Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+3
xyz
zvrcko sen
kemo89
7 posters

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 pet 20 oľu - 22:17

    Mislim da je ova tema korisna za pocetnike inace imam samo jedno mlado u gnjezdu koje je u dobi starosti od 5 dana ,snjim sam ostavio jedno jaje normalno neplodno da ga zenka nebi zgnjecila al sam ga danas sklonio dali sam to dobro uradio i ako ne kazite do kog dana da bude jaje prisutno i drugo dali da zenki ponudim uz jaje u drugoj posudici i mesavinu semena za kanarince i dali da rendam celo jaje il samo zumanjak .pozz
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by zvrcko sen pet 20 oľu - 22:29

    pa bilo bi bolje da si ostavija jaje čak i dva




    daji joj mješavinu normalno , u drugu posudu stavi jajčanu hranu (rendaj cijelo jaje),,, ponudi joj zelenila ,jabuke


    dobra ženka kad jedno othranjiva
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by xyz pet 20 oľu - 22:30

    Ajde Kemo, pomalo i sretno.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 sub 21 oľu - 3:06

    Nego znate sta sad sam ga gledao imalo je jedno jaje od kad se ispililo mlado ali gledam ga kao da mi lezi na jednoj strani izgleda mi kao iskriveno jedna noga ispod a druga sastrane pa sad neznam dali je to sto je mlado ili se iskrivilo.pozz
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by zvrcko sen sub 21 oľu - 5:23

    KEMO stavi dve tri jaja još nije kasno da ga ženka ne pritišće da se to ispravit još je rano tek ima 5 dana...


    samo ne čekaj reagiraj odma
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by zvrcko sen sub 21 oľu - 8:56

    Vratiti deformirane noge
    Ponekad, da vidi mladi nadničar ekstremitete abnormally pozicionirani, često prostački disregarded.

    Uzroci su, među ostalima, prehrana, posebno kalcijem i vitaminom D3, ili kompresijska od majke, kada je samo gdje je potrebno staviti u gnijezdu jaje ili pseudo crash by nested Sam chicks kada su suvišne.

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Deformation_des_pattes_1

    Ova deformacija od članova, lako prepoznatljiv u vrijeme banding, kao i palca prema naprijed, što nije predmet ove teme, treba biti ispravljeno na bol vrlo brzo imati invalide ptica i stoga nisu prohodne u autonomnu način.
    Moramo djelovati vrlo brzo u tom trenutku.


    Liječenje zahtijeva fiziološka vratio na članove po održavanju rasprava za održavanje tom položaju.


    Trick je da se stavi prsten na svaku nogu i elastični pojas za kretanje između dva.
    Ostavite barem 14 dana pa je vrijeme da se ptica je još u gnijezdo.

    Ovdje je rezultat.



    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Deformation_des_pattes_2
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 ned 22 oľu - 0:12

    Al njemu nisu noge receno rascepene prema vani sve je dobro samo kao da mi lezi na strani pomalo ne na stomak normalno ali mislim da se meni cini da se mnogo brinem za njega i zato ,ispravicese kad zaraste kad stane na noge a vec je pomalo poceo da se podize na noge tek je poceo da se oblaci mislim da mu nije nista al eto hahah .pozz hvala vam na objasnjenju i na slike.pozz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by ticar ned 22 oľu - 1:08

    kemo89 je napisao/la:Al njemu nisu noge receno rascepene prema vani sve je dobro samo kao da mi lezi na strani pomalo ne na stomak normalno ali mislim da se meni cini da se mnogo brinem za njega i zato ,ispravicese kad zaraste kad stane na noge a vec je pomalo poceo da se podize na noge tek je poceo da se oblaci mislim da mu nije nista al eto hahah .pozz hvala vam na objasnjenju i na slike.pozz


    ako leži na stran onda ga kanarinka gnječi,pogledaj jesu li mu krila jednaka,mislim jel oba isto idu,na istu stranu.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 ned 22 oľu - 1:14

    Ma jos mu nisu izasla pera samo je tek pocelo danas muje sesti dan samo se oznacilo pocetak rastenja a nema jos nista .a sto ako ne rastu jednako onda nevalja jel .pozz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by ticar ned 22 oľu - 1:29

    kemo89 je napisao/la:Ma jos mu nisu izasla pera samo je tek pocelo danas muje sesti dan samo se oznacilo pocetak rastenja a nema jos nista .a sto ako ne rastu jednako onda nevalja jel .pozz

    ne pera nego baš krila.kad ga uhvatiš u ruke,gledano sa leđa,krila moraju jednako stajati.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 ned 22 oľu - 5:14

