Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+66
alija-zenica
skopski maestro
gramofon
sanchez33
bizar
zijada
lav
Mile
bivanzg
euzebio
LAKI
komiza
DOMO
klapa-sinj
Darko
vrca
CASPER
zoran ptice pjevice
baketin
zadranin
ikayke
ERVINO
seadriver
vlado
riberi
jope
dva grdelina
Drago_Nin
mutacija
zoranV
Boban NA
crv
Merlo
carduelismo
brabus
kreso
Sina BL
faganel
refa95
DAMIAN
baltic
Carduel
ssarava1
krele
antonio
Zvrcko
Miljenko
plafonko
Dalibor
Senior
Dax BG
rebac
krnjolac
xyz
malinois
Fago
ticar
zvrcko sen
saso78
japirko1
Dean
dragec
lord189
PESTI
DjordjeVet
MARIN
70 posters

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 2:21

    Zvone,ja dolazim,ako bog da,iduću nedjelju u Mostar,obećavam,a i volio bi da vidim Denisove ptice,mislim da se od njegovih mladaca može nešto napraviti. Mislim da su stvoreni za učenje,ako se ne varam,po onom šta sam čuo ono jutro u Livnu Smile
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 2:23

    plafonko je napisao/la:Carduel jako cesto prolazim kroz Ljubuski sto poslom sto kod Sharkija, Mašketa, Coke i Darija - MC JOKERS ( valjda ih znas ). Lako se dogovorimo za kavu :-)

    Mal je ovo grad tako da ih sigurno znam! Ne mogu se sada sjetiti!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 2:23

    Carduel,kad budem u mostaru,to će mi biti jedan divan izlet kod mojih dragih prijatelja,a volio bih ga upotpuniti i posjetom u Ljubuški,pozdrav
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 2:25

    antonio je napisao/la:
    plafonko je napisao/la:malo spamamo ali ok je valjda :-)

    imas broj, kad dodjes samo zovi za pticare sam uvijek slobodan :-)

    ma nece se ljutit malo Very Happy a kad budem dolazio zovem pa je pijemo i vidimo ptice

    Antonio možemo skupa za Mostar?
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 2:25

    zoranV je napisao/la:Carduel,kad budem u mostaru,to će mi biti jedan divan izlet kod mojih dragih prijatelja,a volio bih ga upotpuniti i posjetom u Ljubuški,pozdrav

    Bit će mi drago!
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by plafonko pet 29 sij - 2:26

    Ono je bilo dobro a kod njega kuci ces cuti mnogo bolje :-) ali opet ponavljam zijadu trazimo istu ali zavrsetk ni blizu :-)

    A za ucenje su tici savrseni, imaju gen samo ih ti trebas doradit po sebi :-)

    Mozemo se dog da Antonio i ti dodjete do Mostara pa zajedno otidjemo do Carduela.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 2:31

    I meni,svaki ptičar mi je prijatelj, i rado popijem kavu sa svima,a šta se tiče pjesme,nadam se za mjesec dana ću staviti pticu na forum,da svi mogu dati svoj komentar i pozitivan i negativan. mislim da u Hrvatskoj ima malo takvih ptica,najljepša i najčistija zijada koju sam čuo u mom kratkom životu Smile , ako ostane na onom šta je pjevao do 8 mjeseca,sad mi završava mitar i već ga par jutara čujem da tuče u šargije,po mom guštu Smile Smile
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 2:33

    plafonko je napisao/la:Ono je bilo dobro a kod njega kuci ces cuti mnogo bolje :-) ali opet ponavljam zijadu trazimo istu ali zavrsetk ni blizu :-)

    A za ucenje su tici savrseni, imaju gen samo ih ti trebas doradit po sebi :-)

    Mozemo se dog da Antonio i ti dodjete do Mostara pa zajedno otidjemo do Carduela.

    super ,može. a šta se tiče mladih,meni je bitno da ih uzmem sa 25 dana i to je to,ili možda i jaja,pa da ih stavim pod svoju mudu
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost pet 29 sij - 2:50

