Ptice pjevice Europe - European singing finches

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin


+49
Renato.M
cuban.ue
dr.nenad86
PiiPS
zijada
koce
evmolp
Merlo
Branimir
crv
bocka
sasaznas
dragutin rajnović
Vrbanja
PESTI
nedeljkovg
baki302000
misko1
Miljenko
vlada nish
seadriver
čajka
Carduel
Fago
ikayke
waterslager
sgobin
zvrcko sen
MIROSLAV 79
IvoR
krstokljun
vlado
grujo
faganel
Boban NA
MARIN
klokkende
mali maša
korkut
pezo
damir64
ticar
pippo
waterslager bitola
budisic
Vasko-MK
dejanzec1
kreso
malinois
53 posters

    malino kanarinci

    Branimir
    Branimir


    Broj postova : 1968
    Age : 42
    Location : Sveti Juraj (Senj)
    Registration date : 12.06.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Branimir ned 30 svi - 20:58

    Meni su se prije žuti tako čupali i mora sam ih razdvojiti jer su najmlađeg skoro do gole kože očerupali, mislim da bi bilo dobro da te straije stavš zasebno!
    Merlo
    Merlo


    Broj postova : 426
    Age : 58
    Location : D
    Registration date : 22.08.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Merlo ned 30 svi - 22:58

    Kreso moji svi skupa tj. stariji i mladji a ubacio sam i par starih muzjaka .

    malino kanarinci - Page 26 012wk.th
    budisic
    budisic


    Broj postova : 254
    Age : 42
    Location : sabac
    Registration date : 18.05.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by budisic ned 30 svi - 23:36

    Stotine,hiljade..... kupljenih ptica a veoma malo pravog kvaliteta...a sta reci nego da za 'dobrog "kupca nema loseg "prodavca'?,,,,,,,,,,,ili loseg 'kupca" stoji dobar "prodavac"....
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 pon 31 svi - 17:40

    budisic je napisao/la:Stotine,hiljade..... kupljenih ptica a veoma malo pravog kvaliteta...a sta reci nego da za 'dobrog "kupca nema loseg "prodavca'?,,,,,,,,,,,ili loseg 'kupca" stoji dobar "prodavac"....
    E moj Milose to je ja sto pricam CAROBAN KRUG od koga nema izlaza to je sve biznis vidis da je sve povezano i ptice i sudije biznis nema nista drugo samo pare i to velike pare se vrte u tom krugu mi kupujemo a oni nam prodaju vetar i maglu
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 pon 31 svi - 17:47

    budisic je napisao/la:Stotine,hiljade..... kupljenih ptica a veoma malo pravog kvaliteta...a sta reci nego da za 'dobrog "kupca nema loseg "prodavca'?,,,,,,,,,,,ili loseg 'kupca" stoji dobar "prodavac"....
    Milose kad sam bijo u italiji sa Furlana kod jednog italijana on je donijo ptice od belgije od vrhunskog uzgajivaca i to 30 muskarca i slusali smo sta da ti kazem cirkus ptice nemaju nista ko danisu malino i to je to a cuo sam i super pticu sa liste ali i to sto pise na listi nije to to ma ima na ovim prostorima super ptice samo treba raditi snjime.A to sto pisu drugi za mlade sto se cupaju to je problem i treba da se odele ako ima krvi mogu ga ubiti dolazi do kanibalizam
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sri 9 lip - 0:28

    Evo da oživim malo ovu temu.
    Sad je vrijeme kad su mladi sa učiteljima.U volijerama.Uče,formiraju pjesmu.
    Bilo bi interesantno da svaki ,od ovdje prisutnih uzgajivača,opiše stanje u svojim volijerama.
    Da li su odvojili mlade ženkice posebno?Kakve učitelje koriste?Imaju li kakvu manu?Koje su im odlike?Koliko mladih na koliko učitelja?Itd....
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN sub 12 lip - 0:29

