Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
Border
Starac_Mostarac
patrik
vlado
srdjan nis
skipi
sanchez33
cronicus
Red
Vrbanja
Genter
trnar
vlajkobl
čajka
zoranV
Siskin
instantbrain
crv
krstokljun
dragutin rajnović
zoran ptice pjevice
MARIN
Carduel
kreso
Dule
Miljenko
PESTI
baltic
Dalibor
Tihy
kemo89
lord189
malinois
bocka
ticar
zvrcko sen
ikayke
saso78
xyz
krnjolac
44 posters

    naslage po nogama

    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kreso sri 30 ruj - 0:21

    Eto Kemo svaka cast i drago mi je!
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Carduel uto 22 pro - 3:02

    kemo89 je napisao/la:Ljudi uspio sam pobedio boles ptice sam tretirao mastom Kansen 1% mast antibiotik mazao sam im sva mesta gde su bile gnojnice i nateknuca ,mazao sam dva puta na dan svakoj ptici ali u zadnje vreme jednom samo navece kad su ptice mirne i kad ih mogu bez stresa uhvatiti namazati im i pustiti i bolest je nestala sve im je ocisceno i zdravo samo bolesni prst im je malo deblji od zdravog ali verujem da ce im se to samo povuci al nema niti kraste niti niceg cisto ko suza .pozz i hvala vam na svakom savetu ali eto i od mene i ja sam naso neki svoj lek za ptice.pozz

    Kemo, dal se krema zove Canesten?

    Evo slika:

    naslage po nogama - Page 3 43511-00
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Carduel sri 17 oľu - 17:41

    Pozdrav svima!

    Jedan moj tić je dobio bage (naslage) na nogama kao što možete vidjeti na slici.

    Higijena je sasvim uredna. Sve druge ptice su ok a samo taj tić je dobio bagavost.

    Mazao sam mu te izrasline sa P3 mašću ali nisam postigao nikakve rezultate. Koliko sam primjetio bage su još više narasle otkada sam tretirao pticu sa P3.

    Da li netko ima iskustva s ovakvim slučajem?

    naslage po nogama - Page 3 Naslage-na-nogama
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by ticar sri 17 oľu - 19:24

    namoči mu noge u rakiju i drži malo u njoj,zatim osuši i namaži canestenom,3 puta tjedno.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by MARIN sri 17 oľu - 19:57

    Moram priznati da ovakvo nešto još nisam vidio.Kako ta ptica može uopće stajati na nogama?Ako je imaš namjeru liječiti odvoji je od ostalih ,a stajalice gdje je boravila dezinficiraj!A kad je već mažeš bilo bi dobro skratit joj nokte. Evil or Very Mad
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by zoran ptice pjevice sri 17 oľu - 22:02

    Uzmi malo ostruzi u nekakvu kutijicu ili foliju i odnesi to dermatologu, on ce ti odmah to pogledati i reci jesu li gljivice. Da ne razbijas glavu jel ovo i ono. Ako su pecurke onda je canesten pravi ljek.
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by dragutin rajnović čet 18 oľu - 0:25

    imo sam istu situaciju sa sjevernom jurčicom i riješio sam taj problem jako brzo sa sumpoorom u prahu pomješanim sa maslinovim uljem stavi na vrh noža sumpora u neku posudicu i zatim pomješaj sa par kapi maslinovog ulja sa tom mješavinom namaži mu noge i ponovi za 10 dana i problem rješen
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Carduel čet 18 oľu - 0:53

    zoran ptice pjevice je napisao/la:Uzmi malo ostruzi u nekakvu kutijicu ili foliju i odnesi to dermatologu, on ce ti odmah to pogledati i reci jesu li gljivice. Da ne razbijas glavu jel ovo i ono. Ako su pecurke onda je canesten pravi ljek.

    Ova zelena boja koju vidite na tim "gljivicama" je od P3 masti koja nažalost nije pomogla u ovom slučaju pa evo drugi dan mažem s canestenom i čini mi se da pomalo opadaju te izrasline. I mene zanima kako će sve da završi. Uglavnom kada hoću da ulovim pticu u kavezu on mi maltene sam uskoči u ruku i miruje cijelo vrijeme dok ga mažem. Skužio je da mu želim pomoći a ne pojesti ga! Very Happy
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by krstokljun čet 18 oľu - 0:55

    Da se lako zakljuciti da mu je veliki problem stajati na precki,zato ti i ide rado u ruku.
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Carduel čet 18 oľu - 0:56

    MARIN je napisao/la:Moram priznati da ovakvo nešto još nisam vidio.Kako ta ptica može uopće stajati na nogama?Ako je imaš namjeru liječiti odvoji je od ostalih ,a stajalice gdje je boravila dezinficiraj!A kad je već mažeš bilo bi dobro skratit joj nokte. Evil or Very Mad

    Ma čudo je ova ptica! Zna on i sada opaliti koje pletivo i dziju. Very Happy

    Odavno smo se sprijateljili on i ja tako da mi batuda kraj lica.