    Carduel,nemoj zaboravit da si mi obecao cist snimak Zivatickog,nabavio sam nesto ali snimak nije cist, definitivno sam odlucio sljedecu sezonu skolovati taj pjev jer mi vise odgovara od stp-a zbog toga sto ima raznolikosti i nebazira se sve na teznji ponavljanja jednog te istog,sve u svemu vise mi se svidja od stp-a , nadam se da mi nece zamjeriti stp-team,ali ja cu iskreno pa kud puklo da puklo... pored toga,mostarski stiglici su siroko poznati sa pjesmom i to nista manje ni vise od dalmatinskih.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 2:58

    EUMOx je napisao/la:Carduel,nemoj zaboravit da si mi obecao cist snimak Zivatickog,nabavio sam nesto ali snimak nije cist, definitivno sam odlucio sljedecu sezonu skolovati taj pjev jer mi vise odgovara od stp-a zbog toga sto ima raznolikosti i nebazira se sve na teznji ponavljanja jednog te istog,sve u svemu vise mi se svidja od stp-a , nadam se da mi nece zamjeriti stp-team,ali ja cu iskreno pa kud puklo da puklo... pored toga,mostarski stiglici su siroko poznati sa pjesmom i to nista manje ni vise od dalmatinskih.

    Carduel će ispuniti svoje obećanje!
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost pet 29 sij - 11:49

    drage kolege ptičari evo da se i ja nadovežem na ove zadnje postove koje nisam do sad vidio.o pjesmi i o ukusima pjesme ne treba uopće raspravljati dalmatinci imaju svoju TP koju ja cijenim i koja je ok ali mi u hercegovini tražimo nešto sasvim drugo,a kolega Baltic taj tvoj prijatelj ptičar jeli rodom iz mostara ili nekad navrati u MO pa nezna koja je naša TP...?
    plafonko
    plafonko


    Broj postova : 191
    Age : 41
    Location : Mostar
    Registration date : 12.03.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by plafonko pet 29 sij - 12:05

    Carduel je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Carduel,nemoj zaboravit da si mi obecao cist snimak Zivatickog,nabavio sam nesto ali snimak nije cist, definitivno sam odlucio sljedecu sezonu skolovati taj pjev jer mi vise odgovara od stp-a zbog toga sto ima raznolikosti i nebazira se sve na teznji ponavljanja jednog te istog,sve u svemu vise mi se svidja od stp-a , nadam se da mi nece zamjeriti stp-team,ali ja cu iskreno pa kud puklo da puklo... pored toga,mostarski stiglici su siroko poznati sa pjesmom i to nista manje ni vise od dalmatinskih.

    Carduel će ispuniti svoje obećanje!

    Kazetu originalonog Zvatickog pjeva ima jedan stari pticar iz MO i cuva je kao oci u glavi. Probat cemo se dog snjim da nam je presnimi makar sumnjam u to Sad
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sina BL pet 29 sij - 13:13

    MARIN je napisao/la:
    angel je napisao/la:I ja bi volija napokon saznat šta se misli pod pojmom,raznovrstan pjev,a naravno, da to nije VERŠA."Samo" dva pletiva i zija - ništa ??????Koliko li je tek pletiva u "raznovrsnom pjevu" i još dobra zija(ili šta li još triba bit u tom pjevu,ja ne znam)?????Ljudi moji..........

    A evo i mene užasno interesira.Nadam se da ćemo i to uskoro saznat.Čovik uči dok je živ!

    Pozdrav ljudi!

    Vidim bilo je lijepe rasprave, jedan dan ne pratis i propustis sve, kao da sam pola godine prespavao Smile

    Evo sad i mene zanima da neko odgovori na ovo pitanje, ili da smatram Plafonkov odgovor ispravnim jer se niko nije pobunio niti ispravljao ono sto je Plafonko napisao (kod Mostarskog poslje dugog blicera ide džav džav džav
    (đžavka) pa onda cvrrrr.)

    Da li mislite na ove ture dzav, dzav, dzav i cvrrrrrrrr kada kazete raznovrstan pjev? Ako 2 pletiva i ziju pjeva svaka raga, a grdelin da bi bio dobar treba i ove gore navedene ture(koje ja smatram greskom) da bi imao raznovrsniji pjev, onda tu zavrsava svaka rasprava, jer su standardi i pravila razliciti.

