Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+62
cukliju
Border
alija-zenica
aurora2000
echeberija
topaz
krepat ma ne molat
Dobric
angelo
Miljenko
ticar
gramofon
skopski maestro
Merlo
toni mostar
klapa-sinj
vrca
Orhan
branimirf
veso09
Starac_Mostarac
xyz
zvrcko sen
zijada
brabus
NAVI
pippa
crv
lord189
DAMIAN
komiza
DjordjeVet
saso78
kreso
euzebio
vrabac
PESTI
Siskin
Dule
krstokljun
koce
MARIN
ssarava1
vlado
toni ilići
cana
baltic
toni69
dzemal_sa
zoranV
jope
riberi
prco999
bocka
refa95
vansal
Carduel
Dean
krnjolac
Dax BG
plafonko
Said_the_great
66 posters

    Mostarski pjev - Živaticki

    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost sub 4 pro - 20:34

    elas je napisao/la:imam jedan video sa izlozbe pitica iz mostara ja malo snimao pa bih ga postavio da i vi vidite al neznam kako da postavim video ovdje...moze tko pomoc.. hvala unaprijed
    Tribaš ga najprije prenijet na kompjuter.Čim si snima,mobitelom ili kamerom?
    PESTI
    PESTI


    Broj postova : 1419
    Age : 54
    Location : LIPA NAŠA -ZADAR
    Registration date : 11.03.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by PESTI sub 4 pro - 20:36

    Pozdrav ljubiteljima Mostarskog pivanja -Živaticki !
    Očekivao sam kakav video Vašeg načina pjeva gdje iza blicera -(dzijade) grdelin TREBA NASTAVITI sa džavkom a spominje se i još nešto.
    Nebih volio da netko POMJEŠA onu moju temu ,,batude sa greškom ,,sa vašim pravilima Živatičkog pjeva jer kod vas se takodjer prepoznaje što je poželjno a što ne.
    Vjerujem da i takvu kombinaciju nije lako složiti kao kod nas u dalmaciji čistu batudu.

    Pozzz svim ljubiteljima Mostarskog pivanja!

    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost sub 4 pro - 21:05

    ej vinko snjimo sam s mobitelom... i ev prenjio sam video na comp.. i kak dalje....
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost sub 4 pro - 21:20

    elas je napisao/la:ej vinko snjimo sam s mobitelom... i ev prenjio sam video na comp.. i kak dalje....
    Dobro,onda je vjerojatno u mp4 formatu,ako je noviji mob.Sad trebaš otići na youtube.com,napravit korisnički račun,i onda kad si to sve napravija, sa youtubea uploaduješ(podigneš) taj svoj video sa kompjutera na youtube(to malo više traje,ovisno o veličini video datoteke i o brzini internetske veze,i onda kopiraš code za forum ,sa te iste stranice od tog tvog videa,zalijepiš ga na forum ,i to je to.
    avatar
    Gost
    Gost


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Gost sub 4 pro - 21:21

    aha ok pokusat cu valjda cu uspjeti ... hvala na informacijama vinko pozz...
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty poz cane kad govoris o cjelokupnom pjevu da je ga tvoj stiglic imao ti bi ga i snimio ,tvoj stiglic sa glavnim i Mlađin stiglic sa stinim pjesmam zajedno mozda dorasli pjevacu. BY: PINCA

    Postaj by vrabac sub 11 pro - 21:56

    cana je napisao/la:carduel postoji mogućnost dasi mlad uzgajivač kad spominješ a vjerovatno da neznaš pravi poznavaoci ovoga pjeva su sasvim drugi ljudi.Ove što spominješ i dan danas bi htjeli moje snimke jer nikada nisam dao cjelokupan pjev.Velika se javlja ljubomora kod novopečeni pjevača ž,pjeva misleći da sve znaju.
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac sub 11 pro - 22:01

