Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+4
vansal
crv
zoranV
vlajkobl
8 posters

    ne odustajem

    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty ne odustajem

    Postaj by vlajkobl sri 22 ruj - 1:41

    vec dugo svakodnevno sam na forumu i divim se svim uzgajivacima kako imaju sta da pokazu al ja nisam bio te srece evo da se pozalim da sam imao tri stiglica od kojih su dva uginula u roku dva dana nabavim jos dva i sav sretan gurao
    dva mjeseca sa njima ekstra pjevali skakali bili veseli kad jedno jutro dva nababurena a strac dobar
    ti nababureni zadnja dva dana samo birali bjeli suncokret kad su uginuli i starac se ucutio dva tri dana nababurio i uginuo.sve moguce sam im obezbjedio raznolika hrana maslacak povrce voce grit pijesak ugalj sipina kost.
    nisu imali tekut pregledao sam svaku pticu sta je bilo s njima boga pitaj

    Al nema veze napravio sam pauzu i danas sam nabavio jednog godisnjaka nisam stigao da ga uslikam a sutra cu jer je jako ljepa ptica

    sve kaveze sam dezinfikovao oprao u vreloj vodi pojilice hranilice itd napravio sam stalazu za tri kaveza

    i to izgleda ovako

    ne odustajem Dsc01650vv.th



    ne odustajem Dsc01653r.th

    Uploaded with ImageShack.us

    i evo ako ima ko da mi odgonetne sta se desilo mojim pticam neka kaze a ako ima kakav dobar savjet poslusat cu ga


    volim ptice i ne zelim odustati idem dalje
    javascript:emoticonp('Arrow')



    Uploaded with ImageShack.us[img][/img] Arrow Arrow
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by zoranV sri 22 ruj - 1:54

    Vlajko,sklanjaj ono cvijeće sa kutije za ptice,eto ti jednog uzročnika Smile
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vlajkobl sri 22 ruj - 2:04

    e ako je to razlog odma ga sad bacam, hvala druze, samo neznam sto smeta kad nemoze da ga dohvati da jede
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by crv sri 22 ruj - 2:11

    zoranV je napisao/la:Vlajko,sklanjaj ono cvijeće sa kutije za ptice,eto ti jednog uzročnika Smile

    Zoran je u pravu , eliminiraj sve eventualne uzroke . Jedno je sigurno , što god kod ptica krene po zlu - krivi smo mi sami . Skup tih zapamčenih grešaka (što svojih, što tuđih) zove se iskustvo.
    Ne odustaj Exclamation
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vlajkobl sri 22 ruj - 2:15

    evo crve ako vjerujes sad sam isao na balkon da smaknem cvijece i jedno i drugo
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by zoranV sri 22 ruj - 9:58

    ptice jedu listove od različitih biljaka,ali ima biljaka koje štete pticama,dosta vrsta cvijeća koje se drže u kući mogu otpovati pticu. To će ti potvrditi i veterinari.
    vansal
    vansal


    Broj postova : 120
    Age : 47
    Location : MOSTAR
    Registration date : 04.08.2008

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vansal sri 22 ruj - 10:25

    Pozdrav Vlajko
    Vezano za tvoj problem ja mislim da je uzročnik način na koji držiš ptice tj. sve tri price su u jednom zajedničkom ormariću. Ako se jedna razboli prenjeti će bolest na ostale. Savjetujem ti da odvojiš fizički dodavanjem dvije police spratove u ormariću.
    Druga stvar koju sam primjetio je prozor sa desne strane pa sumnjam na propuh.

    Lijep pozdrav i sretno
    avatar
    Gost
    Gost


    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by Gost sri 22 ruj - 17:36

    Zelenilo okolo nema veze sa tim,nemoj drzati u tako malom prostoru,nabavi letilicu a kad ih siris tj. kad zelis da ih slusas sta znaju (u proljece,ljeto) onda ih podjeli u te male,i pazi na higijenu non-stop. Da ti nenabrajam preventive koje se daju, prvo im daj vise prostora i bolju higijenu.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by zoranV sri 22 ruj - 17:41

    Tulipani, zumbuli, ciklame, petunije... Niz cvjetnica već je dobrano ukrasio vrtove, terase i balkone ljubitelja cvijeća. Oni koji nemaju otvoreni prostor za cvjetnice, strast za biljkama zadovoljavaju ukrasnim sobnim biljem. Različite vrste fikusa, bršljana, palmi i vodenica krase mnoge domove. No ako u kući imate ili tek želite dovesti kućnog ljubimca - oprez.

