Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+40
DjordjeVet
grdelin-omiš
Renato.M
CASPER
karlo
xyz
Merlo
lord189
jere
japirko1
bivanzg
toni69
DOMO
zvrcko sen
ssarava1
bocka
ticar
krnjolac
Dax BG
vlado
kreso
PESTI
faganel
Dean
trava
krstokljun
zoranV
komiza
koce
saso78
crv
malinois
zadranin
baltic
Sina BL
Dadoni
Miljenko
Carduel
brabus
MARIN
44 posters

    ŠKOLA PJEVA

    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 14 kol - 22:34

    baltic je napisao/la:
    Ma nema veze neka je i audio snimak pa na rengen da vise znamo kako treba da zija izgleda Wink


    Na žalost Balta takvu dziju nemam, kad se to trebalo snimit nije bilo tehnike tako da nisam mogao nabaviti. Kako bi trebala da izgleda (vizuelno) prava pravcata dzija to ne znam ali pretpostavljam (neki su je čuli i još i danas je nose u uhu). Snimak kojeg sam postavio dobio je ocjenu debela četvorka a to je mislim najbolja ocjena do sada i svjestan sam da ima ohoho mana (dužina, greza, boja). Na njoj se mogu vidjeti neke smjernice kako bi to trebalo da izgleda. Sam si rekao kad bi se još izmislio i slovo metar to bi bio pun pogodak. Svima nam je jasno da vizualni doživljaj razlikuje od audio doživljaja i da svi različito percipiramo zvuk tako da ima tu dosta stvari koji utiču na objektivnu sliku.

    Siguran sam da ima tu i boljih dzija ali uzgajivači iz kojekakvih razloga (samo njima poznatima) ne žele ih postaviti na forum. A šta se može! Život ide dalje.

    Pozzz
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 14 kol - 22:48

    baltic je napisao/la:Ova dama iz Pariz nije losa.
    Carduel je rekao da se ne cuje slova JUU ili ih nije mogao naci na zijometru a cuju se .
    Meni se dama svidja samo sto treba da je cesto stavlja kao ovdje u 55 sekundi.

    ps fali ti broj batudi takvi ko i meni kako zorane da ih nastancamo UPM Basketball

    U pravu si Balta, sad sam još jedanput poslušao ove tri dzije Zoranovog grdelina, čini mi se da prve dvije nemaju a treća ima juu.

    Isprika ZoranuV. Embarassed
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic sub 14 kol - 22:50

    Carduel je napisao/la:
    baltic je napisao/la:
    Ma nema veze neka je i audio snimak pa na rengen da vise znamo kako treba da zija izgleda Wink


    Na žalost Balta takvu dziju nemam, kad se to trebalo snimit nije bilo tehnike tako da nisam mogao nabaviti. Kako bi trebala da izgleda (vizuelno) prava pravcata dzija to ne znam ali pretpostavljam (neki su je čuli i još i danas je nose u uhu). Snimak kojeg sam postavio dobio je ocjenu debela četvorka a to je mislim najbolja ocjena do sada i svjestan sam da ima ohoho mana (dužina, greza, boja). Na njoj se mogu vidjeti neke smjernice kako bi to trebalo da izgleda. Sam si rekao kad bi se još izmislio i slovo metar to bi bio pun pogodak. Svima nam je jasno da vizualni doživljaj razlikuje od audio doživljaja i da svi različito percipiramo zvuk tako da ima tu dosta stvari koji utiču na objektivnu sliku.

    Siguran sam da ima tu i boljih dzija ali uzgajivači iz kojekakvih razloga (samo njima poznatima) ne žele ih postaviti na forum. A šta se može! Život ide dalje.

    Pozzz


    Cardul ne da ne postujem Marinov komentar za tvoju ziju ali bi zelio da je jos jednom cujemo svi mozda bi Koce i jos mozda Vinko ,Zadro dao komentar .

    Da i mi tebe stavimo pod rengen cheers
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Carduel sub 14 kol - 23:01

    baltic je napisao/la:
    Carduel je napisao/la:
    baltic je napisao/la:
    Ma nema veze neka je i audio snimak pa na rengen da vise znamo kako treba da zija izgleda Wink


    Na žalost Balta takvu dziju nemam, kad se to trebalo snimit nije bilo tehnike tako da nisam mogao nabaviti. Kako bi trebala da izgleda (vizuelno) prava pravcata dzija to ne znam ali pretpostavljam (neki su je čuli i još i danas je nose u uhu). Snimak kojeg sam postavio dobio je ocjenu debela četvorka a to je mislim najbolja ocjena do sada i svjestan sam da ima ohoho mana (dužina, greza, boja). Na njoj se mogu vidjeti neke smjernice kako bi to trebalo da izgleda. Sam si rekao kad bi se još izmislio i slovo metar to bi bio pun pogodak. Svima nam je jasno da vizualni doživljaj razlikuje od audio doživljaja i da svi različito percipiramo zvuk tako da ima tu dosta stvari koji utiču na objektivnu sliku.

