Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+80
plafonko
Pash031
Milos Stalac
pippo
zako
emirgrdelin
relja
kovac rupa
StarMo
dejzi
grk
topaz
saly
markoxp
Ive Labin
Merlo
kreso
grdelin-omiš
neznalica
gramofon
zelandur
toni mostar
skopski maestro
turbozd
zvrcko sen
vrca
Darko
rossi
vlajkobl
euzebio
zoran ptice pjevice
Renato.M
stiglica
echeberija
zoke007
edoMo
carduelismo
crv
Ranko Labovic
Maghellano
DAMIAN
Dule
Said_the_great
veso09
CUBA
angelo
bocka
saso78
ikayke
komiza
pavao
Sina BL
ssarava1
vlado
toni ilići
bizar
seadriver
sasar_le
brabus
krstokljun
tomi.st
refa95
ticar
riberi
DjordjeVet
Carduel
zijada
zoranV
Dax BG
DOMO
koce
lord189
baltic
karlo
krnjolac
Miljenko
MARIN
zadranin
PESTI
klapa-sinj
84 posters

    Video Klipovi

    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by euzebio sub 16 tra - 23:03

    Djordje ne vuči mi susjeda prema sjeveru. Gore je hladnije pa se pečeno meso brže hladi. Livno je ipak sasvim pristojna lokacija.
    Sina BL
    Sina BL


    Broj postova : 202
    Age : 45
    Location : Dablin-Banja Luka
    Registration date : 31.10.2008

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Sina BL ned 17 tra - 23:33

    baltic je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=ri_YIeqU1NA

    Evo jedan brzinski snimak od danas malo je bilo lose vrijeme a baterija mi je trajala nekoliko minuta.
    Bilo je tu jos slicni batudi koji nisam uspio snimit ali uglavnom tako tic pjeva i to bi mu trebala biti glavna batuda.
    Ima jos jednu gdje doda jos jedno pletivo na pocetku ove batude i zna ici unjulo 3 takta cvi cvi cvi vizziijuu
    Wink

    Balta majko, mogu li i ja prokomentarisati, a ti se nemoj ljutiti Smile

    Klip je kratak, volio bih cuti duze, i volio bih cuti kad ga dignes skroz, ali ovo kako do sad ide, po meni bolji nije stavljen na forum! Eto, to ti je iskreno od mene! Ako je neko stavio boljeg, slobodno me podsjetite, mozda mi je promakao...

    Zivio! cheers
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by euzebio pon 18 tra - 0:27

    Iako nije vezano za temu, ekipa sinjskih ptičara grdelinaša zahvaljuje Komiži na fantastičnoj večeri u njegovom aranžmanu.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic pon 18 tra - 10:15

    Sina BL je napisao/la:

    Balta majko, mogu li i ja prokomentarisati, a ti se nemoj ljutiti Smile

    Klip je kratak, volio bih cuti duze, i volio bih cuti kad ga dignes skroz, ali ovo kako do sad ide, po meni bolji nije stavljen na forum! Eto, to ti je iskreno od mene! Ako je neko stavio boljeg, slobodno me podsjetite, mozda mi je promakao...

    Zivio! cheers



    Sina BL kralju moj dobri pokusacu da napravim video iz prirode gdje mi tic veze 10 i vise batudi.

    Bio je od ovog tica u januaru video klip 5 minuta gdje je se cula i versa i tada je se vec primjetilo da bi tic trebao biti od batude.

    Mester Euzebio je vec u to vrijeme dao komentar da ce ovaj mladac kako se bude dizao povecavati broj batudi i on je tada rekao da ce i zija biti bolja .Ja mislim da je tic napredovao , ostaje nam samo da cekamo ljeto .




    avatar
    Gost
    Gost


    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Gost pon 18 tra - 10:58

    Reko sam ja neki dan da Baltic moze iznjeti svoje tice u centar Splita,bez problema... Bravo Baltic,sva slova,sve lezi kako treba,odlican tic.

    Ps. u vezi reberijevog bastarda: nebi se slozio sa teorijom o visku "kanarinskih gena", svaki muzjak bastarda vuce na majku,kao i svaki cisti grdelin (muski) - vuce na majku a zenka na oca. Po toj teoriji,nikada nebi bilo moguce da bastard pjeva grdelina, a da neskrene. Svaka ptica pjeva ono sto joj je lakse,dali to bio bastard ili cisti grdelin. Bastard ako jednom skuzi da postoji laksa varijanta,onda je to tesko popraviti,a nista nije bolje ni sa cistim grdelinima po tom pitanju. To je moje misljenje.
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by komiza pon 18 tra - 23:37

    euzebio je napisao/la:Iako nije vezano za temu, ekipa sinjskih ptičara grdelinaša zahvaljuje Komiži na fantastičnoj večeri u njegovom aranžmanu.
    Nema problema profesore ! Pozdrav tebi i sinjskim tičarima !
    klapa-sinj
    klapa-sinj