    Gotovo da nema životinjice, posebno mlade mačke, psa, ptice, kunića i sl. koja neće grickati listove vaše biljke, ali nažalost, prvo grickanje u najgorem slučaju, može im biti i posljednje. Naime, bez obzira koliko ih voljeli, nekih kućnih biljaka, ako imamo ljubimca, morat ćemo se odreći.

    I dok jedne znaju izazivati samo neugodnosti - povraćanje ili proljev, druge mogu biti smrtonosne.
    Ipak, uginuća su rijetka jer na sreću psi pojedu male količine.

    Ako ljubimac 'dograbi' fikus ili drvo života problema neće biti, no lekciju koju će naučiti žvačući listove difenbahije, kaladijuma ili filodendrona neće nikada zaboraviti.

    Kristali koji se nalaze u lišću tih biljaka oslobađaju se dok ih životinja žvače te se poput iglica zabijaju u sluznicu jezika i usnu šupljinu što izaziva nepodnošljiv svrbež i jaku bol. Nesretna životinja pokušava si pomoći trljanjem njuškice o pod ili o predmete po stanu, a jezik i njuška mogu joj nateknuti.

    Dok s ljubimcem ne dođete do veterinara muku mu olakšajte ispiranjem usne šupljine i njuškice običnom, malo hladnijom vodom. Jedna od najopasnijih kućnih biljaka, mnogima iznimno draga i dekorativna, je kalanhoa. Glikozidi iz njezinog lišća mogu izazvati epileptičke napadaje i paralizu pojedinih mišića što može izazvati smrt ljubimca.

    Od cvjetnica su opasne ciklame, narcisi, azaleje, oleandri.. Osim listova i cvijeća opasna može biti i voda koja se skuplja na tanjurićima ispod bilja.

    Ta voda može biti otrovna i ako biljka nije, odnosno sva tekuća gnojiva ili drugi dodacima kojima prihranjujete svoje cvijeće ljubimcima mogu stvarati velike probleme. Zato, ako imate pse, mačke, zečeve ili možda ptice najbolje je da u stanu ili na balkonu imate cvijeće koje im provjereno ne može naškoditi.

    Vodite računa da u tanjurićima ispod cvijeća nema vode. Posijte travu koju možete kupiti u pet shopovima za svoje ljubimce i dopustite im da nju, umjesto primjerice, narcisa, grickaju do mile volje. Oni će uživati, a probleme neće imati... Sebi za dušu, umjesto hrpe raznih lončanica, odaberite dva velika grma ruža i puno začinskog bilja. Ljeto će vam osim lijepo, biti i mirisno, vama i vašim mezimcima.
    _________________
    ...u svakome od nas se krije pokoja zivotinja,
    u nekome cak i vise...

    ...tko smo mi da sudimo zivotinjama?...
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vlajkobl sri 22 ruj - 20:23

    sad kontam da bi cvijece moglo biti uzrok uginuca,
    kad sam cistio kaveze bez podnjaca sam stavljao na cvijece u dugackim saksijama na ogradi balkona a to je zaljevano sa tecnim djubrivom za cvijece i vrlo lako je moguce da su jele to Crying or Very sad
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vlajkobl sri 22 ruj - 20:26

    jel zna neko ko u banjaluci pravi letace za ptice???
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by crv sri 22 ruj - 20:43

    zoranV je napisao/la:Tulipani, zumbuli, ciklame, petunije... Niz cvjetnica već je dobrano ukrasio vrtove, terase i balkone ljubitelja cvijeća. Oni koji nemaju otvoreni prostor za cvjetnice, strast za biljkama zadovoljavaju ukrasnim sobnim biljem. Različite vrste fikusa, bršljana, palmi i vodenica krase mnoge domove. No ako u kući imate ili tek želite dovesti kućnog ljubimca - oprez.

    Gotovo da nema životinjice, posebno mlade mačke, psa, ptice, kunića i sl. koja neće grickati listove vaše biljke, ali nažalost, prvo grickanje u najgorem slučaju, može im biti i posljednje. Naime, bez obzira koliko ih voljeli, nekih kućnih biljaka, ako imamo ljubimca, morat ćemo se odreći.

    I dok jedne znaju izazivati samo neugodnosti - povraćanje ili proljev, druge mogu biti smrtonosne.
    Ipak, uginuća su rijetka jer na sreću psi pojedu male količine.

    Ako ljubimac 'dograbi' fikus ili drvo života problema neće biti, no lekciju koju će naučiti žvačući listove difenbahije, kaladijuma ili filodendrona neće nikada zaboraviti.

    Kristali koji se nalaze u lišću tih biljaka oslobađaju se dok ih životinja žvače te se poput iglica zabijaju u sluznicu jezika i usnu šupljinu što izaziva nepodnošljiv svrbež i jaku bol. Nesretna životinja pokušava si pomoći trljanjem njuškice o pod ili o predmete po stanu, a jezik i njuška mogu joj nateknuti.