    E to cu sutra proveriti pa javljam .pozz
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by Dean ned 22 oľu - 18:17

    joooj to sa jednim mladim u gnjezdu je uvijek borba Sad i da kemi nije ovo prvi kanarinac uopće moj savjet bi bio...nehuman

    ali priroda je surova i pravedna i zenka ce dosta rijetko othraniti jedno mlado...izne ra razloga što je i njoj jasno da nema smisla gubiti cijeli ciklus zbog jednog tica i da je u isto vrijeme koje trosi na mladoga moglka othraniti njih 3-5, tako da je cak upitno dali je zenka koja hrani samo jedno mlado dobra ili je izgubila prirodne nagone i "ne razmislja" racionalno Smile

    i ja sam imao prvog u zivotu kanarinca samo jednog u gnijezdu ...samo sto ga moja zenka nije hranila iako bi ja onda bio dao neznam šta samo da sam ga uspio uzgojiti SmileSmile

    uglavnom nedaj se kemo i sretno sa malcem Smile
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 ned 22 oľu - 18:24

    Ma nedam se ja hahah moja zenka ga hrani uglavnom dobro tokom dana mozda i ne toliko al navece pred spavanje ga napuni gotovo mu gusa isprsne ,al tokom dana sam poceo od danas da joj ja pomazem tako sto sam jednu kasicicu jajcena i skoro jednu kasicicu rendane jabuke lepo izgnjecim i ujednacim smesu ,stavim u spric i tako ga hranim i za sad mise dobro pokazalo ptic prihvata takvo hranjenje pa cemo videti za dalje sta ce biti.pozz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by ticar ned 22 oľu - 19:08

    kemo89 je napisao/la:Ma nedam se ja hahah moja zenka ga hrani uglavnom dobro tokom dana mozda i ne toliko al navece pred spavanje ga napuni gotovo mu gusa isprsne ,al tokom dana sam poceo od danas da joj ja pomazem tako sto sam jednu kasicicu jajcena i skoro jednu kasicicu rendane jabuke lepo izgnjecim i ujednacim smesu ,stavim u spric i tako ga hranim i za sad mise dobro pokazalo ptic prihvata takvo hranjenje pa cemo videti za dalje sta ce biti.pozz

    nemoj jabuku rađe vode.i kod mene u crvene i u žute po jedan,isto jako loše napreduju.a kad ih je hranila 3-4 bili su ko bombe.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 ned 22 oľu - 20:39

    Znaci da izbacim jabuku jel.poz
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 ned 22 oľu - 20:41

    Ali ipak mislim da i ovo sto radimo tj sto hranimo mlade nije ispravno jer kad kasnije hoce zenka da ga hrani on ne dize glavu ili uzme samo malo i njoj je posle sumnjivo zasto nece da jede pa ga skroz zabatali.pozz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by ticar ned 22 oľu - 20:41

    kemo89 je napisao/la:Ali ipak mislim da i ovo sto radimo tj sto hranimo mlade nije ispravno jer kad kasnije hoce zenka da ga hrani on ne dize glavu ili uzme samo malo i njoj je posle sumnjivo zasto nece da jede pa ga skroz zabatali.pozz
    zato ga hrani prije spavanja,i ujutro,
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 pon 23 oľu - 0:07

    Zamolio bih svih uzgaivaca a posebno ticara koji za sad ima najveci broj mladih da postave slike mladunca al za svaku sliku kolko dana je to pile staro ,radi uporedzenja sa mojim da vidim kako napredzuje moj malac.pozz
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 uto 24 oľu - 15:29

    Mislim da se mojem pticu iskrivila desna noga jer mu ne stoji ispod njega nego skroz na desnu stranu rastegnuta pa sad sta vi mislite danas muje deveti dan starosti dali da mu odma zalepim noge ko na slici ili kasnije ,molim pomoc.pozz
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by Dean uto 24 oľu - 16:30

    ljepi čim prije...
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by seadriver uto 24 oľu - 21:12

    Bice ga je mater pritisnula i to dobro. Koju sam ja zenku ima, imala je jednog tica, hranila ga je ko luda, lezala na njemu bez ikakvih dodatnih jaja ispod od samog izlijeganja i mali je bio ko bomba Smile
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 uto 24 oľu - 23:01

    Ma ovo kod mene ne ide bas dobro ne hrani ga uvek isto samo ga navecer i jutros a tokom dana samo toliko kolko da prezivi nije mu gusa puna .pozz
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by ticar sri 25 oľu - 5:32

    kemo89 je napisao/la:Ma ovo kod mene ne ide bas dobro ne hrani ga uvek isto samo ga navecer i jutros a tokom dana samo toliko kolko da prezivi nije mu gusa puna .pozz

    i netreba mu biti puna kad ti pogledaš,ja sam znao nahraniti mlade špricom,i nakon 15 min budu prazni,znači nemožeš točno znati.
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by kemo89 čet 26 oľu - 23:19

    Ma na moju srecu mlado je danas prominulo.pozz
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by zvrcko sen čet 26 oľu - 23:39

    kemo89 je napisao/la:Ma na moju srecu mlado je danas prominulo.pozz



    e sranje


    baš mi je žao

    ali ne gubi nadu ima još vremena za novu turu..

    Sponsored content


    Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim Empty Re: Jedno mlado u gnjezdu sto i kako s njim

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 3 svi - 5:03.