Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by vlada nish čet 4 oľu - 1:06

    grujo je napisao/la:
    seadriver je napisao/la:Evo za mog malinoisa nesto Wink

    https://www.youtube.com/watch?v=q1y0MXc1mWM&feature=related

    Ma daj ..............................bez komentara.................. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


    Iz ovog komentara sam izveo svoj zakljucak, izvini ako sam pogresio.
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo čet 4 oľu - 1:19

    Nije mi jasno,zasto se vi koji ste konstantno na forumu ukljucujete na isti samo kada se pomene neko vama drag ili se postave vase ptice.Gde ste bili pre?
    Ako ste vec toliko "DOBRI" poznavaoci pesme malinoa,zasto se niste ukljucili ranije da mi i od vas nesto naucimo.Ovde se iznose komentari, ma cije ptice bile postavljene,a to su nasa licna misljenja.Mnogi od vas se bas tada javljaju (iz pozadine),kada ih pogodi istina.Mozda mi nekad i pogresimo ali tu smo da naucimo gde gresimo i da to ubuduce ispravimo.
    Molim sve vas koji ste poznavaoci ili odgajivaci malinoa a niste ukljuceni u forum,da se odmah ukljucite a ne da cekate kao Vlada da vas nesto pogodi pa da onda upadnete kao grom iz vedra neba.Mislim da mozemo svi zajedno i nesto nauciti jedni od drugih.
    Ovakvih upada je bilo cesto u zadnje vreme i meni je veoma drago zbog toga (ima nas vise),a to je razlog sve veceg broja postavljanja video klipova i td.
    Vlado meni je drago sto si tu i nadam se da ovo nece biti tvoj jedini post.Posto iz tvog teksta vidim da si "dobar" poznavaoc malinoa,mozda nam i pomognes u necemu Very Happy
    Sto se tice ovog odgajivaca Bojana Jovanovica ja mu se divim,ali na prostoru koji je izdvojio za ptice.Vidi se da je dosta ulozio i svaka mu cast,ali sto se tice kvaliteta ,dosta je los.Mislim da bi on trebao posetiti nekog odgajivaca koji ima dobre ptice i pazari nesto kako bi poprilicno popravio svoje jato.
    Eto ja obecavam da cu doci kod njega ali kada mu Korkut posalje "ucitelja" da vidim kakav je ptica.
    Veliki poz za Vladu i Bojana iz Nis
    waterslager
    waterslager


    Broj postova : 75
    Registration date : 13.09.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager čet 4 oľu - 8:30




    Ovako su ocenili ove ptice.


    the one on the rite score 7k 5b 4r 5staltone 129
    The one on left 120 pts 6k 5b 3r 5s
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola čet 4 oľu - 16:57

    Komentar samo na ovih 43 sekunde:klok nema(ili jedva 4 ako je snimak los),bol 3-4,a rol jedva 2.Ovo je moje misljenje
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo čet 4 oľu - 17:11

    Na ovom kratkom snimku kloka nema sigurno,dosta je suv.Ptica desno i peva neki boll a ova levo nista.Los je snimak i kratak tako da je to komentar samo na to sto se cuje.
    waterslager bitola
    waterslager bitola


    Broj postova : 145
    Age : 58
    Location : Bitola-Makedonija
    Registration date : 13.01.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager bitola čet 4 oľu - 17:28

    Bravo bojane!Kakav(kod nas kazu) MERAK.Samo nabavi dobre ucitelje,a i treba ti veca letilica da bi skolovao mlade.Pozzzz.
    vlada nish
    vlada nish


    Broj postova : 155
    Age : 40
    Location : Nish, Beograd
    Registration date : 09.05.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by vlada nish čet 4 oľu - 17:54

    Zdravo svima!

    Ljudi došlo je do velikog nesporazuma, ne znam na osnovu kog klipa ili klipova ste ocenili Bojanove ptice, pošto čovek nema ni jedan jedini klip sa njegovim malinoima gde oni pevaju, ako mislite na ovaj MALINO KANARINCI, uzgoj
    www.youtube.com/watch?v=q1y0MXc1mWM&feature=related
    , kažite mi onda deo ovog klipa gde pevaju, snimao ga je Milan Mladenović, vlasnik foruma pttice faune evrope.