    Izgleda zavručilo,svjetsko počelo ,nikom se ne piše.A možda se i čuvaju nekakve tajne?Nema veze evo ja ću prvi probati nešto reći o ovome.
    Mislim da je ovo najvažniji period godine u odgoju pjevača.Sad se događa ono najvažnije .Formira se pjesma.Pravilan odabir učitelja i uklanjanje svega što bi moglo štetiti konačnoj pjesmi od presudne je važnosti.
    Znam neki će reći kako je lako izabrati ako imaš od čega.Ali o tome je trebalo misliti mnogo ranije ,a ne sada.
    Kako ja radim.Mlade popisujem već u gnijezdu.Mislim na to tko je muško ,a tko žensko.Nakon što ih odvojim od majke odmah ih stavljam posebno.Za one za koje nisam siguran što su stavljam upitnik i puštam ih zajedno u jedan veči kavez.Označim ih sa onim prstenovima u boji i pratim.Kako koji propjeva ide u muške.Čim savladaju,dobro jedenje sjemena odlaze u posebnu prostoriju sa već spremnim učiteljima.Tu su odvojeni i ne slušaju ništa drugo.Ne raspolažem sa viškom prostora ,pa se snalazim kako znam.Imam jednu špajzu usred stana u kojoj sam napravio dvije male volijere jednu iznad druge.Svaka je 100 x 100 x 125 v.U svakoj je po tri učitelja i dvadesetak učenika.Mogla bi bit i veća ,ali što je tu je veće nemam.Ali u cijeloj priči dobra stvar je što se u takvom prostoru ne gubi zvuk i ptice djeluju još dublje.Kad imam vremena sjednem ispred volijera i slušam.Ovo je dosta važno ,jer ako nekakve greške ne uočimo na vrijeme pokvarit će nam jato i sezona je propala.
    Stalno radim na podizanju kvalitete svojih ptica i nikad nisam zadovoljan.Jer uvijek se može još bolje.A učitelji su tu najvažniji faktor.Sve moje ptice imaju sve ture.Pa čak i one koje parim.Pticu kojoj fali neka tura ne doživljavam ozbiljno.Samo tako se mogu postizati pravi rezultati.Zato mi i izlazi večina ptica sa svim turama.Mnogi griješe i naganjajući klok zanemare neke druge ture.To je greška,jer se stvaraju ptice koje NE POBJEĐUJU.Treba voditi računa o svemu.O svakom bodu ,koji može biti presudan.Tako mi je i ove godine većina ptica imala sve ture ,još bolji klok nego prije,ali sam primjetio kako mi je pomalo stanjio bol.A bol je možda i najljepša tura.Ptica koja uzme bol kao osnovnu turu ostavlja dojam kako na nas tako i na suce.Zato sam se potrudio nešto napraviti u tom smjeru.Sva pojačanja koja sam nabavio ove godine izraziti su bolendaši.Sve petice i šestice.Na svim natjecanjima na kojim su bile.U svaku volijeru stavio sam po dva takva i po jednog klokotana koji uz to imaju fenomenalne flaute.Dobijali su šestice na svim natjecanjima.Nadam se da ću sa ovakvom kombinacijom ići još napred u pjesmi.Kako u kvaliteti tako i u bodovima.Ali treba imati i malo sreće.
    kreso
    kreso


    Broj postova : 1804
    Age : 45
    Location : Treviso(IT)
    Registration date : 24.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by kreso sub 12 lip - 13:58

    Evo ja cu rec i svojih par rici naime ,citajuci Marinov test lipo se vidi za uzgoj malinoa je bitan kvantitet znaci jedna kolicina tica s kojom se radi ,u mene nazalost radi problema koje san vec bezbroj puta reka (nedostatak zenki) moja sezona se svela na maksimalnu kolicinu mladih od jedne zenke i nadajuci se da ce bit sta vise zenki od tih mladih jer budu li ko mama im bit ce super jer sta se hranjenja tice ne mogu se pozalit u sve tri ture hrani izvanredno ,dalje posto san zakasnija vidit u gnjezdu spol mladih sad pokusavan to odgonetnit naime ima poneki koji onako tiho vec cvrkuce mlije kako bi mi rekli ali jos nisan siguran koji je svakako u daljnjem periodu mi je bitno da vidin konacno stanje muskih i zenskih te se kvalitetno pripremin za slijedecu sezonu kada cu definitivno startat sa 6-8 zenki i definitivno dvi ture jer ova treca pod ovon paklenon vrucinon koja je trenutno ode je ajme ,prostor adekvatan je vec pripremljen di ce se obavljat i parenje te skola mladih i iman odvojenu prostoriju di cu cuvat zenke u jednoj voljeri ,tako da se nadam najboljemu i virujte malinoi su prava inspiracija za mene jer bas kako Marin kaze uvik tezis boljemu i izazov je time veci i veci ,zato hvala Malinoisu sta me je jos jedanput nagovorija da provan s ovon vrstom kanarinaca !!!a i svim drugin na iskrenim i korisnim savjetima !
    faganel
    faganel


