Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+69
brabus
damir64
zoke007
riberi
lord189
euzebio
vlajkobl
baketin
DOMO
seadriver
Said_the_great
imarij71
BOSKO
emar
ssarava1
krepat ma ne molat
dr.nenad86
mutacija
batke
Border
DjordjeVet
topaz
pavao
dragutin rajnović
zvrcko sen
toni69
saso78
Hrvoje omis
grdelin-omiš
plafonko
Dule
zadranin
tomi.st
zoran ptice pjevice
matija
Edi
krnjolac
dva grdelina
turbozd
ticar
Dean
bizar
koce
Renato.M
bocka
kreso
zijada
malinois
baltic
MARIN
crv
toni ilići
patrik
vlado
Siskin
richie
grujo
PESTI
komiza
branimirf
refa95
Sina BL
antonio
ikayke
ERVINO
sestoperac
krstokljun
zoranV
Carduel
73 posters

    Livanjski grdelini u Poreču

    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 1 vel - 0:06

    Maslačka,lista,a kad dođu pupovi,onda njih
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 1 vel - 0:07

    Dobio sam jedan fin poklon,od Debe

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Deba


    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Debot

    ikayke
    ikayke
    Admin
    Admin


    Broj postova : 1510
    Age : 40
    Location : Rijeka
    Registration date : 09.09.2008

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by ikayke uto 1 vel - 0:22

    zoke007 je napisao/la:Šta bi još mogao ubacit od hrane?

    Samo pratite zoranove video uratke, slusajte sta govori, mislim da nema boljeg objasnjenja od videa... ali i obratite pozornost na uvjete, gajbe, HIGIJENU !!!!! Ali i na pitomost cesljugara, to nije zanemariva stavka u bastardiranju Smile

    Pozz
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 1 vel - 0:36

    ikayke je napisao/la:

    Samo pratite zoranove video uratke, slusajte sta govori, mislim da nema boljeg objasnjenja od videa... ali i obratite pozornost na uvjete, gajbe, HIGIJENU !!!!! Ali i na pitomost cesljugara, to nije zanemariva stavka u bastardiranju Smile

    Pozz

    Tako je Ika,ja sam zaboravio i to napomenuti,da je bitno da se grdelin smiri i pripitomi.Vidjet ćete za 20-ak dana,ja ću ih snimati i hodati oko njih,a oni će pjevati kao ludi.
    Danas sam pričao sa jednim prijateljem ,pa mu velim da sam stavio grdeline koji pare ,u parilice,a on meni veli SVAKI PARI,slažem se sa njim ,samo ne svi pod istim uvjetima(kao i ljudi ,svi smo jeba..,a ajde se ti pari kad imaš bolove u stomaku ili kad si gladan,ovo druga kod mene -NEMA ŠANSE Very Happy Very Happy Very Happy).Šta želim reći,ja sam prošlu godinu stavio 8 grdelina za parenje,a parila su samo 4,a ostala četiri nisu.Skupa su se pripremala,istu hranu dobivali,ali nisu parili,zašto- nemam pojma,niti ću ih pitati Very Happy Very Happy .Tako ako mislite da će vam svaki pariti,možete se kasnije razočarati.Razlozi da ne pare mogu biti,možda mu treba duže da se pripremi,možda mu ne paše kanarinka,možda je pre plah pa neće,možda mu ne odgovara prostor,možda kanarinki ne paše itd itd..

    Spreman sam sa svima podijeliti svoje iskustvo ,i da svi skupa učimo i pomažemo jedni druge.Mislim da ćete biti zadovoljni sa uzgojem ,ako budete radili ono šta vam kažu iskusniji uzgajivači.Ja sam isto početnik u uzgoju ,tek 5-6 godina to radim,pa će i meni dobro doći savjet od drugih uzgajivača.

    P.S. Ja sam imao nekih malih poteškoća,ali se nadam da ću ih ovu godinu riješiti.

    Za uzgoj grdelina,dobro bi vam došli i crvi brašnari cheers
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zijada uto 1 vel - 0:42

    zoranV je napisao/la:

    Tako je Ika,ja sam zaboravio i to napomenuti,da je bitno da se grdelin smiri i pripitomi.Vidjet ćete za 20-ak dana,ja ću ih snimati i hodati oko njih,a oni će pjevati kao ludi.
    Danas sam pričao sa jednim prijateljem ,pa mu velim da sam stavio grdeline koji pare ,u parilice,a on meni veli SVAKI PARI,slažem se sa njim ,samo ne svi pod istim uvjetima(kao i ljudi ,svi smo jeba..,a ajde se ti pari kad imaš bolove u stomaku ili kad si gladan,ovo druga kod mene -NEMA ŠANSE Very Happy Very Happy Very Happy).Šta želim reći,ja sam prošlu godinu stavio 8 grdelina za parenje,a parila su samo 4,a ostala četiri nisu.Skupa su se pripremala,istu hranu dobivali,ali nisu parili,zašto- nemam pojma,niti ću ih pitati Very Happy Very Happy .Tako ako mislite da će vam svaki pariti,možete se kasnije razočarati.Razlozi da ne pare mogu biti,možda mu treba duže da se pripremi,možda mu ne paše kanarinka,možda je pre plah pa neće,možda mu ne odgovara prostor,možda kanarinki ne paše itd itd..

