Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Prehlada ili grinje?

    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada ili grinje? Empty Prehlada ili grinje?

    Postaj by skipi pet 23 pro - 0:07

    Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu...
    Vec vise od pola godine imam kanarinca i u zadnje vrijeme se desi da ispusta neke zvukove dok dise ali to prodje za nekih 15 minuta i onda je danima sve ok pa se stvar ponovo javi. Kontaktirala sam dr. iz ambulante pri Veterinarskom fakultetu u Zagrebu (inace sam iz Bosne) i ona mi je rekla da prvo pokusam sa Enrocinom i da ga dajem 7 dana. Maleni inace normalno jede, skakuce po kavezu, kakice su ok. Na prstenu mu vidim da se izlegao 2008. godine. Uz to, malo mi je neobicno i to sto se poceo mitariti u 8 mjesecu i tada je prestao pjevati, sada jos uvijek bude nekoliko peruskica u kavezu a on jos uvijek ne pjeva...
    Davno sam imala kanarince i ne sjecam se vise kako je to islo kod njih i sta je normalno a sta ne.
    Maleni jede sjemenke za kanarince, dobija 2x sedmicno vitamine u vodu i jede dosta voca i povrca...
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Prehlada ili grinje? Empty Re: Prehlada ili grinje?

    Postaj by ticar pet 23 pro - 2:06

    skipi je napisao/la:Pozdrav svima, nova sam na ovom forumu...
    Vec vise od pola godine imam kanarinca i u zadnje vrijeme se desi da ispusta neke zvukove dok dise ali to prodje za nekih 15 minuta i onda je danima sve ok pa se stvar ponovo javi. Kontaktirala sam dr. iz ambulante pri Veterinarskom fakultetu u Zagrebu (inace sam iz Bosne) i ona mi je rekla da prvo pokusam sa Enrocinom i da ga dajem 7 dana. Maleni inace normalno jede, skakuce po kavezu, kakice su ok. Na prstenu mu vidim da se izlegao 2008. godine. Uz to, malo mi je neobicno i to sto se poceo mitariti u 8 mjesecu i tada je prestao pjevati, sada jos uvijek bude nekoliko peruskica u kavezu a on jos uvijek ne pjeva...
    Davno sam imala kanarince i ne sjecam se vise kako je to islo kod njih i sta je normalno a sta ne.
    Maleni jede sjemenke za kanarince, dobija 2x sedmicno vitamine u vodu i jede dosta voca i povrca...

    probajte s enroksilom ili s tilozinom koji je po meni još bolji,tilozin 50%ide 2 grama na litru vode 7 dana.a 100 postotni 1 gram.ukoliko ne prođe onda su grinje.
    ali po ovome što ste napisali može biti i da se prepadne ili obično kihanje.
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada ili grinje? Empty Re: Prehlada ili grinje?

    Postaj by skipi pet 23 pro - 14:54

    Nadam se da nije nista ozbiljno. Lijek za grinje mogu nabaviti tek za mjesec dana, zivim u Travniku i ovdje nema niti normalnog veterinara niti se moze nabaviti bilo kakav lijek. I Enrocin mi je kupila prijateljica u Sarajevu pa poslala...
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada ili grinje? Empty Re: Prehlada ili grinje?

    Postaj by skipi sri 18 sij - 15:07

    Nabavila sam lijek protiv grinja, prije 4 dana sam kapnula jednu kap na straznju stranu vrata (tako mi je receno), ono sto me brine je to da ga povremeno navecer cujem da kise ali bas onako "socno", sa sluzi (koju ne vidim)...molim vas pomozite...
    Inace, maleni fino jede, nije napuhan ili neaktivan, jedino mi je nenormalno to sto ne pjeva
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Prehlada ili grinje? Empty Re: Prehlada ili grinje?

    Postaj by ticar sri 18 sij - 16:22

    skipi je napisao/la:Nabavila sam lijek protiv grinja, prije 4 dana sam kapnula jednu kap na straznju stranu vrata (tako mi je receno), ono sto me brine je to da ga povremeno navecer cujem da kise ali bas onako "socno", sa sluzi (koju ne vidim)...molim vas pomozite...
    Inace, maleni fino jede, nije napuhan ili neaktivan, jedino mi je nenormalno to sto ne pjeva

    zilozin tartarat 7 dana 1g litra vode
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada ili grinje? Empty Re: Prehlada ili grinje?

    Postaj by skipi sri 18 sij - 21:49

    A gdje se moze nabaviti taj lijek?
    skipi
    skipi


    Broj postova : 35
    Location : Bosna
    Registration date : 22.12.2011

    Prehlada ili grinje? Empty Re: Prehlada ili grinje?

    Postaj by skipi pon 6 vel - 16:37

    Moze li mi neko reci zasto se kanarinac ovako glasa?

    https://youtu.be/LQfvhH6UI8U

    Normalno se ponasa, jede, skakuce...
    P.S. morate malo pojacati zvucnike jer se slabo cuje

    Sponsored content


    Prehlada ili grinje? Empty Re: Prehlada ili grinje?

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 10:21.