    Broj postova : 177
    Location : SPLIT
    Registration date : 06.06.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by faganel sub 12 lip - 20:39

    Mislim, da to Marin veoma dobro radi.Koristi maksimalno svoje resurse.Zato su mu svake godine ptice sve bolje i bolje.
    Ja sam danas izgubio jednu originalnu belgijsku pticu(Soethaert).U krajnoj liniji,pretpostavljam,mojom krivnjom.Pred mjesec dana stavio sam je u tamni prostor radi bržeg mitarenja.Prije 4 dana sam primjetio, da se malo napuvala i kada sam je uzeo u ruke,kost se malo,ali malo,istanjila.Odmah sam je počeo tretirati sa ESB i jučer je bila skoro sasvim u redu. Jutros sam je našao krepanu.Zašto pretpostavljam da sam ja krivac? Ptica je bila stara 4 godine i htio sam je maksimalno iskoristiti u parenju.Ali sam očito pretjerao.On je sa zadovoljstvom ispunjavao moje zahtjeve ali ga je to sigurno iscrpilo i popustio je imunitet.A ne sječam se kada mi je zadnji puta ptica podlegla kokcidiozi.Pojavi se tu i tamo, uočim na vrijeme i ESB učini svoje.Usto ih 2 puta godišnje tretiram sa ESB. Sve ostale sam isti dan,kada sam uočio promjenu belgijanca, počeo preventivno tretirati sa ESB i nadam se, da sam širenje spriječio.
    Možda nekome pomogne ovo iskustvo.......
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sub 12 lip - 20:49

    Trenutno stanje u mojim volijerama

    Na raspolaganju imam 3 volijere .Prva i najveca dimenzija 3,5m duga 2,60 visoka i 1,70 duboka ,druga zauzima prostor ispod stepenista (malo je teska za objasnit dimenzijama ) dosta velika i treca 1,30 x 1,30 visine 2m.

    U prvoj volijeri imam 3 ucitelja i sedamdesetak mladih muzjaka .Volio bih da je broj ucitelja veci ALI samo su me 3 u potpunosti zadovoljili .Ove godine sam donio odluku da cu filtrirati i najmanje necistoce .Kad kazem necistoce mislim na flautu iii iii iiii i ruznije belene .Sem tih necistoca odlucio sam ne tolerirat ni ture koje se meni osobno ne dopadaju (klok-flaute).

    U drugu volijeru sam stavio 4 ucitelja i tridesetak mladih muzjaka .Ta 4 ucitelja su odlicni ALI po nekad se cuje malo flaute iii iiii iii ( nije prejaka ) i od njh 4 jedan iza klokota po nekad flautira .Nisam se mogao odreci te pjesme jer je stvarno kvalitetna i takve ptice pjevaju PUNO bodova .

    U trecoj volijeri su stare ptice .Stare zenke su ubacene ranije a kad su pocele mitariti ubacio sam i priplodne muzjake .Dosta se dobro ponasaju ,nema parenja a jos manje nosenja jaja na prazno.

    Posto sam u prvu volijeru ubacio puno mladih muzjaka NECU tolerirati nista sto mi se ne svidi .Svi mladi su razlicito oznaceni i kad cujem nesto sto ne zelim lako mi je uloviti pticu i ubaciti u drugu volijeru.

    Poceo sam po malo sjediti uz ptice i OSLUSKIVATI .Za sad sam zadovoljan .Nema nista sto bi me natjeralo na intervenciju ,za sada.

