Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+15
bocka
kreso
sestoperac
DjordjeVet
kemo89
Dean
saso78
Branimir
cevap
Fago
ikayke
xyz
twins
ticar
zvrcko sen
19 posters

    cijena kanarinke

    Poll

    kolika je cijena kanarinke za 1.3.2oo9

    [ 6 ]
    cijena kanarinke Bar_left21%cijena kanarinke Bar_right [21%] 
    [ 5 ]
    cijena kanarinke Bar_left18%cijena kanarinke Bar_right [18%] 
    [ 1 ]
    cijena kanarinke Bar_left4%cijena kanarinke Bar_right [4%] 
    [ 1 ]
    cijena kanarinke Bar_left4%cijena kanarinke Bar_right [4%] 
    [ 3 ]
    cijena kanarinke Bar_left11%cijena kanarinke Bar_right [11%] 
    [ 2 ]
    cijena kanarinke Bar_left7%cijena kanarinke Bar_right [7%] 
    [ 10 ]
    cijena kanarinke Bar_left35%cijena kanarinke Bar_right [35%] 

    Ukupno glasova: 28
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cijena kanarinke Empty cijena kanarinke

    Postaj by zvrcko sen čet 26 vel - 21:47

    dragi Moji evo jedno uvjek aktuelno pitanje

    koliko prodati kanarinku pred parenje ili koliko ste voljni dat za istu..

    Evo za sve iz drugih država:


    100 kn - oko 15 eura
    200 kn - oko 28 eura
    300 kn - oko 42 eura
    400 kn - oko 55 eura
    500 kn - oko 70 eura
    700 kn - oko 100 eura
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by zvrcko sen čet 26 vel - 21:48

    700kn
    komad da nebi bilo zbune
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by ticar pet 27 vel - 5:39

    zvrcko sen je napisao/la:komad da nebi bilo zbune

    sen zar to nije i za tebe pre velika cjena za kanarince pošto ti prodaješ domaće grdeline za 200 kn. Razz Razz
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by zvrcko sen pet 27 vel - 13:31

    ticar je napisao/la:
    zvrcko sen je napisao/la:komad da nebi bilo zbune

    sen zar to nije i za tebe pre velika cjena za kanarince pošto ti prodaješ domaće grdeline za 200 kn. Razz Razz


    NE

    za kanarinke koje će za 5 dana imati mlade , ja sam ih drža cijelu godinu selektirane su e brate mili ko meni sad oće prodat ženku ja ću mu je kupit po ovoj cijeni,,,,da me pita prije 6 miseca ja bi je poklonija, ali sad kad imam 9 ženki .....e nemože

    kad je ptica mlada do dva miseca dat ću je 50- max 100 kn
    promintarene kvalitetne ženke po meni koštaju ko i mužjaci ..........
    sada prodati ženku nema cijene osim ovako bezobrazno, veoma bezobrazno skupo..


    inače bastarderi imaju mot da kupuju ženke zadnji čas i poslje parenja je puste (daim ne pokvari pismu)..... iz iskustva i zato gospodo cijena Vam je bezobrazno skupa pa Vi poslje parenja iste nečete pustit već čuvat ili na vrijeme nabavit...
    twins
    twins


    Broj postova : 44
    Age : 59
    Location : beograd
    Registration date : 13.02.2009

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by twins pet 27 vel - 13:55

    e ovo je pravo razmisljanje, mnogi se jave u periodu novembar- februar i traze "zenke za parenje"
    kad im ja kazem da zenka inace i sluzi za parenje i gde su bili u maju samo slezu ramenima...
    inace ne vidim sto bi sestra nekoga sampiona bila jeftinija od njega. ja zato takve ni ne prodajem
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by ticar pet 27 vel - 14:18

    tu imaš pravo,moga bi se i ja držati tog.

    nebi ni ja sad nikom da kanarinku a kamoli proda jer što je ostalo ostalo je iz razloga.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by zvrcko sen pet 27 vel - 15:30

    smatram da prodaja ženke u ovo vrijeme je velika usluga ..i smatram da je realna cijena min 400,oo kn sve ispod je veliki veliki poklon...


    da mi treba u ovo vrijeme
    ja sam spreman dat za ženku 400,00kn do 600,00 kn s tim da biram ....

    dugo godina sam namjerno ostavlja 30 -tak ženki viška koje bi sad prodava i dobija bi više nego za najkvalitetnije mužjake ....ako imate mjesta tako se to radi
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by xyz pet 27 vel - 15:36

    Glasao sam za nema cjene, jer ovo šta je ostavljeno ne ide nigdje!

