Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+12
Lazar
krnjolac
zvrcko sen
lord189
bocka
Dean
sestoperac
Branimir
xyz
Fago
Zvrcko
Rasko
16 posters

    BATOKLJUN - TRESNJAR

    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by zvrcko sen uto 30 pro - 6:14

    markoxp je napisao/la:Pa zasto batokljunima dajes kanarinsku mjesanicu,najbolje je ono za hrcke i papige,ali bez onih kroketica,i poneki put dati malo propranoga kikirikija a najvise suncokreta i limuna!

    On je tica,samo kad ga pogledas tuzna je,isto tako metabolizam mu muze jako brzo pasti,pa d anebi bilo nezeljenih situacija,zimi mu se treba skroz pojacati suncokret i konoplju,ja

    marko hrana za hrčke i papige je njihova hrana i nevalja pisati svašta

    čudno je to koliko batokljuni vole divlje sjeme i ostala "sitna" sjemena (-mak )kanarinsko uzgojno sjeme pomješa se sa uzgojnom mišancom za divlje doda se konoplje, sitnog crnog suncokreta , šarenog i bijelog

    1 kg uzgojna za kanarince
    1 kg uzgojna za divlje
    0,3 kg divljeg sjemena
    0,3 kg veće konoplje
    0,7 kg suncokreta 40% bijeli što sitniji-40% crni što sitniji 20% šarenog

    uz što više zelenila
    jabuka
    trešnji višnji
    kostele
    crvi po jedan svako dva tri dana u početku pripitomljavanja i u pripremi češće


    proklijali suncokret uz jajčanu za pripremu
    avatar
    Gost
    Gost


    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Gost uto 30 pro - 12:08

    PA nisam reka u cijelosti onu mjesavinu,samo su dobra ona sjemena koja imaju unutar,samo normalno triba im konoplje,pa nes im davati za hrcke,je si nerazuman,jaoooo...
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Rasko uto 30 pro - 15:17

    Koji je sastav te UZGOJNE HRANE ZA DIVLJE PTICE
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by krnjolac uto 17 oľu - 14:14

    zna li netko kako batokljuni i krstokljuni podnose druge zebe u volijerama?dali je to opasna kombinacija po manje zebe(frzelin,lugarin...)?
    avatar
    Gost
    Gost


    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Gost sri 18 oľu - 0:57

    Po mojem iskustvu iako literatura kaze drukcije batokljun nije ni pomalo opasna kombinacija za drzanje u kavezu sa ostalim pevacicama.sasvim suprotno on je drustven ,ponasa se sasvim dobro i nema nikakvi problema i ne svadza se i ne bije nijednu drugu vrstu.
    Jedino sto treba da se pazi kod nejgovog hvatanja iz kaveza ili kad ga vadite iz mreze pogotovo mora da budite oprezni (da ga hvatate oko vrata kao zmija ) kako on ne bi mogao da vas ujede i instiktivno da ga pustite pri tome,posto puno boli negov ujed(hahahah)
    Za razliku od batokjluna koji pri pocetkom hvatanja mogao biti malo uzrujan i nemiran u prvo vreme dok se ne pripitomi ,drzanje krstokljuna u kavezi je pravo zadovoljstvo jer oni se ponasaju neobicno mirno i pouzdano ,mogli bi ih nauciti na neke trikove bas kao papagaji i jednostavno mnogi lako se primitomuju i u kavezu imate dojam kako da drzite kanarince a ne dive ptice
    Puno pozdrava
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by zvrcko sen sri 18 oľu - 3:38

    Krstokljun jako mirna i dobra ptica može sa drugim pticama u malom prostoru


    Batokljun miran ukoliko se uplaši ili osjeti ugrožen ptica može preživiti samo ako je u većoj voljeri...

    Imao jedan par odgojeni kao mladi skupa jeli iz ruke ono mirnoća u parenju mužjak (ma meni ni sad nije jasno niti objasniti) ali kad je ženka krenula sreća smo bili tu i ja sa rukama i frend sa pregradom jedva mužjaka spasili ..........jao jao sreća bio kavez 1m x 05 x 1 m pa je imao gdje bježati....inaće to je jako plaha ptica i ako protumaći nešto kao napad na nju ajme ....kljunom ko cvik cangama i juriša na noge .... za po sata ko da ništa nije bilo pitaju se kroz pregradu...

    znači u većoj voljeri može biti da više ptica ... ja sam ga drža u 3m x 1 m x 2 m sa kanarincima i ostalim divljima i nikad problema
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Rasko sri 18 oľu - 19:36

    Moj par Batokljuna je u volijeri (1*2*2) zajedno sa Vrapcima i Finkovima i nika nije bilo problema, cak sta vise na hranu su dolazili u drugoj turi posle vrabaca. Jedino sto mi se nije svidelo je sto sam ih jedan dan uhvatio gde jedu malog tica (goluzdravac neki 5 dan po izleganju) od Vrabaca kojeg su roditelji izbacili iz gnezda.

