Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+17
DAMIAN
Mutacije Danilo
baltic
ikayke
ticar
skopski maestro
zoran ptice pjevice
ERVINO
PESTI
Merlo
crv
Dean
Dule
bocka
seadriver
echeberija
Mozaik
21 posters

    MUTACIJE MAJORA

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver uto 28 vel - 21:38

    Ok slazem se i nemam na to sta reci, znam da nije isto pariti agatu ili agatu nosioca satineta sa recimo normal zenkom ali samo sam htio napisati da je ta razlika smedjeg preko krilnih pera i repa jako ocita tako da mi ne mozes reci da sam pogrijesio jer znam kako izgleda izabela imam je i kod sebe.

    evo jednog primjera u video clipu:

    https://www.youtube.com/watch?v=DJYPAAtm8gk
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by crv sri 29 vel - 2:39

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Witmaskerblauwedistelvi



    Jedna meni jako zanimljiva ptica ...

    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver sri 29 vel - 18:34

    I jako skupa Very Happy
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by crv čet 1 oľu - 21:34

    https://www.youtube.com/watch?v=v1Tj6eX-V_U


    Ovo ide u ,,stas i još po nešto''. Very Happy
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver pet 2 oľu - 20:07

    Vratimo se malo na isabela pastel mutaciju za koju sam vec gore napisao da je meni osobno najdraza. Do lani se nisam nesto raspitavao o njima na sajmu u Reggiu jer sam znao otprilike kako se krecu cijene ovih tzv. normalnih jednostrukih mutacija. Znao sam da su cijene od 100-600 eura po ptici s tim da se iskreno nisam ni nadao da cu vani pronaci bilo kakvu mutaciju za 100 eura. Ako su cijene tih mutacija tolike onda sam mislio da bi cijene ostalih mutacija, ajmo reci dvostrukih bile puno vece. Zatim dodjem lani u Reggio i covjek kaze (da ga sad ne imenujem) isabelapastel zenka 800 eura, muzjak isabelapastel 1500 eura. Nakon sto sam to cuo samo sam se okrenuo i otisao sa tog standa, mislio sam pretjeruje, cijena je jako nabijena. Pa nedavno u temi "cijene stiglica,cesljugara" zoran ptice pjevice na taj moj komentar odgovara pusti Reggio tamo je sve naduvano. Na to sam odgovorio da ne mislim bas tako. Prateci mutacije po netu naisao sam na jako poznatog belgijskog uzgajivaca tj. na njegovu web stranicu i odlucio mu onako iz znatizelje poslati jedan upit upravo vezano za cijenu muzjaka i zenke isabelapastel. Iako se radi o vrhunskom belgijskom uzgajivacu sa pticama velicine 17cm cijene su isto tako bile vrhunske. Odgovor je bio taj da je lani prodavao muzjaka za 2500 tisuce eura a zenku 1500 eura, medjutim da ako cu kupiti par cijena za muzjaka je 2000 eura a zenku 1000 eura, sto znaci par ptica 3000 eura. Pa ko voli nek izvoli, tocnije receno ko ima para za jedan solidni polovni auto nek se lagano uputi u Belgiju Smile
    Poslao mi je i 2 slike:

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Dsci0118i

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Dsci0114d

    avatar
    Gost
    Gost


    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Gost pet 2 oľu - 21:33

    Driver,sve je to tako, sad zamisli koliko bi kostala ona ptica o kojoj smo nedavno diskutovali u Postu br 9. Mislim da nema cijene,a i da je ima ona je u pet cifara najmanje.
    bocka
    bocka


    Broj postova : 1656
    Age : 76
    Location : SKOPJE
    Registration date : 23.11.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by bocka pet 2 oľu - 22:15

    Temu pratim sa posebnim interesom, ipak dosad niko nije napomenuo da postoji kao ptica passepartout i da ga neki ptičar dobio u stvarnosti.
    Ako je teoretski moguče znači da ga je neki ptičar do sada dobio tog passepartout-a.
    Bio sam radoznao pa nikako na internetu da pronađem da je neko postavio slike od takve ptice.
    Ima li neko odgovor na ovo moje pitanje ?
    Unapred hvala
    Bocka
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Dule pet 2 oľu - 22:34

    bocka je napisao/la:Temu pratim sa posebnim interesom, ipak dosad niko nije napomenuo da postoji kao ptica passepartout i da ga neki ptičar dobio u stvarnosti.
    Ako je teoretski moguče znači da ga je neki ptičar do sada dobio tog passepartout-a.
    Bio sam radoznao pa nikako na internetu da pronađem da je neko postavio slike od takve ptice.
    Ima li neko odgovor na ovo moje pitanje ?
    Unapred hvala