    I jos da dodam, po meni bi raznovrsniji pjev znacilo da grdelin pjeva 4-5 pletiva i ziju, ili cak da ima razlicite zije, da vrti ta pletiva i da se "igra", to bi po meni znacilo raznovrsniji i bogatiji pjev od 2 pletiva i zija, a nikako dzav-dzav i cvrrrrrrrrr. Naravno, ja nemam ni ragu od 2 pletiva sa zijom, ovo sa 5 pletiva govorim hipoteticki, sta bi bilo kad bi bilo, da ne dodje do zabune Smile

    Pozdrav svima cheers
    antonio
    antonio


    Broj postova : 247
    Age : 39
    Location : Livno
    Registration date : 30.04.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by antonio pet 29 sij - 13:17

    zoranV je napisao/la:
    antonio je napisao/la:
    plafonko je napisao/la:malo spamamo ali ok je valjda :-)

    imas broj, kad dodjes samo zovi za pticare sam uvijek slobodan :-)

    ma nece se ljutit malo Very Happy a kad budem dolazio zovem pa je pijemo i vidimo ptice

    Antonio možemo skupa za Mostar?

    Nije problem Zorane ja sam dole domaci u mostaru pa mozemo jedan dan ici da obidjemo dole sve
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN pet 29 sij - 13:31

    Sina BL je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:
    angel je napisao/la:I ja bi volija napokon saznat šta se misli pod pojmom,raznovrstan pjev,a naravno, da to nije VERŠA."Samo" dva pletiva i zija - ništa ??????Koliko li je tek pletiva u "raznovrsnom pjevu" i još dobra zija(ili šta li još triba bit u tom pjevu,ja ne znam)?????Ljudi moji..........

    A evo i mene užasno interesira.Nadam se da ćemo i to uskoro saznat.Čovik uči dok je živ!

    Pozdrav ljudi!

    Vidim bilo je lijepe rasprave, jedan dan ne pratis i propustis sve, kao da sam pola godine prespavao Smile

    Evo sad i mene zanima da neko odgovori na ovo pitanje, ili da smatram Plafonkov odgovor ispravnim jer se niko nije pobunio niti ispravljao ono sto je Plafonko napisao (kod Mostarskog poslje dugog blicera ide džav džav džav
    (đžavka) pa onda cvrrrr.)

    Da li mislite na ove ture dzav, dzav, dzav i cvrrrrrrrr kada kazete raznovrstan pjev? Ako 2 pletiva i ziju pjeva svaka raga, a grdelin da bi bio dobar treba i ove gore navedene ture(koje ja smatram greskom) da bi imao raznovrsniji pjev, onda tu zavrsava svaka rasprava, jer su standardi i pravila razliciti.



    Sina ovo pitanje o raznovrsnosti pjeva nije bilo upučeno mostarcima nego Damianu.On je dao izjavu o ragama i raznovrsnosti. Mostarci su samo pojasnili što oni traže od pjesme.

    I jos da dodam, po meni bi raznovrsniji pjev znacilo da grdelin pjeva 4-5 pletiva i ziju, ili cak da ima razlicite zije, da vrti ta pletiva i da se "igra", to bi po meni znacilo raznovrsniji i bogatiji pjev od 2 pletiva i zija, a nikako dzav-dzav i cvrrrrrrrrr. Naravno, ja nemam ni ragu od 2 pletiva sa zijom, ovo sa 5 pletiva govorim hipoteticki, sta bi bilo kad bi bilo, da ne dodje do zabune Smile

    Pozdrav svima cheers
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by MARIN pet 29 sij - 13:35

    Ispričavam se ,nisam pobrisao onaj zadnji pasus.Da ne dođe do kakve zabune.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost pet 29 sij - 14:23

    zvonko je napisao/la:drage kolege ptičari evo da se i ja nadovežem na ove zadnje postove koje nisam do sad vidio.o pjesmi i o ukusima pjesme ne treba uopće raspravljati dalmatinci imaju svoju TP koju ja cijenim i koja je ok ali mi u hercegovini tražimo nešto sasvim drugo,a kolega Baltic taj tvoj prijatelj ptičar jeli rodom iz mostara ili nekad navrati u MO pa nezna koja je naša TP...?