    Dok s ljubimcem ne dođete do veterinara muku mu olakšajte ispiranjem usne šupljine i njuškice običnom, malo hladnijom vodom. Jedna od najopasnijih kućnih biljaka, mnogima iznimno draga i dekorativna, je kalanhoa. Glikozidi iz njezinog lišća mogu izazvati epileptičke napadaje i paralizu pojedinih mišića što može izazvati smrt ljubimca.

    Od cvjetnica su opasne ciklame, narcisi, azaleje, oleandri.. Osim listova i cvijeća opasna može biti i voda koja se skuplja na tanjurićima ispod bilja.

    Ta voda može biti otrovna i ako biljka nije, odnosno sva tekuća gnojiva ili drugi dodacima kojima prihranjujete svoje cvijeće ljubimcima mogu stvarati velike probleme. Zato, ako imate pse, mačke, zečeve ili možda ptice najbolje je da u stanu ili na balkonu imate cvijeće koje im provjereno ne može naškoditi.

    Vodite računa da u tanjurićima ispod cvijeća nema vode. Posijte travu koju možete kupiti u pet shopovima za svoje ljubimce i dopustite im da nju, umjesto primjerice, narcisa, grickaju do mile volje. Oni će uživati, a probleme neće imati... Sebi za dušu, umjesto hrpe raznih lončanica, odaberite dva velika grma ruža i puno začinskog bilja. Ljeto će vam osim lijepo, biti i mirisno, vama i vašim mezimcima.
    _________________
    ...u svakome od nas se krije pokoja zivotinja,
    u nekome cak i vise...

    ...tko smo mi da sudimo zivotinjama?...

    Zorane ovako dobar i pravilno usmjeren tekst zaslužuje svaku pohvalu! cheers
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by zoranV sri 22 ruj - 20:47

    Hvala Very Happy ,samo sam ga kopirao Very Happy Very Happy
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by lord189 sri 22 ruj - 22:23

    a vidin kredenca je od iverice a da nema tekuti
    avatar
    Gost
    Gost


    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by Gost sri 22 ruj - 22:51

    EUMOx je napisao/la:Zelenilo okolo nema veze sa tim,nemoj drzati u tako malom prostoru,nabavi letilicu a kad ih siris tj. kad zelis da ih slusas sta znaju (u proljece,ljeto) onda ih podjeli u te male,i pazi na higijenu non-stop. Da ti nenabrajam preventive koje se daju, prvo im daj vise prostora i bolju higijenu.

    Nema nikakve veze šta ih drži u malome prostoru,i grdelini nisu konji da nece jest ako je nesto otrovano,oni ce sve grickat,i zato ode postoji mogucnost da se zatrova sa ovim "tužnim bršljanom"

    Druga solucija zašto su krepali može bit hrana...a trece,glupo mi je to rec ali rec cu "previse brige",ljudi oko tice ko oko male bebe e daj mu ovo e daj mu ono i daju mu nesto sta mu zasmeta,naravno po svojoj preskripciji...
    crv
    crv


    Broj postova : 1816
    Age : 58
    Location : Makarska
    Registration date : 02.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by crv sri 22 ruj - 23:14

    markoxp je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Zelenilo okolo nema veze sa tim,nemoj drzati u tako malom prostoru,nabavi letilicu a kad ih siris tj. kad zelis da ih slusas sta znaju (u proljece,ljeto) onda ih podjeli u te male,i pazi na higijenu non-stop. Da ti nenabrajam preventive koje se daju, prvo im daj vise prostora i bolju higijenu.

    Nema nikakve veze šta ih drži u malome prostoru,i grdelini nisu konji da nece jest ako je nesto otrovano,oni ce sve grickat,i zato ode postoji mogucnost da se zatrova sa ovim "tužnim bršljanom"

    Druga solucija zašto su krepali može bit hrana...a trece,glupo mi je to rec ali rec cu "previse brige",ljudi oko tice ko oko male bebe e daj mu ovo e daj mu ono i daju mu nesto sta mu zasmeta,naravno po svojoj preskripciji...

    Vrlo zrelo razmišljanje mladoga Marka. Jer vjerovali ili ne , najveći broj uobičajenih kučnih ljubimaca ugiba - od pretjerane brige prema njima Idea
    avatar
    Gost
    Gost


    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by Gost sri 22 ruj - 23:47

    markoxp je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Zelenilo okolo nema veze sa tim,nemoj drzati u tako malom prostoru,nabavi letilicu a kad ih siris tj. kad zelis da ih slusas sta znaju (u proljece,ljeto) onda ih podjeli u te male,i pazi na higijenu non-stop. Da ti nenabrajam preventive koje se daju, prvo im daj vise prostora i bolju higijenu.

