Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+66
alija-zenica
skopski maestro
gramofon
sanchez33
bizar
zijada
lav
Mile
bivanzg
euzebio
LAKI
komiza
DOMO
klapa-sinj
Darko
vrca
CASPER
zoran ptice pjevice
baketin
zadranin
ikayke
ERVINO
seadriver
vlado
riberi
jope
dva grdelina
Drago_Nin
mutacija
zoranV
Boban NA
crv
Merlo
carduelismo
brabus
kreso
Sina BL
faganel
refa95
DAMIAN
baltic
Carduel
ssarava1
krele
antonio
Zvrcko
Miljenko
plafonko
Dalibor
Senior
Dax BG
rebac
krnjolac
xyz
malinois
Fago
ticar
zvrcko sen
saso78
japirko1
Dean
dragec
lord189
PESTI
DjordjeVet
MARIN
70 posters

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    vrca
    vrca


    Broj postova : 31
    Age : 42
    Location : SPLIT
    Registration date : 03.02.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by vrca uto 6 ruj - 19:59

    zijada je napisao/la:

    Vrca slažem se sa tobom od ovih šta ja znam svi imaju živog učitelja pa mislim da niko nebi treba obmanjivat javnost sa nikakvim ne provjerenim informacijama.
    nema nikakvih krivih informacija,niti skrivenih namjera,samo govorin da su stvari isle u nekom drugom smjeru od tradicije.....Jednostavno to je tako.Meni nikako ne smeta,dapace.Zelin svima puno uspjeha!
    klapa-sinj
    klapa-sinj


    Broj postova : 120
    Registration date : 13.09.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by klapa-sinj uto 6 ruj - 22:04

    lord189 je napisao/la:

    al ti prijatelj dado drži tiće više od njih pa ja nevidin kakve veze ima taj staž ako imaš u glavi i ako imaš mota imat ćeš sve....ma kakav imotski..???
    Nemogu virovat da taj gospodin ne drži grdeline odavno ,biće se nemože onda sitit Milinoga zbog toga šta on tada nije drža,ali isto tako onako lipa pjesma morala bi mu ostat u uhu . Laughing
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by sanchez33 uto 10 sij - 0:18

    Svi mi doma na škanciji imamo razno-razne Salierie, ali splitska tradicija pjeva teži samo ovome:

    https://www.youtube.com/watch?v=df-eLzao63I
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel čet 12 sij - 2:36

    Htio bi upitati sve kolege ptičare jedno pitanje vezano za školovanje ptica. Naime, da li se isto cijeni ptica koja se školovala sa živim učiteljem ili ptica koja je školovana CD-om?

    Koliko znam različiti su putevi koji vode istom cilju, pa zar je bitno tko kojim putem krene da bi nešto postigao!?

    Pozdrav svima
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by lord189 čet 12 sij - 12:18

    carduel svaki se grdelin cijeni ako piva kako triba,razlika između cd-a i živog učitelja ne postoji ako se rezultat izbaci.....aaa sad bi ja tebe pita šta je to tebe dovelo u toliku sumnju da to pitaš..??
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by sanchez33 čet 12 sij - 19:08

    Carduel je napisao/la:Htio bi upitati sve kolege ptičare jedno pitanje vezano za školovanje ptica. Naime, da li se isto cijeni ptica koja se školovala sa živim učiteljem ili ptica koja je školovana CD-om?

    Koliko znam različiti su putevi koji vode istom cilju, pa zar je bitno tko kojim putem krene da bi nešto postigao!?

    Pozdrav svima

    Pa naravno da nije bitno, bitno je dobit tića koji piva ono šta ti, ja, ili bilo ko želi. Sad jesi ti taj pjev dobija priko živog tića, cd-a, kazete
    ili je sam od sebe genetski čist pjevač, nije bitno. Glavno da je gazda zadovoljan s onon šta ima. Ja na primjer nikad nisan zadovoljan niti ću bit
    zadovoljan dok ne dobijen batudu koju želin. Kakve san samo tiće pušta i dilija, jer nemaju ono šta bi ja tija i kako vrime odmiće čini mi se da ću
    sve teže postić pravu batudu, a najviše zbog moje nervoze jer ih u 6 misec sve pustin i razdilin pa ispočetka.

    pozzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel čet 12 sij - 19:09

    lord189 je napisao/la:carduel svaki se grdelin cijeni ako piva kako triba,razlika između cd-a i živog učitelja ne postoji ako se rezultat izbaci.....aaa sad bi ja tebe pita šta je to tebe dovelo u toliku sumnju da to pitaš..??