    Zvonko,a i tebi plafonko ,svaka vam čast.Cjenim takve ljude (a tek onda tičare).Tako triba pričati:reći šta voliš,čemu težiš,pa čak i da nije po nikakvoj tradiciji,ja to beskrajno cjenim.Recimo vi tražite đav crrrrr poslije zije ,moj tić to ne smije pivat(greška velika) i zato ću ja takvog tića rado dati vama,a u suprotnom kad kod vas neki tić ne bude nastavlja na ziju vi meni(haha).Dobar primjer kako se i ja i vi riješit "škarta" ,uz obostrano zadovoljstvo(haha).

    zvonko ,plafonko
    pozzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 14:41

    angel je napisao/la:Recimo vi tražite đav crrrrr poslije zije ,moj tić to ne smije pivat(greška velika) i zato ću ja takvog tića rado dati vama,a u suprotnom kad kod vas neki tić ne bude nastavlja na ziju vi meni(haha).Dobar primjer kako se i ja i vi riješit "škarta" ,uz obostrano zadovoljstvo(haha).

    zvonko ,plafonko
    pozzz

    Radi se o kombinaciji blicjer cvrrrrrrr đav đav đav (a ne đav đav đav cvrrrrrrr)!

    lol!

    Evo usput ne znam da li sam negdje naveo ono što je meni osobno bitno kod štiglica:

    1. Javljanja (koja dobro sjedaju u uhu, jednostruka, dvostruka, trostruka; primjer: cmbrliju, vit-bliju, tipit-bliju, pit-foi,...)
    2. Pirlitanje (kolege iz MO znaju o čemu se radi, zvonko, čisto, melodično, dobre ptice se poigravaju s pirlitima i stvaraju melodiju od njih (pirlita može biti bezbroj a dobre ptice imaju bar 5 - 6 komada, neke i više.)
    3. Pletiva (čista, u izvođenju sporija, s markatom na prvom taktu, primjer unjulih pletiva: cipa - cipa - cipa, cuva - cuva - cuva, sklabic - sklabic - sklabic, c-naviđ - naviđ - naviđ, ...)
    4. Blicjer (dugački blicjer, sa kolombarom, baritonska izvedba)
    5. Nastavljanje iza blicjera (ptica bi trebala stati iza blicjer, a ako nastavi dozvoljeno je samo cvrrrrrr, sve ostale strile su greška)
    6. Verša (Verša ne smije biti tvrda, glasovi poput krrrrrr (krčanje), cja-cja, klja-klja, kjov-kjov, brzo đav-đav, faganelovo javljanje su nepoželjni; jedino žvatićka izvedba đavke može proći, čista i usporena)

    Pozdrav


    Zadnja promjena: Carduel; pet 29 sij - 15:20; ukupno mijenjano 1 put.
    avatar
    Gost
    Gost


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Gost pet 29 sij - 15:11

    Carduel je napisao/la:
    angel je napisao/la:Recimo vi tražite đav crrrrr poslije zije ,moj tić to ne smije pivat(greška velika) i zato ću ja takvog tića rado dati vama,a u suprotnom kad kod vas neki tić ne bude nastavlja na ziju vi meni(haha).Dobar primjer kako se i ja i vi riješit "škarta" ,uz obostrano zadovoljstvo(haha).

    zvonko ,plafonko
    pozzz

    Radi se o kombinaciji blicjer cvrrrrrrr đav đav đav (a ne đav đav đav cvrrrrrrr)!

    lol!

    Ako je tebi redoslijed "toga" bitan,meni nije,meni je sasvim svejedno-toga kod mene ne smije biti.
    Nadam se da sam sad bio jasniji.
    I da budem još jasniji,u svakom slučaju cjenim kad netko jasno kaže ,želim to,oću to ,poštujem tuđe,i baš me briga šta netko treći o tom misli.
    Netko tolerira sva moguća sr......ok razumijem i to - ako jasno kaže.
    Svima nama je tu sve manje više jasno,sve je ovo igra "gluhih telefona",kao i besmisao dokazivanja "nečega"-"nekomu"-tamo na nekom tičarskom forumu...........uhhhh koliko mi je toga sad u glavi ,samo mi se ne da pisati..........
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic pet 29 sij - 15:12

    zvonko je napisao/la:drage kolege ptičari evo da se i ja nadovežem na ove zadnje postove koje nisam do sad vidio.o pjesmi i o ukusima pjesme ne treba uopće raspravljati dalmatinci imaju svoju TP koju ja cijenim i koja je ok ali mi u hercegovini tražimo nešto sasvim drugo,a kolega Baltic taj tvoj prijatelj ptičar jeli rodom iz mostara ili nekad navrati u MO pa nezna koja je naša TP...?