    Nema nikakve veze šta ih drži u malome prostoru,i grdelini nisu konji da nece jest ako je nesto otrovano,oni ce sve grickat,i zato ode postoji mogucnost da se zatrova sa ovim "tužnim bršljanom"

    Druga solucija zašto su krepali može bit hrana...a trece,glupo mi je to rec ali rec cu "previse brige",ljudi oko tice ko oko male bebe e daj mu ovo e daj mu ono i daju mu nesto sta mu zasmeta,naravno po svojoj preskripciji...

    Sve je tako kako kazes Cool
    Dadoni
    Dadoni


    Broj postova : 28
    Age : 51
    Location : melbourne
    Registration date : 30.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by Dadoni čet 23 ruj - 3:45

    markoxp je napisao/la:
    EUMOx je napisao/la:Zelenilo okolo nema veze sa tim,nemoj drzati u tako malom prostoru,nabavi letilicu a kad ih siris tj. kad zelis da ih slusas sta znaju (u proljece,ljeto) onda ih podjeli u te male,i pazi na higijenu non-stop. Da ti nenabrajam preventive koje se daju, prvo im daj vise prostora i bolju higijenu.

    Nema nikakve veze šta ih drži u malome prostoru,i grdelini nisu konji da nece jest ako je nesto otrovano,oni ce sve grickat,i zato ode postoji mogucnost da se zatrova sa ovim "tužnim bršljanom"

    Druga solucija zašto su krepali može bit hrana...a trece,glupo mi je to rec ali rec cu "previse brige",ljudi oko tice ko oko male bebe e daj mu ovo e daj mu ono i daju mu nesto sta mu zasmeta,naravno po svojoj preskripciji...


    ma tako je....treba nekada pticu pustiti na miru,daj mu sta treba i ne razbijaj glavu...i zakon su plasticne biljke .cisto da je prostor zelen,nema ugibanja a lako se pere:)
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vlajkobl čet 23 ruj - 15:15

    lord189 je napisao/la:a vidin kredenca je od iverice a da nema tekuti

    nema tekuti i njega sam dezinfikovo sa avissan sprej protiv tekuti
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by baltic čet 23 ruj - 15:42

    Okreni ti sanduk i stavi u njega kaveze kao sto stoje na prvoj slici.

    Vidjeces koliko su tice veselije kad se gledaju i onda pricaju medjusobno Wink
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vlajkobl čet 23 ruj - 19:44

    e evo danas sam nasao novi kavez za jednog da mu nije tjesno dok ne napravim letac a sudoper cu da iskoristim za to evo slike pa recite vase misljenje o mojoj ideji sa sudoperom
    ne odustajem Dsc01707mi.thne odustajem Dsc01707mi.thne odustajem Dsc01697j.thne odustajem Dsc01696zu.th
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by zoranV čet 23 ruj - 20:16

    Odličan sudoper,samo nemoj,molim te,puštati vodu,pa nas pitati šta mi je sa štiglićima Very Happy Very Happy cheers
    vlajkobl
    vlajkobl


    Broj postova : 103
    Location : banjaluka
    Registration date : 05.04.2010

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by vlajkobl čet 23 ruj - 20:32

    Smile Smile Smile Smile
    necu je pustat sigurno jedino ako zena nepusti sto joj oduzimam prostor na balkonu

    nego ima i jedan dio kuhinje viseci sa dvoje vrata sta mislite jel to maleno da napravim letac
    dimenzije su stadardne 80x60x25 taj mogu obesiti na zid a uklapa mi se na balkonu zbog prostora i koliko bi tu mogao drzati ptica

    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by baltic čet 23 ruj - 23:30

    vlajkobl je napisao/la:e evo danas sam nasao novi kavez za jednog da mu nije tjesno dok ne napravim letac a sudoper cu da iskoristim za to evo slike pa recite vase misljenje o mojoj ideji sa sudoperom
    ne odustajem Dsc01707mi.thne odustajem Dsc01707mi.thne odustajem Dsc01697j.thne odustajem Dsc01696zu.th

    Policu stavi u sudoper i oni kaveza sa plavim dnom moze stati 2 reda . scratch
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by baltic pet 24 ruj - 15:04

    https://2img.net/r/ihimizer/i/bild0007v.jpg/

    Mislio sam ovako nesto slicno.

    Sponsored content


    ne odustajem Empty Re: ne odustajem

    Postaj by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Sada je: sri 8 svi - 6:00.