Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


2 posters

    Kanarinac-bolesni prst

    avatar
    TEXMEX


    Broj postova : 20
    Registration date : 22.08.2009

    Kanarinac-bolesni prst Empty Kanarinac-bolesni prst

    Postaj by TEXMEX ned 31 sij - 16:15

    https://2img.net/r/ihimizer/img641/2661/img0713b.jpg

    Imam mali problem .Kanarinac je zdrav,jede,ponekad pjeva,ali ispod palca zadnjeg prsta se stvorilo nešto.Ne znam je li natukao prst u kavezu ili nešto drugo,ali tamno crveno crno sa malim iscjetkom.Vidim da ga boli,jer jer drži gore.Po slici se može nešto vidjeti.Šipke su mi takve,na dnu kaveza mi je kupovni šljunak sa gritom.Izgleda mi kao da dio prsta koji ulazi u kandžu gubi vezu sa ostatkom prsta.
    Imam drugog kanarinca koji često žmiri na jedno oko,ponekad ga trlja uo šipku.Na prvi pogled izgleda zdravo..
    Molim Vaše savjete.Veterinari u Osijeku su otprilike kada ih odnesem k njima,ne uzmu ga ni u ruku,i onda se pitaju šta mu prepisati,i onda nastane kaos.

    Hvala na svakom odgovoru
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kanarinac-bolesni prst Empty Re: Kanarinac-bolesni prst

    Postaj by ticar ned 31 sij - 17:36

    ja mislim da je kanarinac napravio lom prsta iako nisam skroz siguran kad prstom hvata stajalicu.

    ovome što trlja oko,jel mu suzi i jel mu se vidi koža oko oka.
    avatar
    TEXMEX


    Broj postova : 20
    Registration date : 22.08.2009

    Kanarinac-bolesni prst Empty Re: Kanarinac-bolesni prst

    Postaj by TEXMEX ned 31 sij - 18:58

    tim prstom ne hvata prečku,dosta je labav kontakt kandže i prsta.ovome ne suti oko,na prvi pogled je bistro,ali se vidi koža oko oka.
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    Kanarinac-bolesni prst Empty Re: Kanarinac-bolesni prst

    Postaj by ticar ned 31 sij - 21:11

    TEXMEX je napisao/la:tim prstom ne hvata prečku,dosta je labav kontakt kandže i prsta.ovome ne suti oko,na prvi pogled je bistro,ali se vidi koža oko oka.

    onda mu je slomljen prst i tu nemožeš ništa,samo če zarasti,to čim se vidi koža oko oka znači da suzi,uzmi u vet ambulanti tilozin tartarat i daji mu 3-4 dana,doziranje gram na litru vode.

    Sponsored content


    Kanarinac-bolesni prst Empty Re: Kanarinac-bolesni prst

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 9:56.