    Spreman sam sa svima podijeliti svoje iskustvo ,i da svi skupa učimo i pomažemo jedni druge.Mislim da ćete biti zadovoljni sa uzgojem ,ako budete radili ono šta vam kažu iskusniji uzgajivači.Ja sam isto početnik u uzgoju ,tek 5-6 godina to radim,pa će i meni dobro doći savjet od drugih uzgajivača.

    P.S. Ja sam imao nekih malih poteškoća,ali se nadam da ću ih ovu godinu riješiti.

    Za uzgoj grdelina,dobro bi vam došli i crvi brašnari cheers

    Profesore Zorane drago nam je čitat vaše postove koji su jako poučni.Svaka čast na uloženom trudu.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 1 vel - 0:43

    Zijada,vraže jedan ,hahahahahah ,ti si king king
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zijada uto 1 vel - 0:57

    zoranV je napisao/la:Zijada,vraže jedan ,hahahahahah ,ti si king king

    Ja isto učim od tebe meni su ove teme nepoznanice i zato uvjek volim pročitat dobar i poučan post....
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 1 vel - 12:01

    od 01.01. počinjem sa produžavanjem svijetla 1 min ujutro i 1 minutu popodne
    jednom sedmično dajem klijavo sjeme (u malim količinama)
    jednom sedmično paston ( u malim količinama)
    postepeno povećavam količinu klijavog sjemena dok ne dodjem do dnevne doze
    povremeno dam malo graška i crvića čisto da se ptice naviknu na njih
    kad sam negdje na 14 sati svijetla stavim gnijezda (više komada) i ponudim razne materijale za gradnju gnijezda.
    Ja im dajem ovaj grašak :
    https://2img.net/h/i33.photobucket.com/albums/d62/ikayke/ptice/thumbaspx.jpg
    ptice koje ga dosad nisu jele naviknu se u 1 dan samo im ga treba malo prignjeciti sa vilicom prvih par puta, ja sam ga davao cijelu prošlu godinu i svi ga jedu i kanarinci i grdelini i nema nikakvih nuspojava, ni proljev ni ništa...a jako rado s tim hrane mlade sve gušice im budu zelene, uglavnom prije pojedu grašak nego crve . Ja im dajem svaki dan ili jabuke,ili mrkve ili zelenog radića.

    Svjetlo
    Vec svi znamo da se ovisno o trajanju svjetla kod ptica potice nagon za parenjem. Trajanje svjetla treba prelaziti 13 sati. Zato postoje razni uklopni satovi i tajmeri sa regulacijom koje koriste uzgajivaci sta drze ptice u zatvorenim prostorijama i na taj nacin odredjuju kad ce im se ptice pariti a isto tako koriste ih i oni sta zele poceti nesto ranije sa sezonom uzgoja radi izlozbi.
    Ja grdeline ,koje držim radi bastardiranja, držim u zatvorenoj prostoriji i omogućavam im sve ove navedene uvjete(tu uvijek imam i dva-tri para grdelina,koje pripremam skupa sa ovim grdelinima),tako da oni meni budu spremni za parenje već polovinom veljače. vani u volijerama imam uvijek od 4-6 parova i njima je svjetlost prirodna i oni se počmu pariti otprilike kao i grdelini u prirodi.

    Temperatura
    temperatura u prostoriji ne bi trebala biti iznad 15-16 stupnjeva,a niti manja od 8-9 stupnjeva.
    Temperatura je isto bitna za pripremu grdelina,ali je ipak važnija ishrana i svjetlost.

    Ako napravite ovakvu pripremu uspjeh vam je zagarantiran.SRETNO SA UZGOJEM.
    zoranV
    zoranV


    Broj postova : 2908
    Age : 57
    Location : Poreč-Livno
    Registration date : 26.12.2009

    Livanjski grdelini u Poreču - Page 35 Empty Re: Livanjski grdelini u Poreču

    Postaj by zoranV uto 1 vel - 20:19

    Evo još nešto interesantno,prije par dana sam bio u Dražicama kod renata,kupovao sam hranu za ptice,pa sam kupio i 2 kg sjemena za klijanje.Kad sam došao kući,stavio sam ga da klija,ali sam imao i starog ,od prošle godine,pa sam i njega stavio da klija,ali odvojeno,evo rezultata