    U prvoj volijeri 2 muzjaka (ucitelji) privode promjenu perja a treci jos aktivno pjeva .U drugoj volijeri 2 mitare a 2 pjevaju .

    Promatrajuci mlade ptice i njihovo ponasanje ne vidim potrebu za nekim korigiranjem hrane ili inteziteta svjetla .Dosta su mirni i nema pretjeranog naganjanja i usiljenog ponasanja .

    Slozio bih se sa MARINOM da su ucitelji jako bitni i da trebaju imati sve ture .
    Carduel
    Carduel


    Broj postova : 1278
    Age : 50
    Location : Ljubuški
    Registration date : 29.07.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Carduel sub 12 lip - 22:33

    MARIN je napisao/la:
    Bilo bi interesantno da svaki ,od ovdje prisutnih uzgajivača,opiše stanje u svojim volijerama.

    Evo da napišem nešto o trenutnom stanju u letaljci pošto još nemam volijere za malinoe Sad
    Imam 4 mlada mužjaka i 1 ženku. Stavio sam ih skupa da ih naizgled ima više kad netko dođe. Sad
    Imam dva učitelja, i to ciljano da na svakog dođe po 2 mlada ne bi li bolje usvojili gradivo. Učitelji imaju sve ture. Pažljivo slušam mlade i za sada sam prezadovoljan. Čavrljaju stalno i ništa ne razumijem. Very Happy

    Nadam se da će biti dobra sezona! Pozdrav svima i puno uspjeha. Very Happy

    Pozzz
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by krstokljun ned 13 lip - 0:17

    Marine, jedno laicko pitanje.
    pominjes da zbog nedostatka prostora, mlade drzis u 2 volijere 100x100x125, po opisu kojeg si dao predpostavljam da su jedna na drugu.
    dali mladi iz jedne od volijera cuju ucitelje i mlade u onoj drugoj i dali im to moze zasmetati?
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 13 lip - 0:29

    Mogu se čuti.
    Ali u pravilu uče od onih što lete s njima zajedno.
    A kod mene se radi o istoj pjesmi pa ionako nema veze.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by krstokljun ned 13 lip - 0:34

    MARIN je napisao/la:Mogu se čuti.
    Ali u pravilu uče od onih što lete s njima zajedno.
    A kod mene se radi o istoj pjesmi pa ionako nema veze.

    Zbog cega ih onda ne drzis sve zajedno, mislim te 2 volijere sastaviti u jednu.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN ned 13 lip - 0:39

    krstokljun je napisao/la:
    MARIN je napisao/la:Mogu se čuti.
    Ali u pravilu uče od onih što lete s njima zajedno.
    A kod mene se radi o istoj pjesmi pa ionako nema veze.

    Zbog cega ih onda ne drzis sve zajedno, mislim te 2 volijere sastaviti u jednu.

    Takva je prostorija.Metar široka.Volio bi ja da je šira.
    krstokljun
    krstokljun


    Broj postova : 1676
    Age : 58
    Location : Cetinje, Montenegro
    Registration date : 01.11.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by krstokljun ned 13 lip - 0:42

    Ma vazno je da su rezultati dobri i da ptice pjevaju ono sto zelis i ocekujes.
    mali maša
    mali maša


    Broj postova : 41
    Age : 56
    Location : BEČ
    Registration date : 06.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by mali maša pon 14 lip - 20:48

    POZZZZZZZZZ SVIM FORUMAŠIMA NIJE ME BILO STO GODINA PA ME JE STID Embarassed ALI ŠTA DA SE RADI KADA JE MNOGO POSLA. NAJVEĆI POZZZZZ ZA GOS.MALINOA I GOS. MARINA. ŠTO SE TIČE MOGA ZDRAVLJA DOBRO JE A VRAPCI SU ZDRAVI I PEVUŠE TO JE NAJVAŽNIJE. ŠTO SE TIČE MOJE VOLIJERE ONA JE 2,5 MET.DUGAČKA 3,0 ŠIROKA A VISINA JE 1,90 MET. ŠTO SE TIČE UČITELJA POČELI SU DA MITARE JOŠ PRE MESEC DO MESEC IPO I TAKO DA JE PESMA STARIJIH MUŽJAKA IZUMRLA JOŠ PRI KRAJU PARENJA (NIKADA NISU MI STARE PTICE TAKO RANO BACILE PERA) MLADIH PTICA IMA 41 (one koje su krepale u volijeri samo tri) A BILO JE DOSTA MRTVAKA,I POGNJAVLJENIH A NAJMANJE PRAZNA JAJA. TAKO SU PROŠLE MOJE MUKE ZA OVU GODINU, A NADAM SE DA ĆE BITI OD 41 PTICE 25 MUĆJAKA A MOĆDA I VIŠE (videćemo) JOŠ JEDNOM POZZZZ SVIMA NA FORUMUOD MALOGA MAŠE.
    damir64
    damir64