    Siguran sam da ima tu i boljih dzija ali uzgajivači iz kojekakvih razloga (samo njima poznatima) ne žele ih postaviti na forum. A šta se može! Život ide dalje.

    Pozzz

    Carduel ne da ne postujem Marinov komentar za tvoju ziju ali bi zelio da je jos jednom cujemo svi mozda bi Koce i jos mozda Vinko ,Zadro dao komentar .

    Žao mi je, morati ćeš doći uživo je poslušati. Bila je dovoljno dugo na forumu tako da se mogla i čuti i komentirati. Morati ćete biti brži idući put u komentarima jer svi koliko vidim čekaju da Marin nešto kaže pa onda... ili mi se učinilo.

    I koliko mi se čini, opet mojom zaslugom, udaljili smo se od standarda pa ne bi bilo loše da se uključe priznata imena (Marin, Vinko, Koce, Zadro) pa da se nastavi dalje. Very Happy
    avatar
    DOMO
    Opomena
    Opomena


    Broj postova : 68
    Age : 48
    Location : KAŠTELA
    Registration date : 27.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by DOMO sub 14 kol - 23:34

    [quote="zoranV"]Balta,moram ti napisati par riječi,trebao sam to napraviti na pp,ali mi je nekako draže ovdje.Upoznnali smo se na forumu ,oko Božića ,jer sam se ja tad logirao . Od tad sam upoznao desetak predivnih ljudi ,a jedan od ti si i ti.Vidjeli smo se i osobno upoznali na Ramskom jezeru 06.06 ove godine.O tebi imam visoko mišljenje ,kao o pozitivnoj osobi,samo me buni jedna stvar.koliko sam primjetio ,a to su primjetili i desetci drugih forumaša,kako mi se čini ,ti služiš nekim ljudima kao oružje ili produžena ruka.Neki iz pozadine diktiraju tvojim mislima i riječima.Ne znam zašto to dopuštaš,pusti neka svatko kaže šta ima,a ne da se krije iza tebe.Usput,pozdravljam te skrivene igrače i pozivam ih na otvoreno druženje na forumu.

    P.S. ne bi volio da se uvrijediš,ovo ti pišem sa dobrim namjerama.Ako se sjećaš ,pokušali su sa malim Refom,ali je momčić bio dovoljno pametan i iskočio iz njihovih kandži,i svaka mu čast na tom.


    Neznam Zorane šta si tija reč sa ovim,daj malo objasni u čemu je problem.Svatija sam da se ovo odnosi na mene
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado ned 15 kol - 0:25

    Kažu da je salama ima vrhunsku ziju a njegov snimak postoji, dali bi to moglo pomoć u demonstraciji rendgena?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 15 kol - 1:44

    vlado je napisao/la:Kažu da je salama ima vrhunsku ziju a njegov snimak postoji, dali bi to moglo pomoć u demonstraciji rendgena?

    Salama nije imao vrhunsku dziju ,ali je bio vrhunski tić.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado ned 15 kol - 11:55

    MARIN je napisao/la:
    vlado je napisao/la:Kažu da je salama ima vrhunsku ziju a njegov snimak postoji, dali bi to moglo pomoć u demonstraciji rendgena?

    Salama nije imao vrhunsku dziju ,ali je bio vrhunski tić.

    Marine znaš li za nekog koji je ima vrhunsku ziju a da postoji snimak, lipo bi to bilo čut u živo a i stavit pod rendgen da se vidi ta razlika u odnosu na ostale.

    Ili ako bilo ko zna da ima takav snimak pa ako je voljan da pomogne da se to predstavi širem krugu obožavatelja pjeva.

