez opasnosti mogu izlučiti iz organizma. vjerojatno vam je poznato da se aktivni ugljen koristi u medicini kod nekih trovanja, crijevnih infekcija i slično
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by xyz uto 26 kol - 13:12

    Hm, diskutabilno je davanje pepela, mislim da je to OK ako ptica ima problema sa probavom.

    Iako ima tableta aktivnog ugljena, čak i za ljudsku upotrebu kupiti u apoteci.

    Mislim da sam to jedanput pio kad sam imao neku crijevnu virozu.

    Onda 1/3 tabletice ugljena rastopiti ptici u vodu, trebalo bi pomoći da se vežu štetni sastojci i bakterije i izluče iz organizma.

    Inače ako je ptica zdrava, sasvim je dovoljan svakodnevni pjesak.

    Još napominjem korisnicima ESB-a, svakojakih drugih kapi i preparata; svakodnevno čiste krletke, svježe hrane i vode, ptici neće biti zdravlje narušeno gotovo nikad.

    Jedino tekut je može napast.

    Ali, shvaćam kod masovnog uzgoja to nije lako uvjek čistiti, pa se događaju i razne bolesti..
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Dean uto 26 kol - 16:05

    Slažem se sa draženom 80% bolesti kod uzgajanih ptica su uzrokovane lošom, pokvarenom ili zagađenom hranom i vodom, masovni uzgoj je meni osobno bezveze - drži onoliko ptica koliko možeš držati kako treba
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by seadriver čet 28 kol - 20:40

    Grdelinki mi je kao iscupan ili je ona od letenja izgubila pocetak perja na krilima. Sad nisam siguran jel to korijen al nakon par mahanja krilima pospricala je krv po zidu. Zanima me jel to normalno kad se takvo nesto dogodi i da li ce joj to zarasti i na to mjesto izrasti novo letno pero? Djordjevet je nesto govorio da ce zarasti ako nije ostecen korijen pa ako mi netko moze to malo pojasniti?
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by xyz pet 29 kol - 8:23

    Mogu ti reći samo da šta je ptica starija teže se stvaraju novi korjeni, a postojeći se lakše iščupa.
    Kod mlade ptice je sve meko i korjen gotovo uvjek preživi, perje naraste extra brzo.

    Imao sam starog faganela (konopljara) kojem je perje bilo iščupano iz korjena.

    Pošto mu u vrijeme mjenjanja perja nije naraslo, nije mi bio interesantan kao paritelj i dao sam ga jednom starijem čovjeku da ga drži da mu uveseli dane (htio sam ga pustit, ali nije mogao letit).

    Nakon godinu ipo dana tom tiću je naraslo nešto jadno perja, sve tanko i nikakvo..

    Znači, mlada ženka sive glave, to nabavi sada, i dogodine već prvi pokušaj parenja Wink
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by DjordjeVet pet 29 kol - 15:34

    seadriver je napisao/la:Grdelinki mi je kao iscupan ili je ona od letenja izgubila pocetak perja na krilima. Sad nisam siguran jel to korijen al nakon par mahanja krilima pospricala je krv po zidu. Zanima me jel to normalno kad se takvo nesto dogodi i da li ce joj to zarasti i na to mjesto izrasti novo letno pero? Djordjevet je nesto govorio da ce zarasti ako nije ostecen korijen pa ako mi netko moze to malo pojasniti?

    krv koju si vidio je izasla iz polomljenih mladih pera, jer je ona negdje udarila krilom ili ga na drugi nacin povrijedila..to se desava relativno cesto kad ptica udara od zice kad joj raste perje...
    nije mnogo opasno, samo nezgodno izgleda...pera ce narasti, svakako..ako izrastu defektna (kriva ili nesto slicno) sacekaj da potpuno izrastu, pa ih iscupaj i izrasce nova...
    u vezi sa ovim...prije nekoliko godina, nakon mitarenja, jednom od mojih stiglica izraslo je bijelo pero u krilu...prije mitarenja ga nije imao (a bio je kod mene vise od godinu dana, uhvacen s bojom)...iscupam ja pero, da vidim hoce li ponovo narasti bijelo, ali poslije je izraslo normalno...
    posto sam imao prilike da vidim rast bijele dlake na zivotinjama na mjestima traume, pretpostavljam da je pero u toku rasta bilo povrijedjeno, pa je zato izraslo bijelo.....
    ako ostetis korijen pera, moze se desiti da ne izraste...da pojednostavim...korijen pera se sastoji od celija koje ce kasnije formirati pero...ako ostetis korijen i te celije, nema sta da formira pero...to je najkrace i najjednostavnije receno...
    avatar
    Gost
    Gost