    Čitao sam komentare pojedinih kolega ptičara pa sam zaključio da se čak i na tom polju pravi razlika pa velim da upitam jer volio bi se jedne godine takmičiti na zlatnoj brokvi pa me zanima koju pticu da ponesem - učenu preko CD-a ili živog učitelja, ništa drugo.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by gramofon čet 12 sij - 20:10

    Meni je znakovit ovaj dio:

    Kakve san samo tiće pušta i dilija, jer nemaju ono šta bi ja tija i kako vrime odmiće čini mi se da ću
    sve teže postić pravu batudu, a najviše zbog moje nervoze jer ih u 6 misec sve pustin i razdilin pa ispočetka.


    Poznajem neke pojedince koji isto ovako teže savršenstvu i nikad im niti jedan štiglić nije bio po volji, svaki je imao neku grešku... Ja bih rekao da je ovo put koji donosi najmanje zadovoljstva kad je u pitaju ovaj hobi. Možda mi previše očekujemo od tih ptica, možda bi trebalo malo "spustiti letvicu"...
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by sanchez33 čet 12 sij - 20:51

    gramofon je napisao/la:Meni je znakovit ovaj dio:

    Kakve san samo tiće pušta i dilija, jer nemaju ono šta bi ja tija i kako vrime odmiće čini mi se da ću
    sve teže postić pravu batudu, a najviše zbog moje nervoze jer ih u 6 misec sve pustin i razdilin pa ispočetka.


    Poznajem neke pojedince koji isto ovako teže savršenstvu i nikad im niti jedan štiglić nije bio po volji, svaki je imao neku grešku... Ja bih rekao da je ovo put koji donosi najmanje zadovoljstva kad je u pitaju ovaj hobi. Možda mi previše očekujemo od tih ptica, možda bi trebalo malo "spustiti letvicu"...

    Uzmimo ovako. Neka od potpune selekcije, obično 15-ak mladih brkatih dugog kljuna, ostaviš 5-6 grdelini s najčišćon veršon. Od njih 5-6 u šestom misecu ostaviš dva koja su na tragu onoga šta želiš(cd-a, starog tića). Ostavija bi ih sve ali obično jedan-dva donekle zadovolje. Ova četri pustiš, teškim srcem, ali moraš da ne kvare odabrane. I sad od cile lanjske godine osta si na ta dva mlada. Od ta dva mlada jedan će bit bolji tako da drugoga najčešće poklonim nekome. Eto me sad na jednome lanjskom tiću koji će ove godine biti učitelj prvim kovadama, i ako nema pismu kakvu bi ja želija tada prve kovade slušaju CD. Krajem lita, prije mode puštan i njega, a drugu kovadu uči pivat škuretani starac.
    I to ti je taj začarani krug koji se prekine u prosjeku svake 2 godine kad dobijen batudu koju želin(makar i približno) ili kad ostanem bez tića pa ostavin prosjećne pivače.
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by gramofon čet 12 sij - 21:08

    sanchez33 je napisao/la:

    Uzmimo ovako. Neka od potpune selekcije, obično 15-ak mladih brkatih dugog kljuna, ostaviš 5-6 grdelini s najčišćon veršon. Od njih 5-6 u šestom misecu ostaviš dva koja su na tragu onoga šta želiš(cd-a, starog tića). Ostavija bi ih sve ali obično jedan-dva donekle zadovolje. Ova četri pustiš, teškim srcem, ali moraš da ne kvare odabrane. I sad od cile lanjske godine osta si na ta dva mlada. Od ta dva mlada jedan će bit bolji tako da drugoga najčešće poklonim nekome. Eto me sad na jednome lanjskom tiću koji će ove godine biti učitelj prvim kovadama, i ako nema pismu kakvu bi ja želija tada prve kovade slušaju CD. Krajem lita, prije mode puštan i njega, a drugu kovadu uči pivat škuretani starac.
    I to ti je taj začarani krug koji se prekine u prosjeku svake 2 godine kad dobijen batudu koju želin(makar i približno) ili kad ostanem bez tića pa ostavin prosjećne pivače.

    A kakva je kvaliteta pjeva u prirodi? Čuje li se kakav ekstra kvalitetni primjerak?
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by sanchez33 pet 13 sij - 19:20

    gramofon je napisao/la:

    A kakva je kvaliteta pjeva u prirodi? Čuje li se kakav ekstra kvalitetni primjerak?

    A i da čujen i kad čujen, ja očake ne ostavljan. Nikad! To je moje pravilo, jer samim time direktno uništiš 10-ak mladih "perspektivnih" ptica. Grabeži na
    očake su i uništili kvalitetu i brojnost grdelina. Da ti odgovorin na pitanje, kvalitete u prirodi ima!
    pozzz !!
    gramofon
    gramofon


    Broj postova : 142
    Age : 56
    Location : Mostar
    Registration date : 18.09.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by gramofon pet 13 sij - 19:38

    sanchez33 je napisao/la:

    A i da čujen i kad čujen, ja očake ne ostavljan. Nikad! To je moje pravilo, jer samim time direktno uništiš 10-ak mladih "perspektivnih" ptica. Grabeži na
    očake su i uništili kvalitetu i brojnost grdelina. Da ti odgovorin na pitanje, kvalitete u prirodi ima!
    pozzz !!