    Broj postova : 395
    Age : 60
    Location : Virovitica Hrvatska
    Registration date : 18.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by damir64 pon 14 lip - 23:56

    Pozdrav forumašima.
    Volijera kojom raspolažem u odnosu na ptice koje su u njoj je sigurno nego dovoljno velika. Dimenzije volijere su 3x2x2 metra a ptica u njoj samo 9 mladih. No ionako je ova godina bila nešto posebno u mom uzgoju i nadam se da se tako što neće ponoviti.Strpljivo očekujem zadar pa da se nađemo na takmičenju i da vidimo ko jer šta uspio napraviti za ovu godinu.Živi i zdravi mi bili i u nogometu mi uživali.
    MARIN
    MARIN


    Broj postova : 2096
    Age : 65
    Location : Split
    Registration date : 17.11.2008

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by MARIN uto 15 lip - 0:15

    damir64 je napisao/la:Pozdrav forumašima.
    Volijera kojom raspolažem u odnosu na ptice koje su u njoj je sigurno nego dovoljno velika. Dimenzije volijere su 3x2x2 metra a ptica u njoj samo 9 mladih. No ionako je ova godina bila nešto posebno u mom uzgoju i nadam se da se tako što neće ponoviti.Strpljivo očekujem zadar pa da se nađemo na takmičenju i da vidimo ko jer šta uspio napraviti za ovu godinu.Živi i zdravi mi bili i u nogometu mi uživali.

    Damire drago mi je što razmišljaš na takav način.Usprkos lošoj sezoni imaš namjeru doći na državno.Pa to nam je jedino domaće takmičenje.I nije to samo takmičenje već i prilika da se čujemo ,popričamo i nešto naučimo.A možda i neko pojačanje nabavimo.Volio bi da i drugi tako razmišljaju.Natjecanja bi bila interesantnija,sa puno više ptica.Međutim većina razmišlja na način ako ne mogu pobjediti što bi tamo odlazio.Precjenjuju svoje ptice ,a ne usude se iznijeti.A dosta njih ni nezna kakvim kvalitetom raspolaže.Ovo im je jedinstvena prilika da to ustanove.I zato Vas sve pozivam dođite ,donesite ptice.Prisustvujte ocjenjivanju,tu se najviše nauči.Razmijenimo iskustva.Pa to je samo jedan dan u godini.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 uto 15 lip - 18:42

    Pozdrav svima pa evo da i ja nesto ispricam za moje ptice i nema nikakvih tajnu u ovo samo bez kvaliteta nema nista.Imam za ptice u dvoru napravljeno a to znaju i oni sto su bili kod mene kucu za ptice sa super uslove da ne kazem extra 5 na 10 ili 50kvadrata.Za ptice treba imati uslove ako hoces rezultate. imam 3 volijere od 1na 2,5 metara a visina 2metara.U jednu cuvam zenke stare i koju mladu koju prepoznam u drugu cuvam stare muskarce a u trecu volijeru cuvam mlade i profesore tamo imam sada 25 mladih i 3profesora gde ta volijera je malo zatamnjena i nema nista drugo hrana normalno svaki dan vitamini u vodu voda za kupanje i cd suva hrana po 2 supene kasike.U septembru 15 vadim mlade i stavljam u srednje kafeze a od 15 oktombra u kafeze za takmicenje zatamnim i znate dalje kako ide.Ako ima nesto sto trba da se objasni vise neka pita neko pa ako mozemo pomocicemo.Pozdrav
    avatar
    Gost
    Gost


