Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by komiza pon 20 pro - 21:35

    Ni meni ! Evil or Very Mad
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by komiza pon 20 pro - 21:36

    Ja taj rapidshare nikako ne kužin,nikad ga nisam uspio skinit.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by lord189 pon 20 pro - 21:47

    meni je uredno skinija
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići pon 20 pro - 21:56

    moze li mi itko pomoci kako da stavim mp3 ili wma pjesmu na net da se moze slusati a ne mora se skidati.
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Said_the_great uto 21 pro - 4:42

    toni ilići je napisao/la:moze li mi itko pomoci kako da stavim mp3 ili wma pjesmu na net da se moze slusati a ne mora se skidati.

    okaci na YouTube i postavi ovdje link.

    pozzz
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Said_the_great uto 21 pro - 5:08

    ja sam skinuo al ne mogu da preslusam ni preko itunes_a, vjerovatno laptop ne podrzava taj format.

    Moze li neko da objasni sta je "blicjer", koji je to tacno segment pjesme, koji je ujedno i najcjenjeniji u Mostaru i okolini, jos kad bi izrezao samo taj dio i okacio ovdje to bi bilo "par excellence" santa
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by koce uto 21 pro - 10:37

    Said_the_great je napisao/la:ja sam skinuo al ne mogu da preslusam ni preko itunes_a, vjerovatno laptop ne podrzava taj format.

    Moze li neko da objasni sta je "blicjer", koji je to tacno segment pjesme, koji je ujedno i najcjenjeniji u Mostaru i okolini, jos kad bi izrezao samo taj dio i okacio ovdje to bi bilo "par excellence" santa

    Blicijer ili ti po naški zijada.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići uto 21 pro - 10:37

    dugi blicjer sa cvr ,đav ,đav je šlag na torti.postaviću uskoro kompletan cd,a za saida ću posebno postaviti dugi blicjer,jer se kod nas štiglić sa kratkim pušta u prirodu.samo je sve manje ovih sa dugim blicjerom. Very Happy Very Happy
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići uto 21 pro - 10:59

    marko xp,ja sam amater tičar,i rijetko kupujem,a i rijetko prodajem tiće.u mostaru i dan danas možeš prodat dobru baštardu za 200 eura,a da ne govorim za dobra grdelina .80-tih godina prošlog stoljeća cijena pjevača je bila od 2ooo-5000 njemačkih maraka.šteta je da cana ne piše malo više o tim zlatnim vremenima ,jer je on sa nekolicinom mostarskih štiglićara postavio standard žvatićkog pjeva.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel uto 21 pro - 13:21

    toni ilići je napisao/la:marko xp,ja sam amater tičar,i rijetko kupujem,a i rijetko prodajem tiće.u mostaru i dan danas možeš prodat dobru baštardu za 200 eura,a da ne govorim za dobra grdelina .80-tih godina prošlog stoljeća cijena pjevača je bila od 2ooo-5000 njemačkih maraka.šteta je da cana ne piše malo više o tim zlatnim vremenima ,jer je on sa nekolicinom mostarskih štiglićara postavio standard žvatićkog pjeva.

    Lijepo bi bilo kad bi gosp. Kajan mogao na forum pa da i on iznese svoje viđenje žvatićkog pjeva. Mislim da bi mogao štošta za reći.

    Pozzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel uto 21 pro - 13:28

    toni ilići je napisao/la:dugi blicjer sa cvr ,đav ,đav je šlag na torti.postaviću uskoro kompletan cd,a za saida ću posebno postaviti dugi blicjer,jer se kod nas štiglić sa kratkim pušta u prirodu.samo je sve manje ovih sa dugim blicjerom. Very Happy Very Happy

    Samo rijetke ptice imaju kvalitetan blicjer cvrrr đav đav tako da nebi netko pomislio kako svaka ptica koja verša da ima ovako nešto. Isto kao što je teško imati dobra pletadura sa kvalitetnom dzijom tako je teško imati i žvatićkog "tića". Godinama se radi na školovanju mladih da se vrati ovaj pjev u mladi naraštaj štiglića i za sada poznajem samo jedan zapažen uspjeh kojeg je Pakleni napravio prije 2 godine. Taj tić je extreman što se tiče naučenog.