    Bocka
    Bocka ,passepartout ti izgleda kao svaki drugi normal možda ima malo svijetlije noge ,nokte i kljun.Može malo imaska imat malo drukčiju nijansu.To se vidi jedino kad ga usporediš s ostalim normalima.
    avatar
    Gost
    Gost


    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Gost sub 3 oľu - 12:58

    bocka je napisao/la:Temu pratim sa posebnim interesom, ipak dosad niko nije napomenuo da postoji kao ptica passepartout i da ga neki ptičar dobio u stvarnosti.
    Ako je teoretski moguče znači da ga je neki ptičar do sada dobio tog passepartout-a.
    Bio sam radoznao pa nikako na internetu da pronađem da je neko postavio slike od takve ptice.
    Ima li neko odgovor na ovo moje pitanje ?
    Unapred hvala
    Bocka

    Postoji,ali nepostoji kombinacija koju sam ja naveo,bar javno se o tome po pravilu neprica,to niko i nece razglasiti i ako postoji niti je to za izlozbu niti za prodaju. Slika nema veze , ta ptica izgleda sasvim normalno , moze imati neke detalje tipicne za nosioca ali i nemora. Kod te ptice se neide da se dobije ptica sa nekim posebnim izgledom, nego onome sta nosi u genima i kakve ptice daje u daljnjem parenju. Evo ti sad skracena verzija,bez puno recesivnog pojacanja: 1,0 pastel sp. eumopastel X 0,1 isabelsatinet sp. wkop < npr. , ovdje imas 8 mutacija slozenih,sklonio sam opal,albino,i recesivni eumo
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Mozaik sub 3 oľu - 19:05

    seadriver je napisao/la:"Vratimo se malo na isabela pastel mutaciju za koju sam vec gore napisao da je meni osobno najdraza. Do lani se nisam nesto raspitavao o njima na sajmu u Reggiu jer sam znao otprilike kako se krecu cijene ovih tzv. normalnih jednostrukih mutacija. Znao sam da su cijene od 100-600 eura po ptici s tim da se iskreno nisam ni nadao da cu vani pronaci bilo kakvu mutaciju za 100 eura. Ako su cijene tih mutacija tolike onda sam mislio da bi cijene ostalih mutacija, ajmo reci dvostrukih bile puno vece. Zatim dodjem lani u Reggio i covjek kaze (da ga sad ne imenujem) isabelapastel zenka 800 eura, muzjak isabelapastel 1500 eura. Nakon sto sam to cuo samo sam se okrenuo i otisao sa tog standa, mislio sam pretjeruje, cijena je jako nabijena. Pa nedavno u temi "cijene stiglica,cesljugara" zoran ptice pjevice na taj moj komentar odgovara pusti Reggio tamo je sve naduvano. Na to sam odgovorio da ne mislim bas tako. Prateci mutacije po netu naisao sam na jako poznatog belgijskog uzgajivaca tj. na njegovu web stranicu i odlucio mu onako iz znatizelje poslati jedan upit upravo vezano za cijenu muzjaka i zenke isabelapastel. Iako se radi o vrhunskom belgijskom uzgajivacu sa pticama velicine 17cm cijene su isto tako bile vrhunske. Odgovor je bio taj da je lani prodavao muzjaka za 2500 tisuce eura a zenku 1500 eura, medjutim da ako cu kupiti par cijena za muzjaka je 2000 eura a zenku 1000 eura, sto znaci par ptica 3000 eura. Pa ko voli nek izvoli, tocnije receno ko ima para za jedan solidni polovni auto nek se lagano uputi u Belgiju Smile"


    Kvaliteta će uvijek imati cijenu. Ali ja se iskreno nadam i očekujem da će već na slijedećem Reggio Emiliu
    cijene malo početi padati što zbog sve veće rasprostranjenosti majora, a možda i Talijani malo popuste pred
    krizom koja i njih dobrano drma..
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver sub 3 oľu - 20:23