    Nadam se da će se izvući! Nije mi jasno samo kako je ovo ovako buknulo odjednom. Sve su ptice isto tretirane ali samo ova je dobila probleme. Evo isti slučaj kod prijatelja. Ptica je dobila bage takoreći preko noći i sada je na tretmanu. Higijena uredna pa hajd budi pametan otkud sve ovo.
    dragutin rajnović
    dragutin rajnović


    Broj postova : 327
    Age : 44
    Location : Rušani (Virovitica)
    Registration date : 02.01.2010

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by dragutin rajnović čet 18 oľu - 1:21

    i kod mene je isto samo jedna ptica to imala a sve druge su bile ok ali nakon onog tretmana za 5 dana su noge več bile čiste a o ovom lijeku i sa takvim slučajom je pisalo prije 2 g u časopisu BATUDA
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by krnjolac čet 18 oľu - 10:42

    meni je to prije par godina desetkovalo tice.kad to bukne teško se zaustavlja,pogotovo uz lošiju higijenu.znao sam im to mehanički odstranjivati grickalicom za nokte.ali otkad mi je malinois poslao p3 koristim je povremeno kao preventivu i odavno nemam više problema.hvala aco! Wink
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by bocka čet 18 oľu - 11:04

    Za ovu bolest pisano je na ovom forumu i samo da ponovim, po mom ubeđenju največi razlog je pesak koji se nalazi na podnjači.
    Otkako sam izbacio pesak iz voliere više nemam nikakvih problema.
    Kao zamenu koristim borovu režanu piljevinu.
    U kafeze isključivo stavljam novine na podnjače.
    Pozdrav Bocka
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by crv čet 18 oľu - 11:55

    Za naslage na nogama i parazite među ljuskama prstiju i nogu koristim Benzil-benzoat pripravak iz humane apoteke.
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 30
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by lord189 čet 18 oľu - 12:01

    pa imaju masti P-3 samo nema toga kupit u nas to se u italiji naruči
    avatar
    Gost
    Gost


    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Gost čet 18 oľu - 17:30

    A pa ako neko ima viška koju kutiju mogu trampit ili prodat jedan drugome.... alien
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Žuljevi, kanarinac

    Postaj by instantbrain sub 27 stu - 16:42

    Da li je neko imao problem sa žuljevima na nogama kanarinca?? Zglobovi su malo upaljeni, nakon mazanja cinkvitaminskom masti otok i crvenilo su prosli, ali žuljevi su ostali. Izgledaju kao mala kesica, a na sredini ima žuto zadebljanje.
    Nalaze se na pregibu nogice, gdje se svi prsti sastaju, tačno na sredini.
    Hvala za pomoć.
    Siskin
    Siskin


    Broj postova : 437
    Location : BiH - HNK
    Registration date : 29.10.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Siskin sub 27 stu - 16:52

    Ako možeš nabavi P3 kremu za noge ptica i maži sa tim
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty BUMBLE FOOT

    Postaj by instantbrain uto 30 stu - 23:45

    Evo, do sada sam uvijek postavljala pitanja, a sad da podjelim sa vama i poneku informaciju do koje sam uspjela doci.
    Prije nekoliko dana otvorila sam temu "Žuljevi na nogama kanarinca", ali niko mi nije mogao pomoći- ni vi, ni veterinari. Preko uzgajivača iz Banjaluke došla sam do doktorice Radmile Rešanović iz Beograda.

    Uglavnom, moja ptica ima bolest kože stopala, koja se zove Bumble foot. Prevod na naš jezik nisam uspjela naci, ali svi koji želite naučiti nešto više o tome,a znate engleski, evo linkova. Slike možete pogledati na Google-u.

    www.avianweb.com/bumblefoot.html
    en.wikipedia.org/wiki/Bumblefoot_(infection)

    Bolest se javlja na stopalima ptice, gdje se formira nešto slično žuljevima. Ta tvrda zadebljanja obično napadaju obe noge. Uzrok su bakterije, ali i neki virusi.
    Najčešće se javlja kod domaće peradi, ali i kod ptica. Može biti prouzrokovana pretvrdom, oštrom ili grubom podlogom po kojoj ptica hoda, neodgovarajućim prečkama, nedostatkom vitamina A, prekomjernom težinom, slabom aktivnošću ptice, stresom, padom imuniteta i sl.
    Zbog nastalih povreda bakterije se uvlače pod kožu, gdje se razvija infekcija.
    Bolest se razvija u 3 faze:
    Prva faza je kada infekcija zahvati mali dio kože. U drugoj fazi bakterije ulaze pod kožu, unutar rane. Treća faza je kada bolest prouzrokuje ozbiljnu štetu na nogama ptice, a zahvaćeni su i zglobovi.