    Inače, da sam sad bez kanarinke, da sam očajan, najviše šta bi dao za nju je oko 300-400 kn, ako ne bi uspio naći, propustio bi sezonu parenja i čekao jesen za kvalitetnu nabavu.

    Isto tako, da imam sada viška kanarinki za prodaju, smješno bi bilo dati je ispod 250-300 kn.!


    Zadnja promjena: drazenxp; pet 27 vel - 15:37; ukupno mijenjano 1 put.
    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by ikayke pet 27 vel - 15:36

    Moje misljenje je da svaki iole ozbiljen uzgajivac neide kupovati zenkle sada... kada su u pripremama za parenje kod nekoga drugoga... to je po meni nepotrebni rizik... promjena gajbe,prostotra,mikroklime... i ostalih uvjeta cesto dovodi da sezona propadne za tu kanarinku... ne mora biti ali eto...

    Ja ipak sebi radje napravim plan u 11 mjesecu kada su sve izlozbe, te tamo kupim kanarinke koliko mi treba... naravno cijena ovisi tada o kvaliteti i ponudi/potraznji... Ja sada kanarinke ne prodajem... stoga glasam za nema cijenu
    avatar
    Fago


    Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by Fago pet 27 vel - 15:53

    a zovu li zovu ovaj mjesec... za poludit Very Happy
    ma nema cijene, a i tko god traži sada po meni nije uzgajivač Exclamation
    svakome se može dogoditi da ostane bez krucijalne ptice početkom parenja, ali neka ne očekuje da će u tom periodu naći kvalitetu.
    cevap
    cevap


    Broj postova : 189
    Age : 55
    Location : Kopenhagen, Danska
    Registration date : 14.02.2009

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by cevap pet 27 vel - 19:46

    Cijena kanarinaca boje u Danskoj, van sezone parenja se krece zavisno od kvaliteta, od 25-35 evra (privatno). U radnjama su te cijene napucane na duplo. Cijena zenke u PUNOJ sezoni parenja moze dostici i cijenu od preko 200 evra.

    E sad ima jedna druga stvar. Svako sprema ptice za vlastiti uzgoj, i malo ko ima viska zenki, sto zbog uzgojnog plana sto zbog prostora. Koliko god mi bili prijatelji, mislim da je bezobrazno zvati i traziti da mu prodam nesto sto sam ostavio sebi za uzgoj. Ako na to i pristanem (sto je ravno trecem svjetskom ratu ili sedmici na lotu), nema pravo da se naljuti ako mu zviznem cijenu da mu se zavrti u glavi. Ako se naljuti, nije mi uopste prijatelj i takvi mi ne trebaju ni kao poznanici.

    To sto on, ja ili neko treci, ne misli na vrijeme da nabavi ptice za uzgoj, je vlastita greska. Zato ne treba da ispasta neko ko je na to mislio na vrijeme. A sta je sa onom silnom hranom i vitaminima, sto ptice napucavamo u kondiciju. Pa ima valjda i to svoju cijenu. Jedno je kupiti pticu kod trgovca preprodavca a drugo kod uzgajivaca i to spremnu za parenje.

    Ja te ljude stvarno ne shvatam.

    Jednom sam bio popizdio samo tako i kazem covjeku ravno 1.500 evra Very Happy .
    Ako je stvarno lud i hoce dati tolike pare za pticu, nek je odmah nosi Very Happy .

    Znam sluchaj jednog kolege iz Svedske koji mi je pricao da mu je doshao covjek da kupi ptice. Posto ova, posto ona i tako redom. Ovaj mu pokaze ptice i kaze koje su cijene, medjutim tip bacio oko na jednog muzjaka kojeg je moj prijatelj ostavio sebi za uzgoj. Najbolji medju njima. I koliko kosta, pa koliko kosta, te ovaj da ga odjebe kaze 500 evra. Tip se uhvati za novcanik i bez ijedne rijeci izbroji 500 somova Very Happy .