    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Gost pet 23 sij - 19:21

    I ja imam malih problema sa stiglicem.Zadnjih par dana ptica je nakostrijesena,jedno oko joj se bilo zatvorilo pa otvorilo,jedva da moze da leti,u mitaru je ali izgleda zaista oslabljeno po cijeli dan spava i nesto malo jede.Ja sumnjam i na godine jer ptica je nekih 5 godina u kavezu koliko se zna,stalno je bila na sobnoj temperaturi-ljeto i zima pa prakticno nije osjetila hladnocu do ove zime,tako da je vjerovatna i neka prehlada.Ostale ptice iz volijere su dobro a njega sam izdvojila i nista se ne mjenja.Ne znam sta da radim s njim.Mala pomoc?
    avatar
    Gost
    Gost


    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Gost pet 23 sij - 22:49

    E jebiga,puse se,neznam sad nista,nemam ga na rukama,nije ti do starosti 100%,ako ima 5 godina,uzdam se,moguce da se zacepio,sad 100 razloga moze bit,jel mozes rec detaljnije kad se poceo puvat,kad tocno,sta je prije toga jeo,nesto novo mozda,bar neku asocijaciju...

    Samo ti mogu rec,necu te plasit,ali ako je slab i ako se nemoze da penje i leti,gotovo je,nema tu pomoci,neka se jednostavno to dogodi svakome,jednostavno tica oboli...

    Samo ti opisi njezin dan dva prije bumbanja,posto kazes spava cijeli dan,mislis li na stavljanje glave pod krilo?
    avatar
    Gost
    Gost


    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Gost sub 24 sij - 3:53

    Mislim upravo na stavljanje glave pod krilo ali to mi nije cudno od njega jer i kad je sve bilo OK on je spavao ujutro do 8-pola 9 i tad sam mislila da nije nesto s njim dobro ali se ispostavilo da ptica samo voli duze spavati(na vlasnicu Embarassed )Ne znam da li on ima 5 godina,znam da je u kuci 5 godina a on mozda ima 10.Alarmantno mi je bilo kad sam primjetila da padne sa hranilice na pod volijere i kad mu se oko zatvorilo.Perje jednostavno izgleda istroseno,nakostrijeseno uopce u biti ne izgleda zdrav.Kad sam ga vidjela takvog mislila sam da mu nema spasa ali eto uprkos svemu tome on i dalje jede i spava ponekad i malo zapjeva.Jos jedna stvar-primjetila sam da ptica malo trza glavom-nevjerovatno ali istinito kao da nema percepciju s koje strane ja njemu dodjem pa kad me osjeti onda se okrene prema meni.Ne znam sta mu je a voljela bih mu pomoci jer je zaista krasan-pitomiji je i od kanarinaca moze se hraniti iz ruke.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by bocka sub 24 sij - 14:15

    "LEPO PILE" , NA OVAJ TVOJ TEKST MORAM DATI MOJE MIŠLJENJE, IAKO VIŠE VOLIO BI DA JE NEKI MLADI TO URADIO.
    SIGURNO BIČE KOMENTARA "ŠTA OVAJ MATORI SE NAMEČE" ALI EVO MOJE MIŠLENJE :
    ŠTA BI BILO KAD BI VAS NEKO PET GODINA ZATVORIO SAMU U JEDNOJ SOBI ???
    PA VI STE NJEGA PRE VREMENA OSTARILI, SVE SIMPTOME ODAJU DA JE ON ZAPAO U APATIJU I SPAVAJUČI ČEKA SVOJ LOŠ KRAJ.
    POKUŠAJTE ŠTIGLIČA MALO IZVADITI GA VANKA, DA I ON MATORI VIDI ILI ČUJE KAKO MU PRELEČU PTICE OKO NJEGA, PA DA I ON MALO PUSTI NEKI PTIČJI ZOV I OSETI SE DA JE JOŠ ŽIV.
    NISTE NAVELI DALI U KAFEZU STAVLJATE KADICU SVODOM, DAJTE MU ŠANSU DA SE OKUPA I DA IZBACI SVE GRINE OD SEBE.
    NA KRAJU MORAAM VAM REČI BILO BI MI JAKO ŽAO AKO SADA NIJE VEČ KASNO ALI PROBAJTE MU PROMENITI AMBIJENT I MESTO POLOŽBE.
    avatar
    Gost
    Gost


    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Gost sub 24 sij - 16:15

    Ptica je u volijeri sa jos deset ptica,odvojila sam ga u kavez sad kako je postao bolestan.Bilo je sve u redu do nedavno.Kupao se i hranio i pjevao ali ovo sad ne znam sta je.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by bocka sub 24 sij - 17:22

    POŠTO NISAM ZNAO DA JE TAKVA SITUACIJA ONDA PREOSTAJE TI DA POKUŠAŠ AKO MOŽE DA MU DAŠ NEŠTO OD SVEŽEG VOČA ILI POVRČA.
    ŠTIGLIČ MOŽE DA JE STVARNO STAR PA ONDA KOLKO MU BOG DA ŽIVETI.
    ZNAM KAKO JE KADA VOLJENU PTICU POLAKO JE GUBIŠ ALI TO JE TO.

    Sponsored content


    problem sa stiglicem Empty Re: problem sa stiglicem

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 1:10.