    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN ned 15 kol - 12:20

    Vlado kao što sam više puta rekao problem je što su sve te snimke dosta stare,snimljene,presnimavane neadekvatnom tehnikom.Zadnje odlične dzije koje sam slušao uživo su od Mile ,kojeg spominje Koce,i od Paje Pavlovića.On je zadnji kojem sam čestitao i stisnuo ruku.A i to je bilo prije 10-15 godina.Tada je već bilo bolje tehnike,ali ne znam da li postoji kakva snimka.
    vlado
    vlado


    Broj postova : 856
    Age : 49
    Location : Tihaljina-Hercegovina
    Registration date : 22.01.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by vlado ned 15 kol - 17:36

    Pozdrav Marine nebi bilo loše da ako znaš broj od čovika da ga kontaktiraš i pitaš dali ima takvo što.
    Bilo bi fenomenalno da to čujemo nekako.
    avatar
    Gost
    Gost


    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Gost uto 17 kol - 10:50

    malinois je napisao/la: post 757.

    Very Happy ajde ,ajde ,bas postaje zanimljivo affraid
    POŠTO JE :Prestalo biti zanimljivo, pa da se javim.
    -Evo nisam se 5.dana javio.... Znao sam što će biti(moja crna prognoza), na početku sam 5-6 puta rekao-predlagao da počmemo od "grešaka"-što grdelin ne smije pjevati, kako je sugerirao Djordjevet, ali ne da vrag mira pa ste otišli(na najteže) na "zijade" ( pa se spominju:dvije verzije standarda za zijadu, snažna,explozivna,lukovita, s svim slovima, dinamična,jasnoća, dužina, šuplja, anemična,falša,lažna,umjetna,patvorena, ne zvoni, fali je pola, nepotpuna, iglene uši...)
    -NE pravim se pametan, nego samo imam 5.godišnje iskustvo i znam vrlo dobro da je zijada najteža...trebalo je poći od lakšeg(greške).
    Vlado post 833.Pita :Znaš li nekog koji ima vrhunsku zijadu?
    Marin post 834.Odgovara da je prije 10-15 g.čestitao čovjeku.
    -Mislim da vam je sve jasno, mi je tražimo od 2005. g , zadnju sam snimio 01/10/2006.g u Kaštelima kod Maina , a pošto ni ta nije bila "prava"onda smo Vlado počeli s spajanjem, od raznih grdelina....od jednog početak, od drugog kraj...muka samo takva. Usput Vlado ,ja ti imam br.mob.od Paje Pavlovića (ali mislim da ti on nema vremena-interesa za forum....)Također mislim(razgovarao sam)da g.Selak ne misli ništa mijenjati-prilagođavati-pojednostavnit,vezano za svoj prijedlog standarda.
    -Ali da ne bude sve "crnjak", veoma mi je drago da ste se počeli služiti tehnikom-zijometrima. Leonardo Da Vinci je spajao umijetnost s znanošću i izjavio da jedno bez drugog ne idu-ništavan.
    -Vinko kaže post:817.Slika govori više od 1000 riči,bravo Vinko, e ja to znam odavno, svaka čast "sluhistima" ja ću radije biti "gluvaš" i sve staviti na rengen.Moja (bože zdravlje)prognoza je da će biti još više (osim Vinka+Carduela)ljudi koji se služe sonogramima(Audiciti programima), samo pomalo.
    -Koje je sad riješenje, jedino da vam mi postavimo na forum našu zijadu(100%rengenski ispravna) hahahaha.... zezam se to ne smijem.
    Vinko post 765.Di je kladionica?Koeficijent?...nema ništa, nitko se ne kladi, nitko neće da snimi u Z.S.ptice.....nema ni knjige od ZoranV....sve stoji.
    Vinko post767.frekfencija miša? Molim ,pitaj me nešto teže, to u svakoj većoj radnji se prodaje i na proizvodu-deklaraciji piše frekf...hahahaa
    -CARDUEL, veliko hvala za postavljeni video, a kad ćeš španjolce-video?," sve za edukativne svrhe".
    -Miljenko, post 790.Hvala odmorio sam se ,bio sam dan i po (1,5) s gliserom(posuđenim) po Hvaru, Pakleni Otoci, Vis, Biševo...nosio mlade ptice s sobom, to su mi zadnji ove godine koje ću ručno hraniti,zatvaram "rodilište" svi su puni kapaciteti.
    - KOCE,lipo san ti reka da trebaš-MORAŠ dati gol (sam si ispred branke,imaš sve u svojoj glavi)a ne čekati Marina( ili Selaka), koji ti je isto lipo odgovorio u postu 771: Pusti mene, šta si se mene uvatija?
    -Moraš napraviti standard, pa šta te briga ( i Messija su ti "izgadili", pa šta) neka oni daju bolji prijedlog.Ovako će ti reći da si trgovac, da ti ne odgovara....
    -Marin u postu br.759.Kaže da ste "glasna manjina" da vas ima 10. Ja mislim da nema ni 5. ALI opet ti kažem, šta te briga( nema ni nas u grupi-fakultetu više koji isto mislimo), stavi prijedlog-standard i nikog se ne boj, ne smiješ odustat. Pozzz standardu.