    Sve čestitke. Pozzz
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići uto 21 pro - 15:03

    ima naučeni kod žaje,nisam ga slušao,ali uskoro idem u mostar,pa ću pitati žaju da ga snimim,ako mi dopusti.naj bolje bi bilo da ga cana presluša uživo,pa da nam da komentar liči li na njegove pjevače.imam starca iz graba to je tvoj zemljak carduel .ima blicjer ali bez nastavka,kažu da je to pod splitski. Very Happy
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel uto 21 pro - 18:04

    toni ilići je napisao/la: ima naučeni kod žaje,nisam ga slušao,ali uskoro idem u mostar,pa ću pitati žaju da ga snimim,ako mi dopusti.naj bolje bi bilo da ga cana presluša uživo,pa da nam da komentar liči li na njegove pjevače.imam starca iz graba to je tvoj zemljak carduel .ima blicjer ali bez nastavka,kažu da je to pod splitski. Very Happy

    To je taj tić, kojeg je Pakleni poklonio Žaji jer su veliki prijatelji. Tić je poseban, puno šire slogove ima u odnosu na dosadašnje pjevače od kojih je učio. Uglavnom nešto van serijsko. Pakleni ima svoje metode učenja, koje su se pokazale jako uspješnim. Od opreme koristi samo muzičku liniju (bitna je marka procesora zaduženog za zvuk) i CD.

    A za starca ne znam šta bi ti rekao! Volim kad ptica nastavlja iza blicjera, pogotovo sa cvrrr ali nije to podneblje od toga. Te ptice kad su u nagonu samo pjevaju pletiva i blicjere a meni je to previše monotono ali pošto nema boljih mora se čovjek zadovoljiti s tim šta ima. Postavljao sam na forum jedan takav snimak ali nije dobro ocijenjen po STP-u kao batuda jer ima strilu u sebi a za blicjer visoka ocjena bješe.

    Ma bitno je da volimo ptice i da se družimo! Very Happy
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići uto 21 pro - 21:20

    ovaj iz graba mi je najdraži jer je to poklon od paklenog i veke.imam još jednog iz ilića ,a najveće nade su mi u crnom tiću sa žvatića.imam i mješanca tića kojeg sam dobio ove jeseni od legende zorana vukadina.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel uto 21 pro - 21:24

    toni ilići je napisao/la:ovaj iz graba mi je najdraži jer je to poklon od paklenog i veke.imam još jednog iz ilića ,a najveće nade su mi u crnom tiću sa žvatića.imam i mješanca tića kojeg sam dobio ove jeseni od legende zorana vukadina.

    Taj je sigurno dobar ako je od njih poklon. Oni se ne žele kompromitirati s poklonima, ili da valja ili nikako. Moram nazvat Paklenog jedan dan, nismo se čuli ima bar mjesec dana. Školuje i ove godine pa da ga priupitam za rezultate. Mustra je to od čovika, zna svoj posao.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by crv sri 22 pro - 19:51

    lord189 je napisao/la:u želandi svakoi je tić ovakav a kakve su to posebne metode učenja onda ja iman kralja tičije tog živitičkog pivanja

    Lorde , Lorde
    Evil or Very Mad

    Ne valja tako. Po pseudonimu bi bar triba bit ,,džentlmen''...Kaže se : VOLI SVOJE , POŠTUJ TUĐE.
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by PESTI sri 22 pro - 20:11

    lord189 je napisao/la:u želandi svakoi je tić ovakav a kakve su to posebne metode učenja onda ja iman kralja tičije tog živitičkog pivanja

    Nisi lorde dobro pročitao što ljudi cjene i traže iza pletiva ide ,,dugi blicjer sa cvr ,đav ,đav ,,.
    Kakav cvr ,i kakav đav đav , .....kakvu dzijadu oni cjene ,jedino poznato je da treba biti duga ,a ima li kolombara ili ga nema ,boja ,.....(na mliko sigurno nije )...
    To znaju najbolje ljudi koji drže takve grdeline i nevjerujem da ih ,,štancaju,,.
    Tradicija takvog pjeva se sigurno zna ako se u medjuvremenu nije dogodila koja mutacija ili novo pravilo za koje stariji nisu čuli.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel sri 22 pro - 21:29