    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Gost uto 15 lip - 20:41

    dejanzec1 je napisao/la:Pozdrav svima pa evo da i ja nesto ispricam za moje ptice i nema nikakvih tajnu u ovo samo bez kvaliteta nema nista.Imam za ptice u dvoru napravljeno a to znaju i oni sto su bili kod mene kucu za ptice sa super uslove da ne kazem extra 5 na 10 ili 50kvadrata.Za ptice treba imati uslove ako hoces rezultate. imam 3 volijere od 1na 2,5 metara a visina 2metara.U jednu cuvam zenke stare i koju mladu koju prepoznam u drugu cuvam stare muskarce a u trecu volijeru cuvam mlade i profesore tamo imam sada 25 mladih i 3profesora gde ta volijera je malo zatamnjena i nema nista drugo hrana normalno svaki dan vitamini u vodu voda za kupanje i cd suva hrana po 2 supene kasike.U septembru 15 vadim mlade i stavljam u srednje kafeze a od 15 oktombra u kafeze za takmicenje zatamnim i znate dalje kako ide.Ako ima nesto sto trba da se objasni vise neka pita neko pa ako mozemo pomocicemo.Pozdrav

    Vrlo interesantno !!!!Ako more da uslikaš te kaveze i volijere i naravno ptice pa da imamo pun dojam !!!
    sretno
    malinois
    malinois


    Broj postova : 1594
    Age : 53
    Location : klek
    Registration date : 19.03.2009

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by malinois sri 16 lip - 22:59

    pozdrav forumasi

    Ljeto je krenulo a uz to i Svjetsko prvenstvo .Pticarenje sam sveo na minimum .Jednom dnevno nahranim ptice ,promjenim vodu ,dam vodu za kupanje I KRAJ .Po nekad odvojim malo vremena za "OSLUSKIVANJE " mladih muzjaka .

    Pocetkom 8. mjeseca ptice privode mitarenje i istretirat cu ih ivermektinom i ocistiti od crijevnih parazita .

    Trenutno stanje u volijerama je ovako

    malino kanarinci - Page 26 Lljeto1

    malino kanarinci - Page 26 Ljeto

    Jos malo i stize moj VELIKI prijatelj Pippo

    malino kanarinci - Page 26 Mijau

    Ovih dana stize mi na desetodnevno druzenje nas forumas Vrbanja sa obitelji .
    POZIVAM VAS SVE KOJI PROLAZITE ILI DOLAZITE U MOJ KRAJ DA ME POSJETITE . cheers cheers


    VELIKI POZDRAV IZ KLEKA

    malino kanarinci - Page 26 Maliklek
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 17 lip - 17:48

    zgrgas3 je napisao/la:
    dejanzec1 je napisao/la:Pozdrav svima pa evo da i ja nesto ispricam za moje ptice i nema nikakvih tajnu u ovo samo bez kvaliteta nema nista.Imam za ptice u dvoru napravljeno a to znaju i oni sto su bili kod mene kucu za ptice sa super uslove da ne kazem extra 5 na 10 ili 50kvadrata.Za ptice treba imati uslove ako hoces rezultate. imam 3 volijere od 1na 2,5 metara a visina 2metara.U jednu cuvam zenke stare i koju mladu koju prepoznam u drugu cuvam stare muskarce a u trecu volijeru cuvam mlade i profesore tamo imam sada 25 mladih i 3profesora gde ta volijera je malo zatamnjena i nema nista drugo hrana normalno svaki dan vitamini u vodu voda za kupanje i cd suva hrana po 2 supene kasike.U septembru 15 vadim mlade i stavljam u srednje kafeze a od 15 oktombra u kafeze za takmicenje zatamnim i znate dalje kako ide.Ako ima nesto sto trba da se objasni vise neka pita neko pa ako mozemo pomocicemo.Pozdrav