    U pravu si, isti je problem i kod nas - nekontroliranim i prekomjernim izlovom došlo je do toga da su uništena staništa. Na mjestima gdje su ptice obitavale u svako doba godine sada gotovo da ih nema. Pitao sam te o kvaliteti pjeva u prirodi zato što je učenje tića često danguban i uzaludan posao, osobito kad tići ne uče od učitelja, nego sa CD-a. Neki se još nadaju da će u prirodi naći pjev koji se traži, ali kod nas ga definitivno više nema.
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by sanchez33 pet 13 sij - 20:32

    gramofon je napisao/la:

    U pravu si, isti je problem i kod nas - nekontroliranim i prekomjernim izlovom došlo je do toga da su uništena staništa. Na mjestima gdje su ptice obitavale u svako doba godine sada gotovo da ih nema. Pitao sam te o kvaliteti pjeva u prirodi zato što je učenje tića često danguban i uzaludan posao, osobito kad tići ne uče od učitelja, nego sa CD-a. Neki se još nadaju da će u prirodi naći pjev koji se traži, ali kod nas ga definitivno više nema.

    Ima odličnih ptica, zna se čut jako dobar očak.
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zijada pet 13 sij - 20:59

    Carduel je napisao/la:Htio bi upitati sve kolege ptičare jedno pitanje vezano za školovanje ptica. Naime, da li se isto cijeni ptica koja se školovala sa živim učiteljem ili ptica koja je školovana CD-om?

    Koliko znam različiti su putevi koji vode istom cilju, pa zar je bitno tko kojim putem krene da bi nešto postigao!?

    Pozdrav svima

    Tić koji se ući sa živim tićom jeftiniji je jer kod njegovog učenja nije trebalo platit ratu od struje.

    Kod ovih tkz GMO kod njegovih učenja imamo zimsku i ljetnu tarifu ako ga kupujemo ljeti jeftiniji je zbog strujne tarife.

    Ako ga kupujemo zimi dosta je skuplji jer zimska tarifa struje je dosta skuplja. cheers
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by sanchez33 pet 13 sij - 21:04

    zijada je napisao/la:

    Tić koji se ući sa živim tićom jeftiniji je jer kod njegovog učenja nije trebalo platit ratu od struje.

    Kod ovih tkz GMO kod njegovih učenja imamo zimsku i ljetnu tarifu ako ga kupujemo ljeti jeftiniji je zbog strujne tarife.

    Ako ga kupujemo zimi dosta je skuplji jer zimska tarifa struje je dosta skuplja. cheers

    Nisi u pravu, više živi tić izi šedemikane, nego šta tranzistor potroši struje! Wink Wink
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zijada pet 13 sij - 21:14

    sanchez33 je napisao/la:

    Nisi u pravu, više živi tić izi šedemikane, nego šta tranzistor potroši struje! Wink Wink

    hahaha
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Merlo pet 13 sij - 21:27

    Bitni su rezultati ali njih ni za lika. Smile
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by lord189 sub 14 sij - 2:53

    Merlo je napisao/la:Bitni su rezultati ali njih ni za lika. Smile



    ni sa jedne ni sa druge strane ili obrnuto scratch hahaha lol!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic čet 19 sij - 19:46

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel čet 19 sij - 19:50


    Jel kod vas ima slike, kod mene samo ton! Very Happy Sigurno nešto nije sa flash player-om u redu. Very Happy Morat ću instalirat novu verziju. Very Happy

    Pozzz
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic čet 19 sij - 19:54

    Nema slike samo ton snimak je od danas posto je tici rodjenda .

    Tic je u noci zbog skolovanja Basketball
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by ticar čet 19 sij - 21:36

    baltic je napisao/la:Nema slike samo ton snimak je od danas posto je tici rodjenda .

    Tic je u noci zbog skolovanja Basketball

    bila slika ili nebila meni ovo zvući koda kolješ kokoš.
    zijada ide ovako viz i i i huhuhuh
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic pet 20 sij - 0:55

    Ticar ja sam samo htjeo da cujete pletiva a zija mi je nebitna Wink
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by ticar pet 20 sij - 1:27

    baltic je napisao/la:Ticar ja sam samo htjeo da cujete pletiva a zija mi je nebitna Wink

    je ali nekako mi se čini ko pokvarena ploča
    sanchez33
    sanchez33


    Broj postova : 59
    Age : 43
    Location : Split
    Registration date : 25.11.2011

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by sanchez33 pet 20 sij - 1:36

    ticar je napisao/la:

    je ali nekako mi se čini ko pokvarena ploča

    Meni isto ništa nije jasno. scratch scratch
    Zbunilo me Question Question

    Sponsored content


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 26 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: čet 2 svi - 0:52.