    Inace imam i jednog muzjaka kojeg sam hteo da se resim pa sam ga pustio na slobodu ali se on posle sat vremena vratio nazad, cudna ptica.
    zvrcko sen
    zvrcko sen
    Moderator
    Moderator


    Broj postova : 1607
    Age : 57
    Location : Solin
    Registration date : 08.12.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by zvrcko sen čet 19 oľu - 0:26

    crvendac1 je napisao/la:Po mojem iskustvu iako literatura kaze drukcije batokljun nije ni pomalo opasna kombinacija za drzanje u kavezu sa ostalim pevacicama.sasvim suprotno on je drustven ,ponasa se sasvim dobro i nema nikakvi problema i ne svadza se i ne bije nijednu drugu vrstu.
    Jedino sto treba da se pazi kod nejgovog hvatanja iz kaveza ili kad ga vadite iz mreze pogotovo mora da budite oprezni (da ga hvatate oko vrata kao zmija ) kako on ne bi mogao da vas ujede i instiktivno da ga pustite pri tome,posto puno boli negov ujed(hahahah)
    Za razliku od batokjluna koji pri pocetkom hvatanja mogao biti malo uzrujan i nemiran u prvo vreme dok se ne pripitomi ,drzanje krstokljuna u kavezi je pravo zadovoljstvo jer oni se ponasaju neobicno mirno i pouzdano ,mogli bi ih nauciti na neke trikove bas kao papagaji i jednostavno mnogi lako se primitomuju i u kavezu imate dojam kako da drzite kanarince a ne dive ptice
    Puno pozdrava

    iznenadio bi se koliko može bit agresivan ako misli da je stjeran u kut ...
    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Lazar čet 19 oľu - 0:59

    gde se mogu naci ove ptice ja to nikada nisam ni video ovde?
    avatar
    Gost
    Gost


    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Agresivnost batokljuna

    Postaj by Gost pet 20 oľu - 23:09

    iznenadio bi se koliko može bit agresivan ako misli da je stjeran u kut ...[/quote]

    Mozda i verovatno da je to tako kako sto kazes ali to je normalno ako je kavez premal za njega i pokusas da ga drzis sa nekom drugom pevacicom ali ja sam pisao o volieri u veliki kavez
    Kod mene duz ovih godina nije bio nikakav slucaj o agresivnosti batokljuna.
    Sasvim suprotno sjajno su se uvek ponasali
    Mada moj licni stav je da je ti ptica koja ne vrjiedi puno se hvatati i cuvati osim neki odrasli lep muzjak sa jakim i dominantim boima da se pripitomi i mogao bi da se cuva godinama jer je jako zdrava ptica i moze dugo da zivi u kavezu.
    A ne slazem se da ima pesmu kako sto kazes kao stajncaizlu ( Serinus serinus )posto kad kazem da nema pesmu onda mislim da ne vrzuje slogove i da nema melodiju koja traje nekoliko sekunda , batokljun u prolece samo pusta jaki zvuk slicno onome crvendacu i njegovi preptoznatlici ccczzzzzz i to je to ,JA nikad nisam ni cuo ni procitao da on peva kao ostale pevacice ni u prirodi ni u kavezu.
    Pozdrav[code]
    Lazar
    Lazar


    Broj postova : 118
    Age : 36
    Registration date : 06.08.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Lazar sri 25 oľu - 22:50

    Moze li neko da napise nesto o podizanju mladih, koliki je minimalni prostor za jedan par i koje su razlike izmedju m i z?
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by many sri 14 lis - 20:15

    Prvo batokljun i žutarica(serinus serinus)nemaju uopče niti malo sličnu pjesmu,jedino zov na opasnost kod žutarice malo podsječa na pjev batokljunaOn pjeva tako da cijukavo uzlazno i silazno zavija ciiiiijuuu ciiiii,isprekidano sa oštrim zvukom poput sloga crvndaća.Ulovljen ne vrijedi nšta,ali othranjen je divan jer je krupan i lijep perje velika glava i plavkast kljun,to mu nadoknađuje nedostatak pjeva.Ako se par našao treba ih staviti u volijeru same,bez koje kakvih sustanara,samo njih,u volijeri čim većoj ,stavi se da imaju jedan diogdje mogu pobječi od oka ,kao neka biljka koja bibila nalik drvcu u kanti,još bolje akoje volijera vanjska pa drvce ide iz zemlje,na pod se stave grančice za izgradnju gnijezda,korisno je i dodavanje pupoljaka i to čim više jer to ih potiće na parenje.sa ishranom se slažem ali bih dodao da im je dobro davati kostice japanske šljive i obične šljive,višnje i trešnje.Kalcij u vidu usitnjenih školjaka i ljusaka od jaja pomješna sa malo soli i mrvljenog maltera i gline je klasika,osim toga kad hrane mlade treba im pupoljaka i divljih trešanja jer je jezgrafriška,mliječna i puna vitamina za zdravi razvoj mladih.Animalna hrana u vidu brašnara,pužića,biljnih uši ali zelenijih i grinja kao i mravljih jaja,vrlo je korisna jer su im to proteini za rast i razvoj mladih koji onda osjetno brže rastu.
    many
    many