    Objasnite mi o čemu se ovde radi, jer krenulo je serijski sa postovima u kojima mu se pakuju tuđe ptice.


    pozdrav
    grujo
    grujo


    Broj postova : 244
    Age : 44
    Location : Srbija,Kraljevo
    Registration date : 30.12.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by grujo čet 4 oľu - 19:07

    vlada nish je napisao/la:Zdravo svima!

    Ljudi došlo je do velikog nesporazuma, ne znam na osnovu kog klipa ili klipova ste ocenili Bojanove ptice, pošto čovek nema ni jedan jedini klip sa njegovim malinoima gde oni pevaju, ako mislite na ovaj MALINO KANARINCI, uzgoj
    www.youtube.com/watch?v=q1y0MXc1mWM&feature=related
    , kažite mi onda deo ovog klipa gde pevaju, snimao ga je Milan Mladenović, vlasnik foruma pttice faune evrope.

    Objasnite mi o čemu se ovde radi, jer krenulo je serijski sa postovima u kojima mu se pakuju tuđe ptice.


    pozdrav

    U pravu je Vlade,doslo je do zabune, tako da se ovim putem izvinjavam Bojanu Jovanovicu
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 5 oľu - 0:46

    waterslager je napisao/la:


    Ovako su ocenili ove ptice.


    the one on the rite score 7k 5b 4r 5staltone 129
    The one on left 120 pts 6k 5b 3r 5s

    Snimka od 43 sekunde je prekratka za dati neki precizniji sud .Ovo što se čuje u ovom kratkom vremenu je prilično "tanko".Kloka sigurno nema. Shocked
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 5 oľu - 1:45

    posto smo se odmah ogradili da udari vode nemogu da se cuju(losi snimci)

    pitanje za odgajivace da li postoje indicije(naslucuje li se) po ovoj pesmi da ove dve ptice mogu da izvedu udare kloka ili bola(cuju se)....
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo pet 5 oľu - 1:56

    budisic je napisao/la:posto smo se odmah ogradili da udari vode nemogu da se cuju(losi snimci)

    pitanje za odgajivace da li postoje indicije(naslucuje li se) po ovoj pesmi da ove dve ptice mogu da izvedu udare kloka ili bola(cuju se)....
    Snimak nije toliko los kloka nema naslucuje se ali cuje se tanko bolende i dobar metal moje misljenje.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 5 oľu - 2:13

    budisic je napisao/la:posto smo se odmah ogradili da udari vode nemogu da se cuju(losi snimci)

    pitanje za odgajivace da li postoje indicije(naslucuje li se) po ovoj pesmi da ove dve ptice mogu da izvedu udare kloka ili bola(cuju se)....

    Ovdje nema ni k od kloka.
    Samo flaute.Jer udar bez vode nije klok.
    Zna se dogoditi da ptice osuše klok (pokvare se),pa kloka više nema.Ali da se poprave i u suhi klok (flautu) ubace vodu ja još nisam čuo.
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 5 oľu - 13:54

    Ali da se poprave i u suhi klok (flautu) ubace vodu ja još nisam čuo.


    imao sam prilike da cujem pticu koja je bila na ivici kloka i kada se ujatila sa drugim pticama koje forsiraju klok, pocela je i ona da izvodi udare kloka(napomenuo bih da je ptica bila 2 godine stara)....
    waterslager
    waterslager


    Broj postova : 75
    Registration date : 13.09.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager pet 5 oľu - 16:45

    Evo jedno moje iskustvo iz 2007. Nisam imao mesta za mlade pa sam sve nabio u jednu volijeru matore zenke, muzjake ucitelje i one koje sam pario , mlade i te godine najbolje sam prosao na takmicenjima.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN pet 5 oľu - 20:41

    budisic je napisao/la:Ali da se poprave i u suhi klok (flautu) ubace vodu ja još nisam čuo.


    imao sam prilike da cujem pticu koja je bila na ivici kloka i kada se ujatila sa drugim pticama koje forsiraju klok, pocela je i ona da izvodi udare kloka(napomenuo bih da je ptica bila 2 godine stara)....

    Budišiću vjerujem ti ovo.