    Broj postova : 120
    Registration date : 13.09.2010

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by klapa-sinj pon 18 tra - 23:58

    Dio ekipe Komiža pozzzzzz.
    avatar
    Ranko Labovic


    Broj postova : 17
    Age : 65
    Location : Banja Luka
    Registration date : 16.03.2010

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Ranko Labovic uto 19 tra - 10:25

    U vezi diskusije oko pjeva bastarda i stiglica uskoro cu postaviti snimke dvije proslogodisnje ptice koje su potpuno isto skolovane. Znaci od prvog dana su slusale isti pjev i nista drugo i vidjecete razliku kako to pjeva stiglic a kako bastard. Definitivno genetika cini svoje bez obzira na skolu! Ovdje ne zelim potaknuti raspravu o tome da li Vam se svidja pjesma ili ne vec samo o razlikama u pjevu!
    avatar
    Ranko Labovic


    Broj postova : 17
    Age : 65
    Location : Banja Luka
    Registration date : 16.03.2010

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Ranko Labovic uto 19 tra - 10:39

    https://www.youtube.com/watch?v=IqP0ORO7t2I

    ovo je mladi stiglic sa 11 mjeseci. Prosle godine sam dobio 3 muska i 4 zenkice
    avatar
    Ranko Labovic


    Broj postova : 17
    Age : 65
    Location : Banja Luka
    Registration date : 16.03.2010

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Ranko Labovic uto 19 tra - 11:21

    https://www.youtube.com/watch?v=aP3Jw8LkeS8

    a ovo je bastard isto godiste. Njih je bilo 17 (zenkice ne racunam). Svi bastardi pjevaju skoro 100% manje vise identicnu pjesmu kao i stiglici. po prstenju se vidi da su isto godiste tako da nema zabune. Ipak pjesma se poprilicno razlikuje i to govori u prilog da bastard tesko moze pjevati pjesma kao stiglic. A gajim ptice vec 40 godina pa to mogu zaista iz bogatog iskustva potvrditi!
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 53
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by baltic uto 19 tra - 17:21

    Ranko Labovic je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=aP3Jw8LkeS8

    a ovo je bastard isto godiste. Njih je bilo 17 (zenkice ne racunam). Svi bastardi pjevaju skoro 100% manje vise identicnu pjesmu kao i stiglici. po prstenju se vidi da su isto godiste tako da nema zabune. Ipak pjesma se poprilicno razlikuje i to govori u prilog da bastard tesko moze pjevati pjesma kao stiglic. A gajim ptice vec 40 godina pa to mogu zaista iz bogatog iskustva potvrditi!

    Prijatelju posto ti je bastard mlad dovoljno ti je ga nekoliko puta tako iznjeti u prirodu i da se podje dozivat sa finkovima kao sto se cuju finkovi na ovom video bastard ce to brzo prihvatiti i kopirati.Bastard ne smije nista cuti osim zeljenog pjeva naj manje 2 godine to ti je moje misljenje pozzz.
    avatar
    euzebio


    Broj postova : 141
    Registration date : 10.12.2010

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by euzebio uto 19 tra - 21:15

    Ova rasprava o baštardima se doista vodi na ozbiljan i tolerantan način i to mi se sviđa. Gospodin Ranko je napravio dobar posao kada je stavio učitelja i baštarda učenika.Može se vidjeti razlika u načinu pjevanja svake od tih ptica. Glas baštarda je dublji a pjevanja su duža.
    Može li se odgojiti baštard koji bi bojom glasa bio identičan grdelinu? Vrlo rijetko ali može. Imao sam prilike čuti baštarda koji je bio potpuno identičan grdelinu koji ga je učio. Posljednji takav koji mi pada na pamet bio je u Vade Baraća. Razliku u pjevanju niste mogli čuti, a ako niste vidjeli gdje je kojega stavio kada bi ih nosio vani, niste ih moigli razaznati. Kako je čovjek u tome uspio? Vrlo jednostavno. Imao je dobrog grdelina sa kojim je baštard proveo cijeli život. Nikada ih nije micao jednog od drugog, a sve gore ili šporkije ptice čovjek bi odmah bacio.Kada je u par godina odgojio još jednog istog mladca problem je bio definitivno riješen. Znači dovoljno je imati kvalitetnog grdelina i baštard se može naučiti.
    Tu i jeste osnovni problem: koja je svrha baštarda? Kada imate dobrog grdelina odgoj će biti podređen učenju grdelina, jer je baštard puno manje cijenjena ptica po pitanju pjeva od grdelina. Ako uspijete odgojiti par kvalitetnih mladih grdelina što će vam baštard?
    Drugi je razlog ovogodišnje potrage za baštardima. Pripremi par CD- eova, i opali po struji, neka se čuju zijade. Baštard će naravno to uzeti, i pjevati ziju ko blesav. Kada ga odgojiš, staviš oko njega deset- petnaest mladaca i dogodine si na samom vrhu, jer ćeš odgojiti par mladaca koji će pjevati onu ziju koju je tražio samobanirani Bizar. Formula je kao što vidite vrlo jednostavna. A ti Balta ne plaši ljude sa pričom kako baštarda treba držati u izolaciji dvije godine.
    p.s.Balta, ti si stvarno optimist ako vjeruješ da će nakon toga baštard ostati na toj pjesmi, pogotovo onaj na struju.
    echeberija
    echeberija