    Da rodom je iz Mostara i ima tu kasetu sto spominjes .

    I vrlo ga postuju u Mostaru pisao je par članaka i za batudu.

    Njegovi tiči su veoma glasni i imaju dobra pletiva a kako sam ja mogao čuti završavaju sa zijom i zija otprilike ovako zvuči viciijeeerr na kraju se čuje R. A tu djavku ubacuje prije zije.
    Po njegovim riječima taj pjev je naj ljepši zbog toga sto ima slična pletiva slavuju.
    A slavuj je naj bolja tica pjevica.
    Taj Mostarc mi je rekao da su se tu nekada davno ublizu gnjezdili slavuji i grdelini ida su mladi nešto upili od slavuja e to je to što sam ja čuo od ovog svog Mostarca
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Carduel pet 29 sij - 17:04

    angel je napisao/la:
    Ako je tebi redoslijed "toga" bitan,meni nije,meni je sasvim svejedno-toga kod mene ne smije biti.

    Ma jasno je meni šta se traži u Dalmaciji, nije bad! Nego me zanima što ti je bitno kod grdelina pjesme? Koju tradiciju njeguješ STP ili STP1?

    Pozzz
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic pet 29 sij - 18:25

    zoranV je napisao/la:I meni,svaki ptičar mi je prijatelj, i rado popijem kavu sa svima,a šta se tiče pjesme,nadam se za mjesec dana ću staviti pticu na forum,da svi mogu dati svoj komentar i pozitivan i negativan. mislim da u Hrvatskoj ima malo takvih ptica,najljepša i najčistija zijada koju sam čuo u mom kratkom životu Smile , ako ostane na onom šta je pjevao do 8 mjeseca,sad mi završava mitar i već ga par jutara čujem da tuče u šargije,po mom guštu Smile Smile

    Poz zoran.
    Pročitao sam post al nikako da shvatim?
    Ako je pjevo do 8 mjeseca a poslje šutio ili u mitar?
    A sad izlazi iz mitar ne kontam ili da nije imao dupli mitar ?
    Imali pokoji mladi da šargija takvu ziju?
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 19:01

    Baltiću,na ovoj temi , STP, na 20 strani sam pisao šta mi se desilo sa tom pticom,pa možeš pročitati,tu pticu sam dobio od mog prijatelja Kebe iz Sinja,ali je kod njega pila u nekoj prostoriji ,mračnoj i hladnoj i sa malo vlage,tako da nije dobro primitario,kao ni dva mladca koji su mi bili kod njega na školovanju,on je sad već pri kraju mode,a mladci sipaju perje ko iz jastuka,ali su pod kontrolom. Najgora stvar je što su i njegovi tići u modi, i rekao sam mu da obavezno mora promjeniti prostoriju. A oba mladca pokazuju da će nešto biti od njih.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by baltic pet 29 sij - 19:26

    zoranV je napisao/la:Baltiću,na ovoj temi , STP, na 20 strani sam pisao šta mi se desilo sa tom pticom,pa možeš pročitati,tu pticu sam dobio od mog prijatelja Kebe iz Sinja,ali je kod njega pila u nekoj prostoriji ,mračnoj i hladnoj i sa malo vlage,tako da nije dobro primitario,kao ni dva mladca koji su mi bili kod njega na školovanju,on je sad već pri kraju mode,a mladci sipaju perje ko iz jastuka,ali su pod kontrolom. Najgora stvar je što su i njegovi tići u modi, i rekao sam mu da obavezno mora promjeniti prostoriju. A oba mladca pokazuju da će nešto biti od njih.

    Ma ne moze covjek sve ni procitat a ni zapamtit ko je kakav post pisao.
    Sad mi je malo jasnije mogu ti samo raci daji im šta god znaš i puno srece. Sad
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by zoranV pet 29 sij - 19:28

    hvala , prijatelju

    Sponsored content


    SPLITSKA TRADICIJA PJEVA - Page 16 Empty Re: SPLITSKA TRADICIJA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 17:40.