Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


4 posters

    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    sestoperac
    sestoperac


    Broj postova : 896
    Age : 47
    Location : Podgorica, Crna Gora
    Registration date : 07.11.2008

    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by sestoperac uto 25 stu - 0:21

    E drugari,

    dajte koju ideju za napravit hranilicu po sistemu "uradi sam". Naime, zima je vec stigla, planine se bijele od snijega, ptice vani su gladne. Imam zelju da napravim 3-4 hranilice koje bih okacio u dvoristu kuce. Fino je vidjet varduna, stiglica, zebu pa sto i ne vrapca, kako jedu hranu koju im serviramo. Pa jos i napravit neku dobru fotografiju.

    Dajte ideje za pravljenje hranilica, a isto tako sugerisite koju hranu da im serviram. Znam da bi najbolje bilo sipat konoplju ili kanarinsko sjeme, ali to bi bilo malo skupo. Npr. da li bi jeli psenicu ili tako nesto jeftinije. Naravno isao bi suncokret. Sta bi moglo jos?

    Posebno bi mi drago bilo da ovo preraste u neku NASU akciju, pa da se svi malo potrudimo i napravimo hranilice, pa i da napravimo i neko takmicenje u fotografijama.

    Sto mislite o tome ?
    avatar
    Gost
    Gost


    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by Gost uto 25 stu - 0:36

    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Feederplatformsnow02xq3.thHRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Thpix

    Najprostije je napraviti hranilicu od plastičnih flaša,ne koštaju vas ništa a služe jednoj korisnoj svrsi.
    Ovo će biti treća godina kako prehranjujem ptice preko zime,suncokret,hrana za kanarince,
    pšenica ,jarma(mleveni kukuruz),hleb i jabuke iznosim.
    Štiglići,vrapci,senice i kosovi su mi najčešće mušterije na hranjenim mestima,a bude i crvendaća cheers cheers cheers
    ticar
    ticar
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 2908
    Age : 39
    Location : Zadar
    Registration date : 09.06.2008

    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by ticar uto 25 stu - 0:57

    ja sam uzeo komad daske kockaste i napravio niski rub,i stavio na stablo ispred kuće,

    netreba tu puno mudrovati,ja im sipam ono što ostane od kanarinaca,malo propušem i gotovo.
    avatar
    vladan bg


    Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by vladan bg uto 25 stu - 1:30

    Bravo ljudi, ovo je prava stvar... Raduje me da jos ima nas takvih. Ove godine cu i ja napraviti hraniliste u dvoristu... Samo napred!!!
    avatar
    vladan bg


    Broj postova : 48
    Registration date : 21.11.2008

    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by vladan bg uto 25 stu - 2:30

    [/quote] razbiće te vrapci Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy[/quote]

    I vrapci su ptice...zasto da se ne hrane i oni, ionako ih ima najvise...
    avatar
    Gost
    Gost


    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by Gost uto 25 stu - 12:27

    Pa ko ti je i predlozio da napravis hranilicu...zezam se nije bitno..bitno da zelis...pa imas kupit u nekim poljoprivrednim ducanima kutiju u kojoj je sjeme koje se stavlja u hrnilice,unutra ima svega a najvise konoplje i suncokreta!

    Mozes sam napravit hranu,a to je da pomijesas konoplju i suncokret,ako ima snjega nerijetki bi ti posjetitelj mogao biti batokljun u sjenica!
    Zvrcko
    Zvrcko


    Broj postova : 170
    Age : 28
    Location : Solin
    Registration date : 13.10.2008

    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by Zvrcko uto 25 stu - 15:05

    markoxp je napisao/la:Pa ko ti je i predlozio da napravis hranilicu...zezam se nije bitno..bitno da zelis...pa imas kupit u nekim poljoprivrednim ducanima kutiju u kojoj je sjeme koje se stavlja u hrnilice,unutra ima svega a najvise konoplje i suncokreta!

    Mozes sam napravit hranu,a to je da pomijesas konoplju i suncokret,ako ima snjega nerijetki bi ti posjetitelj mogao biti batokljun u sjenica!

    Teško da će tu doć batakljun on je dosta plah u prirodi...
    avatar
    Gost
    Gost


    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by Gost uto 25 stu - 20:08

    a e ne nece,di ima suncokreta i on dolazi,nece doci ako hranolicu objesis na susilo,ali oce ako je objesis u vrt ili u maslinik ili vocnjak sta vec,nema tu troska celikog,tice ce tu uvijek biti i pjevat ce,pa tu mozes i svoje stavit ako ih vec visas oko kuce,zasto ne
    avatar
    Gost
    Gost


    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by Gost čet 11 pro - 13:26

    Prvo etno selo za ptice na Goliji

    Ivanjica-Jedanest prelepih kucica koje je sagradio Zoran Avramovic,zaljubljenik u prirodu i u ovu planinsku lepoticu,predstavljaju pravu atrakciju.Kucice su smestene na vrhovima smrca ugostile su do sada jednu zebu i crvendaca,a detlic je u gostima boravio samo nedelju dana.Novi stanari ocekuju se na prolece,ali su vrata kucica otvorena citave zime,za svaki slucaj,ako zaluta neka promrzla pticica.

    Sesdesetdvogodisnji Zoran Avramovicc,nedaleko od ski-lifta na Dajickom brdu,sagradiio je etno selo za ptice.Rekordno brzo,za samo sedam dana.Iskreno,nije mu to bila namera u startu.Zeleo je da se posveti turizmu i napravi etno naselje za turiste koji svake godine ,sve intenzivnije opsedaju Goliju.Komplikacije su se javile na pocetku.Problemi oko placa ,dozvole,kredita...
    -Zeleo sam da sagradim pet do sest brvnara,pravih starinskih,ali uz potreban komfor danasnjice.Bilo bi to mesto za uzivanje.Ali to nije islo po planu pa rekoh sebi:"Ako ne mozes za ljude,a ti gradi za ptice."Imam dve velike lepe smrce na mom placu,bas sam ih bio potkresao i malo su delovale ogoljeno.Odmah mi se rodila ideja,kako da ucinim smrce lepsim,a ptice zadovoljnijim.Napravio sam kucice u etno fazonu,bas onako kako sam zamisljao u prvoj verziji,samo su minijaturne-kaze Avramovic.
    Kucice su montirane na visini od oko sest metara.
    -Volim prirodu i ovu planinu koja je bar do sada ,sacuvana od urbanizacije.Jedan sam od osnivaca Planinarsko smucarskog kluba Golija i vec dugi niz godina vodim brigu oko ski lifta i staze.Vole bih kada bi neko malo vise obratio paznju na objekte koji neplanski nicu na Goliji.Ako vec mora da se gradi,bilo bi lepo da to bude u starom stilu.
    Pa ja sam i kucice za ptice napravio tako da ne remeti ambijent lepe planine-kaze Zoran
    Veoma je srecan sto su dve kucice vec dale svoj doprinos.Ptici su se izlegli u njima.

    Izvor Blic od 07.12 ove godine

    Sponsored content


    HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI Empty Re: HRANILICE ZA PTICE U PRIRODI

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 29 oľu - 8:52.