    Broj postova : 209
    Age : 35
    Location : Leskovac
    Registration date : 07.06.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by echeberija sri 20 tra - 21:31

    Ja sam istog misljenja da je bastard mora biti izoliran dok ne zacementira pesmu,i mislim da je bastard takozvana "sobna ptica". Neki to fiksiranje pesme dozive posle 2,3 mitarenja a neki ne dozive ceo zivot. To je opet stvar genetike, a velikim delom i srece.
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Dule pon 25 tra - 13:00


    Evo ja opet nakon mjesec dana zalijepio opet ovog mog majora.Čini mise da je počeo u pjesmu ubacivat gdjegod po kakvu zijicu(19,45,62 sekunda).Još nije ušao u batudu još je mlad(9mjeseci)pa neznam dali će kad uđe ubatudu ostat koja zija?
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac uto 26 tra - 21:51

    kao vam piva ovaj lanjski baštard?(preskočite prvih 20 sekundi).napominjem da nikad u životu nije čuo kanarinca.njegova braća pivaju skroz drugačije.naravno da kod svih prevladava grdelin ,i nijedan nema ziju...

    20110420173324.mpg - 61.16MB
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by lord189 sri 27 tra - 11:44

    krnjolac je napisao/la:kao vam piva ovaj lanjski baštard?(preskočite prvih 20 sekundi).napominjem da nikad u životu nije čuo kanarinca.njegova braća pivaju skroz drugačije.naravno da kod svih prevladava grdelin ,i nijedan nema ziju...

    20110420173324.mpg - 61.16MB

    a prijatelju čin si da takav opis ne isplati ga se slušat
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac sri 27 tra - 13:12

    a ako ne poslušaš,ne isplati se komentirat....
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by lord189 sri 27 tra - 14:04

    krnjolac je napisao/la:a ako ne poslušaš,ne isplati se komentirat....

    ja komentiram činjenice koje si ti nabroija a ne video klip study study
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac sri 27 tra - 16:19

    ne kužim??ne paše ti činjenica da piva grdelina,ili da nije čuo kanarinca u životu,ili ti je bitna samo zija??pojasni... scratch
    komiza
    komiza


    Broj postova : 955
    Age : 53
    Location : KOMIŽA
    Registration date : 20.06.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by komiza sri 27 tra - 17:43

    Piva lipo i čisto,šteta šta nema zijadu. Zvuk glasa mu baca na kanarinca,tj.vidi se da mu je mater kanarinka !
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac sri 27 tra - 22:49

    je komiža,to je i moje mišljenje.čisto plete ali bez zije.baca na kanarinca,a nikad ga u životu nije ni vidija ni čua,dok ostala braća pivaju totalno grdelina,ali sa malom zijom.teško bi ih iko razlikova od grdelina.probat ću i njih snimit.
    Dule
    Dule


    Broj postova : 340
    Age : 67
    Location : Pula
    Registration date : 24.03.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Dule sri 27 tra - 23:59


    Evo i drugog majora ,ovaj je malo stariji(11 mjeseci) pa je u batudi(od druge minute videa).
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by lord189 čet 28 tra - 12:19

    krnjolac je napisao/la:ne kužim??ne paše ti činjenica da piva grdelina,ili da nije čuo kanarinca u životu,ili ti je bitna samo zija??pojasni... scratch

    da ti znaš na šta san ja cilja moglo bi se reć eno i brački se tendi u pismu..pa sinko od zijade se kreće komentirat a tek oinda sve ostalo i na kraju sveukupni dojam Smile
    krnjolac
    krnjolac


    Broj postova : 791
    Age : 52
    Location : BRAČ
    Registration date : 16.03.2009

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by krnjolac čet 28 tra - 13:30

    jedva čekan ćut te tvoje zijade.... Cool
    lord189
    lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje


    Broj postova : 1872
    Age : 31
    Location : solin
    Registration date : 28.10.2008

    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by lord189 čet 28 tra - 14:23

    krnjolac je napisao/la:jedva čekan ćut te tvoje zijade.... Cool

    pitat ću te samo jedno...koliko si čuja pravih zijadi ???

    Sponsored content


    Video Klipovi - Page 23 Empty Re: Video Klipovi

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 17:24.