    cana je napisao/la:carduel postoji mogućnost dasi mlad uzgajivač kad spominješ a vjerovatno da neznaš pravi poznavaoci ovoga pjeva su sasvim drugi ljudi.Ove što spominješ i dan danas bi htjeli moje snimke jer nikada nisam dao cjelokupan pjev.Velika se javlja ljubomora kod novopečeni pjevača ž,pjeva misleći da sve znaju.
    poz cane kad govoris o cjelokupnom pjevu da je ga tvoj stiglic imao ti bi ga i snimio ,tvoj stiglic bio je kratak sa sitnim a mladin sa glavnim,ta dva stiglica zajedno sa svojim pjevom mozda bi i dorasli pjevacu.ti to dobro znas.By : pinca
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići sub 11 pro - 22:38

    nije u redu da komentiraš caninog pjevača,jer je ta ptica pjevala mnogo prije nego što si se ti rodio.od gospodina cane možeš puno naučiti,jer vidim da si star 20 godina,a već udaraš po legendi mostarskih štiglićara.
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana sub 11 pro - 23:44

    Toni,nadoće sa vremenom.
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac ned 12 pro - 17:07

    toni ja samo pise mu ime jednog covjeka koji je tako reko .ako si ti toni stoje prije zivio u ilicima. onda ti tog covjeka i znas jer ti je rodak ivica eric-pinca
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići ned 12 pro - 17:46

    pozdravi pincu,a za canu i mlađu upitaj pelu,on uči tice na osnovu njihovih kaseta.bio sam u mostaru prije par mjeseci ,pa su mi rekli da je žaja komadina naučio jednog tića.ako te interesuje pjev pakleni sa vrela zna dosta o pjevu.
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac ned 12 pro - 18:12

    ocu ocu.. bas je juce otiso u njemacku pa bio u mene ja mu malo pokazivo forum i to. nego imam i ja mlađinu kasetu bas mi je pinca donio.a stose tice zaje.. pinca mi je prico da ima naucenog pjevaca.. a paklnog sam upozno bio sam sa pincom mozda prije 3-4 mjeseca bili isli u njeg da mu poslusamo mjesanca al tad upo u linjanje i nismo ga slusali.
    Said_the_great
    Said_the_great


    Broj postova : 97
    Age : 43
    Location : B i H (HNK)
    Registration date : 17.01.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Said_the_great pon 13 pro - 5:38

    Ima li ista od tog pjeva ili i vi lazete sami sebe o nekom imaginarnom zivatickom (Mostarskom) pjevu,
    ljudi dajte neki audio, video snimak pa da I MI OSTALI NA OVOM FORUMU VIDIMO O CEMU SE RADI !!!!
    Kako su momci iz Dalmacije ljepo pojasnili svaki segment pjeva STP, pa sad svi znamo sta je unjulo, duplo i trostruko pletivo, sta je dzija, sta su neg. ture, strile itd. nemojte samo reci da imate a ne znate da postavite, jer onaj ko ima znanje da se prijavi na forum i postavlja komentare taj zna da postavi i slike !!!!

    pozzz
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići sri 15 pro - 20:11

    poštovani gospodine,možete otići u isme raljevića ili u željka komadine ,i kupiti takvu pticu.samo ne znam koliko koštaju,pa onda lijepo snimite kamerom pa postavite na forum.
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by euzebio sri 15 pro - 21:09

    imate ili nemate?Dajte postavite nešto da i mi mladi ptičari čujemo kako izgleda ta prava pjesma.Čast legendama, od stare slave se ipak ne živi
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana sri 15 pro - 21:14

    poznavaoče prvo se predstavi.
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by euzebio sri 15 pro - 21:32

    mladi ptičar, željan znanja, čitam postove i sve manje mi je jasno o čemu ljudi govore.Pjev ptica volim, htio sam pitati određene stvari vezano uz batude, zanima me kako izgleda ta mostarska batuda a bilo bi doista lijepo kada bi se mogla i čuti na ovom forumu
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana čet 16 pro - 1:07

    nauči osnove pa se onda javi jer nepostoji mostarska batuda,naš pjev se zasniva na nečem drugom...
    avatar
    cana


