Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+17
sestoperac
relja
Dax BG
bocka
Vasko-MK
bimbo
veseljko
Vrbanja
ikayke
ticar
skopski maestro
Red
Carduel
crv
seadriver
evmolp
JanaV
21 posters

    Možda bolesni kanarinac

    Splićanin
    Splićanin


    Broj postova : 73
    Location : Split
    Registration date : 03.11.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Splićanin uto 10 pro - 23:03

    neznan bas koliko je pametno skidat bez odgovarajuce opreme pogotovo ako je tolika oteklina kao sta je na slici....ima li koj ticar ili veterinar u blizini da pomogne skinit prsten?
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by zijada uto 10 pro - 23:05

    Probaj skinuti sa žiletom za brijanje samo moraš pazit da mu nogu ne ozljediš još više.Trebao si puno prije reagirat kada si vidio da se ne oslanja na nju.
    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav uto 10 pro - 23:23

    Hvala vam na brzom odgovoru,uspješno sam skinuo sa žiletom za brijanje.. ali sada novi problemi na mjestu gdje se prsten nalazi dosta je velika rana. Kako da je saniram? Postoji li mogućnost daa spasim nogu?

    Gospodine Zijada,imam 15 godina i nemam baš iskustva sa pticama,ovo mi je 1. put da mi se dogodilo ovako nešto. Nadam se da ce ova prica biti sa sretnim zavrsetkom! Very Happy
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Vasko-MK uto 10 pro - 23:55

    Tomislav je napisao/la:Baš i nemam iskustva što se tiće bolesti,pa nemogu reći o kakvom je slučaju riječ. Vidim da je noga dosta otečena,od kada mi je gospodin Vrbanja rekao tretman što da radim jednom na dan sam ispirao nogu pod mlazom mlake vode i umakao u rakiju. Slika koju sam postavio je slikana večeras. Nadam se da ču dobiti još koji savjet!


    Slike: http://www.zaslike.com/viewer.php?file=20mllxlzqncgw5s5v.jpg

    http://www.zaslike.com/viewer.php?file=lin18z8advc84w9ylo5.jpg

    Pozdrav Tomislave. Kako ti je rekao Zijada trebao si puno ranije reagovati, ali sad sta je tu je da pokusamo pomoci da se nogica spasi.
    Koliko vidim na slici prsten je urastao u misicno tkivo noge i obustavio prokrvljenost ( snabdevanjem krvi ) a ispod njega je razvio
    apsces i otvorenu ranu.
    Sad ovako:
    Moras ranu oprati Hidrogenom 3 % ( imas ga u svakoj humanoj apoteci ) i poslije toga stapicem za usi na samoj rani nanjeti
    jodnu otopinu Betadine 1 % ( isto kupis u humanoj apoteci ). Poslije ovog postupka drzi pticu u ruci nekih 5 min dok se
    Betadine osusi kako ptica ne bi cackala kljunom svjezu otopinu.
    Ovaj postupak ponavljaj 2-3 puta dnevno u toku od 3 dana. Cim se rana pocne zatvarati, nabavi antibiotski prasak Bivacin
    i stavljaj na ranu, nikako nemoj na otvorenoj rani stavljati neku mast. Kad rana oformi koricu, onda mozes nastaviti mazanjem
    antibiotske masti ili kantarionovim uljem.
    Medjutim ako je infekcija vec uzela maha i pocela djelovati, onda je potrebno pored navedenog tretmana, ptici davati
    antibiotik u vodi za pice. Preporucio bi ti Enroxil 10 % per-oralnu otopinu koja ide 0,5 ml na 1l vode 5 dana. Imas je u svim
    veterinarskim apotekama. Nemoj uzimati injekcione otopine posto nisi hidrosolubilne ( topljive u vodi ).
    Ako ti treba blize pojasnjenje, potrazi me na FB pod imenom Vasko Pavlov.
    U ovim trenicima je potrebno sto brze reagovati kako ne bi doslo do vecih komplikacija .
    Napisao sam ono sto znam, nadam se dobices i jos koji savjet.
    Pisi kako ide lecenje.
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by zijada sri 11 pro - 8:53

    Tomislav je napisao/la:Hvala vam na brzom odgovoru,uspješno sam skinuo sa žiletom za brijanje.. ali sada novi problemi na mjestu gdje se prsten nalazi dosta je velika rana. Kako da je saniram? Postoji li mogućnost daa spasim nogu?

    Gospodine Zijada,imam 15 godina i nemam baš iskustva sa pticama,ovo mi je 1. put da mi se dogodilo ovako nešto. Nadam se da ce ova prica biti sa sretnim zavrsetkom! Very Happy

    Ovakve situacije su mi dobro poznate tako da sa sigurnošču mogu ti dat dobar savjet.
    Treba bi otić do veterinara i pitat antibiotsku kremu.
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by zijada sri 11 pro - 8:56

    Tomislav
    Tomislav


    Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Tomislav sri 11 pro - 17:02

    Evo kupio sam Betadine 1% i Hidrogen 3% Smile

    Evo odmah cu krenuti s terapijom nanosenja 3 puta na dan Very Happy
    Vasko-MK
    Vasko-MK


    Broj postova : 318
    Age : 50
    Location : Stip Makedonija
    Registration date : 22.01.2010

    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Vasko-MK čet 12 pro - 23:24


    Zijada je dao dobar predlog, ovo je Bayerova antiobiotska krema, ali nanosi se kad se rana zatvori , nikako na otvorenoj rani.
    Pozdrav

    Sponsored content


    Možda bolesni kanarinac - Page 4 Empty Re: Možda bolesni kanarinac

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sub 27 tra - 4:48.