    Ali me čudi da u jato sa ispravnim klokom ubacuješ takvu pticu.Ja to nebi ni slučajno napravio.Uvijek postoji mogućnost da neka od tih ispravnih krene za njom.I što smo onda napravili?
    Ja idem čak i korak dalje.Ptice sa ispravnim klokom koji nastavljaju sa flautom eliminiram iz svog jata.Baš zbig potencijalne opasnosti da se klok pretvori u flautu.To jednostavno ne toleriram.I ne sviđa mi se.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 pet 5 oľu - 21:01

    POzdrav Waterslager.
    Ne mogu se hvaliti sa nekakovim posebnim iskustvom u vezi sa malino kanarincima pogotovo kada sam na forumu čitao izlaganja ljudi koji su tu ematiku davno prostudirali. I ja sam jednom bio prvak u kolekciji i to na svom prvom takmičenju i mislio poslije toga da je to sada to. Međutim kada sam pogledao ocijene ptica koje su dobile i kad sam poslije vidio kakova je to konkurencija bila na tom takmičenju brzo sam shvatio da to nisu niti malo blizu one kvalitete koja se traži kada dođeš među majstore. U zadnje vrijeme izlazim na takmićenje kod nas u Hrvatskoj i to samo na državna, jer se samo tamo može ocijeniti malino, i rezultati su mi i više nego poražavajući. Zato se ne treba zanositi sa nekakovim jednim rezultatom koji može biti dobar a pitanje je u kakovoj je konkurenciji ostvaren. Eto naš Marin nas brije već par godina za redom zato što ima dobre ptice i koje je stvorio sa svojim radom i znanjem. Lijepo su nam ljudi iznosili svoja iskustva i znanja o uzgoju malinoa. Nakon što su ti ljudi utihnuli vidi se po nama ostalima koliko smo dobri da ne znamo niti dobru temu za raspravu otvoriti. Posjetio sam još neke forume ali izlaganja koja su bila na ovom forumu su svjetska i prava je šteta što su ljudi koji su imali volje nas učiti na ovaj način odustali od toga zbog određenih razloga. Moje mišljenje je da će ova tema oko malonoa trajati još kratko jer vidim da su pisanja sve jadnija i jadnija. Žao mi je kao i vjerojatno nekolicini ostalih ljudi da se to pomalo gasi. Šteta je što moderatori ili urednici foruma nisu prije reagirali da isprazne komentare nisu eliminirali na vrijeme a isto tako i određene ljude koji su ih pisali nisu odstranili sa ovog foruma jer svakoj zlonamjeri ovdje ne bi trebalo biti dozvoljeno da se iznosi.
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel pet 5 oľu - 21:05

    Za razliku od Bude i Marina ja sam pred nekih 10 dana ubacio na parenje mužjaka kojeg nisam spremao za parenje. Bio je još u fazi zamračenja na dijetnoj hrani. Zamijenio je mužjaka koji se ozlijedio pred samo parenje.
    Ženka je jutros snila 3 jaje i mužjak je vračen natrag na svoje mjesto.
    Interesira me mišljenje malinaša, da li ima mogućnosti, da jaja budu oplođena????
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 pet 5 oľu - 21:22

    Pozdrav gosp Kulić.
    Evo mojih iskustava. Kada god mi mužjak nije bio spreman da mi pari ženku ni jaja nisu bila puna u potpunosti. Desilo bi se da je koje jaje i plodno ali u prosjeku bi ženka snesla jaja koja su pila prazna. Možda je to jeedna od zgodnih tema. zašto mužjak koji nije spreman - usiljen za parenje slabo oplođuje jaja.
    Miljenko
    Miljenko


    Broj postova : 816
    Age : 66
    Location : Rancho Palos Verdes, Kalifornia, USA
    Registration date : 25.04.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Miljenko pet 5 oľu - 21:28

    damir64 je napisao/la:Pozdrav gosp Kulić.
    Evo mojih iskustava. Kada god mi mužjak nije bio spreman da mi pari ženku ni jaja nisu bila puna u potpunosti. Desilo bi se da je koje jaje i plodno ali u prosjeku bi ženka snesla jaja koja su pila prazna. Možda je to jeedna od zgodnih tema. zašto mužjak koji nije spreman - usiljen za parenje slabo oplođuje jaja.

    Slabo mu "spricer" radi!