    Broj postova : 35
    Registration date : 08.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by cana čet 16 pro - 14:02

    mene tko treba znati zna me
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by kreso čet 16 pro - 15:27

    aj Cana smanji strasti sve u zivotu ima svoja pravila pa tako i forum ,sta smo mi svi pizde sta se drzimo pravila!!!
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by euzebio čet 16 pro - 16:43

    Doista dojmljivo.pjev koji se ne zasniva na batudi i dzijadi.Koliko sam do sada razumio, to je osnova grdelinskog ljetnog pjevanja.A vi ste otišli korak dalje i imate vrhunske ptice kojima nije osnova batuda i dzijada.A što vam onda ptice pjevaju u ljeto?Kako oni dozivaju svoje mlade i ženke?Kada odbaciš batudu i zijadu ostaje versa ptica.To je to kod vaših ptica?Nemojte se ljutiti molim Vas, samo me zanima.
    avatar
    toni ilići


    Broj postova : 122
    Age : 54
    Location : MOSTAR-NOVIGRAD-ISTRA
    Registration date : 13.08.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by toni ilići čet 16 pro - 18:21

    poštovani euzebio,pročitaj sve canine i moje postove pa ćeš vidjeti što se traži u mostaru.velika je razlika u stp i žvatićkom pjevu.
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by saso78 čet 16 pro - 19:28

    Stvarno deset stranica teksta za zivaticki pjev i ni na jednoj stranici postavljen link kao audio ili video zapis Rolling Eyes
    vrabac
    vrabac


    Broj postova : 166
    Age : 33
    Location : mostar
    Registration date : 25.11.2010

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by vrabac čet 16 pro - 19:53

    toni prijatelju... nisam ti mogo vratit na poruku neam dovoljno postova da vratim privatnu poruku ..a za taj mlađin pjev.. ja to imam na kaseti... planiro sam prebacit to ..na cd sad koji dan .. pa ako budem u mogucnosti .stavit cu nije problem .pozz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Carduel čet 16 pro - 20:33

    euzebio je napisao/la:Doista dojmljivo.pjev koji se ne zasniva na batudi i dzijadi.Koliko sam do sada razumio, to je osnova grdelinskog ljetnog pjevanja.A vi ste otišli korak dalje i imate vrhunske ptice kojima nije osnova batuda i dzijada.A što vam onda ptice pjevaju u ljeto?Kako oni dozivaju svoje mlade i ženke?Kada odbaciš batudu i zijadu ostaje versa ptica.To je to kod vaših ptica?Nemojte se ljutiti molim Vas, samo me zanima.

    Ma bitno je da je lijepo uhu ono što ptica pjeva! Svi mi koji volimo štiglića znamo njegove faze pjesme tako da pristup "otišli korak dalje" nije pogodan i provokativno (bar meni) zvuči. Svaki standard ima svoja pravila i treba poštovati svakoga a ne dati svoje. Ko za vrijeme druga Tita. Very Happy

    STP i MTP se podudaraju samo u pletivima. I MTP voli bogat repertuar pletiva koja se mogu prevesti a nedefinirana pletiva nisu na cijeni. Razlika je i u blicjeru (dziji). Samo se rijetkima danas posreći da imaju pticu s dugačkom lirskom kolombarskom dzijom (STP) i s dugačkim baritonskim kolombarskim blicjerom.

    Ni priroda to ne izbacuje svaki dan zato je i toliko zanimljiv ovaj hobby. Šta bi bilo kad bi svaki balkon imao batudaša koji ne nastavlja il ne krati? Mislim da ne bi bilo ovoliko zanimanja kao sada.

    Ima štiglić i drugih lijepih glasova (pirlita, javljanja, cikanja, verši u kojima ne dominira slovo rrr s tom razlikom da MTP to njeguje a STP ne ocjenjuje takve ptice. Znači svatko ima svoje, a vjerujte mi na riječ vrhunska ptica iz svake tradicije je vrhunska.

    Puno pozdrava svim ljubiteljima štiglića.

    Pozzz

    Sponsored content


    Mostarski pjev  - Živaticki - Page 6 Empty Re: Mostarski pjev - Živaticki

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 26 tra - 21:29.