    PESTI je napisao/la:
    lord189 je napisao/la:u želandi svakoi je tić ovakav a kakve su to posebne metode učenja onda ja iman kralja tičije tog živitičkog pivanja

    Nisi lorde dobro pročitao što ljudi cjene i traže iza pletiva ide ,,dugi blicjer sa cvr ,đav ,đav ,,.
    Kakav cvr ,i kakav đav đav , .....kakvu dzijadu oni cjene ,jedino poznato je da treba biti duga ,a ima li kolombara ili ga nema ,boja ,.....(na mliko sigurno nije )...
    To znaju najbolje ljudi koji drže takve grdeline i nevjerujem da ih ,,štancaju,,.
    Tradicija takvog pjeva se sigurno zna ako se u medjuvremenu nije dogodila koja mutacija ili novo pravilo za koje stariji nisu čuli.

    Pesti lijepo je pročitati kako postupaš kao mentor mlađima. Evo nakon dosta godina izletio jedan van serijski. Ima tu još ljudi koji postižu zapažene rezultate ali ovaj je nešto poseban. Lijepo bi bilo kad bi se moglo imati toliko "tica" kao što je mladi kolega naveo ali nažalost nije to tako.

    Pozzz
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići sri 22 pro - 22:09

    bravo gospodine pesti,a tko misli da je lako naučit ili ulovit tića kakvog traže mostarci grdno se vara.ja osobno poštujem stp,a tražim da se poštuje i naš žvatićki pjev.poštuj tuđe ,drži se svoga,i ne možeš pogriješiti.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići sri 22 pro - 22:15

    dobar ti ovaj tić.šta pije neretvu ili radobolju. Very Happy
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sri 22 pro - 22:21

    dasta nego dobar jos da je nas domaci Very Happy sa radobolje hehe.ove godine mogu ti rec bilo drama tica :Dpo cimu i ilica:D vjerojatno se nalegli uz radobolju:D uglavnom niko nije mogo vjerovat:D hehe
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sri 22 pro - 22:22

    ma vrijeme bi bilo da mi znas i ime.. neg nemogu slat privatne poruke Very Happy matej se zovem
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by koce sri 22 pro - 22:36

    toni ilići je napisao/la:bravo gospodine pesti,a tko misli da je lako naučit ili ulovit tića kakvog traže mostarci grdno se vara.ja osobno poštujem stp,a tražim da se poštuje i naš žvatićki pjev.poštuj tuđe ,drži se svoga,i ne možeš pogriješiti.

    Svaka cast
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by PESTI sri 22 pro - 23:49

    Pozdravljam sve ljubitelje Mostarskog pjeva-Živatički.

    toni ilići je napisao/la:

    bravo gospodine pesti,a tko misli da je lako naučit ili ulovit tića kakvog traže mostarci grdno se vara.ja osobno poštujem stp,a tražim da se poštuje i naš žvatićki pjev.poštuj tuđe ,drži se svoga,i ne možeš pogriješiti.


    U potpunosti se slažem sa napisanim.
    Kod vas su jasna pravila što se traži u grdelina i to je to.Takve ptice treba stvarati,uzgajati i takmičiti se .
    Predložio bih da netko složi na programu jedan umjetni pjev ,nekakvu idealnu pticu (na starim kazetama su šumovi i loše snimke)i postavi na ovoj temi.
    Kod nas u dalmaciji mobiteli su ionako krcati savršenim batudama ,ne vidim ništa loše da i vi imate nešto na forumu.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vlado čet 23 pro - 0:13

    lord189 je napisao/la:a slušaj svak će svoje više uzdizat al nevalja pismu gardelina širit u više grana i kategorija valja držat i radit ono šta je prava muka a ne vake tiće kakvih ima di oš


    Lorde 10 X ovakvih "DI OŠ" = 5 000 eura pa ti malo razmisli šta si to napisa i ako je tako moga bi uz malo dobra ljepila postat dosta bogat čovik.

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 8 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: ned 28 tra - 18:48.