    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada uto 17 kol - 22:13

    Pozdrav svima, vec sam dugo na ovim stranicama samo se nisam ukljuciva, i u potpunosti se slazem s gosp.Koce-om u vezi njegovog standarda shvacanja ticarstva.
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic uto 17 kol - 23:08

    zijada je napisao/la:Pozdrav svima, vec sam dugo na ovim stranicama samo se nisam ukljuciva, i u potpunosti se slazem s gosp.Koce-om u vezi njegovog standarda shvacanja ticarstva.

    Zijada u potpunosti se slazem sa tobom i vidim dobro se snalazis dobro nam dosao zijada.

    Moja skolska se isto tako zvala I love you

    poz zijada Wink
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin sri 18 kol - 0:01

    Balta jel još ganjas školsku zijadu...... Wink
    baltic
    baltic


    Broj postova : 779
    Age : 52
    Location : zenica
    Registration date : 22.08.2009

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by baltic sri 18 kol - 0:07

    zadranin je napisao/la:Balta jel još ganjas školsku zijadu...... Wink


    Legenda si zadro Very Happy

    Zadro sad se ufurala Zijada postala poznata advokatica.

    Zvao bi ja nju da mi pomogne ponekad u replikama ali se ne razumije .

    ps Al zato zna oko gušana odma ga digne u tacku affraid
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin sri 18 kol - 1:09

    Bitno da se Zijada zna Basketball albino
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada pet 20 kol - 22:46

    Zadranine šta te to tako muči.Ako mogu pomoć bit će mi drago.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin ned 22 kol - 22:10

    OVO je mestre nesto između balte i mene , pročitaj post koji prije pa ćes skuzit, reka je da mu se skolska ljubav zvala Zijada , pa je to na tu temu , nema tebe prika tu nigdi , malo si krivo skuzija, pozzzzzz zadranin
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce pon 23 kol - 0:05

    Zadro,stavi neki video,spasi "školu pjeva",čujem da ti pivaju odlično mladima.Ja ču za misec dana.
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin uto 24 kol - 22:50

    KOCE IMAM NEKI SITNI VIDEO SAMO MORAM UVATITI PESTIJA DA MI TO POSTAVI , POSTO JA SAM NEZNAM
    zijada
    zijada


    Broj postova : 354
    Age : 50
    Location : Split
    Registration date : 07.08.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zijada uto 24 kol - 23:02

    zadranin je napisao/la:OVO je mestre nesto između balte i mene , pročitaj post koji prije pa ćes skuzit, reka je da mu se skolska ljubav zvala Zijada , pa je to na tu temu , nema tebe prika tu nigdi , malo si krivo skuzija, pozzzzzz zadranin

    Zadro ispričavan se za krivu procjenu tvoga posta.Pozdrav...
    zadranin
    zadranin


    Broj postova : 232
    Location : Zadar
    Registration date : 06.03.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by zadranin uto 24 kol - 23:04

    nema frke kolega, pozzzz
    avatar
    koce


    Broj postova : 360
    Age : 58
    Location : split
    Registration date : 16.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by koce pon 6 ruj - 15:48

    Tičari školci,kako ide školovanje,pivaju li učitelji,vrte li se cd-i,slušaju li mladi,jeste li zadovoljni,kakvi su dojmovi ???
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by MARIN pon 6 ruj - 23:09

    Nema još ni učenika ,a kamo li škole.Za sada samo ponavljači. cheers cheers cheers
    Dadoni
    Dadoni


    Broj postova : 28
    Age : 51
    Location : melbourne
    Registration date : 30.04.2010

    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Dadoni uto 7 ruj - 1:03

    MARIN je napisao/la:Nema još ni učenika ,a kamo li škole.Za sada samo ponavljači. cheers cheers cheers


    Ma nema ni ucitelja nesto...godisnji:) Very Happy

    Sponsored content


    ŠKOLA PJEVA - Page 34 Empty Re: ŠKOLA PJEVA

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 5:27.