    Iskreno, koliko god bi volio da cijene padnu toliko i ne bi volio jer smatram da bi na taj nacin obezvrijedili vrijednost samog cesljugara koji je oduvijek bio jedna posebna prica i uvijek je zauzimao sam vrh u pticjem svijetu, a narocito onda kad se radi o njegovim mutacijama. Bez obzira sta je trenutno kriza u EU a o Hrvatskoj da i ne pricamo cijene bi se morale donekle odrzavati, medjutim sta se tice ovog mog komentara za ptice iz Belgije ma da je ptica ne znam koje kvalitete i velicine smatram da je to puno previse.
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Merlo sub 3 oľu - 22:55

    Koliko para toliko i glazbe e sad ko voli nek izvoli.Po meni cjene nemaju nikakve realnosti sa stvarnoscu.
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver sub 3 oľu - 23:20

    Zavisi kako ko na to gleda. Meni osobno je cesljugar pojam ptice i nikako ga ne bi svrstavao u isti rang sa kanarincima tako da je meni cijena od 100-500 eura po mutaciji realna.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by ticar sub 3 oľu - 23:38

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by ikayke ned 4 oľu - 0:41

    Merlo je napisao/la:Koliko para toliko i glazbe e sad ko voli nek izvoli.Po meni cjene nemaju nikakve realnosti sa stvarnoscu.

    Kao i u svakoj trgovini/kupovini cijene se formiraju ovisno o potraznji... kad padne potraznja za mutacijama majora cijene ce pasr, posto ih ima ogranicen broj uzgojenih, a pogotovo kvalitetnih primjeraka cijene su lude... pa i sada ima se u RE kupit mutacije po 100 ili 200 ali ima i normala kvalitetnijih po 400-500. Ne kaze se bez veze kolko para tolko muzike, a ja bih tu usput dodao i da svaka roba ima svog kupca.
    skopski maestro
    skopski maestro
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 488
    Age : 52
    Location : Skopje
    Registration date : 19.09.2011

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by skopski maestro ned 4 oľu - 1:26

    [quote="ikayke"]


    SVAKI MERAK SE PLAČA Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy DAL MUTACIJA DAL PJEV GRDELINA Basketball Basketball Basketball
    Mozaik
    Mozaik


    Broj postova : 134
    Age : 38
    Location : Rijeka
    Registration date : 24.11.2010

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Mozaik ned 4 oľu - 23:15

    Merlo je napisao/la:Koliko para toliko i glazbe e sad ko voli nek izvoli.Po meni cjene nemaju nikakve realnosti sa stvarnoscu.

    A i to je istina!
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver pon 5 oľu - 22:38

    Grdelinka u satinet mutaciji:

    https://www.youtube.com/watch?v=9hHdTolULck
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver pet 9 oľu - 19:32

    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by echeberija sub 12 svi - 0:27

    Moze li determinacija mutacije?
    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Stiglic
    seadriver
    seadriver
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 919
    Age : 45
    Location : Split
    Registration date : 14.06.2008

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by seadriver sub 12 svi - 15:07

    Vrlo teško za reći jer se radi o mladoj ptici koja još nije izmitarena kako treba, po mom mišljenju u svakom slučaju nešto u pastelu, najbliže je ahatpastelu
    zoran ptice pjevice
    zoran ptice pjevice


    Broj postova : 662
    Age : 53
    Location : Banja Luka
    Registration date : 14.09.2009

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by zoran ptice pjevice ned 13 svi - 13:10

    echeberija je napisao/la:Moze li determinacija mutacije?
    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Stiglic





    Izabala!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by baltic čet 17 svi - 21:54

    Lijepo Wink
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by crv pet 8 lip - 19:10

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Agaatmetzilverfactor

    avatar
    Mutacije Danilo


    Broj postova : 14
    Age : 67
    Location : Banja luka
    Registration date : 29.11.2012

    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Mutacije Danilo pet 30 stu - 14:00

    Sta se dobija...
    Muzijak witkop X zenka satinet=
    Muzijak satinetX zenka witkop =

    Muzijak zlatni X zenka Eumo=

    unapred hvala:)))

    Sponsored content


    MUTACIJE MAJORA - Page 3 Empty Re: MUTACIJE MAJORA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 26 tra - 13:02.