    Vrlo interesantno !!!!Ako more da uslikaš te kaveze i volijere i naravno ptice pa da imamo pun dojam !!!
    sretno
    Probacu da sve slikam i posaljem da vidite kako to izgleda.A vidim da se spominje svetsko a macedonija nemoze da ide nemamo uslove.Isto i ja ko Aco jednom dnevno nahranim ptice stavim svezu vodu vodu za kupanje i ne slusam ptice zato sto je rano.
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 17 lip - 18:00

    ACO prijatelju uzivaj u moru svaka cast sto si poslao sliku preljepo i mislim da bi trebao doci do tebe da i ja malo uzivam u moru i pecanje.Aco reci svima tebe slusaju da na prvom mestu za cuvanje ptice treba da imas kvalitet,na drugom mestu uslove i to dobre,na trecem mestu super ishrana,i najvaznije po meni je higijena.Kad to sve imas mozes doci do dobrih rezultata ali treba znati da to nije matematika dasu 2+2=4 kod ptice nije tako treba imati i umeti mora se imati pocetak
    avatar
    dejanzec1


    Broj postova : 199
    Age : 52
    Location : macedonija kumanovo
    Registration date : 24.02.2010

    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by dejanzec1 čet 17 lip - 18:22

    malinois je napisao/la:Trenutno stanje u mojim volijerama

    Na raspolaganju imam 3 volijere .Prva i najveca dimenzija 3,5m duga 2,60 visoka i 1,70 duboka ,druga zauzima prostor ispod stepenista (malo je teska za objasnit dimenzijama ) dosta velika i treca 1,30 x 1,30 visine 2m.

    U prvoj volijeri imam 3 ucitelja i sedamdesetak mladih muzjaka .Volio bih da je broj ucitelja veci ALI samo su me 3 u potpunosti zadovoljili .Ove godine sam donio odluku da cu filtrirati i najmanje necistoce .Kad kazem necistoce mislim na flautu iii iii iiii i ruznije belene .Sem tih necistoca odlucio sam ne tolerirat ni ture koje se meni osobno ne dopadaju (klok-flaute).

    U drugu volijeru sam stavio 4 ucitelja i tridesetak mladih muzjaka .Ta 4 ucitelja su odlicni ALI po nekad se cuje malo flaute iii iiii iii ( nije prejaka ) i od njh 4 jedan iza klokota po nekad flautira .Nisam se mogao odreci te pjesme jer je stvarno kvalitetna i takve ptice pjevaju PUNO bodova .

    U trecoj volijeri su stare ptice .Stare zenke su ubacene ranije a kad su pocele mitariti ubacio sam i priplodne muzjake .Dosta se dobro ponasaju ,nema parenja a jos manje nosenja jaja na prazno.

    Posto sam u prvu volijeru ubacio puno mladih muzjaka NECU tolerirati nista sto mi se ne svidi .Svi mladi su razlicito oznaceni i kad cujem nesto sto ne zelim lako mi je uloviti pticu i ubaciti u drugu volijeru.

    Poceo sam po malo sjediti uz ptice i OSLUSKIVATI .Za sad sam zadovoljan .Nema nista sto bi me natjeralo na intervenciju ,za sada.

    U prvoj volijeri 2 muzjaka (ucitelji) privode promjenu perja a treci jos aktivno pjeva .U drugoj volijeri 2 mitare a 2 pjevaju .

    Promatrajuci mlade ptice i njihovo ponasanje ne vidim potrebu za nekim korigiranjem hrane ili inteziteta svjetla .Dosta su mirni i nema pretjeranog naganjanja i usiljenog ponasanja .

    Slozio bih se sa MARINOM da su ucitelji jako bitni i da trebaju imati sve ture .
    Aco prijatelju ja mislim da nije necistota flauta iii ili ruzan belen za mene je veca opasnost klok flauta to je zlo za malino losije mislim da je i od rijeda zato sto ti kao sudija znas sta je klok flauta a odgajivaci koji neznaju misle da je klok i imaju pogresan pravac i cuvaju ptice pare i sta onda treba da bace sve i iz pocetka a mlade prvo to uhvate i to pevaju.Pozdrav svima i nemoj da m neko zameri to je moje misljenje

    Sponsored content


    malino kanarinci - Page 26 Empty Re: malino kanarinci

    Postaj by Sponsored content


      Sada je: ned 19 svi - 21:32.