    PS: Do oplodnje (skoka) mora doci dva dana prije negi je prvo jaje izlezeno. Svaki skok tokom lezenja jaja je "problematican"!
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel pet 5 oľu - 21:36

    Da moje pitanje bude jasnije, mužjak je po vanjskim znacima bi "napaljen" i odmah je pario. Ni "topuz" mu nije bio za podcijenjivanje.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 pet 5 oľu - 21:53

    Onda treba čekat 13 - 14 dana pa nam javite rezultate.
    pezo
    pezo


    Broj postova : 166
    Age : 46
    Location : sabac
    Registration date : 04.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by pezo pet 5 oľu - 22:15

    Gospodine Kulicu nisam imao takav slucaj da parim nespremnog muzijaka mada znam iz iskustva da kada muijak ne bude dovoljno spreman mora da bude vise praznih nego punih jaja mada ne mora da znaci.pozzz
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic pet 5 oľu - 23:57

    damir64 je napisao/la:POzdrav Waterslager.
    Ne mogu se hvaliti sa nekakovim posebnim iskustvom u vezi sa malino kanarincima pogotovo kada sam na forumu čitao izlaganja ljudi koji su tu ematiku davno prostudirali. I ja sam jednom bio prvak u kolekciji i to na svom prvom takmičenju i mislio poslije toga da je to sada to. Međutim kada sam pogledao ocijene ptica koje su dobile i kad sam poslije vidio kakova je to konkurencija bila na tom takmičenju brzo sam shvatio da to nisu niti malo blizu one kvalitete koja se traži kada dođeš među majstore. U zadnje vrijeme izlazim na takmićenje kod nas u Hrvatskoj i to samo na državna, jer se samo tamo može ocijeniti malino, i rezultati su mi i više nego poražavajući. Zato se ne treba zanositi sa nekakovim jednim rezultatom koji može biti dobar a pitanje je u kakovoj je konkurenciji ostvaren. Eto naš Marin nas brije već par godina za redom zato što ima dobre ptice i koje je stvorio sa svojim radom i znanjem. Lijepo su nam ljudi iznosili svoja iskustva i znanja o uzgoju malinoa. Nakon što su ti ljudi utihnuli vidi se po nama ostalima koliko smo dobri da ne znamo niti dobru temu za raspravu otvoriti. Posjetio sam još neke forume ali izlaganja koja su bila na ovom forumu su svjetska i prava je šteta što su ljudi koji su imali volje nas učiti na ovaj način odustali od toga zbog određenih razloga. Moje mišljenje je da će ova tema oko malonoa trajati još kratko jer vidim da su pisanja sve jadnija i jadnija. Žao mi je kao i vjerojatno nekolicini ostalih ljudi da se to pomalo gasi. Šteta je što moderatori ili urednici foruma nisu prije reagirali da isprazne komentare nisu eliminirali na vrijeme a isto tako i određene ljude koji su ih pisali nisu odstranili sa ovog foruma jer svakoj zlonamjeri ovdje ne bi trebalo biti dozvoljeno da se iznosi.

    pozdrav Damire

    nadovezao bih se samo na tvoje izlaganje o takmicenjima i konkurenciji,tacno je da je uspeh veci sto je konkurencija jaca ali uzmimo primer Svetskog prvenstva gde naprimer, dolazili su ljudi do titule Svetskog prvaka( u konkurenciji belih) gde je u konkurenciji bilo 15-20-25..ptica od cega su naprimer njihove bile 3,sa prosecnim brojem bodova.Ali se sigurno nemoze osporiti uspeh pa NIKO nije kriv sto i drugi nisu izlozili....
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 sub 6 oľu - 21:04

    Pozdrav !
    Nije mi bila namjera umanjiti ničiji uspijeh koji se postigao na takmičenjima bez obzira u kakovim je uvjetima pripremljena ptica. Htio sam samo skrenuti pažnju na nas početnike da ne bi ljudi pomislili da sve ono što ste pisali o školovanju za takmičenja i sve što sa time ide nije od nekog velikog značaja. Nadam se da sa mojim komentarom nisam nikoga osobno uvrijedio i umankio uspijeh koji je postignut na takmičenjima. Gosp. Waterslager je samo iznio jedno svoje iskustvo koje mu se dogodilo te godine nakon čega je imao dobre rezultate na takmičenjima. Ako sam ga povrijedio svojim komentarom ja mu se ovom prilikom ispričavam jer nisam imao umanjiti njegov ugled i renome koji ima u našem malom svijetu ptica.
    waterslager
    waterslager


    Broj postova : 75
    Registration date : 13.09.2009

    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by waterslager sub 6 oľu - 23:31


    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 13 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: sri 8 svi - 12:32.