    Broj postova : 762
    Age : 49
    Location : Čazma
    Registration date : 13.10.2009

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by many sri 14 lis - 20:22

    Zaboravio sam spomenuti da je dobro da im se pruži prikladno mjesto za gnijezdo u vidu okrajka kore u kojoj se izbuše kose rupe prema gore te zapiknu šibe ali gusto takoda se na tim šibama nagnijezde.I poslijednji uvijet je mir i samo mir to je ključ za batokljuna da uzgoji više mladih full leglo,dapače ni u prirodi ne uspiju svi,imaju neku čudnu naviku ponekad padnu iz gnijezda sab 8 dana!
    avatar
    Gost
    Gost


    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Gost uto 30 oľu - 16:01

    Batokljun(Coccothraustes coccothraustes)
    Životni prostor:Bjelogorična i mješana šuma,parkovi,vrtovi
    Obilježja:vrlo velik,zbijen,kratkog repa,velike glave i upadljivo velikoga sivoplavog kljuna,perje crvenkastocmeđe,krilacrna s napadnom bijelom prugom,VRLO PLAŠLJIV,
    Prehrana:sjemenke,koštice trešnja i šljiva,pupoljci,
    Moji su jeli i male vrtne pužiće.
    Gniježđenje:1do2 puta(IV-VI)snese2do7jaja cheers cheers cheers
    Faeton
    Faeton


    Broj postova : 60
    Age : 64
    Location : Šibenik
    Registration date : 24.10.2010

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Faeton ned 27 sij - 21:34

    Nadam se da ću ovo proljeće pokušat s jednim parom u velikoj volijeri Exclamation Dobio par savjeta od nekih koji su pokušali, ali i ovdje pročitah dosta
    Rasko
    Rasko


    Broj postova : 220
    Age : 49
    Location : Backa Palanka
    Registration date : 13.11.2008

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Rasko uto 29 sij - 14:31

    Želim ti puno uspeha u odgoju ovih ptica
    Faeton
    Faeton


    Broj postova : 60
    Age : 64
    Location : Šibenik
    Registration date : 24.10.2010

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Faeton uto 29 sij - 22:59

    Hvala Rasko
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by crv sri 30 sij - 1:25

    Faeton je napisao/la:Nadam se da ću ovo proljeće pokušat s jednim parom u velikoj volijeri Exclamation Dobio par savjeta od nekih koji su pokušali, ali i ovdje pročitah dosta

    Imenjače , na našemu području negdje iznad 150-200m nadmorske visine njegovo je carstvo , a zakon mu je rašeljka. Od perioda pupanja , cvata , zriobe i konačno gole sjemenke - sve konzumira. Valja mu ponuditi i ponešto hrane animalnoga porijekla. U prirodi sam ga sa ,,močnom'' optikom gledao kako jede šturka. Vjerojatno mu pašu kukci bogati hitinom.Obožava i grčice - ličinke gundelja iz komposta ili stajnjaka.Također jede i sjemenke bora , pinjola , kikiriki, sjemenke lubenice...
    Destruktivni su , i moraju imati pogodan materijal za iživljavanje svojih močnih kljunova.Jedan od omiljenih je iz hrastove šiške vaditi ličinku ose šiškarice.Smatram da tanin iz hrastovih šiški (od kojih se nekada spravljala tinta za pisanje) ima bitnu ulogu u njegovom probavnom sustavu.
    Faeton
    Faeton


    Broj postova : 60
    Age : 64
    Location : Šibenik
    Registration date : 24.10.2010

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Faeton sri 30 sij - 2:02

    Hvala Ti imenjače moj. Valja pokušati pa što bude. Kad ćeš Ti vamo?
    batokljun
    batokljun


    Broj postova : 5
    Age : 48
    Location : kod Mirogoja :)
    Registration date : 03.03.2013

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by batokljun ned 17 oľu - 10:58

    Faeton
    Faeton


    Broj postova : 60
    Age : 64
    Location : Šibenik
    Registration date : 24.10.2010

    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Faeton ned 17 oľu - 12:29

    Super

    Sponsored content


    BATOKLJUN - TRESNJAR - Page 2 Empty Re: BATOKLJUN - TRESNJAR

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: pet 19 tra - 14:59.