    Tako.....da zna i to biti opasno. jebesh pare, kad ti tako pokupi muzjaka od 93 boda koga si mislio pariti na 10 zenki Very Happy .....
    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by Branimir pet 27 vel - 21:36

    E to se zove peh ako si ga planirao za daljnji uzgoj ali dobri su to novci opet, nađe se čovijek u dilemi pogotovo ako je financijski u škripcu!
    saso78
    saso78


    Broj postova : 771
    Age : 45
    Location : Makedonija
    Registration date : 20.07.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by saso78 pet 27 vel - 22:14

    Bar cjene da su bile u eura,pa da svi razumemo Smile
    Dean
    Dean


    Broj postova : 1847
    Age : 49
    Location : Pula
    Registration date : 19.08.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by Dean pet 27 vel - 23:39

    odlična tema...i vidim da svi razmišljaju isto...ženke se sad NE kupuju a upravo sada najviše ljudi zove i pita za kupiti Smile) možda je i dobra zvrckova ideja spremiti 20 ak komada lošijih i sad ih prodati po cijeni najboljih SmileSmile inače kad je vrijeme prodaje i kupovine kod mene jednako košta i ženka i mužjak ...
    avatar
    xyz


    Broj postova : 2232
    Age : 1933
    Registration date : 09.06.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by xyz pet 27 vel - 23:51

    Sašo 700 kn ti je oko 100 eura otprilike Wink
    kemo89
    kemo89


    Broj postova : 239
    Age : 35
    Location : Prizren Kosovo
    Registration date : 20.08.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by kemo89 sub 28 vel - 0:30

    Zvrcko samo ih ti cuvaj kuci ma nije avijon jebiga ptica sto si im uzdigo tolku cenu.
    DjordjeVet
    DjordjeVet


    Broj postova : 448
    Age : 43
    Location : Banjaluka
    Registration date : 11.06.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by DjordjeVet sub 28 vel - 0:36

    Dean je napisao/la:odlična tema...i vidim da svi razmišljaju isto...ženke se sad NE kupuju a upravo sada najviše ljudi zove i pita za kupiti Smile) možda je i dobra zvrckova ideja spremiti 20 ak komada lošijih i sad ih prodati po cijeni najboljih SmileSmile inače kad je vrijeme prodaje i kupovine kod mene jednako košta i ženka i mužjak ...

    slazem se s tobom...
    ako neko nije mislio i nabavio kanarinke na vrijeme, sad nek plati cijenu od koje bole usi...
    ja da je hranim, zaj... se oko nje godinu dana, spremim je za parenje neko dodje i hoce da je kupi za desetak eura..eee, nece moci...
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by sestoperac sub 28 vel - 1:14

    po meni, ova tema se moze tumaciti na vise nacina.

    Prije dva tri mjeseca, koliko se sjecam bila je prica da je sramota sto pojedini prodaju ptice skuplje od 30-tak eura, a zad te iste vrijede vise od 100. To mi nije bas najjasnije ali nema veze Very Happy ne vidim kakav je problem da neko ko odgoji pticu, i drzi je do 11-12 mjeseca kad se i ptice najvise kupuju i prodaju, saceka 2-3 mjesec i proda je pet puta skuplje. kad bi to moglo bit onda bi svi tako radili. mislim da kad sada neko trazi zenku da su to pojedinacni slucajevi.

    a sve ima svoju cjenu osim zivota
    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by sestoperac sub 28 vel - 1:28

    i da dodam ( gdje se izgubi ono "edit"?)

    realno je da ako je kod nekog ostalo ptica viska, da ih sada prodaje 10-tak eura skuplje nego prije dva-tri mjeseca.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by zvrcko sen sub 28 vel - 1:40

    Ovaj događaj je meni otvorija oči....

    Prije desetak godina dođe meni jedan grdelinaš-bastreder da mu prodam kanarinku ... ovo vrijeme ... poznam ga imam ženki par viška ali sve dobre .....izmotavam se ja ali on upro i gotovo... teška srca izaberem jednu i dam mu je znam genetski ženka fantazija da joj staviš orlove i njih bi ohranila... lova sića
    prođe neko vrime vidim ti ja poznanika i čakula ima li šta ima pet jaja pet mladih hrani ko luda ... prođe neko vrime dođe vrime izložbi opet se mi vidimo fali on kanarinku da mu je dala PETNAEST maldih bastardi .... itd itd