    Prema uputama veterinara, terapija je sljedeća:

    Natopiti noge u mlakoj vodi, sa blagim rastvorom joda ili hipermangana(dovoljna je jedna granula hipermangana, ili kap, dvije joda).
    Sterilnim, oštrim predmetom pokušati što pažljivije ukloniti naslage odumrle kože.
    Dva puta dnevno kružnim pokretima utrljati Flogocid mast na oštećenu kožu. Ponavljati 7- 10 dana.
    5 dana antibiotik Enrocin.
    3 dana za redom pojačati vitamine, Vitoligan ili neke druge.
    Ukloniti prečke i staviti mekanu podlogu na dno kaveza, koju treba mijenjati svakih nekoliko sati da ptica ne bi gazila po izmetu.( To može inficirati otvorene rane na nogama).

    Nakon nekoliko dana, potrebno je, takođe oštrim predmetom, izazvati blago krvarenje na mjestu gdje se formirala fistula, da bi se uspostavila cirkulacija u odmrlom tkivu, očistila rana i omogućilo bolje zarastanje.

    Nisam veterinar, samo vam prenosim ono što sam uspjela saznati. Iako se iskreno nadam da vam ovaj tekst neće zatrebati. Nadam se da će pomoći mom kanarincu.
    Za sve ostale informacije, potražite pomoć veterinara.
    Ako imate neka pitanja, javite se.

    Pozdrav!



    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by krnjolac sri 1 pro - 1:06

    nabavi mast p3,mene spasila....
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by ikayke sri 1 pro - 21:01

    Ukoliko se ne moze nabaviti talijanska P3 mast, jako dobra zamjena je Zagrebački melem krema koja se moze kupiti valjda u svakoj ljekarni, provjereno odstranjuje nakupine mrtve koze i ptica ponovo ima super noge!
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by zoranV sri 1 pro - 21:47

    Ja sam koristio P3 mast i nije loša ,ali mi se čini da ona nije za žuljeve,već više kad noge dobiju ljuskice po nogama ili kad budu hrapave noge,a za žuljeve sam dobio recept od našek Vinka i u tri dana su nestali.Otiđi u apoteku i zamoli ih da ti naprave bočicu sa 50% glicerin i 50% jod.Uzmi pticu u ruku i namaži joj noge sa štapićem za uši.Zatim ,tim istim štapićem premaži letvice ,na koje staje ptica.Svaki dan možeš namazati letvice,da pticu ne uzimaš u ruke.Probaj,bit ćeš prezadovoljan.
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by crv sri 1 pro - 22:08


    Krnjolac , Ikayke , ZoranV , mene je u ovom zanimljivom tekstu zbunilo ili iznenadilo spominjanje nastalih fistula. Ako su fistule (izrasline ili kvrge nalik tumoru ) onda nije ono puko stvaranje ljuskavih naslaga a opet , ukloniti fistulu!? To ne ide tek tako jer može sam taj zahvat biti koban.Zato što ono što se zbilja naziva fistulom , bude i jako prokrvljeno.
    Nadam se da je samo krivo upotrebljen termin jer naslage sa fistulama mi nekako ne idu po dijagnozi zajedno.Možda zadebljanje kože ili deformacija kože u vidu čvora ?
    Ako je točno ili ste i vi ostali naišli na ovakav slučaj , skužajte , meni je novost
    Embarassed
    instantbrain
    instantbrain


    Broj postova : 40
    Age : 42
    Location : Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
    Registration date : 17.02.2009

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by instantbrain čet 2 pro - 0:03

    Na linkovima ste mogli vidjeti kako to izgleda. Ne znam tačno kako se zovu te izrasline ili zadebljanja, ali najsličnije su kurijem oku kod čovjeka. Stvori se kružna izraslina koja u sredini ima zadebljanje.
    Veterinar je kiretom skinuo tanki sloj odumrle kože, bilo je malo krvi, ali nije strašno, danas je već dobro. Prečke su uklonjene iz kaveza, a svakih nekoliko sati mijenjam mekanu podlogu.
    Ne pomažu obične masti, sve smo pokušali. Uzrok je bakterija i moraju se koristiti antibiotici.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by kreso čet 2 pro - 0:28

    naslage po nogama - Page 3 Img0018gh.th


    Sponsored content


    naslage po nogama - Page 3 Empty Re: naslage po nogama

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: pet 29 oľu - 0:54.