    kad dođe ti 4 misec evo ti njega sa prijateljom da je doša kupit ženku... ja ga naivno upitam šta je sa onom ,, a on meni pa pustio sam je koji će mi ku..c da mi kvari bastarde.. a meni živci odlipili ....
    i opet upire on imam li ja koju kanarinku , a ja ko iz topa imam koliko oš kaže on meni jesu iste ko od prošle godine ,,,jesu ,,, dobro može dva tri komada koliko sam dužan . a ja ko iz topa 700.oo kn komad koliko oćeš ....
    najidija se koje sam ja đubre pa mu nabija cijenu ,,,
    a ja mu uz smješak svak oće ženku s kojom ce imati 10 baštardi otoga 5 muških minimun cijena 400,oo kn pa mirita njihova mama 1/3 love koju dobiješ... paš ti lolane znat cijenit tu jadnu kanarinku a ne iz zahvale je ubit.

    I zato je basterderima jedna cijena, uzgaivačima početnicima druga, uzgajivačima treća, prijateljima(uzgajivačima) poklanjam ne sramotim se .....
    i zato sam od tog dana uvik ima ženke koje sam čuva za osobe koje oće zadnji čas samo po puno jačim cijenama,,,
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by zvrcko sen sub 28 vel - 1:44

    sestoperac je napisao/la:po meni, ova tema se moze tumaciti na vise nacina.

    Prije dva tri mjeseca, koliko se sjecam bila je prica da je sramota sto pojedini prodaju ptice skuplje od 30-tak eura, a zad te iste vrijede vise od 100. To mi nije bas najjasnije ali nema veze Very Happy ne vidim kakav je problem da neko ko odgoji pticu, i drzi je do 11-12 mjeseca kad se i ptice najvise kupuju i prodaju, saceka 2-3 mjesec i proda je pet puta skuplje. kad bi to moglo bit onda bi svi tako radili. mislim da kad sada neko trazi zenku da su to pojedinacni slucajevi.

    a sve ima svoju cjenu osim zivota

    ti bi se iznenadija da imam sto ženki sve bi sada proda ... cijenu niko i ne pita ....
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by kreso sub 28 vel - 1:51

    Ma zamisli tog tovara od bastardera takvima i triba opalit cijene da ne znaju di in je glava kad takve stvari mogu radit a kad se cude sta sad takva cijena i kacot in dat ako triba ,prvo falit tako zenku a onda nevalja aaa svakakvog svita ima moj seniore!
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by zvrcko sen sub 28 vel - 1:59

    i da dodam ( gdje se izgubi ono "edit"?)

    je i mene j.... što ga nema

    nije realna cijena ptice tolika nego kazna za glupane kojima kanarinka neznači ništa ,, e prijatelju kad neznaš cijeniti nju cijeni bar pare...

    a što se cijene tiće
    ja sam kazao i stojim iza toga nemože svim pticama cijena biti ista ,,,
    što veoma ovisi o kvaliteti , ali i o datumu kad istu kupujete....

    zašto je cijena ova 7oo,oo kn jer takvih ptica nema sad na prodaji jer su istretirane i za deset dana ležat će u gnjezdu , ujedno njih je selektirao Zvrcko sen .. koji ima putra po glavi, a to košta .... Lipo je reka moj prijatelj za 10 eura nemožete ali za 100 eura ja Vam dopuštam da pizdite i uživate u mojim pticama koliko oćete....
    sve ima cijenu i svaka cijena ima budalu koja je voljna to platit...
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by bocka sub 28 vel - 2:28

    KEMO KADA TI ODGAJIŠ KVALITETNE PTICE ONDA DRUGAČIJE ČE DA CENIŠ SVOJ I TUĐI TRUD.
    JA KAO BIFŠI KOMERCIJALISTA ZNAM DA "SVAKA ROBA IMA SVOJ KUPAC"
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by ticar sub 28 vel - 5:30

    ma to su za mene budale kojima ja nebi ni proda više nikad,pustit kanarinku koja ti da 5 mladih i svih 5 othrani,

    ja imam jednu kanarinku koja mi svake godine daje najbolje kanarince a neće ih hrani,leži na jajima toliko dobro da je nemožeš ni rukom odlipiti od gnijezda,a hranit nikako,ali je isto čuvam već 3 godine ovo joj je 4-ta godina.

    Sponsored content


    cijena kanarinke Empty Re: cijena kanarinke

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 17 svi - 11:50.